Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

2018 - rok lotniskowców

157 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
16 minutes ago, Ter_ion said:

Nie wiem jak tam RAZ_uRa, jednak np ten pomimo, że gracz co najwyżej średni (pomimo kilku k bitew) i praktycznie zerowego wpływu na wynik, po wybraniu CV zmienia się w maszynę do wygrywania :cap_old: Znaczy konieczny buff CV, bo to tak słaba klasa, dla kogoś kto poświęci trochę czasu.

Tak, lubię tą akurat klasę i jej się uczę. Poza nią bawię się paroma okrętami, które też lubię. Większośc moich starych wynikow jest z zabaw z dziećmi w WOWS z czasów kiedy traktowaliśmy ją jako gierkę flash do postrzelania sobie wesoło.

Nie uważam że np na Kidd-ie (a nim pływam w ostatnich miesiącach), Duca dAosta czy Giulio Cesare, mam gorsze wyniki niż na lotniach. Mam nadzieję ze dołączy do nich Grozovoi.

próbowałeś grac na lotniach, nawet dostałeś tu publicznie od Lobuza konto do sprawdzenia jak to jest trudne. Dziwne że osoba która miała szansę zobaczyć jak bardzo ciężko jest grać na CV tkwi w takim ogromnym błędzie percepcji.

[KURLA]
Players
1,345 posts
7,218 battles

Ponowie trzeba zrobić dwie rzeczy:

- zmniejszyć AA BBczków,

- wszystkie torpedy lotnicze wymienić na głębokowodne.

CV w zamyśle gry miało służyć do ataków na duże okręty, a nie do topienia desek. CV nie będą mogły topić DD torpedami (ciągle mogąc je topić bombami i spotem) ale w zamian za to łatwiej im będzie atakować BB. Przy okazji krążowniki odzyskają swoją rolę wsparcia AA dla BBczków.

Zmniejszy to dysproporcje pomiędzy graczami na CV bo BBczka storpi niemal każdy, a deskę tylko ogar.

Co do spota z CV to proponowałbym taką mechanikę: wyspotowany przez samolot okręt jest widoczny tylko na minimapie + zwiększa się jego zasięg wykrywania, np. o 20% (marynarze z sojuszniczych okrętów wiedzą, w która stronę patrzeć XD).

• Cool 1

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
5 minutes ago, Misiuuuu said:

Ponowie trzeba zrobić dwie rzeczy:

- zmniejszyć AA BBczków,

- wszystkie torpedy lotnicze wymienić na głębokowodne.

CV w zamyśle gry miało służyć do ataków na duże okręty, a nie do topienia desek. CV nie będą mogły topić DD torpedami (ciągle mogąc je topić bombami i spotem) ale w zamian za to łatwiej im będzie atakować BB. Przy okazji krążowniki odzyskają swoją rolę wsparcia AA dla BBczków.

Zmniejszy to dysproporcje pomiędzy graczami na CV bo BBczka storpi niemal każdy, a deskę tylko ogar.

nie rozwiążesz tym problemów, serio.

torpedy głębokowodne spoko, ale już sobie zrobiłem eksperymentalnie tydzień że na Taiho i Kadze olałem atakowanie desek i tylko i wyłącznie lałem "tłuste" cele. Nic a nic nie spadł mi WR, na Taiho nawet podskoczył.

jeśli nie wymusisz na graczach minimalnego podstawowego teamplay nie będzie nigdy sposobu rozwiązania kwesti CV.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles

@Scarrry masz zapewne DD/CA/BB które lubisz, czujesz. 

Zrób nimi solo 10 bitew, następnie zrób solo 10 bitew CV, który lubisz i czujesz. Wrzuć z tych bitew wyniki. Ewentualnie sam je przeanalizuj. Odpowiedz sobie na proste pytania:

1. Czym miałeś większy wpływ na bitwę

2. Czym zrobiłeś więcej killi, dmg

Test nr2.

Posortuj swoje wyniki solo na tierach VII-X.  Zobacz top 10 okrętów biorąc pod uiwagę WR/PR/DMG/Frag - jakieś wnioski?

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
10 minutes ago, Ter_ion said:

@Scarrry masz zapewne DD/CA/BB które lubisz, czujesz. 

Zrób nimi solo 10 bitew, następnie zrób solo 10 bitew CV, który lubisz i czujesz. Wrzuć z tych bitew wyniki. Ewentualnie sam je przeanalizuj. Odpowiedz sobie na proste pytania:

1. Czym miałeś większy wpływ na bitwę

2. Czym zrobiłeś więcej killi, dmg

ale ja nie jestem tutaj absolutnie dobrym przykładem (jak Ty w drugą stronę) - ja lubię tylko niektóre klasyczne okręty a za to uwielbiam granie z mapą. Ty nie lubisz grania z mapą i ogarniania zespołów. Więc ja jestem słabym przykładem do zagrania na innych klasach tak jak Ty na lotnisku.

mówisz Terionie o nierozwiązywalnej kwestii, którą mógłby ocenić gracz idealnie równy na wszystkich klasach a takiego nie ma.

btw: jeśli uważasz że wystarczy "trochę" czasu i już jestes dobry w CV to poświęc go. Pokaż że masz rację, przecież to tylko trochę czasu. Wg mnei nie ma klasy w grze wymagającej tyle nauki, doświadczenia i pracy z grą co właśnie lotnisko. I jakoś ten czas i doświadczenie musi być oddawane graczowi. 

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles

Ale jesteś graczem ogranym, masz doświadczenie w różnych grach MMO, czyli uczysz się, analizujesz. Grasz na wszystkich klasach, mając na nich po minimum 1-2 k bitew. Ja na wszystkich kontach mam za sobą może 70-100 bitew na CV, w tym 2 na co-opie na Shokaku. Jestem totalnie nie miarodajny jeżeli chodzi o CV. Jednak jako ogarniający inne klasy "umiem się przed nimi bronić" - czemu cudzysłów? Bo umiem w teorii, wiem co i jak, ale w praktyce CV i tak mnie zatopi. Tak, nie mam full retard AA buildów, bo większość okrętów wymaga innych buildów. Każdy okrę ma określone zadania. Ich zadaniem, jest spot, walka z innymi DD, walka z CA/BB etc, Przeznaczenie AA ma kilka jednostek, a i ich możliwości w czasie trwania bitwy są niwelowane. To jest właśnie chore. CVkowcy mają 2 śpiewki - płyń w blobie, rób pod AA. Tylko pod AA jest kilka jednostek, a nie wszystkie. GE krążki ukierunkowane są na sonar, a nie rozbicie. Jednak, żeby na forum jakiś szary rekin nie przywalił się, że nie mam okrętu pod AA, powinienem olać mocne strony mojego okrętu tylko boostować AA? 

[GRAY]
Players
311 posts
12,009 battles

Sam ostatnio pograłem trochę lotniskowcami, wygrindowałem obie dziesiątki i trochę zmieniłem o nich zdanie. Faktycznie jeśli wrogi team jest słabiutki, a do tego lotnisko przeciwnika średnio skupia się na bronieniu teamu, to można bardzo dużo zrobić. Jednak jeśli rzuci mnie Kagą na 8/9 a do tego w przeciwnym teamie jest dobry Saipan, albo gdy Lexem wyląduje na X i też jestem kontrowany przez wrogie lotnisko... Powiem jedno - nigdy na żadnej klasie nie czułem takiej bezradności jak w tych 2 przykładowych przypadkach. Mój "skill" jest jednak marny i nie potrafię zatapiać wszystkiego jak chcę i kiedy chcę. :(
Jeżeli w bitwie z lotniskiem rwiecie ostro na capa, albo pancernikiem pływacie sobie samotnie, to sami prosicie się o kłopoty. Jeśli w bitwie masz 5 radarów, to chyba też nie pchasz się deską na capa? Trzeba się umieć dostosować do warunków bitwy, zaplanować do kogo wrócić po osłonę AA, a nie jak milord wpływać na capa i się dziwić, że lotnisko się Wami interesuje...
Proponowaliście tu już, że jeśli lotnisko coś wyspotuje, to nikt poza nim tego nie widzi. Zgadzam się, ale dodałbym jeszcze, żeby samoloty nie spotowały torped. Dzięki temu deski trochę odetchną, bo ani nie dostaną focusa jak CV zawiesi nad nimi eskadrę, a ich torpedy nie będą się świeciły zaraz po wystrzeleniu z okrętu (i tak jest już sporo okrętów z hydro więc BBrajanki sobie poradzą).
PS. Ostatni rekord na Midwayu to 484k i co? I gość przegrał. Z takim mega wpływem na bitwę to powinien przecież wszystko wygrywać. :Smile_trollface:

• Cool 1

[PLO]
Players
550 posts
14,795 battles

Napisałbym coś ale ta dyskusja toczy się już 576 raz, a drugi raz w tym roku.

Argumenty obu stron się nie zmieniają więc może poczytajcie se stare tematy.

• Cool 3

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles

@PukuwerR

Cytując 

7 minutes ago, PukuwerR said:

Sam ostatnio pograłem trochę lotniskowcami, wygrindowałem obie dziesiątki i trochę zmieniłem o nich zdanie. Faktycznie jeśli wrogi team jest słabiutki, a do tego lotnisko przeciwnika średnio skupia się na bronieniu teamu, to można bardzo dużo zrobić. Jednak jeśli rzuci mnie Kagą na 8/9 a do tego w przeciwnym teamie jest dobry Saipan, albo gdy Lexem wyląduje na X i też jestem kontrowany przez wrogie lotnisko... Powiem jedno - nigdy na żadnej klasie nie czułem takiej bezradności jak w tych 2 przykładowych przypadkach. Mój "skill" jest jednak marny i nie potrafię zatapiać wszystkiego jak chcę i kiedy chcę. :(

Mając 400 gier doświadczenia (w porównaniu do kilku k na innych klasach) masz najwyższy WR (mocno wyższy, nie kosmetycznie), minimalnie niższy PR w stosunku do DD (którymi masz +/- 7,5 raza więcej bitew i doświadczenia) najwyższe średni dmg i ilość fragów. 

Przypadek?

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles
12 minutes ago, PukuwerR said:

Faktycznie jeśli wrogi team jest słabiutki, a do tego lotnisko przeciwnika średnio skupia się na bronieniu teamu, to można bardzo dużo zrobić. Jednak jeśli rzuci mnie Kagą na 8/9 a do tego w przeciwnym teamie jest dobry Saipan, albo gdy Lexem wyląduje na X i też jestem kontrowany przez wrogie lotnisko... Powiem jedno - nigdy na żadnej klasie nie czułem takiej bezradności jak w tych 2 przykładowych przypadkach. Mój "skill" jest jednak marny i nie potrafię zatapiać wszystkiego jak chcę i kiedy chcę. :(

Tak nieśmiało zapytam, czy to ma być argument za zachwianiem obecnego kształtu CV?

[GRAY]
Players
311 posts
12,009 battles
Just now, Ter_ion said:

@PukuwerR

Cytując 

Mając 400 gier doświadczenia (w porównaniu do kilku k na innych klasach) masz najwyższy WR (mocno wyższy, nie kosmetycznie), minimalnie niższy PR w stosunku do DD (którymi masz +/- 7,5 raza więcej bitew i doświadczenia) najwyższe średni dmg i ilość fragów. 

Przypadek?

Mała próbka bitew, jakieś 3/4 gier to w ogarniętym dywizjonie, a do tego pierwsze lotnisko kupiłem gdy już ogarniałem grę, wiedziałem który okręt co może mi zrobić i naoglądałem się poradników. DMG bity głównie na samotnych pancernikach. Pograłbym 2-3k bitew z czego połowe solo i szybko by mi WR poleciał. :Smile-_tongue:

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
4 minutes ago, malahaj1 said:

Tak nieśmiało zapytam, czy to ma być argument za zachwianiem obecnego kształtu CV?

uważam że obecny kształt CV jest mniej więcej OK, zmieniłbym go tylko o postulowane przez @blacman_pl spotowanie albo jeszcze może prościej - na brak spotowania torped. I tyle, serio.

wystarczy sobie odpowiedzieć - jak to niby jest że lotniska są OP, ale tak mało graczy uważa je za atrakcyjne i gra nimi? Przecież tu wnioski aż się nasuwają.... 

[KURLA]
Players
151 posts
4,249 battles
1 minute ago, Scarrry said:

uważam że obecny kształt CV jest mniej więcej OK, zmieniłbym go tylko o postulowane przez @blacman_pl spotowanie albo jeszcze może prościej - na brak spotowania torped. I tyle, serio.

Na próbę też jestem za takim rozwiązaniem, myślę, że bardzo dużo by to zmieniło. Torpedy- niech spotuje, tylko okręty w mniejszym stopniu.

• Cool 1

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles
10 minutes ago, Scarrry said:

wystarczy sobie odpowiedzieć - jak to niby jest że lotniska są OP, ale tak mało graczy uważa je za atrakcyjne i gra nimi? Przecież tu wnioski aż się nasuwają.... 

Bo ludzie chcą "szczelać statkami”, a nie grać w RTS (w końcu tego oczekuje przeciętny osobnik w świecie okrętów). Do tego jak widać większość ma problem, żeby ogarnąć BB i minimapę, a Ty oczekujesz wielozadaniowości.

[BFS]
Beta Tester
959 posts
11,303 battles

no nie wiem Ter_ion ja tam sie odbiłem od UI, i tego że na te 5 meczy na krzyż co je mam na lotni to jest turbo-trudna-do-sześcianu i nie chce mi się tego uczyć:P 

[SIEMA]
Players
49 posts

O i powiedzcie mi, że na CV można bitwy wyciągać to w takim razie jak ja to mam zrobić jak większość moich drużyn wygląda tak

OjkVetZ.jpg

Cały team poleciał na C i tam zdechł.

[-PGS-]
Players
188 posts
13,868 battles
4 hours ago, KRN_PL said:

Szczerze?
Generalnie cała ta dyskusja jest bez sensu. 
1. WG i tak zrobi tak jak zechce.
2. Każdy będzie ciągnął w swoją stronę, ja w stronę desek - Ty w stronę CV, bo nie masz ani jednej gry na desce, a ja na CV. Nie będzie tutaj bezstronności (chodzi o cały ten temat).

Gram wszystkimi klasami, najmniej bitew mam chyba na cv. Popieram w 90% to co napisał @MaciejoVietnam.

Masz bezstronność i co dalej ?

3 hours ago, krzysiek_1990 said:

przede wszystkim to sensownie dobierać graczy na cv w mm. Ciekawe kto mojemu teamowi położył bitwę

Skoro wszystko jest losowe to cv również? Jak się odbiorą dwie dobre lotnie to gra wygląda jak szachy z czego wygrywa team z lepszym skladem i większą ilością Des memów i Minotaurów...

@iBassGT czekam na jakiś komentarz :Smile-_tongue:

Players
2,266 posts
14,353 battles

Balans, jeżeli chodzi o AA i obrażenia z bomb/torped jest ok. Zblobowane okręty są nie do ruszenia ale samotne okręty, niewyspecjalizowane pod AA mają przesrane. Dokładnie tak jak powinno być.

Kontrą na CVkę powinna być... druga CVka. Tu widzę problem nie do rozwiązania poza ostrą ingerencją w alta lub długim przeładowaniem fighterów. Nie ma żadnej innej klasy na której skill i ogranie byłyby tak widoczne. Gracz nowy/niedoświadczony jest kompletnie zamiatany przez weterana. Jeżeli nie jesteś w stanie nawiązać równorzędnej walki fighterami to niestety raczej za dużo w bitwie nie zrobisz, w każdym razie nie w jej najważniejszym momencie. Co z tego, że finalnie natrzaskasz te 100k kiedy jest już pozamiatane? 92% WRki to najlepszy przykład na to, że w tym tkwi główny problem.

[GRAY]
Players
94 posts
8,428 battles
17 hours ago, Free_Frags said:

no to mnie tu chyba rng kara bo nawet na celnym zrzucie z alt rzadko połowę trafiam (rekord na starym Midwayu 3 ataki bombowcami z alta na Moskwę - 0 trafień :))

No właśnie o to chodzi, w tej chwili wszystko zależy od RNG, a powinno chyba choć trochę od skila.

17 hours ago, Free_Frags said:

myśliwce amerykańskie walczą w zwarciu z japońcami i je zjadają ( po kilku takich zwarciach japoniec nie ma już myśliwców) a bombowce i torpedowce niczym nie atakowane latają i zrzucają wszystko co mają

Więc będzie trzeba chronić sojusznicze oktety i wtedy walcząc zasięgu ich pelotki możesz wygrać z amerykańskimi myśliwcami. Teraz walki w powietrzu polegają często na altowaniu się myśliwców na J10, bo akurat spotkały się dwa HS lecące po krawędzi mapy. Myśliwce służyły do ochrony okrętów, a nie wykonywania ataków orbitalnych na powierzchnie 10 km2.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
8 minutes ago, KrzywozembnyPotfur said:

Więc będzie trzeba chronić sojusznicze oktety i wtedy walcząc zasięgu ich pelotki możesz wygrać z amerykańskimi myśliwcami. Teraz walki w powietrzu polegają często na altowaniu się myśliwców na J10, bo akurat spotkały się dwa HS lecące po krawędzi mapy. Myśliwce służyły do ochrony okrętów, a nie wykonywania ataków orbitalnych na powierzchnie 10 km2.

bez jaj... tylko największe noobki latają po krawędzi mapy....  tracisz czas, nie spotujesz teamowi przeciwnika, nie podejmujesz walki w powietrzu, nie możesz kontrowac zbyt agresywnych desek.

[-TWA-]
Players, Clan Test Coordinator
315 posts
10,140 battles

W zupełności wystarcza aktualnie mechanizm RNG dla myśliwców i DB,ale jeśli najlepszym pomysłem wg jakiejś części z was jest dalsze zwiększenie losowości gry ponad umiejętności,które wymagają de facto pewnego wkładu,to dyskusja na temat balansu CV nie ma dalej sensu.Widać poza tym,że gracze i tak nie chcą się uczyć jak być lepszym na CV i cały czas powtarza się klepanie jakichś niezrozumiałych schematów o grze CV,więc przy takim nastawieniu nie widzę raczej potrzeby kończenia obszernego poradnika gry na CV. 

@Scarrry Nie wiem,dlaczego jeszcze chce Ci się dyskutować.Lepiej ten czas poświęcić na kilka rund CV i niszczenie ludziom zabawy w randomku :cap_cool:

Dla podsycenia hejtu w stronę graczy CV #blameCV 

5a6759308814b_Zrzutekranu2017-06-1321_06_00.thumb.png.8fa33a441d971b411ad3f78c60ef00ca.png

• Cool 3

[GLORY]
Players
204 posts
25,193 battles
5 minutes ago, MaciejoVietnam said:

nie widzę raczej potrzeby kończenia obszernego poradnika gry na CV

ja bym chętnie podjął obszerniejszą rozmowę z użytkownikami lotni, głownie wyższych tierów bo dobrze by było się wymienić swoimi uwagami, zawsze czegoś się nauczyć, a założenie konkretnego poradnika może sprawi że klasa trochę odżyje

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.