Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
LubierznyBarkas

Musashi - wasze wrażenia

73 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Community Contributor
3,994 posts
9,206 battles

Wielki, wolny, działa obracają się dzięki sile mrówek... ale ma walnięcie. Niestety nie zarabia tak dobrze jak MiśYuri. Dziś za 120k obrażeń/ 1 wrak u przeciwnika i przegranej dostałem 275k srebra bez premki. Miś tyle zarabia przy 30-50k obrażeń.

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,333 posts
18,137 battles

Brat bliźniak Yamato? :D

Co tu więcej pisać. Zarobki faktycznie nie powalają. 118k dmg z flagami i premką, i ledwo przekroczyłem 600k. Ale też w deski nie miałem okazji strzelić. Dwie cyty na Henryczku. Po jednej bitwie, narazie nie czuję różnic z Yamato. Nawet tiery były te same. :P

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,069 posts
12,443 battles

Po pierwszych wrażeniach - subiektywnie słabszy od Missouri, powolny, jak UrukSzymon pisał - działa się nie kręcą prawie wcale. Możliwe, że WG chce zachęcić do brania na ostatnią chwilę MO bo na razie Musashi jakby słabszy. Może dostanie buffa po godzinach szczytu. Muszę jeszcze potestować to dam znać.

- w dd z jednego pocisku za 3700 weszło, salwa w Izumo bez cytadeli prawie 14 k. (15 km lekki kont).

PS. Nie widać camo na wrogich Musashi?

[TF16]
Community Contributor
1,017 posts
10,295 battles

Okrojona wersja Yamato, identyczny gameplay. Szybko klepie dmg i to tyle zalet.

Missouri>Musashi

Players
1,305 posts
11,059 battles

Przede wszystkim nie należy go kupować jako okrętu do zarabiania - w porównaniu do Missouri ilość otrzymywanych kredytów jest mniejsza o jakieś 30% przy podobnym wkładzie w bitwę, co po odliczeniu kosztów eksploatacji daje zarobki mniejsze o połowę. Współczynnik otrzymywanego expa też nie powala na kolana -_-
Jeżeli chodzi o sprawność w bitwie, to działa są boskie i łatwo wbijają dmg, AA nie istnieje, a my jak pokażemy boczek dostajemy kilka cytek instant. Zwrotność i reszta pierdół w normie :P
Ogólnie nie polecam, biorąc pod uwagę lepsze możliwości taktyczne Missouri (AA, radar, lepsze camo, większa manewrowość) oraz ludzkie zarobki jest on okrętem kilka klas lepszym. Musashi tylko dla kolekcjonerów, lub typowych BBrajanków, którzy umieją tylko strzelać z 20+ km, bo z tymi działami jakiś dmg im wejdzie.
Feedback dla WG: może następnym razem za free expa jakieś CA lub DD? (o CV to wiem, że nie ma co marzyć)

• Cool 2

[DONS]
Players
186 posts
11,633 battles

Odradzam zakup. Ma tylko jeden plus, może to rzucić na 7 z czego wiadomo jak wyjdzie w praktyce. Kupiłem w celach kolekcjonerskich ale pozatym ssie.

Players
468 posts
13,776 battles

Jest w 100% zależny od teamu. Otóż poza dobrym pierdyknieciem nie ma w zasadzie nic co by to klasyfikowalo jako OP. Bez perka i modułu na obrót wież, to nie ma co wpływać z portu. Kamuflaż z perkiem i modulem wynosi 13.2 - nie powala. AA nie istnieje, a cytadele łapie bardziej od Missouri. 

Wniosek jest jeden. Jak ktoś nie ma amerykańskiego BB, to czym prędzej niech uzbiera brakujące XP.

Players
2,044 posts
10,174 battles

Miałem uzbierany ponad 1,1mln free expa i kupiłem, a że dzisiaj mam dzień "konia" to wpadła mi bardzo dobra bitwa i jestem zadowolony z zakupu.:Smile_Default:

Wbiło oczywiście na X, lotni nie było, a wymaksowałem okręt pod AA.

shot-18.01.18_22.05.08-0353.jpg

• Cool 1

Players
2,160 posts
13,134 battles

Zagrałem nim całą jedną bitwę. W skrócie: Yamato z trochę gorszą sigmą. Różnicy w pelotce raczej się nie odczuje bo Yamy też raczej pod AA się nie robi. Siedzi dosyć wysoko więc wg opinii kolegów zbiera cytadele gorzej od  amerykańskich BBeczków.

Czy warto? Moim zdaniem raczej nie. Okręt nie wnosi niczego nowego. To jest po prostu o 10% gorsze Yamato tier niżej.  Na chwilę obecną Missouri ----> Nelson -----> Mushashi.

• Cool 1

Players
1,318 posts

Przed chwilą bitwa moja Misia vs Mushi poniżej 10km - ten sam rozkład pancerza co Yamka, ten sam słaby punkt - pod kątem 25 stopni w pierwszej salwie Mushi stracił 47k hp (3 cytki), tankowanie tylko na dziób na takim dystansie - próba oflankowania chociaż o te 25-30stopni może się skończyć szybkim zgonem po trafieniu pod przednią wieżę.

[BUSHI]
Players
2,901 posts
15,656 battles

Średnia serwera 103K, 61,7 % WR. W skrócie - beznadzieja. :cap_popcorn:

Może i kopia Yamy, ale z fajnym kamo, ładną nazwą i od ręki. Też z zaskakująco silnym AA po wymaksowaniu. Zawsze można mieć Yamę zrobioną na innym buildzie, a Mushi na innym.

[TF16]
Players
978 posts
15,393 battles
31 minut temu, Shiryaku napisał:

tankowanie tylko na dziób na takim dystansie - próba oflankowania chociaż o te 25-30stopni może się skończyć szybkim zgonem po trafieniu pod przednią wieżę.

No bo w przypadku Yamy/Musashi jest taka sama zależność jak w IS3/7 w WOT-nie kątować się. Gdy się kątujemy wtedy paradoksalnie nasz pancerz się zmniejsza, bo te pojazdy już są zaprojektowane z uwzględnieniem kątowania.

6 godzin temu, UrukSzymon napisał:

Musashi > Yamato. Komin Musashi ma 50mm a Yamki 19mm. :Smile_trollface:

No to w końcu jest okręt w którym można dostać cytę w komin :Smile_ohmy:.

[BUSHI]
Players
2,901 posts
15,656 battles
Just now, Shiryaku said:

Myślę, ze jak będzie miał 100k bitew, a nie 966 to pewnie spadnie

Mam nadzieje, bo na razie granie nim = obnizanie sobie statsów :-p

Players
1,318 posts

Zdaję sobie sprawę, że sporo niepełnosprytnych wyda/wydało na to kasę ale póki co to pewnie okręt mają ci co są powyżej średniej serwerowej i jednak 18calówki na widełkach 7-10 mogą zaboleć (powinni mu widełki do 8t podnieś, Misiowi zresztą też, Mushi vs Colo - hhuehue)

Beta Tester
1,701 posts
18,449 battles

Panowie czytaliście bardzo solidną recenzję na Shipcomrade ? Mnóstwo dokładnych wyliczeń, rozrysowany rozrzut i wszystkie wady, zalety Musashiego. Recenzja uznaje go za "overpowered", choć wytyka wady, w kazdym razie bardzo go chwalą

czyli jednak OP?

[PLO]
Players
2,422 posts
3,581 battles

Obejrzałem na streamie Flamu, średnia 194 k w trzech bitwach zresztą, również kilka bitew na yt. Ten okręt robi różnicę w bitwie. Na t10 jest dodatkową dychą w teamie, na topce miażdży, żadne kątowanie nie pomoże na te działa, BBki są pożerane.

Powyżej 10-12 km nie ma walki, przy połowie hp 460-tki walące co 22 sekundy, kontra pierdziawki Scharhorstów, albo snajpiące Iowy z modułem na celność, ustawiony dziobem może szybko zdemolować 2-3 BB i przetrwać. O losie krążków nie wspominam, aczkolwiek je ratuje słaba sigma, raz idzie plomba, raz nie trafia ani jeden pocisk, widziałem ostrzał idącego dziobem Hindena, 5 salw dingów i obramowań, także raczej okręt do masakrowania pancerników w pierwszym rzędzie, a więc idealny na obecną metę.

Żeby nie było za kolorowo. Nieruchawy, wieże przyspawane do pokładu, obrywa straszliwie, z bliska jak nie jest IDEALNIE dziobem, to idzie insta plomba za pół hp. Ja teraz biorę Miss, bo w razie czego będzie dobrem elementem negocjacyjnym:cap_cool:, ale na tego potwora będę chyba zbierać.

Beta Tester
1,701 posts
18,449 battles

ja tam po przeczytaniu paru recenzji jestem zdecydowany dorobić brakujące 200K i jednak go kupić. 

[RID]
Beta Tester
13 posts
5,850 battles

W sumie to chyba nawet nie off topić. Kiedy wysyłają Misia na emeryturę?

A w temacie. Z moich doświadczeń: potrafi przywalić, odczułem na sobie. Z drugiej strony, jak ustawi się bokiem to cytadelę łyka aż miło.

Players
664 posts
14,531 battles
22 minutes ago, Karath said:

W sumie to chyba nawet nie off topić. Kiedy wysyłają Misia na emeryturę?

A w temacie. Z moich doświadczeń: potrafi przywalić, odczułem na sobie. Z drugiej strony, jak ustawi się bokiem to cytadelę łyka aż miło.

W paczu 7.2 mają usunąć możliwość kupna Missouri.Podobno pod koniec lutego.

Players
1,430 posts
12,231 battles

macie nupki tak to wygląda bez flag. premium gaśnica i naprawka, samolot dla biedoty :Smile-_tongue:

shot-18.01.19_10.00.07-0412.jpg

shot-18.01.19_10.00.11-0741.jpg

shot-18.01.19_10.00.16-0878.jpg

shot-18.01.19_10.00.21-0900.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.