Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

2018 - rok lotniskowców

157 comments in this topic

Recommended Posts

[GRAY]
Players
94 posts
8,476 battles

1. Wywalić wspólnego spota dla samolotów. To co lotnisko samolotami spotuje widzi tylko ono. Reszta ma tylko pozycje na minimapie.
2. Wywalić auto atak dla bombowców. W tej chwili jest tak że gość sobie kliknie na niszczarkę i pół niszczarki nie ma, bo tak. Nie da sie przed tym obronić, i jest to kompletnie oderwane od skila.
3. Wywalić alta dla myśliwców. Ten atak jest kompletnie absurdalny, zamiast niego należy dać możliwość patrolowania strefy przez myśliwce nad jakąś jednostką i to by działało jak rozbicie.
4. Znerfić AA BBczków i wywalić moduł na zasięg do AA z gry. Zbufować AA na niższych tierach (4-6) i dać lotniskom na nich więcej samolotów.

• Cool 2

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,631 posts
6 minutes ago, Basmacz said:

2017 był rokiem lotniskowców. Jak wyszło wiemy dobrze. Lepiej dla lotniskowców żeby nie było kolejnych "roków lotniskowców". ;P

Mi tam się podoba to co się zmieniło w amerykańskich lotniskowcach, więc niech kolejny rok lotniskowców będzie równie dobry albo i lepszy.

[GLORY]
Players
206 posts
25,193 battles

po co robić rok cv jak można zrobić rok BB przecież to najpopularniejsza klasa, walczą z niszczarkami, zatapiają krążowniki i pancerniki, zajmują capy a wszystko to robią tylko z 20 km. 

2017 był rokiem CV bo można je było spotkać "raz na ruski rok" i wszystko wskazuje że 2018 też będzie rokiem cv.

[AKI]
Players
4,171 posts
7,392 battles

A może już lepiej nie przypominajmy WG o tych lotniskowcach?

Bo jeszcze je znerfią znowu :Smile_hiding:

3 hours ago, KrzywozembnyPotfur said:

3. Wywalić alta dla myśliwców. Ten atak jest kompletnie absurdalny, zamiast niego należy dać możliwość patrolowania strefy przez myśliwce nad jakąś jednostką i to by działało jak rozbicie.

To będzie oznaczało kompletne rozjeżdżanie japońskich cv przez hamburgery :Smile_hiding: I tak teraz jak zrobisz japończykami alta w "dupe" amerykańców to traci 2-3 samoloty

[GLORY]
Players
206 posts
25,193 battles
4 hours ago, KrzywozembnyPotfur said:

Wywalić auto atak dla bombowców. W tej chwili jest tak że gość sobie kliknie na niszczarkę i pół niszczarki nie ma, bo tak. Nie da sie przed tym obronić, i jest to kompletnie oderwane od skila.

no to mnie tu chyba rng kara bo nawet na celnym zrzucie z alt rzadko połowę trafiam (rekord na starym Midwayu 3 ataki bombowcami z alta na Moskwę - 0 trafień :)) 

4 hours ago, KrzywozembnyPotfur said:

Wywalić alta dla myśliwców. Ten atak jest kompletnie absurdalny,

myśliwce amerykańskie walczą w zwarciu z japońcami i je zjadają ( po kilku takich zwarciach japoniec nie ma już myśliwców) a bombowce i torpedowce niczym nie atakowane latają i zrzucają wszystko co mają 
W zupełności się zgadzam, genialny pomysł.
Pójdę dalej i powiem zastąpić myśliwce torpedowcami, a co tam, jak się bawić to się bawić 

[GOFER]
Players
393 posts
3,181 battles

200.gif

lubię lubię. W ogole spoko screen Ter_ion :D BB więcej zestrzelonych niż CA :D Jest tam jakaś statystyka w jakiej BB nie miażdży pozostałych DWÓCH klas?

[PLO]
Players
550 posts
14,832 battles
15 hours ago, Ter_ion said:

1. Hiryu latający nad moim Clevlandem i mnie bombardujący tracący na podejściu cały 1 DB. Wesoło lata sobie w mojej okolicy niespecjalnie zauważając, że coś mu sie dzieje.

Powtórka albo się nie zdarzyło. Ewentualnie nie miałeś kapitana i modułów. Co jak co ale Clev masakruje wszystkie samoloty na które może trafić.

6 hours ago, Bloberinio said:

BB więcej zestrzelonych niż CA

Wiesz jak to jest ze statystyką - zawsze kłamie.

CV po prostu atakuje głównie BB więc jasne jest że BB-czki będą mieć średnio więcej zestrzelonych samolotów. Tym bardziej że CA jest w bitwach mniej niż BB.

Players
881 posts
15,008 battles

Niech zabiorą alta, torpedowce i bombowce, myśliwce zresztą tez i niech takie sobie ta lotniska stoją na capie. Proponuje tez w takiej sytuacji wprowadzić tryb kto znajdzie i zatopi 1 lotniskowiec ta ekipa wygrywa, bo już tak nie którzy graja deskami cala grę obrzeżem mapy płyną żeby tylko cv zatopić myślę ze będzie popularny. Najwięcej oczywiście plączą CI co cv widza tylko na obrazku w drzewku gry :D 

Players
1,417 posts
13,576 battles
1 hour ago, DrunkenFish said:

Co jak co ale Clev masakruje wszystkie samoloty na które może trafić.

...pod warunkiem, że takowe przylecą.

Paradoksalnie, na moim Clevie z 16 pkt. kapitanem wcale nie mam najwięcej zestrzeleń. Powód najprostszy z możliwych - wielu kapitanów na CV to ogarnięci gracze, i nie będą pchać samolotów na pewną zagładę. Kiedyś moja Algeria (z buildem AA) oraz sojuszniczy Cleveland zaczaiły się pod dwiema małymi wyspami, aby upolować trochę samolotów, nadlatujących z wrogiego Shokaku. Samoloty podleciały, ich operator wyczuł zagrożenie, zawrócił eskadry i poleciał topić stockowego Bayerna. Nasze oba krążowniki zostały z niczym. Wymieniliśmy  parę słów na czacie i popłynęliśmy w stronę najbliższego capa zapolować na DD-ki, bo żaden samolot już do końca bitwy nie chciał do nas przylecieć. Taki życie krążowników, gotowych postrzelać do samolotów :-)))

• Cool 1

[KURLA]
Players
151 posts
4,277 battles

Dzisiaj po oglądniętym filmiku TUTAJ

Stwierdzam, że mam tutaj potwierdzenie w tym, że CV są lekko mówiąc bardziej dowalone niż blelfast, który dostałby naprawkę, pelotkę i torpedy.

Przejdźmy do rzeczy i kilku faktów:
1. CV w grze mają najlepsze statystyki (tutaj ocenię akurat śr. dmg / bitwa) na t10 - hakuryu 95k, midway prawie 90k, jedynie conqueror ze swoimi he ich wyprzedza.
2. CV w grze mają największy rekordowy dmg, na t10 jesto to 450k dmg, gdzie żaden inny okręt nie osiąga takich wyników, zaczynają się dopiero od ok 400k.
3. Na CV trzeba wziąć dodatkowo poprawkę- oprócz dmg, który i tak jest wysoki, ma "dodatkowy" dmg, za spotowanie okrętów przeciwnika i niwelowanie samolotów cv przeciwnika. Nie biorę pod uwagę, że przeciwna CV zrobiła cokolwiek w bitwie, jeżeli rekordziści robią 450k dmg.
4. Wszyscy chyba mają taki ból dolnej części ciała bo pomijając pelotkę to nic CV nie można zrobić, bo stoi w rogu mapy. CV-ki mają największy stosunek zniszczeń do deadów, który wynosi na t10 ok. 6. Porównując to do DD, który ma zaledwie 1,1 wychodzi, że DD to mięso armatnie.

Czytając wasze wypowiedzi w sumie zgodzę się z:
1. Ograniczenie spotu tylko dla spotującej CV. Podobna zasada przecież już jest - radar podczas sztormu - widzi tylko okręt z radarem.
2. Ograniczenie samolotów - największy dmg jaki mają to CV i generalnie nic nie można z tym zrobić. Przecież nie można na wszystkich okrętach instalować pelotki, bo przyjdzie tłuste CV i cie zje. A nawet jeżeli ktoś będzie ambitny i postawi sobie za cel zniszczenie lotniska to prawdopodobnie nie zdąży nawet dopłynąć.
3. Alt... hmmm nie mam nic do niego - CV powinno zapewniać głównie wsparcie powietrzne i spotujące, niestety jest tak, że spotuje, niszczy inne samoloty, a w gratisie robi 100k dmg / bitwa. Myślę, że tu coś nie gra.

• Cool 1

Players
881 posts
15,008 battles

Zobacz ile bbczkow jest na tym filmie + po 2 krążki na stronę tak wiec temu taki dmg, bo w normalnym losowaniu jak Ci wylosuje po 3 mino + des, hindi i 3 bbczki reszta dd to tyle na pewno nie nawalisz dmg, MM mu taki pusty dmg dało + boty na bbkach którzy łykają wszystko jak pelikany 0 manewrów. A jak chcecie samoloty jeszcze odbierać cv to zróbmy limit torped na niszczarkach o/

Players
1,417 posts
13,576 battles

Wszystko pięknie, mocium panie @KRN_PL  tylko że może znaleźć się jakiś "advocatus diaboli" który zaraz przedstawi wagon argumentów na poparcie tezy przeciwnej. Na przykład tak:

- Midway i kukuryku to lotniskowce o potężnej sile rażenia, co więc dziwnego, że zbierają dużo dmg?

- pancerniki też potrafią kręcić rekordy dmg. Przykłady z tego samego YT: Montana (356 k dmg), Kurfurst (306 k dmg), Conqueror (395 k dmg).

- również niszczyciele pografią "ugryźć" i to bardzo boleśnie: Gearing (z rekordowym 426 k dmg).

Ale zostawmy poszukiwania dziury w całym i wróćmy do twojej wypowiedzi.

Fakt, "CV mają największy stosunek zniszczeń do deadów ". Lotnisko, często zaparkowane za wyspą / poza pierwszą linią ognia, nie jest narażone na zniszczenie już w pierwszych minutach gry, w przeciwieństwie do DD. Lotniskowiec topi, spotuje, tłucze samoloty przeciwnika. Szczęśliwa ta drużyna, która ma w swoim składzie bardzo dobrego kierowcę CV. No a jeśli jest to średniak, lub - o zgrozo - słabeusz??

"Ograniczenie spotu tylko dla spotującej CV" - czemu nie? Jeśli lotniskowiec wytropi wrogi okręt, niech poinformuje o tym swoją drużynę. Myślę, że napisanie na czacie komunikatu w rodzaju: Enemy DD - E5 - nie zajmie operatorowi CV kwadransa albo więcej :-))  Taki mechanizm z jednej strony ograniczyłby strzelanie na pałę z przysłowiowych 20 km, a z drugiej uczyniłby czat bardziej praktycznym narzędziem komunikacji. Zamiast głupich "noob team" mielibyśmy więcej konkretnych informacji. Natomiast niszczyciele na capie nie obawiałyby się, że za kilkanaście sekund spadnie na nich lawina ognia i nie będzie gdzie uciec. Poinformowanie teamu o pozycji okrętu przeciwnika trochę by potrwało.

Nie wiem natomiast, jakie rozwiązanie zastosować wobec tzw. "turystów krawędziowych". Bywa - ze szkodą dla teamu - że już na początku bitwy kilka ogłupiałych okrętów wyrusza na poszukiwanie lotniskowca, mając w całkowitej pogardzie innych członków drużyny. DD nie będzie spotował, BB pushować też nie chce, CA nie wesprze obrony capa ogniem szybkostrzelnym. NIE, bo płyną zatopić wrogi CV. Finał jest często taki, że tego lotniskowca nie znajdą / nie zdążą dopłynąć / zostaną wyspotowani przez samoloty i rozstrzelani ogniem z flanki (bo oczywiście "płyną burtą do wroga" / obca drużyna przejmie capy i wygra na punkty. Tacy "turyści krawędziowi" potrafią "położyć" niejedną bitwę, nawet w trybie co-op, i wtedy lotniskowiec choćby topił i spotował, może takiej gry nie dać rady wyciągnąć.

• Cool 1

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles

Tu nie ma co dyskutować, wystarczy popatrzyć na cyferki.

Pomidor będzie pomidorem niezależnie od klasy i jego wkład w bitwę będzie zerowy. Stąd nie ma sensu ich brać pod uwagę. Warto brać najlepszych graczy i zobaczyć co osiągają na poszczególnych klasach. Jakoś dziwnym trafem to na CV mają największy dmg, WR, kill ratio. Żadną inną klasą unicum nie wpłynie na bitwę tak jak CV. Przyczyna jest prosta, na innej klasie może być w 1 miejscu, a nie w kilku operując kilkoma eskadrami. Do tego każda klasa narażona jest na insta zejście, stratę HP, uszkodzenie modułów. W CV jest poza zasięgiem przeciwnika, co najwyżej straci kilka latadeł i jego jeden z ataków nie dojdzie do skutku - czyli zamiast 250k zrobi marne 220 k.

Unicum na CV może wyłączyć z gry 2-3 unicumów drużyny przeciwnej, na innej klasie nie ma takiej szansy.

Kilka przypadków z wows stats

https://wows-numbers.com/player/530272807,Little_Rowboat/

https://wows-numbers.com/player/529220272,viceadmiral123/

https://wows-numbers.com/player/529284057,AnEpicAirfield2010/

https://wows-numbers.com/player/509796336,ezymodo/

https://wows-numbers.com/player/532726560,GARFIELD_SATAN/

https://wows-numbers.com/player/500022014,azell/

https://wows-numbers.com/player/539399499,lobuzjeden/

https://wows-numbers.com/player/500390286,MaciejoVietnam/

[KURLA]
Players
151 posts
4,277 battles

@umbra_arboris no to widzę, że w części się zgadzamy.

@_s1ash_ film dałem dla przykładu i dane też. Patrząc na grube liczby (czyli wszystkie bitwy i śr. dmg z bitwy) daje Ci to dopiero pełny podgląd. I sumując dobre CV i słabe ameby na t10 i tak CV-ki robią największy dmg, tak jak pisałem o tym. 

Co do limitu torped- ograniczać główną siłę ognia z danej klasy okrętu? Weź pod uwagę, że torpy na wyższych tierach nie puszczasz w odległości 6km, bo co drugi okręt ma albo radar albo hydro, tylko w odległości 10 km. I zaczyna się loteria- wpłynie, nie wpłynie, zmieni kierunek itd. Dobrym graczom na BB-kach ciężko włożyć cokolwiek i czasem kończy się bitwę na śmiesznych 20k dmg. Niektórzy płyną nie zmieniając kierunku, więc dostają torpedy i będą dostawać, póki się nie nauczą manewrować i zmieniać kierunki. 

Zresztą główny "łańcuch pokarmowy tej gry" to:
BB - CA (czasem salwa i bum)
CA - DD (radar, kilka salw i bum)
DD - BB (głównie torpedy, bez torped DD można wyrzucić z gry)

Żeby zaraz nikt mnie źle nie zrozumiał- każda grupa też niszczy inne, ale podałem co najszybciej wyeliminuje inną grupę.

A w przypadku CV?

CV bije BB, CA i DD. Co bije CV? Ew. inne dobre CV, w przeciwnym wypadku prędzej CV straci wszystkie samoloty niż zginie od DD, CA lub BB bo nawet nie będzie wyświecone.

PS. Nie mam pomysłu na rebalans. Tak jak pisałem - dobrze jest jak jest i tego się trzymam. Pokazuję tylko, że poziom CV ma 30% wpływ na przebieg bitwy (win/loose). A przypomnę jest to tylko jeden okręt z 12.

• Cool 1

Players
1,745 posts
11,972 battles

Czemu wszyscy którzy twierdzą, że na CV lecisz sobie w pierwszych minutach bitwy, po łatwego fraga na BB. Nie mają zazwyczaj rozegrane żadnej bitwy powyżej t7 na lotnisku:cap_hmm:

[TF16]
[TF16]
Players
1,448 posts
18,064 battles

już to chyba kiedyś pisałem. Wg mnie rozwiązaniem, które nieco zbalansowałoby wszechmoc CV bez utraty atrakcyjności (a jak gra na CV jest atrakcyjna to widać po ilości graczy na CV...) jest zmiana mechanizmu spota.

Okręty wyspotowane przez samoloty CV nie powinny pojawiać się w głównym ekranie gry ale tylko w postaci konturu na minimapie. Czyli samoloty CV podają pozycje przeciwników na minimapie. Do pełnego wykrycia takiego okrętu potrzebne byłoby "klasyczne" wykrycie przez okręt nawodny. 

CV dalej zachowuje swoją siłę bojową ale i niszczyciele -główne ofiary wszechobecnego spota ze strony lotni odzyskają znaczenie bezpośrednich okrętów rozpoznania.  wg mnie ta zmiana mechanizmu nie wymaga przebudowania całej gry. 

edit: i pewnie w tym wątku tez już ktoś to pisał... :)

• Cool 1

Players
854 posts
14,801 battles

Po dłuższych przemyśleniach:

1. Zabrać lotniskom samoloty torpedowe jako zbędny balast na pokładzie co jednocześnie ograniczy ilość polerowanych torped na pokładzie i poprawi moralność załogi.

2. W samolotach bombowych wymienić bomby na ulotki propagandowe nawołujące przeciwnika do poddania się.

3. Eskadrom myśliwskim wymienić amunicję na zasobniki z dymem w kolorze flagi kraju pochodzenia.

4. Zmniejszyć o 80% spot lotniskowca.

5. Zwiększyć o 50% zasięg artylerii dodatkowej.

6. Naliczać lotniskom expa w bitwie tylko i wyłącznie za zajmowanie capów.

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.