Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Misiuuuu

Dlaczego gramy w tę grę?

77 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,344 posts
7,105 battles

Generalnie większość postów na tym forum poświęcamy opisywaniu rzeczy, które nam się w grze nie podobają. A to CV OP, BB OP, DD OP, CA palą, torpedy niszczą, Hultaj nerf ASAP, MM do bani, pomidory w teamie, CV be, rankedy be, ewentualnie WG mnie oszukało. Ale jednak z jakiegoś powodu gramy w tę, a nie winną grę więc coś musi nam się w niej podobać, ba musi to być na tyle znaczące, że przedkładamy WoWsa nad inne produkcje, a świetnych gier jest przecież wiele.

Co Wam się podoba w tej grze? Co Was do niej przyciągnęło i co Was tutaj trzyma mimo wielu niedociągnięć?

Zacznę. ;)

Do gry przyciągnęło mnie zamiłowanie do morza, wszystkiego co z nim związane, a wielkich okrętów w szczególności. Zostałem na dłużej bo bardzo siadła mi mechanika gry, premiuje myślenie i pewność siebie jednocześnie nie wymagając refleksu i wciskania jednocześnie wielu klawiszy - jakby była pisana pode mnie. Obecny stan gry co prawda ma wady ale ogólnie bardzo mi się podoba, nie ma okrętu, którym gra nie sprawiałaby mi choć odrobiny przyjemności, a na niektórych bawię się wybornie. Balans klas nie jest idealny ale wcale nie jest też tragiczny. Poza tym jest jeszcze coś poza samą grą co sprawia, że ciągle do niej wracam - Wy. :Smile_honoring:

PS: To chyba był mój tysięczny post tutaj.

• Cool 9

Players
1,360 posts

By zabić czas i kogoś, by przyjść później pousprawiedli...... źle znaczy pomarudzić jaka ta gra niesprawiedliwa bo nam nie poszło:)

A tak na poważnie - dla okrętów jako fan II WŚ na Pacyfiku i z zamiłowaniu do Kraju Kwitnącej Wiśni:)

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,043 battles

Bo nie ma produktu traktującego o okrętach? Do tego jest całkiem znośna graficznie, a zazwyczaj spotykamy grupkę ludzi, z którymi można pogadać na różne tematy. 

Po pewnym czasie szkoda ot tak odpuścić te setki godzin, a w wielu przypadkach setki PLN. 

• Cool 1

Alpha Tester
931 posts
5,651 battles

Wygrałem klucz do alpha testów w konkursie na forum WG-owskich Samolotów. Zacząłem pogrywać, a po pewnym czasie gra zmieniła się dla mnie w farmę xp i kredytów.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,043 battles
13 minutes ago, Tumaniszwili said:

W sumie to w tę grę gra się z racji tematyki, z którą jest związana. Osób lubiących np. fantasy tego typu pozycja raczej nie przyciągnie, chociaż... :cap_hmm:

:Smile_amazed: To z jakiego powodu? Uwielbiam fantasy, uwielbiam historię. Z jakiego powodu to musi się wykluczać? 

P.S. Sorry Misiu za offtop.

Players
1,344 posts
7,105 battles
1 minutę temu, Ter_ion napisał:

P.S. Sorry Misiu za offtop.

Na nic innego nie liczyłem :D

15 minut temu, Korsarz_87 napisał:

Bo jest "o statkach". Tylko to mnie tu trzyma

16 minut temu, Tumaniszwili napisał:

W sumie to w tę grę gra się z racji tematyki, z którą jest związana. Osób lubiących np. fantasy tego typu pozycja raczej nie przyciągnie, chociaż... :cap_hmm:

Ale sama tematyka ma aż tak wielka siłę przyciągania? Jestem wielkim fanem twórczości Sapkowskiego ale w Wiedźmina na pewno bym nie grał jeśli nie byłby dobra grą, tak samo jestem pasjonatem morza ale w WoWsa bym nie grał jeśli uważałbym go za denną grę.

[PLO]
Players
661 posts
7,936 battles

Ponieważ od zawsze interesowałem się historią, zwłaszcza II WŚ i lubię sobie pooglądać okręty o których czytałem w latach 80-90-tych:Smile_honoring:. Mam słabość zwłaszcza do japońców, mam nawet wieloletnie, pro-japońskie hobby :Smile_glasses:

.P.S.

Tak na marginesie, nigdy nie byłem jakimś fanem gier komputerowych, ot, czasem się w coś ,,poszczelało". Ale od czasu pojawienia się na rynku WoT, a później WoWs, nie gram w nic innego.

Players
182 posts
4,182 battles
1 minute ago, Ter_ion said:

:Smile_amazed: To z jakiego powodu? Uwielbiam fantasy, uwielbiam historię. Z jakiego powodu to musi się wykluczać?

Dokładnie, ja mam podobnie. Zamiłowanie do okrętów wojennych mam od dziecka, głównie do pancerników (zaczęło się od "Pancerników II w. ś." Szoszkiewicza), dlatego też nimi głównie gram. A przy okazji jestem fanem fantastyki ogólnie pojętej, gram w World of Warcraft, czytam fantasy... Nic nie musi się wykluczać. :Smile_Default: 

WoWs-a postanowiłem wypróbować, bo NavyField przestał być grywalny, a jego kontynuacja ssała niemożebnie. Grafika i mechanika mi odpowiada, grywalność jest niezła, owszem gra mnie denerwuje co jakiś czas, ale tak to już jest w grach typu online pvp. Pykam sobie bez parcia na szkło i jest fajnie.

Players
1,333 posts

Przesiadłem się z czołgów, gdzie udostępnienie gold-ammo za kredyty stało się zbyt wkurzające, wobec czego spora część nauki o kątowaniu pancerza i weakspotach poszła się rozmnażać, wobec czego konto oddałem kuzynowi z Niemiec :Smile_trollface:
Ale że tematyka wojenna jest mi bliska, spróbowałem innych gier WG i o ile w samolotach jest zbyt mało ludzi, to mechanika okrętów mi odpowiada.
A zostałem w grze tak długo dzięki braku parcia na robienie wyników i ciągnięcie statów na siłę - ot zwyczajnie wchodzę sobie popływać :)

Players
506 posts
13,378 battles
1 hour ago, Misiuuuu said:

Do gry przyciągnęło mnie zamiłowanie do morza, wszystkiego co z nim związane, a wielkich okrętów w szczególności. Zostałem na dłużej bo bardzo siadła mi mechanika gry, premiuje myślenie i pewność siebie jednocześnie nie wymagając refleksu i wciskania jednocześnie wielu klawiszy - jakby była pisana pode mnie. Obecny stan gry co prawda ma wady ale ogólnie bardzo mi się podoba, nie ma okrętu, którym gra nie sprawiałaby mi choć odrobiny przyjemności, a na niektórych bawię się wybornie. Balans klas nie jest idealny ale wcale nie jest też tragiczny.

1 hour ago, Ter_ion said:

Bo nie ma produktu traktującego o okrętach? Do tego jest całkiem znośna graficznie, a zazwyczaj spotykamy grupkę ludzi, z którymi można pogadać na różne tematy. 

Po pewnym czasie szkoda ot tak odpuścić te setki godzin, a w wielu przypadkach setki PLN. 

31 minutes ago, Korsarz_87 said:

Bo jest "o statkach". Tylko to mnie tu trzyma

Wszystko powyższe - i myślę że te posty wyczerpały temat :D

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,329 battles

Tematy morsko-marynistyczne ciekawiły mnie od zawsze. Bardzo spodobało mi sie plywanie w Assasin Creed III, kolejna część rozwijała temat a tu mamy to na wieksza skale i z lepszym sprzętem. Kiedyś grą nr. 1 był CS GO, teraz WoWs. Może trochę zapał ostygnie jak dojadę do wszystkich X. Ale póki co gra konkurencji nie ma. Naval action- platne, war tunder-raczkuje w okretach i to na mniejszą skalę. Steel Ocean? Jakoś mi nie pasuje. No i zostaje jeszcze ten element udoskonalania własnych umiejętności. A to chyba dla mnie główny motor. Miło jest wygrywać wiec jak ktos z wr 40 mowi ze gra dla funu to jakoś mnie to nie przekonuje. Co to za fun być mięsem armatnim? Topić, robić dmg i wygrywac, to jest fun:) i kasy faktycznie trochę tu utopiłem :)

Players
1,344 posts
7,105 battles
11 minut temu, genek012 napisał:

Ponieważ od zawsze interesowałem się historią, zwłaszcza II WŚ i lubię sobie pooglądać okręty o których czytałem w latach 80-90-tych:Smile_honoring:. Mam słabość zwłaszcza do japońców, mam nawet wieloletnie, pro-japońskie hobby :Smile_glasses:

Co ciekawego praktykujesz?

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,213 posts
13,823 battles

Lubię jak coś powstaje. Badać i kolekcjonowac. Modele są super. A przy grze dalej teraz trzyma mnie ekipa ZGZ. Dalej solo grał bym dużo mniej. Po za tym niektóre pojedynki sa naprawdę fajne.

Players
175 posts
3,035 battles

A ja przygodę z okrętami zacząłem w grze Navy Fields.

Kiedy jej zabrakło zacząłem szukać czegoś podobnego i trafiłem właśnie na Wowsa.

Teraz z kolei czekam na dopracowanie okrętów w War Thunder, ale wygląda na to że to jeszcze potrwa...

[PLO]
Players
661 posts
7,936 battles
15 minutes ago, Misiuuuu said:

Co ciekawego praktykujesz?

Aikido 25lat, karate, jj z doskoku :Smile_glasses:, do tego dochodzi literatura historyczna, o sztuce, nihonto (miecze) i takie tam.

chociaż ostatnio  nieco mniej, zmagam się z kontuzją :Smile_sceptic:

• Cool 1

[ZGZ2]
Players
2,082 posts
10,201 battles

Ja również od młodzieńca lubiłem tematykę wojenno - morską. Zaczytywałem się w takich książkach jak: Burza nad Pacyfikiem, Zatopienie Scharnhorsta i Tirpitza czy Korsarze wyruszają na morza i oceany.:Smile_Default:

Miałem nawet zeszyt ze zdjęciami okrętów (zdjęcia były wyrywane z książek z bibliotek i czytelni :Smile_hiding:).

Modele oczywiście również sklejałem, z "Małego Modelarza". Miałem m.in. sklejoną ORP "Burzę".

A do tego lubię sobie pooglądać okręty w porcie, nawet niekoniecznie grać.

No i sporo kasy również tutaj zostawiłem.

• Funny 1

[PLO]
Players
661 posts
7,936 battles
2 minutes ago, adamL555 said:

Miałem nawet zeszyt ze zdjęciami okrętów (zdjęcia były wyrywane z książek z bibliotek i czytelni :Smile_hiding:).

ja przerysowywałem. Mam jeszcze gdzieś te zeszyty z okrętami i samolotami :Smile_Default: 

• Cool 1

[KURLA]
Players
7 posts
6,704 battles

AdamL555 miałeś  zeszyt że zdjęciami okrętów a ja wypełniłem kilka zeszytów ich danymi technicznymi :-).  Wszystko przepisywane z książek  Flisowskiego,  Pertka

lub Kosiarza. 

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Cool 2

[HOB]
Players
58 posts
6,245 battles
3 godziny temu, genek012 napisał:

ja przerysowywałem. Mam jeszcze gdzieś te zeszyty z okrętami i samolotami :Smile_Default: 

To jest nas trzech :). Mój kolega i ja też przerysowywaliśmy plany okrętów. Skoroszyt w kratkę z rysunkami wykonywanymi ołówkiem, pomimo kilku przeprowadzek spoczywa jako pamiątka lat dziecinnych.

Zrobiliśmy też własnego WOWSa. Na czterech dużych arkuszach A1 papieru milimetrowego akwarelami przerysowywaliśmy mapy Pacyfiku z atlasu. Okręty były z kapsli, w środku plastelina i kartoniki z nazwami. Zasady były ustalone: o ile pól każda klasa może się poruszać i kogo może zatopić - sporo zależało od uczciwości i zaufania w grze. Rozgrywka trwałą kilka godzin. Lotniskowce były po dwa na stronę, wygrywał ten co pierwszy zatopił lotnisko przeciwnikowi, a potem wystarczyło campić żeby wygrać :). Okręty podwodne tez były :). Tamten WOWS był lepszy. W obecnego wowsa już nie gram - czasami zaglądam na forum. W starego był zagrał tylko znajomi się gdzieś porozchodzili.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.