Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Leo3089

MM i RNG to ściema.

100 comments in this topic

Recommended Posts

Players
8 posts
2,610 battles

Chciałem się podzielić moją obserwacją. Otóż od pewnego czasu prowadzę swego rodzaju statystyki odnośnie tego jak dobierani są gracze w obu drużynach. I doszedłem do wniosku, że MM jest skonstruowany w taki sposób aby osoby, które starają się pracować nad swoimi statystykami, tj. WR, Experience per battle itd. miały jak najbardziej utrudnione zadanie. Po pierwsze: Jeśli masz zbyt wysoki przyrost WR w krótkim czasie, np: 10 wygranych z rzędu, MM zaczyna losować ci graczy o znacznie niższym współczynniku Experience per battle niż w drużynie przeciwnej. Po drugie:  Proceder ten będzie się utrzymywał do momentu gdy zrobisz sobie określoną przerwę ( co najmniej kilkanaście godzin), bądź w pewien sposób "pokażesz" nadludzkiego skilla bądź szczęście, każdy to nazywa po swojemu i system uzna, że jednak coś tam umiesz i możesz grać dalej z ludźmi a nie szympansami. Po trzecie. Losowanie RNG pocisków sprawia, iż nie jesteś w stanie czasami trafić okrętu pełną salwą burtową nawet z 10 km, bądź masz wysyp detonacji w twoim zespole albo na tobie samym. Jest to tylko moja subiektywna opinia poparta obserwacjami, nie każdy musi się z nią zgadzać, a do napisania posta zainspirowała mnie "ściana" postawiona mi po raz enty przed twarzą. Przyznajcie czy nie każdy z was miał kiedyś wrażenie, że coś jest nie tak? Że jesteście na swego rodzaju łańcuchu który sprawia że w momencie gdy myślicie że gra jest już wasza, pokazuje wam środkowy palec przed nosem. Powiedzcie czy nie zastanawiacie się jak to możliwe, że przy przewadze twojej drużyny 7 do 3 (przykład z życia wzięty :D ), dwa okręty z twojej drużyny dostają detonacje przy pełnym hp a reszta zostaję rozstrzelana jak by im prądu zabrakło by zasilić monitor od komputera. Zachęcam do komentarza moich wypocin. Poniżej przykład przełamania "złej passy".

Giulio Cerare 163k DMG 8 Killi.png

• Cool 2

[-PGS-]
Players
188 posts
14,098 battles

Nie. Nikt ci nie ustawia bitew. Nikogo nie obchodzi ktoś taki jak ty czy ja. Spróbuj innej klasy lub popraw skill a będziesz częściej wygrywać. Gl

Czasem poprostu nie da się wygrać bo team nie daje rady i tyle, chcbys cuda wyprawial to się nie da. 

• Bad 1

Players
8 posts
2,610 battles

Screenshot to był przykład, nie powiedziałem, że gram taką czy inną klasą. W jeden dzień gram głównie pancernikami w inny krążownikami a w jeszcze inny niszczarkami. A co do poprawy skilla staram się raczej uczyć na błędach niż je powielać. Nie uważam się też za jakiegoś wyjadacza, co to wszystkie rozumy pozjadał, bo jestem graczem co najwyżej dobrym. Jak już mówiłem każdy może mieć własne zdanie na ten temat. To luźna dyskusja, nie musisz się z nią zgadzać.

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles

Możesz tak dla przykładu przedstawić materiał, na którym oparłeś swoje wnioski? Na jak dużej próbie? No i w jaki sposób oceniałeś umiejętności graczy?

Players
1,450 posts
15,022 battles

a teraz sprzedam patent na oszukanie MM dla T5

robisz dywizjon T5+lotnia T4 i zawsze lądujesz na T4-5 :Smile-_tongue:

a teraz 10000 cebulionuf na konto poproszę :Smile_coin:

• Cool 1

Players
8 posts
2,610 battles

W jaki sposób chcesz to mieć przedstawione? Mam ci wypisać Nicki ludzi z 40 meczy? Ich WR, EpB? A co do oceny umiejętności graczy brałem pod uwagę EpB i średni dmg na bitwe. WR jest niemiarodajny.

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles
2 minutes ago, krzysiek_1990 said:

Ja za darmo mam jeszcze lepszy patent gwarantujący bycie zawsze na topie:

Spoiler

Wystarczy grać 10 tierem. Poważnie. Sprawdzone. Zawsze jesteś top tierem.

• Cool 1
  • Funny 1

Players
8 posts
2,610 battles

Po raz kolejny przypominam że screen shot nie przedstawia tego na jakich tierach gram. To był PRZYKŁAD przełamania passy o której pisałem.

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles
Just now, Leo3089 said:

W jaki sposób chcesz to mieć przedstawione? Mam ci wypisać Nicki ludzi z 40 meczy? Ich WR, EpB? A co do oceny umiejętności graczy brałem pod uwagę EpB i średni dmg na bitwe. WR jest niemiarodajny.

Nie wiem w jakiej formie to masz. Bo w końcu opracowałeś te wyniki statystycznie. Czy masz 40 meczy zapisanych w zeszycie? Wiesz, że średnie obrażenia nie są miarodajne - bo można nabijać duży dmg na pancernikach i mieć słaby wpływ na bitwę, a EpB jest modyfikowane przez konto premium? Ten sam gracz z kontem premium jest o 50% lepszy od gracza bez konta.
No i jak uśredniłeś EpB i dmg? Czy traktowałeś je oddzielnie?

Players
8 posts
2,610 battles

Wybaczcie ale nie prowadzę kroniki swoich najlepszych wygranych bo, po pierwsze nie mam na to czasu po drugie dałem ten screen bo był to jeden z ładniejszych meczy w mojej "karierze".

Players
8 posts
2,610 battles

Statystyki były prowadzone dzięki stronie wows-members. EpB nie jest tam uwzględniane z kontem premium z tego co się orientuję a jeżeli tak to tematu nie było. Błędnie odczytałem dane. I wrócę do do krainy ludzi szukających dziury w całym.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,795 posts
1 minute ago, Leo3089 said:

Statystyki były prowadzone dzięki stronie wows-members. EpB nie jest tam uwzględniane z kontem premium z tego co się orientuję a jeżeli tak to tematu nie było. Błędnie odczytałem dane. I wrócę do do krainy ludzi szukających dziury w całym.

Źle się orientujesz, na wszystkich stronach doświadczenie na bitwę jest z kontem premium.

Też jestem ciekawy tych ststystyk które prowadzisz, mógłbyś je udostępnić?

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles
Just now, Leo3089 said:

Nie!!! Czemu? Proszę daj te dane. Mogą być w tabeli w arkuszu kalkulacyjnym. Bardzo chcę zobaczyć jak Ci wyszły z 40 bitew te wnioski. Bo pewnie masz wykresy, korelacje i inne dane WYRAŹNIE wskazujące, że jak wygrywasz to potem masz DUŻO gorszych sojuszników, a jak zrobisz SUPER bitwę to serwer daje Ci już fajnych sojuszników, a tych złych wrzuca do zespołu przeciwnego.
Ja niestety dysponuje tylko danymi wskazującymi, że MM nie bierze pod uwagę statystyk graczy i WR, EpB czy ilość zadanych obrażeń jest dla tego systemu nieistotny. Liczy się tylko klasa okrętu i jego poziom. Nie ma za to wpływu kto nim płynie.

[BSW]
[BSW]
Players
709 posts
11,070 battles
24 minutes ago, krzysiek_1990 said:

Lub spotykasz drugi dywizjon "cfanjakóf" i lądujesz na tier VII.:Smile_teethhappy:

[TF16]
Players
991 posts
18,248 battles
48 minut temu, Leo3089 napisał:

Po pierwsze: Jeśli masz zbyt wysoki przyrost WR w krótkim czasie, np: 10 wygranych z rzędu, MM zaczyna losować ci graczy o znacznie niższym współczynniku Experience per battle niż w drużynie przeciwnej. Po drugie:  Proceder ten będzie się utrzymywał do momentu gdy zrobisz sobie określoną przerwę ( co najmniej kilkanaście godzin), bądź w pewien sposób "pokażesz" nadludzkiego skilla bądź szczęście, każdy to nazywa po swojemu i system uzna, że jednak coś tam umiesz i możesz grać dalej z ludźmi a nie szympansami.

Amerykę odkryłeś.

Nawet WG ma na to patent...

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/246831-jak-to-wg-patentuje-idiotyczne-pomysly-ustawiony-mm/

Players
8 posts
2,610 battles

Temat uważam za zamknięty zwłaszcza, że wypowiadały się osoby z większym doświadczeniem w grze od mojego. Dane zachowam dla siebie, zwłaszcza że są w bardzo uproszczonej formie. Dziękuję za poświęcony czas.

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles
1 minute ago, Leo3089 said:

Temat uważam za zamknięty zwłaszcza, że wypowiadały się osoby z większym doświadczeniem w grze od mojego. Dane zachowam dla siebie, zwłaszcza że są w bardzo uproszczonej formie. Dziękuję za poświęcony czas.

Co ma doświadczenie w grze do statystyki? Wielka szkoda, bo chciałbym pomóc Ci to udowodnić. Niestety na słowo ciężko coś potwierdzić lub czemuś zaprzeczyć. Zwłaszcza, że korelowanie swoich wygranych, ze swoimi umiejętnościami oraz umiejętnościami innych graczy bez kontekstu własnego nastawienia na bazie 40 bitew jest OKRUTNIE trudne.
Zbieraj dane, jak będzie je miał wreszcie to się podziel. Popatrzymy sobie na nie i może wspólnie znajdziemy jakiegoś "haka" na MM.

[LUZ]
Players
2,576 posts
4,249 battles
1 hour ago, Leo3089 said:

Po pierwsze: Jeśli masz zbyt wysoki przyrost WR w krótkim czasie, np: 10 wygranych z rzędu, MM zaczyna losować ci graczy o znacznie niższym współczynniku Experience per battle niż w drużynie przeciwnej.

A nie pomyślałeś, że wygrywasz 10 bitew z rzędu, bo u przeciwnika byli słabi gracze, zaś w Twoim teamie dobrzy? Dokładnie takie sam ciąg losowań może być potem w drugą stronę.

[ISEN]
Moderator
4,415 posts
11,414 battles
4 minutes ago, Manco_ said:

A nie pomyślałeś, że wygrywasz 10 bitew z rzędu, bo u przeciwnika byli słabi gracze, zaś w Twoim teamie dobrzy? Dokładnie takie sam ciąg losowań może być potem w drugą stronę.

No i jest jeszcze wspaniały aspekt psychologiczny - wygrywając 3-4 bitwę z rzędu robimy się wyluzowani, bardziej pewni siebie i ciągniemy czasem dobrą passę. Za to przegrywając 3 bitwę zaczynami się wściekać i zaraz mamy 13 przegranych z rzędu. No, ale MM to wszystko czyni. Nie MY, gracze.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,632 posts
18,778 battles

Z moich obserwacji wynika, że nawet jeśli MM i RNG są jakoś kombinowane to i tak czym lepiej grasz, tym wyższy WR uzyskujesz i powoli przeskakujesz wszystkie ściany "WR". Z patentu WG wynika, ze czym lepiej ostatnio gramy, tym częściej jesteśmy low tierami. Ostatnio też pisali, że poprawili MM, żeby rzadziej zdarzały się sytuacje, ze walczymy na same +2 tier. Np. w nocy zazwyczaj jak biorę VIII to 90% gier jest na IX/X. W dzień ilość graczy jest większa i wydaje się, że dlatego ta sytuacja nie ma miejsca.

Tak czy siak każdy z nas jest w identycznym położeniu.

Players
255 posts
12,156 battles

Ja sądzę że coś w tym jest,o czym Kolega pisze w poście otwierającym temat.A że przydała by się statystyka znacznie szersza to inna sprawa.Innym pytaniem jest, ile daje przerwa kilkunastogodzinna jeśli chodzi o czynnik ludzki-czyli "reset" i uspokojenie.Ten temat który poruszyłeś Leo3089 to bumerang i Św.Graal WoW.Ale..założenie słuszne,warto szukać,zwłaszcza jeśli Ci się coś tam regularnie sprawdza (czy będzie sprawdzać). Jakieś schematy działania gry są, bez względu na to na ile jest to poparte dowodami, a na ile są to indywidualne odczucia.

Przykładowo,ja na miejscu Białoruskiego Microsoftu....(opss...wymsknęło mi się..to moja osobista nazwa WG przez analogię do stylu funkcjonowania MS) zrobił bym tak: graczowi X zależy,obkupił się w sklepie w materiały eksploatacyjne by podnieść szanse przed rankedami?No to najpierw mu gładko kilka etapów, a jak się wciągnie to "wajcha w dół", niech się wypstryka, będzie mu szkoda zostawić robotę i czas w połowie, pewnie kupi ponownie (teraz dźwięk starej kasy sklepowej).

I na marginesie prosta zagadka: jak firma która-przykładowo-nie potrafi we własnym sklepie dać informacji na zachętę,co daje camo (np. oszroniona choinka) i liczy na to że to się samo sprzeda,nie daje możliwości zakupienia tego samego okrętu by mieć dwa (np.Atlanta by mieć ją na stałe pod AA) i wiele,wiele innych podobnych przykładów ograniczania sobie zarobku, mogła by wpaść na powyższy pomysł?

Odpowiedź: tak właśnie działa corpo z bałaganem. Cwane pomysły to podstawa,a burdel stwarza dziury w kieszeni.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,795 posts

A czy nie było tak, że na forum WoT ludzie przeprowadzili szczegółową analizę w oparciu o dużą ilość danych, i wyszło im, że żadne ustawki nie mają miejsca? Mam w teczkach, że Falathi pisał coś takiego.

Players
346 posts
5,695 battles
3 godziny temu, Leo3089 napisał:

Chciałem się podzielić moją obserwacją. Otóż od pewnego czasu prowadzę swego rodzaju statystyki odnośnie tego jak dobierani są gracze w obu drużynach. I doszedłem do wniosku, że MM jest skonstruowany w taki sposób aby osoby, które starają się pracować nad swoimi statystykami, tj. WR, Experience per battle itd. miały jak najbardziej utrudnione zadanie. Po pierwsze: Jeśli masz zbyt wysoki przyrost WR w krótkim czasie, np: 10 wygranych z rzędu, MM zaczyna losować ci graczy o znacznie niższym współczynniku Experience per battle niż w drużynie przeciwnej. Po drugie:  Proceder ten będzie się utrzymywał do momentu gdy zrobisz sobie określoną przerwę ( co najmniej kilkanaście godzin), bądź w pewien sposób "pokażesz" nadludzkiego skilla bądź szczęście, każdy to nazywa po swojemu i system uzna, że jednak coś tam umiesz i możesz grać dalej z ludźmi a nie szympansami. Po trzecie. Losowanie RNG pocisków sprawia, iż nie jesteś w stanie czasami trafić okrętu pełną salwą burtową nawet z 10 km, bądź masz wysyp detonacji w twoim zespole albo na tobie samym. Jest to tylko moja subiektywna opinia poparta obserwacjami, nie każdy musi się z nią zgadzać, a do napisania posta zainspirowała mnie "ściana" postawiona mi po raz enty przed twarzą. Przyznajcie czy nie każdy z was miał kiedyś wrażenie, że coś jest nie tak? Że jesteście na swego rodzaju łańcuchu który sprawia że w momencie gdy myślicie że gra jest już wasza, pokazuje wam środkowy palec przed nosem. Powiedzcie czy nie zastanawiacie się jak to możliwe, że przy przewadze twojej drużyny 7 do 3 (przykład z życia wzięty :D ), dwa okręty z twojej drużyny dostają detonacje przy pełnym hp a reszta zostaję rozstrzelana jak by im prądu zabrakło by zasilić monitor od komputera. Zachęcam do komentarza moich wypocin. Poniżej przykład przełamania "złej passy".

1. Zapoznaj się najpierw z takimi pojęciami jak losowość, zmienna losowa, statystyka, prawdopodobieństwo, generator licz losowych, rozkład (zmiennej losowej),  dyskretny i i ciąły rozkłąd prawdopodobieństwa, wariancja, wartość oczekiwana, zależność (zmiennej losowej), dystrybuanta, zdarzenie losowe, zdarzenie elementarne, kombinatoryka i różne inne na które natrafisz po drodze
  2. Jak już się zapoznasz, to poświęć chwilę czasu żeby zrozumieć. Nie jest to rocket sciene, ale nie jest też zabawa na poziomie gimbazy
  3. Jak już się zapoznasz i zrozumiesz, przedstaw statystyki z mniej więcej 1000 bitew. 1000 powinno być w miarę reprezentatywne,  myślę że na takiej liczbie bitew można już opierać jakieś wnioski. 
  4. Jeśli znajdziesz różnice od wartości oczekiwanej (średniej) na poziomie przekraczającym 5%, to wtedy wrzuć na forum.
  5. Dopóki nie przedstawisz dowodów jesteś jak antyszczepionkowcy i Jerzy Zięba
  6. Doładuj (potrenuj), to może przestaniesz zauważać spiski
  • Bad 1

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles
8 minutes ago, dannywu said:
  1. Doładuj (potrenuj), to może przestaniesz zauważać spiski

Dobre, naprawdę dobre. Potrenować to chyba ty powinieneś, zanim zaczniesz komuś to radzić.

Pograj, poobserwuj. Doświadcz irracjonalnych ciągów przegranych, w sytuacji gdy grasz "OP" dywizjonem. Nagle magicznie przestajesz trafiać, detonujesz, a team co grę paruje w nienormalnym tempie.

WoWs to jedna wielka ustawka. Możesz próbować to minimalizować, przez własne umiejętności, dobór okrętów i dywizjonu. Jednak jak wania powie niet, to będziesz przegrywał choćbyś na uszach stawał.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.