Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_Shinobi

Ustawki klanowe na losówkach a MM

21 comments in this topic

Recommended Posts

[EMU]
[EMU]
Players
160 posts
9,974 battles

Witam,

Chciałbym zgłosić propozycję zmian w MM dotyczący przydzielania graczy jednego klanu na dwie drużyny.

Propozycja ta jest spostrzeżeniem tego co się dzieje jeśli klanowicze rozdzieleni są miedzy drużyny.

Dlatego chciałbym by drogie WG zmieniło MM i nie przydzielało klanu do każdej z drużyn tylko do jednej by nie było możliwości ustawki.

Przed chwilą mieliśmy grę, w której grał klan *edited* na mapie "Północ" i gdzie były do zdobycia 4 punkty kontrolne.

Nasza drużyna mimo, że przegrywała w punktach to zdołaliśmy prawie wyrównać poprzez blokadę i przejmowanie punktu B a także zatapianiem okrętów przeciwnika.

W momencie kiedy przejmowaliśmy punkt B w postaci tylko jednego gracza z klanu *edited* wypłynął on mimo, że nie było zagrożenia i było dużo czasu.

Podejrzenie jeszcze się bardziej potwierdzało, kiedy to po opuszczeniu punktu B na czacie inny klanowicz *edited* z drużyny czerwonych podziękował *edited*.

Mam nadzieje, że będzie to merytoryczna dyskusja na temat tego poroblemu w WOWS i nie tylko a nie szukanie przecinków, statów itp. .

*edited*

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 2 punktu regulaminu (Zakaz piętnowania).

Players
1,430 posts
12,231 battles

6 w jednym teamie jest przegięciem i doprowadza do gwałtu na drużynie przeciwnej. Wyobraź sobie 6 hultajów w jednym teamie lub 6 graczy z OMNI. :Smile-_tongue:

jeśli wg coś ma robić przy MM to moim zdaniem równowaga ilości okrętów w danej klasie w obu teamach. Przy sytuacji 1dd vs 2dd przeciwnik dostaje capa za free, a o spocie nie wspominam :Smile_sceptic:

• Cool 1

[EMU]
[EMU]
Players
160 posts
9,974 battles

No to może limit 3 klanowiczów w jednej drużynie byłby lepszym pomysłem.

Ale wracając do tematu przy MM gdzie są klanowicze w obydwu drużynach może dojść do nadużycia tak jak prawdopodobnie miało tutaj miejsce.

Co ciekawe jeszcze na ogólnym czacie były podziękowania dla klanowicza *edited* z drużyny czerwonych dla klanowicza *edited* na ZAO (nasza drużyna), który w ostatniej chwili wypłynął z punktu B a pozostało tylko chwilę by był przejęty i dał nam czas na wyrównanie lub wygranie.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 2 punktu regulaminu (Zakaz piętnowania).

Players
1,523 posts
12,862 battles
37 minutes ago, andypl78 said:

Witam,

Chciałbym zgłosić propozycję zmian w MM dotyczący przydzielania graczy jednego klanu na dwie drużyny.

Propozycja ta jest spostrzeżeniem tego co się dzieje jeśli klanowicze rozdzieleni są miedzy drużyny.

Dlatego chciałbym by drogie WG zmieniło MM i nie przydzielało klanu do każdej z drużyn tylko do jednej by nie było możliwości ustawki.

Przepraszam Cię za określenie ale większego kretynizmu nie czytałem dawno. Wyobraź sobie, że 6 kolesi z OM zrobiło sobie wchodzenie na klika albo 6 kolesi z jakiegoś klanu noobów postanowiło sobie poszczelać z H10 w jednej drużynie. W pierwszym przypadku to praktycznie pewna przegrana przeciwnika, w drugim to praktycznie pewna klęska drużyny do jakiej ich wrzuciło a ostatnio kilka takich gówien w obie strony widziałem. Dywizjony są już wystarczająco mocne i nie ma żadnego powodu aby jeszcze zwiększać ich wpływ na bitwę. Zresztą dlatego jest jeden tryb w którym dywizjonów być nie może i inny w którym mogą być tylko 7-osobowe.

Rozszerzając Twój pomysł to na rankedach dozwolone by było wchodzenie na klika do jednej drużyny jak jest się w klanie? Nie, nie, nie. To by było naprawdę chore.

Ocenzuruj wpis bo naming and shaming i możesz warna dostać.

[EMU]
[EMU]
Players
160 posts
9,974 battles

Dlatego w drugim moim poście napisałem, by zrobić w jednej bitwie max 3 osoby z klanu i tylko w jednej drużynie tak jak to jest teraz z dywizjonem.

Jeśli będzie 3 klanowiczów w jednej i 3 z drugiej to będzie dochodzić do częstszych ustawek bo np. robiona jest jakaś tam misja.

Tutaj była jawna ustawka... klanowicz w ostatnich sekundach wypływa z punktu, mimo że zostało parę sekund do jego przejęcia a drugi klanowicz z czerwonej drużyny mu na czacie dziękuję.

Jak widać klanowicze mają w głębokim poważaniu zasady gry WG a przez to rozgrywka dla innych graczy jest źle postrzegana i zniechęca.

Players
1,523 posts
12,862 battles
9 minutes ago, andypl78 said:

Dlatego w drugim moim poście napisałem, by zrobić w jednej bitwie max 3 osoby z klanu i tylko w jednej drużynie tak jak to jest teraz z dywizjonem.

Jeśli będzie 3 klanowiczów w jednej i 3 z drugiej to będzie dochodzić do częstszych ustawek bo np. robiona jest jakaś tam misja.

Tutaj była jawna ustawka... klanowicz w ostatnich sekundach wypływa z punktu, mimo że zostało parę sekund do jego przejęcia a drugi klanowicz z czerwonej drużyny mu na czacie dziękuję.

Jak widać klanowicze mają w głębokim poważaniu zasady gry WG a przez to rozgrywka dla innych graczy jest źle postrzegana i zniechęca.

To było by na pewno lepsze. Mało tego jeśli by to MM mógł ogarnąć to było by ok. A jak jakiś klan robi ustawkę to screeny albo powtórka i do supportu trzeba przesłać. A MM ma więcej problemów, jak nie potrafi dobrać równej ilości niszczycieli, okrętów z dymem, okrętów z radarem itp itd.  Jeśli chodzi o dywizjony i MM to zlikwidowałbym w ogóle możliwość robienia faildivisionu - bo to jest naprawdę upierdliwe i dużo częstsze.

Czasami tak w klanie gramy i nie ma bardziej zaciętych walk niż takie - bo w pierwszej kolejności staramy się ustrzelić kumpla z klanu :Smile_Default: Nie wszyscy robią patologię.

[EMU]
[EMU]
Players
160 posts
9,974 battles

Napisałem do supportu i niestety mam tylko screen podsumowujący wraz z godziną rozpoczęcia gry bo nie zdarzyłem z czatu go zrobić.

Mam nadzieje, że WG przemyśli sposób przydzielania klanowiczów do gry w trybie losowym.

[SIEMA]
Players
49 posts

Dobre parę lat minie zanim uniemożliwią robienie debilnych dywizjonów (w WoT ile im to zajęło ? 6lat ?),a Ty liczysz na jakieś pozytywne zmiany w MM ? Marzenia ściętej głowy.

Beta Tester
1,919 posts
7,324 battles

Jakby MM miał jeszcze patrzyć kto z jakiego jest klanu to by wybuchł przy składaniu składów. 

• Cool 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,069 posts
12,443 battles

Jak ja się cieszę, że u nas w klanie, jak wpadamy na siebie, to jest jeszcze większa rywalizacja ze sportowym gniewem i jajami jak berety.

• Cool 1

Beta Tester
660 posts
10,504 battles

1 godzinę temu, Marshal00 napisał:

Jak ja się cieszę, że u nas w klanie, jak wpadamy na siebie, to jest jeszcze większa rywalizacja ze sportowym gniewem i jajami jak berety.

U nas tak samo. Dzisiaj na ten przykład "zdziesionowaliśmy" @44smok na Yamie, zawsze o ile to możliwe było, był naszym celem priorytetowym. A jak rzeczywiście przypadkiem wrzuci nas do jednej drużyny, to... no cóż...Bywa.

• Cool 1

[QTANG]
Beta Tester
298 posts
13,565 battles
8 godzin temu, PancernyTygrys102 napisał:

U nas tak samo. Dzisiaj na ten przykład "zdziesionowaliśmy" @44smok na Yamie, zawsze o ile to możliwe było, był naszym celem priorytetowym. A jak rzeczywiście przypadkiem wrzuci nas do jednej drużyny, to... no cóż...Bywa.

Nic tak nie poprawia humoru i nie wywołuje banana na gębie jak możliwość zlania swoich :cap_haloween:

• Cool 4

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,069 posts
12,443 battles

No cóż można dodać... do autora i innych nie zdecydowanych. Moim zdaniem w obecnej sytuacji jaka ma miejsce w grze, w ramach programu wyrównywania szans, łatwiej, zdrowiej jest wstąpić do klanu, niż kopać się z koniem.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Potwierdzam, nie ma to jak nakopać swoim :D Nie ma w tej grze niczego bardziej satysfakcjonującego niż wpisanie kolejnego klanowicza na listę zatopionych. :D

Beta Tester
1,701 posts
18,449 battles

ej no przecież to randomy... frajda grania przeciwko swoim, czy kolegom z forum  +200% do funu z gry. Sytuacje ustawek widuje się niewiarygodnie rzadko, problem jest na tyle mały, przy tym jakie problemy ma WOWS z balansem klas, że naprawde nie ma co robić dramy z takich przypadków.

juz nie mówiąc o tym że faktycznie naming+shaming jest na forum zakazany....

• Cool 1

[TF17]
Players
1,169 posts
12,031 battles

Patologiczne zachowania są i będą. Nic na to nie poradzi nawet wg. Oczywiście należy je piętnować i tępić, ale wyeliminować się tego nie da. Możesz je minimalizowac zwiększając swój wpływ na bitwę co z kolei możesz osiągnąć grając w dywizjonie. Czasem wystarczy dywizjon dwóch okrętów aby powiększyć wygrać bitwę. 

[LOBUZ]
Players
150 posts
3,554 battles

Powiem szczerze, zdarza Nam się wpijać do bitwy "na klik" kilkoma dywizjonami. Generalnie chodzi o fun, wygraną i ogólnie śmiechy, które pojawiają się po takiej bitwie (ale umówmy się, że przeważnie gramy niższymi tierami 6-7). Niestety czasem wrzuca Nas do jednego teamu i to jest problem, bo sześciu graczy w jednym teamie, którzy komunikują się na TS jest dosłownie gwałtem na drużynie przeciwnej. I właśnie tego MM nie powinien robić i tu jest problem (choć dawno takiego losowania już nie było). Podkreślę, że nigdy nie było "ustawionej" gry, bo jest to totalnie bez sensu.

Inną sprawą są losowania na rankingach- miałem losowania, że 4 os. wchodziły na klik (mniejsze kolejki w rankedach- większa szansa na wrzucenie do jednej bitwy) i 3 os. były w jednym teamie i jedna osoba w drugim. I tutaj sprawa nie jest już taka piękna jak w sprawie randomów:
1. Typek może mówić swoim jakie są torpedowania i gdzie idą siły wroga
2. 3 os. na rankingach w jednym teamie, które rozmawiają na TS- naprawdę chciałbym tak, to +80% szansy na wygraną.
3. Poirytowanie rankedami i tak jest ogromne, w randomach każdy oleje taki MM, w przypadku rankedów każdy się wqr*** bo każdy chce wbić tą rangę I, a takie losowania skutecznie odpychają graczy.

I tu jest problem! W randomach- spoko niech sobie tak MM losuje, stosunek osób w dywizjonie do całości to 3:15, w rankedach to 3:7- jest różnica, do tego dwie takie gry, dwie stracone gwiazdki i odchodzisz od WoWs na tydzień, bo system punktowy i dojście do rangi I powoduję nerwicę i depresję.

[EMU]
[EMU]
Players
160 posts
9,974 battles

Dziękuję wszystkim za zgłaszanie swoich opinii i cieszę się, że część z was traktuje rozgrywki randomowe normalnie a nie jako ustawka do zrobienia misji np. trafienie ileś tam torped, trafienie cytadel itp.

Wiem, że patologia jest i będzie w tej grze ale myślę, że o ile łączenie się na klik z daną bitwą nie jest problemem o tyle WG mogła by spokojnie zrobić limit 3 graczy z klanu w danej bitwie i jednej drużynie.

Taki limit przynajmniej by częściowo ukrócił tworzenie klanów i granie pod misje.

Dlatego prośba do WG by nad tym się zastanowiła bo cała frajda z gry ucieka przez takich typków.

Beta Tester
660 posts
10,504 battles
3 godziny temu, andypl78 napisał:

Dziękuję wszystkim za zgłaszanie swoich opinii i cieszę się, że część z was traktuje rozgrywki randomowe normalnie a nie jako ustawka do zrobienia misji np. trafienie ileś tam torped, trafienie cytadel itp.

Wiem, że patologia jest i będzie w tej grze ale myślę, że o ile łączenie się na klik z daną bitwą nie jest problemem o tyle WG mogła by spokojnie zrobić limit 3 graczy z klanu w danej bitwie i jednej drużynie.

Taki limit przynajmniej by częściowo ukrócił tworzenie klanów i granie pod misje.

Dlatego prośba do WG by nad tym się zastanowiła bo cała frajda z gry ucieka przez takich typków.

Osobiście nie dałem rady zrobić tej misji na 90k z torped. Ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby prosić o podłożenie się akurat spotkanego po przeciwnej stronie kolegi. Ale są różni gracze.

Players
1,344 posts
7,105 battles
22 godziny temu, PancernyTygrys102 napisał:

Osobiście nie dałem rady zrobić tej misji na 90k z torped. Ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby prosić o podłożenie się akurat spotkanego po przeciwnej stronie kolegi. Ale są różni gracze.

Wpłynąłbym Ci pod torpy nawet bez proszenia :D

Tyle, że wcześniej musiałbym się upewnić, że wygram i Cię zatopię. :P

• Funny 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.