Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Caliber406

Mapy "Operacji Tygodnia" do szerszego wykorzystania?

12 comments in this topic

Recommended Posts

Players
255 posts
12,123 battles

W związku z tym że pytanie zadane w "szybkich pytaniach" chyba utknie tam i zgaśnie,zadam je ponownie w osobnym temacie.

Mapy Operacji Tygodnia są na tyle ładne,urozmaicone i dopracowane, że warto by (moim zdaniem) jeszcze je wykorzystać.Pomyślcie WG nad wdrożeniem ich do losowych.Było już postulowane? Było brane pod uwagę?Jeśli nie to postuluję.Mam nadzieję że inni gracze mają podobne zdanie.Uważam że warto-było by doskonałe urozmaicenie.

[TF16]
Players
991 posts
18,244 battles
3 godziny temu, Caliber406 napisał:

W związku z tym że pytanie zadane w "szybkich pytaniach" chyba utknie tam i zgaśnie,zadam je ponownie w osobnym temacie.

Mapy Operacji Tygodnia są na tyle ładne,urozmaicone i dopracowane, że warto by (moim zdaniem) jeszcze je wykorzystać.Pomyślcie WG nad wdrożeniem ich do losowych.Było już postulowane? Było brane pod uwagę?Jeśli nie to postuluję.Mam nadzieję że inni gracze mają podobne zdanie.Uważam że warto-było by doskonałe urozmaicenie.

Jest z tym jeden problem. Te mapy nie są symetryczne, czyli jedna z drużyn od startu ma przewagę.

• Cool 1

Players
255 posts
12,123 battles

Można by to nadrobić,np. bardziej poszkodowani pozycją startową mają 1 shipa więcej, przemyślane ułożenie capów (gorąco wierzę że się da, jest trochę możliwości manewru). Choć co do tego pierwszego,to musiał by wejść osobny model bitew, jednak mi by to absolutnie nie przeszkadzało,i nie sądzę by też jakiemukolwiek graczowi.Pytanie tylko czy by to nie była zbytnia rewolucja dla WG. Ciekaw jestem zdania kogoś z tamtej strony właśnie.

[MFB]
Players
605 posts
6,011 battles

Za bardziej realne uważam wprowadzenie trybu scenariuszowego PvP gdzie jedna z drużyn dobieranych na zasadach z randomów(12vs12, względna równowaga tierów) wykonywała by zadanie przeciwstawne do oponentów np broń konwoju/zniszcz konwój, dokonaj bombardowania bazy/obroń bazę. Generalnie coś jak w obecnym trybie PvE tylko zamiast botów dałbym graczy.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

Players
36 posts
5,794 battles
9 hours ago, MexicosBocianos said:

Za bardziej realne uważam wprowadzenie trybu scenariuszowego PvP gdzie jedna z drużyn dobieranych na zasadach z randomów(12vs12, względna równowaga tierów) wykonywała by zadanie przeciwstawne do oponentów np broń konwoju/zniszcz konwój, dokonaj bombardowania bazy/obroń bazę. Generalnie coś jak w obecnym trybie PvE tylko zamiast botów dałbym graczy.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

To teraz wyobraź sobie poziom "trollingu", jaki mogliby uprawiać gracze drużyny broniącej konwoju/instalacji... :etc_swear:Ktoś "przypadkiem" strzeliłby w hangar którego miałby bronić, a inny różowy "unicum-inaczej" "przypadkiem" dla jaj puściłby wachlarz torped prosto w ochranianie frachtowce... :fish_nerv:

A ja oczyma wyobraźni już widzę bloba BB z wymaksowanym zasięgiem pykającego AP w instalacje nadbrzeżne przez pół mapy...

Ale okazyjnie mogliby zrobić jakiś "iwent", coby np. developerzy albo ludzie z worgejming walczyli po jeden stronie czasami - np gracze atakujący instalacje vs. boty wspieranie przez ludzi z WG :Smile_playing:

WG Staff
2,226 posts
3,835 battles

Generalnie rozumiem sens tego tematu, nawet go popieram i się zgadzam.
W idealnym świecie to rozwiązanie miałoby sens i przyniosłoby wiele dobrego.

ALE.

Czy realia WoWs są idealne? No. Nie bardzo.

W prawdziwej grze masz problem przekonać graczy, że pójście środkiem na "Dwóch braci" nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem.
Totalny lemming train też jest złą opcją. Czasem popłynięcie na cap "A" to samobójstwo i wszyscy to wiedzą.

Jak reagują gracze w obliczy jedynego i słusznego team playu? No nie reagują.

Ciężko więc by było zmusić graczy by trzymali się jasno wyznaczonych celów takiej mapy.

Tak czy inaczej sugestia przekazana wyżej. :)

[KURLA]
Players
1,355 posts
7,354 battles

Scenariusze PvP są mokrym snem wielu forumowiczów od początków tej gry (chyba nawet były testowane w alfie albo zamkniętej becie). Moim zdaniem sprawdziłyby się jako oddzielny tryb bitwy, fakt - trzeba by się liczyć, że od czasu do czasu ktoś by trolował i psuł nam zabawę sabotując misję ale przecież na randomach też ma to miejsce. Do sabotowania można zniechęcić - kara za zniszczenie eskortowanego okrętu/bronionej instalacji w postaci 1 mln kredytów, plus wykluczenie ze scenariuszy na 24h lub dłużej w przypadku recydywy.

• Cool 2

Players
255 posts
12,123 battles

Pierwotny zamysł był taki, żeby wykorzystać mapy "operacji tygodnia" do losowych,i za tym optuję przede wszystkim.Niemniej nie mam nic przeciw by też weszły w tym trybie co koledzy proponują.

Może jakaś ankieta czy głosowanie,by ten pomysł miał większe szanse?

Wpisujcie miasta które...   ops..to już było daaaawno temu :Smile_teethhappy:

Ale niech będzie...Popieram pomysł w obu opcjach.

Players
1,745 posts
11,972 battles

Te mapy według mnie są całkowicie niezbalansowane pod pvp.

I jeśli jeden team miałby z otwartej wody atakować kogoś schowanego za górką to ja podziękuję. 

Players
255 posts
12,123 battles

Masz rację,ale...Wszystko zależy od tego gdzie będzie cap.Nie musi być symetrycznie,niech będzie dostosowany by zachować wyważenie.No i wcześniej wszystkie możliwe testy.

WG Staff
2,226 posts
3,835 battles
10 hours ago, mzteuszz456 said:

Te mapy według mnie są całkowicie niezbalansowane pod pvp.

I jeśli jeden team miałby z otwartej wody atakować kogoś schowanego za górką to ja podziękuję. 

Bo są dostosowane pod kierunek AI.
Wymuszają tez na graczach często konkretne zachowanie.

10 hours ago, Caliber406 said:

Masz rację,ale...Wszystko zależy od tego gdzie będzie cap.Nie musi być symetrycznie,niech będzie dostosowany by zachować wyważenie.No i wcześniej wszystkie możliwe testy.

To nie jest kwestia tylko capa.
To także kwestia rozmieszczenia i wysokości wysp.
Drogi dotarcia do capa i wielu innych.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.