Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

2018 - rok lotniskowców

157 comments in this topic

Recommended Posts

Players
155 posts
3,491 battles

Dochodzą słuchy, iż obecny rok ma być bardzo istotny jeśli chodzi o rebalans CV w grze. Chciałbym w związku z tym zapytać o dwie rzeczy:

1. Czy istnieją jakieś przecieki dot. kierunków zmian gameplay'u tą klasą?

2. Jakie zmiany Wy postulowalibyście w grze CV? 

Dla mnie osobiście rzeczą wymagającą zmiany jest ogień przeciwlotniczy niektórych krążków na najwyższych tierach. Chodzi mi tu o sytuacje, kiedy będąc np. myśliwcami dobre kilka km. od CA, niespodziewanie tracę pół eskadry. Normalnie taki CA zdaje się mieć rakiety naprowadzane na podczerwień.

[BFS]
Beta Tester
718 posts
9,425 battles

Hehehe... Hehe... buahahaha. Imho będą rozwijać rewolucyjne zmiany i udoskonalania wprowadzone w roku 2017 który jak powszechnie wiadomo był rokiem lotniskowców. 

• Cool 2

Players
1,318 posts
2 minutes ago, NyronGT said:

Co to lotniskowiec?

Mityczny zwierzak, który jeśli wierzyć słuchom i bajaniom pojawia się od czasu do czasu by szerzyć śmierć i zniszczenie wśród marynarzy:)

[-DWS-]
Beta Tester
4,387 posts
11,737 battles
15 minutes ago, Tanaka_15 said:

Hehehe... Hehe... buahahaha. Imho będą rozwijać rewolucyjne zmiany i udoskonalania wprowadzone w roku 2017 który jak powszechnie wiadomo był rokiem lotniskowców.

Nie mów, wprowadzą kolejne mutacje Grafa Zeppelina? Oj będzie się działo, czy GZ Test 8 jest lepszy od GZ tez 15 czy nie? Albo, żeby Grafowi nie było smutno, to wprowadzi się kolejny lotniskowiec-co-go-prawie-skończyli czyli Aquila. Ponieważ nikt nie wie jaki on by był, to WG pójdzie drogą przetestowaną przez Grafa (i jego testowe wcielenia).

[ZGZ]
Players
4,030 posts
8,605 battles

Pierwszy krok w celu ustanowienia 2018 rokiem lotniskowców WG już uczyniło - zapowiedziało, że z następną aktualizacją znikną z drzewek wszystkie dostępne dotąd lotniskowce premium.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,269 posts
25 minutes ago, Skrzetusky09 said:

Dochodzą słuchy, iż obecny rok ma być bardzo istotny jeśli chodzi o rebalans CV w grze. Chciałbym w związku z tym zapytać o dwie rzeczy:

1. Czy istnieją jakieś przecieki dot. kierunków zmian gameplay'u tą klasą?

2. Jakie zmiany Wy postulowalibyście w grze CV? 

Dla mnie osobiście rzeczą wymagającą zmiany jest ogień przeciwlotniczy niektórych krążków na najwyższych tierach. Chodzi mi tu o sytuacje, kiedy będąc np. myśliwcami dobre kilka km. od CA, niespodziewanie tracę pół eskadry. Normalnie taki CA zdaje się mieć rakiety naprowadzane na podczerwień.

Przede wszystkim trzeba poprawić interfejs:

1. Kółka wykonywane przez samoloty; jeżeli atak wykonywany jest w kierunku lotu i przed kółkiem zrzutu, to powinny one zawsze wykonać atak, a nie czasem tak, a czasem zawrócić, zrobić kółko i dopiero atakować, gdy najlepszy moment już minął

2. Kliknięcie w wachlarz ataku zawsze powinno skutkować atakiem, a nie tak jak jest teraz, że kliknięcie w linię toru lotu nie wywołuje żadnych skutków, nawet jeżeli jest ona w obszarze tego wachlarza.

3. Należy zmniejszyć jaskrawość elipsy zrzutu bomb, na ciemnych mapach kompletnie nie widać celu.

4. Odrywanie myśliwców altem - powinno działać na obie eskadry, znaczy obie odrywająca się i pozostająca w miejscu powinny mieć swobodę ruchu. W tej chwili jedna zostaje nieruchomo i jest łatwym celem ataku.

5. Jeżeli mam wybraną eskadrę, to klawisze QWEASD nie powinny działać na lotniskowiec. Niech działają tylko wtedy, gdy lotniskowiec jest zaznaczony jako aktywny.

• Cool 4

[ZGZ]
Players
4,030 posts
8,605 battles
11 minutes ago, Ter_ion said:

Najważniejsze - znerfić.

Słusznie, dzięki temu posunięciu gra stanie się bliższa historii, która zna wielu przypadków zatopienia lotniskowców przez niszczyciele, krążowniki czy pancerniki, za to w drugą stronę już nie za bardzo. 

A teraz pozostaje tylko poczekać i zaopatrzyć się w:Smile_popcorn:

PS

Poproszę o dodanie emoticona z ironic w nazwie, bo ktoś gotów pomyśleć, że pierwsze zdanie napisałem na poważnie.

• Cool 2

Players
36 posts
5,385 battles
39 minutes ago, Shiryaku said:

Mityczny zwierzak, który jeśli wierzyć słuchom i bajaniom pojawia się od czasu do czasu by szerzyć śmierć i zniszczenie wśród marynarzy:)

O, to zupełnie jak "Kraken"!

Ale ostatnimi czasy to częściej widuję "Krakena" niż CV :cap_haloween:

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,597 battles

Tak tylko posłużę się pewnym linkiem - jak to CV są słabe i bezużyteczne.

Ja o nerfie jak najbardziej poważnie, są zdecydowanie za silne. Jakby co mam powtórki z wczoraj.

1. Hiryu latający nad moim Clevlandem i mnie bombardujący tracący na podejściu cały 1 DB. Wesoło lata sobie w mojej okolicy niespecjalnie zauważając, że coś mu sie dzieje.

2. Shokaku postanawiające zatopić dywizjon botów Atago + Bismarck. Wrogi CV + Shima vs Atago + Bis + osłąniający ich dywizjonowy CV. Atago pada z 5 zestrzeleniami, Bis (to aż dziwne) zalicza 28 strącenia i idzie na dno. Koniecznie trzeba buffować, w końcu jak CV mógł stracić aż tyle latadeł eliminując współpracujący dywizjon.

Chętnie :Smile_popcorn:

• Cool 1
  • Angry 1

[PLO]
Beta Tester
4,198 posts
40 minutes ago, rtfm_pl said:

Nie mów, wprowadzą kolejne mutacje Grafa Zeppelina? Oj będzie się działo, czy GZ Test 8 jest lepszy od GZ tez 15 czy nie? Albo, żeby Grafowi nie było smutno, to wprowadzi się kolejny lotniskowiec-co-go-prawie-skończyli czyli Aquila. Ponieważ nikt nie wie jaki on by był, to WG pójdzie drogą przetestowaną przez Grafa (i jego testowe wcielenia).

To jest pomysł z potencjałem!

Jak Aquila wypali to można dorzucić Joffre, a przy odrobinie spięcia pośladów to i "russkij Graf" może się pojawić.

Pozdrawiam

[ZGZ]
Players
4,030 posts
8,605 battles
10 minutes ago, Ter_ion said:

Ja o nerfie jak najbardziej poważnie, są zdecydowanie za silne. (...)

Patrząc na historię to lotniskowce są zdecydowanie za słabe. Jaki był stosunek zatopionych niszczycieli/krążowników/niszczycieli przez samoloty z lotniskowców do lotniskowców zatopionych przez wrogie (*) pancerniki/krążowniki/niszczyciele? Kilkaset czy kilka tysięcy do jednego? 

Urealnienie znaczenia lotniskowców wcale nie byłoby takie złe (np. kosztem zdobywanego xp i zarobków) - dodałoby realizmu :Smile_popcorn:

(*) Przez własne to by się za dużo nazbierało :)

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,597 battles

Serio chce Ci się po raz setny przerabiać odniesienia do historii i rzeczywistości?

[ZGZ]
Players
4,030 posts
8,605 battles
5 minutes ago, Ter_ion said:

Serio chce Ci się po raz setny przerabiać odniesienia do historii i rzeczywistości?

To nie ja rozpocząłem ten temat, a jedynie się w nim wypowiadam i przedstawiam argumenty.

Przykro mi, że mam zdanie odmienne od Twojego, ale tak czasem w życiu bywa :)

Players
1,523 posts
12,906 battles

Oj tam najwyżej usuną alta z wyższych tierów i będzie spokój z płaczami wszystkich - jednych bo odejdą od klasy a drugich bo będzie jak na IV-V ( tylko proszę dać rekompensatę w walucie obiegowej za premki ). Brytyjskie drzewko to będzie tak jak ten jeden słynny Graf Zeppelin Test czyli click to Devastating Strike. :Smile_trollface: Ewentualnie dadzą DWT na wszystkie CV i też będzie spokój. :Smile_trollface: Choć to z altem było by lepsze bo Sztorm na Kałtyku miałby 12 tfu 13 w skali Beauforta a to się ceni zawsze. Każdy temat wywołujący skakanie sobie wszystkich do gardeł jest zabawny. Chociaż to o BB AP vs DD to było mistrzostwo Bitwy pod Kałe.

To jest gra a nie rzeczywistość i jakieś tam zrównoważenie powinno być. Tak samo jak śmiech mnie ogarnia widząc 7 BBabys w bitwie ( tak raz miałem taką bitwę na Atlancie ) i ciągle wprowadzane premium BB w grze, tak samo śmiech pusty mnie ogarnia jak koleś w lotniskowcu w przeciwnej drużynie spuszcza w pierwsze 5 minut wszystkie nasze niszczyciele. 

Lotniskowiec kontra inny okręt bezpośrednio? HMS Courageus kontra Scharnchorst i Gneisenau, USS Gambier Bay i reszta tincanów pod Samar, Chiyoda pod Egano i chyba artylerzyści HMS "Ark Royal" postrzelali/poznęcali się na jakimś wraku pod Matapanem.

1 hour ago, Ter_ion said:

Tak tylko posłużę się pewnym linkiem - jak to CV są słabe i bezużyteczne.

Ja o nerfie jak najbardziej poważnie, są zdecydowanie za silne. Jakby co mam powtórki z wczoraj.

1. Hiryu latający nad moim Clevlandem i mnie bombardujący tracący na podejściu cały 1 DB. Wesoło lata sobie w mojej okolicy niespecjalnie zauważając, że coś mu sie dzieje.

2. Shokaku postanawiające zatopić dywizjon botów Atago + Bismarck. Wrogi CV + Shima vs Atago + Bis + osłąniający ich dywizjonowy CV. Atago pada z 5 zestrzeleniami, Bis (to aż dziwne) zalicza 28 strącenia i idzie na dno. Koniecznie trzeba buffować, w końcu jak CV mógł stracić aż tyle latadeł eliminując współpracujący dywizjon.

Chętnie :Smile_popcorn:

Pierwsze pytanie. Co to jest High tier a co to jest Low tier bo czy High to jest już VIII czy IX a może już VII? Pytam poważnie bo szkoda, że tego nie oznaczono dokładniej bowiem umożliwiło by to dokładniejszą analizę. Co jest wliczane do tych zestawień.

1. Zuiho robiący w scenariuszu skuteczny drop na full retard Clevelanda  ( torpedy wyminięte ale to było zabawne ) pomimo włączonego rozbicia - aura 7,2km stracił eskadrę dopiero w drodze powrotnej. Na innych okrętach z aa sprawnym też miałem podobne kwiatki. Innym razem Kongo zjada mi cały drop z Saipana - 3 spadły przed dropem, 3 w powrocie - samoloty nie nawracały do ataku ani nic poza tym. Rozumiem, że koleś miał full AA ale ta moc to chyba bardziej było RNG a jak wiadomo RNG potrafi zgnoić każdego jak tylko zechce. Po prostu RNG króluje i tyle. Najlepszy przykład to detonacje.

2. Koleś na Saipanie, który w 4 nalotach zatopił 4 nasze niszczyciele. Pomimo włączonego rozbicia stracił cały jeden samolot w jednym dropie - jaki on biedny. Już widzę kolesia na innej klasie robiącego to samo w tym samym czasie na różnych częściach mapy.

Wszystkie okręty jakie mogę ( no bo Okchotnika i Fujina nie zrobię ) robię pod Full AA.

[LOBUZ]
Players
150 posts
3,564 battles

Własnie ktoś otworzył puszkę pandory :D

Jeżeli chodzi o mnie - skoro lotniska są, to ok, w sumie to już się przyzwyczaiłem. Pływam tymi DD (ich oryginalna nazwa powinna brzmieć DwD - Dostaję w Dupę):
1. Spotkam inny DD - przesrane, focus od teamu
2. Spotkam CV - focus od teamu, do tego 2xbomber i 2xtorpedowce i skutecznie nie ma moich 15k hp
3. Spotkam CA - ok zadymię się, nagle radar i buum nie ma mnie (radar na RU okrętach na 11,7 km to trzeba znerfić!)
4. Spotkam BB - AP za 10k i zostaję na ogryzku

Co by WG nie zrobiło i tak będzie przeje**** na deskach, więc spoko, nie robi mi to różnicy co z nimi zrobią. Pancernikami pływam mało, jeżeli chodzi o CA to średnio mnie to boli bo albo mam naprawkę, albo mam rozbicie i mi to lotto :) Aktualny stan mi odpowiada.

• Cool 2

Players
1,318 posts
59 minutes ago, PanNickt said:

Patrząc na historię to lotniskowce są zdecydowanie za słabe. Jaki był stosunek zatopionych niszczycieli/krążowników/niszczycieli przez samoloty z lotniskowców do lotniskowców zatopionych przez wrogie (*) pancerniki/krążowniki/niszczyciele? Kilkaset czy kilka tysięcy do jednego? 

Urealnienie znaczenia lotniskowców wcale nie byłoby takie złe (np. kosztem zdobywanego xp i zarobków) - dodałoby realizmu :Smile_popcorn:

(*) Przez własne to by się za dużo nazbierało :)

abstrahując od gry - CV jakie były każdy wie, "OP shipy" topiące każdego, a przynajmniej w teorii - ostatnia równa bitwa z CV to chyba Santa Cruz, a reszta gdzie na dno szły ciężkie okręty to był już tylko dożynki prawda??:), wyobraźcie sobie, że nad siłami Kurity wisiałaby 100tka myśliwców o takim samym poziomie technologicznym i skillu pilotów co Amerykanie - wynik zapewne nie byłby, aż tak ciekawy. Wracając do gry - w tej grze drużyna przeciwna tez ma CV, więc ciężko porównywać to z historia, niestety (albo stety, jak kto woli) CV są teraz tylko dodatkiem folklorystycznym, a szkoda bo przez ich brak człowiek zapomina jak się przed nimi bronić, a później ginie w głupi sposób (nie wie co to WSAD, Rka, perki, moduły pod AA, itp.) i idzie popłakać na forum jakie to CV OP(to nie do Ciebie ale tak to mniej więcej wygląda jeśli chodzi o CV).

[-DWS-]
Beta Tester
4,387 posts
11,737 battles
1 hour ago, SirensRevolution said:

Rok lotniskowców w WoWS trwa już nieprzerwanie od 2015 roku.

Bo to jest Ruski Rok tm.

• Cool 1

[ISEN]
Beta Tester
1,121 posts
2,729 battles
2 hours ago, Skrzetusky09 said:

Dochodzą słuchy, iż obecny rok ma być bardzo istotny jeśli chodzi o rebalans CV w grze. 

Faktycznie,

będzie rok lotniskowców jak jasne licho,

w ramach tego roku lotniskowców, od patcha 0.7.1, wszystkie premium lotniskowce które można było kupić za dublony, znikną z klienta gry.

[-DWS-]
Beta Tester
4,387 posts
11,737 battles
4 minutes ago, AbrahaM_fighter said:

w ramach tego roku lotniskowców, od patcha 0.7.1, wszystkie premium lotniskowce które można było kupić za dublony, znikną z klienta gry.

Chciałbyś wygrać za darmolca dublony i se kupić? Nie ma letko, płać kasiorkę albo spadówa. Za dublony to niedługo będzie se można co najwyżej XP-ki konwertować i kamuflaże kupować.

• Funny 1

Players
1,344 posts
7,105 battles

Moim zdaniem należy lekko zwiększyć bazowe AA okrętów i usunąć wszystkie perki poprawiające AA.

[GOFER]
[GOFER]
Players
815 posts
9,484 battles
3 hours ago, Skrzetusky09 said:

Dochodzą słuchy, iż obecny rok ma być bardzo istotny jeśli chodzi o rebalans CV w grze. 

2017 był rokiem lotniskowców. Jak wyszło wiemy dobrze. Lepiej dla lotniskowców żeby nie było kolejnych "roków lotniskowców". ;P

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.