Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
loanida

Ostrzał z niewidzialnych okrętów

45 comments in this topic

Recommended Posts

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,043 battles

Mieliście sytuację, że na otwartych wodach jesteście ostrzeliwani przez okręt, którego nie widać? 

Spotkałem się z tym 2 razy, 1 raz olałem, w sumie nie pamiętam co do mnie strzelało, czym płynąłem. Wczoraj mojego HIndenburga obijało Kagero. Koleś mignął na +/- 9 km, następnie zniknął, ciągle strzelając. Widziałem tylko tracery. Dymu nie było. Koło mnie płynął Shindag na Gearingu - też go nie widział (z domu wrzucę screeny, choć nie wiem co na nich będzie widać).

Jakiś znany bug, czy nowość? Strzelanie z niewidki powraca :Smile_great:

[BFS]
Beta Tester
769 posts
10,057 battles

Widze 2 opcje, albo miedzy Tobą a bodajże środkiem wrogiego okreu była wyspa / cokolwiek, albo był na granicy zasiegu i po strzale z niego wychodzil (nie jestem pewien czy tak sie da swoja drogą). Ale zdarza się ze strzelam i mnie nie widać jak coś jest miedzy mną i celem. 

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,043 battles

Nic nie było. Totalnie otwarte wody. Żeby było śmieszniej to przez pewien czas te Kagero było jedynym okrętem, który mnie świecił. 

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,737 posts
13 minutes ago, Ter_ion said:

Mieliście sytuację, że na otwartych wodach jesteście ostrzeliwani przez okręt, którego nie widać? 

Spotkałem się z tym 2 razy, 1 raz olałem, w sumie nie pamiętam co do mnie strzelało, czym płynąłem. Wczoraj mojego HIndenburga obijało Kagero. Koleś mignął na +/- 9 km, następnie zniknął, ciągle strzelając. Widziałem tylko tracery. Dymu nie było. Koło mnie płynął Shindag na Gearingu - też go nie widział (z domu wrzucę screeny, choć nie wiem co na nich będzie widać).

Potwierdzam, ostatnio co najmniej dwa razy miałem taką sytuację, ale się nie przejąłem myśląc że to jakiś bug. Następnym razem zrobię i wrzucę screeny.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Dzieje się tak gdy okręt strzela z granicy zasięgu. Masz zasięg 9 km, strzelasz będąc na 8,999 km, przepływasz 0,002 km i tracisz spota. Często sam tak znikam. :P

Można też utrzymywać odległość 9,1 km i cały czas nie być wykrytym tylko wtedy strzelamy bez namierzania.

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,737 posts
1 minute ago, Misiuuuu said:

Dzieje się tak gdy okręt strzela z granicy zasięgu. Masz zasięg 9 km, strzelasz będąc na 8,999 km, przepływasz 0,002 km i tracisz spota. Często sam tak znikam. :P

Ale to nie był jeden strzał, tylko ciągłe salwy.

Players
1,344 posts
7,105 battles
1 minutę temu, Greyshark napisał:

Ale to nie był jeden strzał, tylko ciągłe salwy.

Manewr można powtarzać. Sprawdzałem na niszczycielach i krążownikach, działa zawsze, tylko odległość trudno utrzymać.

[KURLA]
Beta Tester
1,077 posts
5,719 battles
20 minutes ago, Ter_ion said:

Pamiętam jeden taki przypadek u siebie. Parę salw od niewidzialnego krążka. Ewidentnie byłem w jego zasięgu, chociaż na kursie odchodzącym, wiec być może "uciekałem" z jego okręgu widzenia, tak jak Misiuu napisał.

Players
68 posts
10,500 battles

Też miałem 2 takie przypadki i to właśnie niedawno. Zlekceważyłem i nie pamiętam szczegółów. Poszedłem tokiem rozumowania Misiaaaa (tak to chyba się odmienia :cap_haloween:). W świetle waszych postów to może być bug jednej z ostatnich aktualizacji (przez wiele miesięcy w zeszłym roku nie miałem takiego przypadku). Ale głowy nie dam sobie uciąć. Może to tylko takie subiektywne odczucie. W każdym razie zwrócę na to uwagę.

[TF16]
[TF16]
Players
1,318 posts
16,093 battles

ja miałem dwa. Poniżej screeny. Wg mnie to bug. Widać nawet okręty na minimapie. Przypadek drugi na Kamikaze to był dystans prawie wykrywania bezwzględnego.shot-17_09.12_00_05.42-0147.thumb.jpg.cc3453a62323541b56ec85ca7681d873.jpg

shot-17_08.11_23_44.34-0584.thumb.jpg.bc36c258d19dfdab73ee328df6dbca18.jpg

[TYTAN]
Players
7 posts
11,183 battles

cos jest na rzeczy. Wczoraj w bitwie mialem niewidzialne Yamato. Na otwartej przestrzeni on mnie wykrywal ja jego nie. Co w tym dziwnego? Gralem Conquerorem:cap_wander:

Players
1,360 posts
31 minutes ago, blacman_pl said:

ja miałem dwa. Poniżej screeny. Wg mnie to bug. Widać nawet okręty na minimapie. Przypadek drugi na Kamikaze to był dystans prawie wykrywania bezwzględnego.shot-17_09.12_00_05.42-0147.thumb.jpg.cc3453a62323541b56ec85ca7681d873.jpg

shot-17_08.11_23_44.34-0584.thumb.jpg.bc36c258d19dfdab73ee328df6dbca18.jpg

Na pierwszym koleś wycofuje się na max zasięgu a ty płyniesz na niego - z racji tego nie musi mieć zasięgu, a pociski i tak Ciebie trafią. Na drugim to typowy przykład wyczerpania chomików - serwer nie nadąża  - ostatnio miałem to samo, w dodatku na minimapie miałem już pokazany pełny okręt nie tylko obrys, a i tak pokazał się dopiero po 5-6 sekundach. Dlatego tez pomysły by czas spota skrócić w zależności od kalibru chociaż fajne zajechały by serwery co już teraz często powoduje opóźnienia wyświetlania

[TF16]
[TF16]
Players
1,318 posts
16,093 battles
23 minutes ago, krzysiek_1990 said:

jaki jest sens pływania premką na zwykłych consumablach? :cap_hmm:

taki sam jak sens tego pytania...

• Cool 2

Players
1,582 posts
14,199 battles
1 hour ago, krzysiek_1990 said:

jaki jest sens pływania premką na zwykłych consumablach? :cap_hmm:

A jaki jest sens używania premium sprzętów eksploatacyjnych na koopku?

• Cool 1

[KURLA]
Players
1,659 posts
7,684 battles

Ile razy ja tak strzelam w pancerniki będąc na krążku. Mam zasięg 15,8 km BB mnie goni, a ja strzelam do niego z 16 km. Rozrzut jest większy, ale i tak wpada damage i pożary :Smile-_tongue: Da się tak grać jak nie ma już DD lub ma się pewność, że jest on gdzie indziej niż my.

Players
3,279 posts
16,901 battles
18 hours ago, Marblehead_1 said:

A jaki jest sens używania premium sprzętów eksploatacyjnych na koopku?

Możliwość ostrzejszego ciśnięcia na zwarcie i więcej exp-a za grę, bo kasa ci się wylewa z ekranu i nigdy i tak jej nie wydasz ? A sens gry w tym trybie ? Biorę okręty i patrzę ile wytrzymują pod zmasowanym ostrzałem i jak ostro można nimi będzie grać z ludźmi.

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,161 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Możliwość ostrzejszego ciśnięcia na zwarcie i więcej exp-a za grę, bo kasa ci się wylewa z ekranu i nigdy i tak jej nie wydasz ? A sens gry w tym trybie ? Biorę okręty i patrzę ile wytrzymują pod zmasowanym ostrzałem i jak ostro można nimi będzie grać z ludźmi.

Nie zapominajcie, że w trybie coop można bezstresowo i w miarę szybko zrobić niektóre misje. Wyspotowanie, zniszczenie konkretnego okrętu, czy bycie w top bitwy. Zamiast męczyć się w bitwach losowych wskakuje się na coopa i bach - po 5 minutach misja zrobiona.
Co do strzelania z niewidki, to chyba już wyjaśnione - wystarczy strzelać zza zasięgu dział do okrętu zbliżającego się do nas i pociski dolatują (choć z ogromny rozrzutem), a nas nie widać.

[Z-F]
Players
1,939 posts
2 hours ago, Dark_Havoc said:

Co do strzelania z niewidki, to chyba już wyjaśnione - wystarczy strzelać zza zasięgu dział do okrętu zbliżającego się do nas i pociski dolatują (choć z ogromny rozrzutem), a nas nie widać.

Nie do końca wyjaśnione, miałem kilka ciekawych zdarzeń, co ciekawe w ciągu ostatnich max 3 tygodni (wcześniej nic takiego się nie działo), że dostawałem buły od pancernika z dystansu 12-13 km który się objawiał po drugiej salwie, do momentu "objawienia" widziałem tylko skąd mniej więcej wylatywały pociski. I nie, nie było między nami wyspy, nie miałem laga, nie  było dymu. Zdarza się to dość rzadko, ale jednak zdarza. Przynajmniej zdarzało, po dzisiejszym paczu jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem.

Składałbym to na karb jakiś problemów na linii serwer-klient z naciskiem na serwer, skoro nie ja jeden  to zauważyłem.

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,161 battles
4 minutes ago, Black_Jack_Geary said:

Nie do końca wyjaśnione, miałem kilka ciekawych zdarzeń, co ciekawe w ciągu ostatnich max 3 tygodni (wcześniej nic takiego się nie działo), że dostawałem buły od pancernika z dystansu 12-13 km który się objawiał po drugiej salwie, do momentu "objawienia" widziałem tylko skąd mniej więcej wylatywały pociski. I nie, nie było między nami wyspy, nie miałem laga, nie  było dymu. Zdarza się to dość rzadko, ale jednak zdarza. Przynajmniej zdarzało, po dzisiejszym paczu jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem.

Składałbym to na karb jakiś problemów na linii serwer-klient z naciskiem na serwer, skoro nie ja jeden  to zauważyłem.

Znany jest problem nawet kilku sekundowego opóźnienia w rysowaniu okrętów wykrytych - widać tylko dym i znaczek na minimapie.

[FWK]
Players
656 posts
9,883 battles
On 17.01.2018 at 9:28 AM, Misiuuuu said:

Można też utrzymywać odległość 9,1 km i cały czas nie być wykrytym tylko wtedy strzelamy bez namierzania.

Możesz mi powiedzieć jak wyliczyć te przecinki?

[Z-F]
Players
1,939 posts
56 minutes ago, Dark_Havoc said:

Znany jest problem nawet kilku sekundowego opóźnienia w rysowaniu okrętów wykrytych - widać tylko dym i znaczek na minimapie.

No wiesz, dwie salwy z pancka nie jest kilkusekundowym opóźnieniem, a wiem ile to trwało .bo czekałem aż się pojawi i będę mógł mu oddać :Smile-_tongue:

[FWK]
Players
656 posts
9,883 battles
2 hours ago, Misiuuuu said:

Mogę.

No to prosiłbym, bo też chciałbym postrzelać z niewidzialnego okrętu w przeciwnika, a raczej na Romulański aktywny kamuflaż nie mam co liczyć.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.