Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bergham

WoWs Blitz

28 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Weekend Tester
1,799 posts
4,767 battles

Ahoj, tak nedávno nám vydali mobilní loďky a to World of Warships Blitz.

Něco málo jsem si zahrál a musím říct, že mi appka v mobilu určitě zůstane.

Je fajn, že ve hře jsou všechny třídy lodí, které známe. Navíc je tam už dost linií. Gameplay je hodně podobný PC verzi a tak, budeme-li se řídit tím, co známe z PC verze, tvoří to slušný základ k úspěšnému hraní.

Na druhou stranu poplatky za cokoli jsou masakrální (např. T6 premium loď s nějakými drobnostmi (opravdu jen drobnostmi) vyjde na 1900kč)) a určitě si nic, na rozdíl od PC verze nepořídím. Co si o hře myslíte vy?

No co mi ale pořád vrtá hlavou: na excalibru jsem v rámci představovačky četl, že postup bude nějakým způsobem zpárovaný s PC verzí. V Appce jsem si mohl účet s EG účtem spárovat, což jsem udělal, ale nemělo to žádný efekt. Máte nějaké bližší info vy? Protože ofiko stránky o tomto mlčí a nemají ani žádné forum. EDIT: teď, jak nad tím přemýšlím, nejspíš se jedná o sdílení postupu napříč mobilními zařízeními. Ne PC verze a mobilní verze. Škoda. :) Bylo by fajn si něco málo naexpit, zatímco člověk jede MHD do práce.

[CSP]
Players
156 posts
5,025 battles

Zatím jsem si v tom dal ze zvědavosti dvě bitvy, kupodivu jsem dostal i prémiovou Auroru za předběžný přístup. Mám to na tabletu, ale nejspíš to moc nevyužiju. Přes den na to nemám čas a když přijdu večer z práce, raději si lodě zahraju na PC. Rozhodně do toho nehodlám investovat žádné peníze, klasické WoWS mi bohatě stačí. Ale uznávám, že do vlaku/autobusu/tramvaje popř. ve škole pod lavicí to bude slušná zábava.

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,121 posts
9,424 battles

mŇo tak mně stačí se žlučit s loďkama po večerech a ne ještě po mobilu. to bych si radši něco dobrého přečetla :fish_book:

[IDDQD]
Weekend Tester
1,799 posts
4,767 battles

Tak po cca 20ti bitvách (na mobilu) si sem dovolím napsat nějaké postřehy:

Hra je to překvapivě komplexní, s povedenou grafikou a obsahuje spoustu prvků, které známe z dospělé PC verze. V podstatě žádné zásadní funkcionality ji nechybí. Můžete hrát coop, PvP a to jak solo tak v divizi, nebo i kampaně. Dokonce se připravují hodnocené bitvy. Stejně tak fungují i friend/black listy a klany, různé mise a sbírání kontejnerů, získávání medailí (např. medaile "Battle star" za umístění se na první příčce ve výsledkové tabulce mi přijde jako super nápad). Loďky je možno různě vylepšovat, i když systém vylepšování modulů je zjednodušený. Na druhou stranu na loď lze namontovat víc možností spotřebních doplňků.

Ohledně gameplaye: Ovládání je dle mého názoru zvládnuté. Především za vypjatých situací, kde je potřeba manévrovat, střílet a sledovat okolí dává zabrat, ale to je o zvyku. Bitvy jsou ve formátu 7v7, trvají cca 5 minut a jsou dost intenzivní. RNG složka je v bitvách velmi redukována a není problém nepřítele trefovat. K tomu stačí opravdu jen málo cviku. Navíc náboje letí dost rychle, takže naučit se střílet je v pohodě. Na druhou stranu jsou lodě mnohem pohyblivější než v PC verzi, takže manévrováním to můžete protivníkovi ztížit. Zatím jsem se dostal jen na křižníky a DD, takže nemůžu hodnotit BB a CV, ale tyto třídy doznaly zjednodušení v tom, že DD nemají kouřovou clonu. Disponují především torpédy, což je stejně jako v PC verzi jejich primární zbraň. Velice příjemně mě překvapila možnost u křižníků (ostatní lodě ji budou mít nejspíš taky), kdy je možné si přepínat mezi primární a sekundární výzbrojí. Ta sekundární samozřejmě nemá takový dostřel a dmg, ale je to vážně super zábava. Jedna z věcí, kde by se mohla PC verze inspirovat. Naopak všechny lodě si mohou nainstalovat vedle hasičáku i opravárenskou četu. Takže potřebujete vyhealovat DD? Žádný problém. Jedná se sice o zjednodušení oproti PC verzi, ale příliš nevadí. Zvukově je hra velmi inspirována PC verzí, i když některé zvuky jsou o poznání jednodušší (např. dabované hlášky). Ale celkově je zvuk úplně v pohodě.

K postupu napříč stromy:  mám pocit, že ve WG si spočítali, kolik trvá průměrnému hráči minut dostat se na T10 a v mobilní verzi toto číslo zachovali. Bitvy jsou sice o 4x kratší, ale stejně tak jsou menší odměny. Takže určitě se nestane, že po jedné bitvě na T1 skočíte rovnou na T2. Dobrý hráč to v případě vítězných her zvládne za cca 4 bitvy.

K placené části: Něco mi přijde o dost dražší (např. prémiové lodě) něco stejně drahé jako v PC verzi (prémiový účet). Ovšem jak jsem psal výše, každou loď je možno dovylepšit prostřednictvím spousty spotřebních doplňků. Těmi momentálně oplývám, jelikož sbírám odměny za různé tutoriály a postup úrovněmi účtů, ale nedělám si iluze, že jednou dojdou a potom se bude nabízet možnost si je koupit (něco jako např. vlajky či kamufláže ve WoWs).

Jakožto veterán PC verze, mám před ostatními hráči velkou výhodu, protože stejně jako v PC verzi je důležitější než cokoli jiného, umět číst v mapě. Tomu taky odpovídá WR 90%. :D Což mě docela pobavilo. Každopádně stejně jako u PC verze, se to za chvíli naučí i ostatní a WR půjde dolů.

Kdybych to měl teda shrnout:

Jedná se o povedenou hru a stálé místo v mém mobilu si již našla. Na chvilková zabavení v MHD, čekárně, WC či kdekoli jinde je super. Ale na nějaké dlouhodobé, několikahodinové pařby určitě ne. Datová náročnost mi přijde minimální a naštěstí není nutné být odkázán na WiFi. Dnes jsem to kontroloval a za projití celým tutoriálem, proklikání interface horem/spodem a 20 bitev si vzala na přenosech 35MB. Určitě můžu doporučit. No a budu rád, pokud mě pozvete do friend-listu. Třeba se poštěstí a někdy dáme divizi. :)

• Cool 3
  • Boring 1

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

Grafika je strašná, hratelnost na pár facek a celkově to je zbytečně rychlé.

Players
21 posts
2,511 battles

Ahoj

Mám iMAc . Klasická hra se mi po roce hraní začala uprostřed bitvy zamrzat ...takto už bohužel nehraju rok.... občas stahnu hru znovu - Download for Mac - ale pořát ta stejná závada

Ted jsem objevil že udělali tento Blitz ale nikde nemužu najít tlačítko ke stažení ...?

poradte jak to stáhnout prosím

Players
21 posts
2,511 battles

aha...díky

No ... a víš proč mi ta klasická hra zamrzá ? co mám udělat aby mi to fungovalo ? Jak je možnéí že se to začlo dít po roce bezproblémového hraní ??? nechápu

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,686 posts
8,942 battles
22 minutes ago, Asiolo said:

aha...díky

No ... a víš proč mi ta klasická hra zamrzá ? co mám udělat aby mi to fungovalo ? Jak je možnéí že se to začlo dít po roce bezproblémového hraní ??? nechápu

Napsal jsi na support?

Players
21 posts
2,511 battles

to jsem nepsal ....i když jsem to už skoušel hledat ale nějak nevím kde co a jak ..... myslim že to všechno bylo v angličtině a já psát anglicky fakt neumim

tak už jsem to našel i v češtině ....ale vubec nevím kam mám psát - pro muj problém jsem nenašel "chlíveček"

Tááák a už jsem tam napsal a dokonce mi přišla odpověd několik bodu rad co s tím ..... ted bych ovšem potřeboval někoho kdo by mi vysvětlil co mi tam vlastně radí - příliš odborné...pro mě

[T-N-T]
3,686 posts
8,942 battles

No muzu se pokusit ale predem rikam ze moje prvni rada je vyhodit maca z okna a poridit neco normalniho co funguje.

• Funny 1

[IDDQD]
Beta Tester
2,492 posts
4,409 battles
5 minutes ago, Sigimundus said:

No muzu se pokusit ale predem rikam ze moje prvni rada je vyhodit maca z okna a poridit neco normalniho co funguje.

Co máš proti jabku . Já jich dostal tři přepravky . Chudáci byli už scvrklý , tak jsem je hodil do sudu , že bude mošt . Nevím co se pokazilo , ale musel jsem s tím potom zajet do pálenice :Smile_hiding:

Players
21 posts
2,511 battles

hmmm nikdy jsem jinej počíteč neměl a taky nikdy žádné potíže ....až ted

Já např. nevím co jsou to ovladače grafické karty a kde je najít ? 

Players
21 posts
2,511 battles

Dobrý den Asiolo,

děkujeme za kontaktování Wargaming.net zákaznické podpory.

Je mi líto, že máte problémy s bezproblémovým chodem naší hry. Jsme tu od toho, abychom Vám pomohli a uděláme vše proto, aby byly problémy s hrou vyřešeny.

Tento problém bude nejspíš způsoben starou grafickou kartou nebo neaktuálními ovladači Vaší karty. V následujících krocích se Vám pokusím poskytnout návod, jak daný problém vyřešit:

• aktualizujte si všechny ovladače, hlavně ty od grafické karty (pokud máte integrovanou, tak i od té)

• pokud používáte modifikace, vymažte je prosím, nebo alespoň deaktivujte

• přidejte si hru jako výjimku do Firewallu (v aplikaci Game Center klikněte na nastavení a zvolte přidat jako výjimku do Firewallu) a Vašeho Antivirového programu

• vždy zapínejte hru jako Administrátor (pravý klik na ikonu - spustit jako Administrátor)

• spusťte hru v bezpečném módu (vedle tlačítka HRÁT při spuštění hry)

• ověřte integritu hry (Game Center - Nastavení hry v levém horním rohu - Zkontrolovat a opravit)

• před zapnutím hry vypněte aplikace běžící v pozadí, které ke hraní nepotřebujete

V případě, že výše popsaný postup nebude úspěšný, zašlete nám prosím WGCheck report. Jak ho vytvořit a poslat se dozvíte v tomto článku: https://eu.wargaming.net/support/kb/articles/596

Díky Vámi poslanému reportu můžeme identifikovat problém a poskytnout efektivní vyřešení.

Budeme se těšit na Vaši odpověď.

S přáním krásného dne,

[T-N-T]
3,686 posts
8,942 battles
14 minutes ago, Asiolo said:

aha tak ani neumim přeposlat to co mi napsali

Neboj ja si to zvladnu precist i tak  :cap_cool:

Edit: Jo a na podporu napis ze mas Mac a MacOS  jelikoz ti poslali obecne povidani co zkontrolovat ale spise na na normalni PC s windows

19 minutes ago, Stratos_HF said:

Co máš proti jabku . Já jich dostal tři přepravky . Chudáci byli už scvrklý , tak jsem je hodil do sudu , že bude mošt . Nevím co se pokazilo , ale musel jsem s tím potom zajet do pálenice :Smile_hiding:

Proti palenici nemam nic ale proti predrazenym tezitkum na stul mam hodne :cap_like:

16 minutes ago, Asiolo said:

hmmm nikdy jsem jinej počíteč neměl a taky nikdy žádné potíže ....až ted

Já např. nevím co jsou to ovladače grafické karty a kde je najít ? 

Hele nic horsiho na reseni problemu nez mac.

Mas v nemvlastni grafickou kartu nebo tu zakladni co tam davaj?

[T-N-T]
3,686 posts
8,942 battles
29 minutes ago, Asiolo said:

mám kompaktní počítač do kterého jsem nikdy nic nadával ( ani nevím kde to má nějaká vrátka)takže  karta bude základní co do toho dávaj https://www.apple.com/cz/imac/

Tak potom zkus stahnout a pouzit tohle https://worldofwarships.com/en/game/download/?platform=machttps://worldofwarships.com/en/game/download/?platform=mac

Spoiler

Mac OS

The World of Warships Mac Wrapper does not support DX11, so we’ll provide special version of wrapper which will allow to fall back to DX9 without any issues.

Just like with World of Warships 0.6.8, you’ll need to update the Mac Wrapper to play 0.6.9. Starting from version 2.0.11 of the Mac Wrapper (provided together with 0.6.9 release), it should update itself automatically. However, there’s a small chance the new version doesn’t synchronize and can’t be download from the update service. If you can’t play World of Warships on Mac OS after the 0.6.9 release, please download the file manually and reinstall by replacement.

If you are not able to play World of Warships on Mac OS after 0.6.9 release, please download file manually and reinstall by replacement:

1. Download Mac Wrapper from the official site and open it
  2. Drag the icon to “Applications” folder
  3. In the dialogue box (“An item named ...already exists...”) choose “Replace”
  4. Launch World of Warships
4

A dalsi rada je

1) Fully delete WorldOfWarships.app with AppCleaner

2) Download the latest WoWs wrapper on official site https://worldofwarships.eu/

3) Install it and try to launch the game

Players
21 posts
2,511 battles

díky

no a ten AppCleaner je co ? nebo kde to vemu ? mám to v počítači ? nebo to musím stáhnout ?

Players
21 posts
2,511 battles

Tak jsem tu zas.... tím Apcleanerem jsem cosi vymazal (nebo nevim co se stalo) a ted když stáhnu nově hru z těchto stránek , tak mám vše v angličtině  a pak mi to píše že moje mejlová adresa .... něco jako že hráč s touto adresou neexistuje.

Je možný že jsem se uplně zrušil ? 

Players
21 posts
2,511 battles

A suport už mi neodpovídá... já si už nezahraji - a to byla moje nejoblíbenější hra kterou jsem kdy objevil...

[CSP]
Players
156 posts
5,025 battles
V 26. 5. 2018 v 9:55 Asiolo řekl/a:

Tak jsem tu zas.... tím Apcleanerem jsem cosi vymazal (nebo nevim co se stalo) a ted když stáhnu nově hru z těchto stránek , tak mám vše v angličtině  a pak mi to píše že moje mejlová adresa .... něco jako že hráč s touto adresou neexistuje.

A nestáhl jsi si omylem amerického klienta? Podívej se v adresáři res do souboru scripts_config.xml, jestli tam máš tento řádek:
host alias="WOWS EU" csis="http://csis.worldoftanks.eu/csis/wowseu" 
Pokud je místo WOWS EU napsáno WOWS NA, tak je to špatně.
Jen doufám, že Mac má stejnou strukturu souborů hry jako Windows.

[T-N-T]
3,686 posts
8,942 battles
On 5/26/2018 at 9:55 AM, Asiolo said:

A stahoval jsi to opravduz tehle stranky? https://worldofwarships.eu/en/content/game/

A stale plati ma puvodni rada vyhodit to schnile jabko a poridit neco normalniho co funguje.

Players
21 posts
2,511 battles

Ano stáhnul jsem cosi amerického.... to co mi výše poradil  Sigimundus. Nakonec jsem to zase vyhodil a dtáhnul to z těchto oficiálních stránek . Ostatně tak jako kdysi poprvé a v pruběhu už asi tak 10X ve víře že to pomuže proti tomu zamrzání.

Suport mi už odpověděl ale poslal mi to samé jako poprvé....takže tam sedí asi robot.

Já např. nevím co jsou to modifikace (píšou abych je vymazal)

Přidat do Firevalu - píše mi to že to nelze

Jak se aktualizují ovladače grafické karty ? 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.