Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SzakalDarkstar

Peny w deski

555 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,676 posts
9,730 battles

Moja bitwa z wczoraj. Ja grałem na Yamato, nie na desce, żeby nie było że płacz temat.

Kiedy WG coś z tym zrobi?. Serio 5 penów w biedną deskę?

Podobno mieli to naprawić, mówili że problemu już nie ma. Jak widać dalej jest i ma się dobrze.

• Cool 3

[ARES-]
Players
402 posts
9,882 battles

W temacie DDAPBB powiem, że mi się to podoba. Pamiętajmy co było wcześniej: kilka salw w DD a temu nic. Aż ciężko było się odgonić. Komiczna sytuacja, kiedy gigant ucieka przed myszą.

Players
1,676 posts
9,730 battles

Ale Panowie powyżej, wy tak serio?. Jest ok jak pancernik z pocisków AP jedną salwą kasuje 100% deski? To po co są pociski HE?. Gdzie papier/kamień/nożyczki skoro pancerniki stały się samowystarczalne?

[ARES-]
Players
1,456 posts
11,169 battles

..to nie kwestia AP - są na tyle dobre, że dla jednej salwy z pancka do niszczarki raczej nie warto przeładowywać na HE dające raptem +50% do damage - tylko celności Yamato. O ile RNG nie wie lepiej w danej bitwie, to wbicie 5-6 trafień w stojącego przeciwnika nie jest żadnym problemem (sam kiedyś tak spadłem New Orleanem gdy z 25km oberwałem w dziób za 100% HP bez detonacji) - po prostu skupienie w Yamie zgadza się z oficjalnymi danymi - a nie jak w innych okrętach (..no może jeszcze Montanę poprawili ale ta nadrabia też ilością pocisków). Papier-kamień-nożyce nie oznacza że niszczarki mogą olewać pancerniki i sobie stać w bezruchu, wyspotowane tylko, że torpkami mogą boleśnie zaskoczyć zbyt pewnego siebie grubaska.

Jak dla mnie wszystko OK. ..wczoraj na missuri strzałem z 6 przednich lufek skasowałem APkami pewnego siebie chabarowska na 9k HP, który uznał, że można podpływać bezkarnie na 5km do pancka. Przegięciem byłoby gdyby każda końcówka BBvDD kończyła się przegraną pancernika nawet z totalnym noobem na niszczarce.

• Cool 2

Players
1,676 posts
9,730 battles

Chciałem coś napisać ale w sumie brak mi słów. Skoro uważacie że obecna sytuacja jest ok to powodzenia, ja idę sobie w Wiedźmina pograć.

• Cool 1

Players
1,582 posts
14,189 battles

Te penetracje są bez kitu chore. Okej salwa z HE BB i DD spada z rowerka na salwę bo takie pociski by go rozszarpały. AP BB przelatywały by na wylot robiąc same nadpenetracje - no chyba, że trafiły by w kocioł, wieżę, przeszedł wzdłuż i się uzbroił. Powinni to zmienić bo też oducza to żonglowania amunicją. Miało być zmienione, że AP BB robią w DD same nadpenetracje ale temat ucichł. Szkoda.

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,317 posts
16,075 battles
1 hour ago, SzakalDarkstar said:

Ale Panowie powyżej, wy tak serio?. Jest ok jak pancernik z pocisków AP jedną salwą kasuje 100% deski? To po co są pociski HE?. Gdzie papier/kamień/nożyczki skoro pancerniki stały się samowystarczalne?

ja serio.... natomiast głupotą było to, że niszczara burtą do BB na 6 km  waliła z czego miała a panc wrzucłl jej 9 overpenów za 500HP. To było przegięcie.

• Cool 2

[B-EYE]
Players
180 posts
8,948 battles

ruski DD ma (chyba) więcej pancerza więc pociski PP trafiają i nie ma nadpenetracji. Z drugiej strony jak jakiś dd bije BB swoimi działami i robiąc mały dmg to (imo) chore. A secondery BB nie może w niego trafić.

[KURLA]
Players
1,659 posts
7,684 battles
1 hour ago, blacman_pl said:

ja serio.... natomiast głupotą było to, że niszczara burtą do BB na 6 km  waliła z czego miała a panc wrzucłl jej 9 overpenów za 500HP. To było przegięcie.

Tak to nigdy nie było. 9 overpenów to i tak DD ma z ~12k mniej HP. Chodzi o to, że tutaj trafiło 5 pocisków i spadło 20900 HP zamiast tych ~7k i to jest chore.

[GLORY]
Players
109 posts
10,039 battles

Ha, dzisiaj miałem podobną sytuację na akizuki.. miałem ok 17k i uciekałem od missouri (dystans 11-12km), bo zostałem wykryty przez myśliwce Midwaya.. // okręt ustawiony rufą do bbeka.. leci salwa AP - game over (zarówno ja jak i missouri byliśmy w lekkim szoku).

No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? :Smile-_tongue:

Może wg specjalnie tego nie rusza, aby nie zmuszać na siłę brajanków do mieszania pociskami (bo ilość HE [wystrzelonych przez BB] w powietrzu już jest wystarczająca :cap_rambo:

[TF16]
[TF16]
Players
1,317 posts
16,075 battles
4 hours ago, PancernyTygrys102 said:

Zbyt często nie grasz deskami? :Smile-_tongue:

Gram. I uważam, że overpeny na DD z BB były  nieuzasadnione i za bardzo nieskuteczne.

1 hour ago, Viandinea said:

.... i spadło 20900 HP zamiast tych ~7k i to jest chore.

racja - i byłoby zbalansowane, gdyby zamiast 20K spadało 10k z dużych DD (Chaba, Z52, Gearing, Udałoj, Gruzik) i 6-7 w resztę. Natomiast 1K w DD z pełnej salwy było przegięciem....

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,043 battles
5 hours ago, 1031 said:

ruski DD ma (chyba) więcej pancerza więc pociski PP trafiają i nie ma nadpenetracji. Z drugiej strony jak jakiś dd bije BB swoimi działami i robiąc mały dmg to (imo) chore. A secondery BB nie może w niego trafić.

No tak bo secondary rozstrzeliwujące DD, rozwalające moduły na 11 km to ciągle za mało. BB może przyjąć 5-6 rybek i popłynie dalej. Po co myśleć i obserwować mapę. Srcondary w przypadku wyspotowania oboje DD nawet jak jest za wyspą, ewentualnie po schowaniu się w dymie.

Z drugiej strony też chcę takie Yamato, moje nie trafia w atakującego burtą Wurst na 14 km. A salwy z AP wchodzą niezmiennie po 1480 niezależnie czy celem jest DD/CA/BB. Yamato to karykatura pancernika.

Ostatnio był ubaw na TS jak nie potrafi)email z głównej Arty dobić jakiegoś ochłapy, pomimo braku parków cel padł od pomocniczej. Pomocnicza zadała 15% całkowitego dmg w bitwie. Jakby nie dewastujące na Neptunie czy tam Mini na 5 km to zrobiłbym z 30 k dmg przy czym 10k pomocniczą. To nie super pancernik, to pancernik specjalnej troski.

Co do AP BB są zdecydowanie za silne vs DD na dalekim dystansie. Oberwanie Chabą/Gearingiem/Fletem/Yugo cZy innym DD z 14 km za 60-100% HP to absurd. Rozumiem poniżej 5 km w yolujący DD niech będzie ryzyko, ale nie na takim dystansie.

[GRAY]
Players
250 posts
10,536 battles

Pamiętam jak na klanówkach deski modliły się, żeby tylko nie strzeliła w nie Montana z 15km :D To jest patologia że pancernik potrafi tyle pieprznąć w deskę. Jak zmieni amunicje na HE, to spoko mogę dostać. Ale z AP? Bez przesady...

• Cool 1

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,152 battles
7 hours ago, PukuwerR said:

Pamiętam jak na klanówkach deski modliły się, żeby tylko nie strzeliła w nie Montana z 15km :D To jest patologia że pancernik potrafi tyle pieprznąć w deskę. Jak zmieni amunicje na HE, to spoko mogę dostać. Ale z AP? Bez przesady...

Właściwie kilka razy na Miśyuri chciałem zagrać godnie i prawdziwie i przełączyłem na HE strzelając w DD. Efekt.. właściwie żaden. Dostał parę pestek i stracił ok 1500HP. Przełączyłem na AP - podobna ilość pestek - 6k obrażeń. Od tamtej pory nawet nie przerzucam na HE na pancernikach - nie ma sensu.
Za to nie ma nic bardziej wkurzającego na DDku jak płynę sobie manewrując jak szalony - a tu lecą APki od BBczka - bum i mam 90% mniej.

• Cool 1

Beta Tester
660 posts
10,504 battles
godzinę temu, Dark_Havoc napisał:

Właściwie kilka razy na Miśyuri chciałem zagrać godnie i prawdziwie i przełączyłem na HE strzelając w DD. Efekt.. właściwie żaden. Dostał parę pestek i stracił ok 1500HP. Przełączyłem na AP - podobna ilość pestek - 6k obrażeń. Od tamtej pory nawet nie przerzucam na HE na pancernikach - nie ma sensu.
Za to nie ma nic bardziej wkurzającego na DDku jak płynę sobie manewrując jak szalony - a tu lecą APki od BBczka - bum i mam 90% mniej.

I tutaj się z Tobą zgadzam w 1000%. To jest prawdziwy powód dlaczego lecą tylko AP. Wiele razy celne HE nie powodowały nic, bądź bardzo niewiele.

Players
1,360 posts
17 hours ago, SzakalDarkstar said:

Pociski HE z BB przeciw DD są gó... warte - wolę kilka overpenów niż powiedzmy 5HE-ków za 2k bo resztę dmg wessała czarna dziura modułowa.... Dostałeś 5 penetracji prosto w śródokręcie, po głównych modułach, więc skąd to zdziwienie?? Zdaję sobie sprawę, że przez 90% czasu DD zachowują się jak wielkanocne wydmuszki puste w środku, ale zawsze pozostaje te 10%, że jednak mają coś takiego jak choćby silnik.

16 hours ago, Marblehead_1 said:

Te penetracje są bez kitu chore. Okej salwa z HE BB i DD spada z rowerka na salwę bo takie pociski by go rozszarpały. AP BB przelatywały by na wylot robiąc same nadpenetracje - no chyba, że trafiły by w kocioł, wieżę, przeszedł wzdłuż i się uzbroił. Powinni to zmienić bo też oducza to żonglowania amunicją. Miało być zmienione, że AP BB robią w DD same nadpenetracje ale temat ucichł. Szkoda.

DD musiałby mieć naprawdę pecha (choćby detonacja) by spaść na salwę z HE - to już nie te czasy. I tak jak napisałeś i co widać na filmiku - salwa z góry przez śródokręcie (kocioł, maszynownie, itp.), więc jaki problem??

[LUZ]
Players
2,560 posts
4,069 battles

Pancerniki w ogóle powinny mieć zabrane HE, bo palące z 15 km BBczki to jest rak tej gry. Z AP w deskę powinno wchodzić powiedzmy do 2 k z pestki i tyle.

• Cool 1

[ARES-]
Players
402 posts
9,882 battles
19 hours ago, SzakalDarkstar said:

Tak, to jest OK, bo deska nie ma prawa tankować dmg z BB. Niestety, żadko się to zdarza, tz kasowanie salwą. Przeważnie DD bierze nie więcej niż połowę HP. Lubię ten układ, bo tworzy pewną równowagę między DD a BB, zostawiając inicjatywę w rękach DD. Uważam, że "naprawa" DDAPBB będzie jednym z większych samostrzałów WG.

• Cool 2

Players
393 posts
10,466 battles
2 hours ago, Manco_ said:

Pancerniki w ogóle powinny mieć zabrane HE, bo palące z 15 km BBczki to jest rak tej gry. Z AP w deskę powinno wchodzić powiedzmy do 2 k z pestki i tyle.

W deski to powinno wchodzić tak, że im ten DD bliżej, tym mocniej powinien obrywać. Pamiętam czasy kiedy biedne pancerniki nic nie mogły deskom zrobić i moje rajdy na kamikazeR z wymianą ognia i torpedami z przyłożenia. Rzadko traciłem więcej niż 1/3 hp. Z całej salwy apekami zabierało mi max 3000. Zanim drugi raz przeładował to było po nim. Dobrze, że już tego nie ma.

Swoją drogą cała mechanika uszkodzeń powinna być tak napisana, że im większy dystans - tym mniejsze szanse na trafienie i oczywiście odpowiednio mniejsze obrażenia. Tak samo krążki - mniejsza celność i mniejsza szansa na podpalenia wraz ze wzrostem odległości. Przecież na tej zasadzie działają zrzuty torped w większości desek. Im dalej płyną, tym mocniej się te torpedy rozchodzą. Wymusiło by to bardziej aktywną grę, bo snajperzy trafiali by od święta, no i skończyłyby się dewastacje cytadeli z 20 km jednym pociskiem. Jak chciałbyś coś ugrać to musiałbyś skracać dystans.

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
3 hours ago, LubierznyBarkas said:

Przeważnie DD bierze nie więcej niż połowę HP. Lubię ten układ, bo tworzy pewną równowagę między DD a BB, zostawiając inicjatywę w rękach DD.

Ja pierdzielę, widzę że w tym cyrku nic się nie zmieniło...

O jakiej równowadze piszesz dobry człowieku? O jakiej inicjatywie w rękach DD? Bo może zdecydować w którą stronę spieprzać przed BB?

• Cool 1

Players
335 posts
5,209 battles

To ja ponownie umieszczę zdjęcie, które tłumaczy dlaczego 5 pocisków z artylerii głównej pancernika roznosiło niszczyciela na kawałki.

Pocisk Yamato ważył blisko 1,5 tony i leciał (na połowie zasięgu) z prędkością 520 m/s. Jak wielką miał energię można sobie policzyć. Pocisk nawet nie musiał eksplodować.

BigGuns.thumb.jpg.d6ee7744ee7d95c66ddd2d5411f6d26c.jpg

• Cool 5

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.