Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tanktankkimo

kredi hesaplama listesi

8 comments in this topic

Recommended Posts

Selamlar,

Kazanılan kredi neye göre hesaplanıyor? Bir listesi var mıdır? Mesela 20 isabetli atış ile 50000 hasar verme ile 10 isabetli atış ile 50000 hasar verme arasında (aynı düşman gemisi olduğunu varsayarsak) bir fark var mıdır? XP için bir liste ve hesaplama belirtilmiş ama kredi için bulamadım.

Deneyim ne kadar yüksekse kredi o kadar fazla oluyor. İkisinin arasında bir orantı var. İsabetli atışın ekstra bir getirisi olup olmadığını bilmiyorum fakat bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

13.01.2018 saat 01:41'de, Accelerated dedi:

Deneyim ne kadar yüksekse kredi o kadar fazla oluyor. İkisinin arasında bir orantı var. İsabetli atışın ekstra bir getirisi olup olmadığını bilmiyorum fakat bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

Can (FullBroadside)  sanki bununla ilgili bir şey yaptı sanıyorum ama emin değilim belkide tek bir gemi içindi sanki böyle birşey gördüm gibi  ona bir sor istersen 

Ne kadar çok yüzdelik hasar o kadar çok kredi ve deneyim getiriyor zaten. Fakat bunun formülü oyuncularla paylaşılmadığını sanıyorum. ( Yüzdelik hasardan kastım; Shimakazeye vurulan 22800 hasar = Yamatoya vurulan 97200 hasar )

On 1/17/2018 at 11:17 AM, Accelerated said:

Bu XP hesaplama yöntemi değil ki. Bonusların nasıl hesaplandığını / etkilediğini gösteriyor

Haklısınız. Kredi hesaplamaya odaklanarak aradığım için o noktada karışıklık yaşamışım:cap_fainting:

Aslında bir üst seviye gemiye verdiğin damage X şu çarpan ile XP kazanırsın tarzı bir şey olmalıydı. Pardon:fish_palm:

Şöyle bir paylaşım buldum. Tabii eski bir versiyon için ve kesin bir tablo değil ama genel olarak fikir veriyor:

https://forum.worldofwarships.com/topic/145708-how-is-base-xp-calculated/?do=findComment&comment=3494671

Mesela BB olarak bir düşmanın tüm canını alırsanız %1.5, DD olarak alırsanız %2.0 çarpanı varmış. Tabii net bilgi değil ama matıklı. Fikir veriyor.

Mesela muhrip olarak spot yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Verilen hasarın %40'ı direk size yansıyor. Sadece spot yaparak bile iyi deneyim kasılabilir.

Bu link de oldukça güzel:

https://forum.worldofwarships.asia/topic/11255-game-economy-xp-and-credit-rewards/

Mesela maç bitmeden öncegeminizi onarırsanız maç sonunda daha az tamir masrafı ödersiniz gibi önemli ip uçları veriyor.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.