Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bloodrock_1

Conqueror Kaptan Yetenekleri

9 comments in this topic

Recommended Posts

Players
20 posts
3,792 battles

Öncelikli Hedef - Uzman Nişancı - Adrenalin Patlaması - Amir - Temel Atış Eğitimi - Gizlenme Uzmanı -  Önleyici Bakım - Gelen Atış Uyarısı 

Bu kombine sizce nasıl ?

Players
634 posts
22,128 battles

slm 2 gün önce CONQUEROR ile 500. maçımı yaptım %59 kazanma oranım  hasar ortalamam 134k deneme yanılma yöntemi ile çok  farklı kombinasyonlar denedim  birkaç kez kaptanı sıfırlamıştım şuan Conqueror da kullandığım kaptan yeteneklerinden memnunum eğer işini görürse ekran görüntüsünü paylaşıyorum tabi benimkisinin %100 doğru olduğunu idda etmiyorum herkesin oyun tarzı ve farklı bu gemide başkası başka şekilde kaptan yeteneklerini dağıtır herkesin kendine kalmış bir durumbB4kXm.jpg

Bu arada dikkatini çekmiştir sanırım Yangın önleme yerine Telsiz konumuna vermişim istatistiklerime baktığımda zaten yaptığım savaşların yarısından fazlasında hatta galibiyet saysından daha fazla yani yenildiğim maçlardan daha fazla maçı hayatta kalarak bitirmişim buda demek oluyorki bu gemi ile oyun tarzımda yangın önleme yeteneğini kullanmamam benim için çok fark yaratmamış  ayrıca muhrip takıntım olduğundan telsiz konumunu seviyorum bu oyunda totalde  zırhlılarla en çok muhrip batıran benimdir heralde bu konuda uzmanlaştım diyebilirim:cap_haloween:

Bu geminin en büyük avantajı düşük tespit edililirlği 11.8 km bunu iyi kullanmanı öneririm 

Ayrıca linkini vereceğim başlıkta CONQUEROR ile yaptığım 300k ya yakın veya geçen 8 tane maçımın videoları var ilgini çekerse bir göz atmanı öneririm 

https://forum.worldofwarships.eu/topic/88878-muavenetin-yeri/

• Funny 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,226 posts
12,355 battles

Conqueror ile genel olarak patlayıcı mermi kullanılıyor fakat yan yakalanmış bir kruvazöre zırh delici atılırsa delip geçme ihtimali çok düşük olduğu için yüksek hasar veriyor. Bu yüzden "Expert Loader" öneririm. Eğer mermilerin YP yüklü ise fakat kruvazör yakaladıysan, bu yetenek sayesinde zırh delici mermiye geçtiğinde dolum süresi %50 azaltarak dolduruyor.

İkinci seviyede "Her derde deva" kullanmalısın. Can basma sarf malzemesinin dolum süresi zaten çok fazla. Bunun süresini %5 azaltıyorsun. Diğer zırhlılarda çok bir şey ifade etmeyebilir fakat Conqueror için kullanılması çok iş yapar. Uzman nişancı ve Amir zaten olmazsa olmazlar.

Üçüncü seviyede "Beka Kabiliyeti Temelleri" kullanabilirsin. Conqueror eğer kruvazörler tarafından ateş altında kalırsa kaçarı olmayan bir gemi. Aşırı hasar alıyor patlayıcı mermilerden ve çok fazlada yanıyor. Geri kalan üçünü seviye yetenekleri tavsiye etmiyorum. Amir verilmesi mantıksız kalıyor, çünkü çok yüksek hazırlama süresi olduğu için bütün can basmalarınızı zaten kullanamıyorsunuz. ( 21km'de oturup uzakdan yakmaya oynarsanız işler değişebilir tabii )

Dördüncü seviyede ise "Yangın önleme" şart diyebiliriz. Bu hemen hemen bütün zırhlılar için geçerli zaten. Tier X bütün kruvazörlerin %15 minimum yangın çıkartma olasılığı var zaten. Bir Des Moines ya da Zao için bu yangını çıkartmak hiç zor değil. Fakat olabildiğince önlem almakda fayda var. Bir diğer dördüncü seviye tavsiye ise gizlilik uzmanı. Conqueror'un tespit mesafe avantajı çok iyi. Montana ve Yamato'ya karşı 2km avantajı oluyor full gizlilikde.

Bunun haricinde Conqueror'da 4x3 topları kullanmanı tavsiye ederim. 4x2 topların yangın ihtimali çok yüksek olabilir fakat Conqeuror'un dağılımını göz önüne alırsak pek iyi seçim gibi durmuyor.

Tablo olarak kaptan yetenekleri;

nOGRRB.png

• Cool 1

Players
20 posts
3,792 battles

diğer zırhlılara göre conquerorun torpido uçaklarına ve bombardıman uçaklarına karşı uçaksavar savunması zayıf kalıyor.

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,226 posts
12,355 battles

Ağırlıklı hasar veren AA' ları (40 mm Bofors Mk VI 11 х 6 ) 66 adet var bunlardan fakat 6'lı olduğu için çok daha rahat kırılıyorlar. Demek istediğim şu, uçaksavarlar parça parça olsa, her AA kırıldığında azalıcak olan hasar daha az olurdu. Fakat bir arada oldukları için bu bir sıkıntı. DPS olarak yüksek olabilir fakat uzun menzilli uçaksavarı çöp olduğu için o konuda pek yapılabilecek bir şey yok. 5.1'km ye kadar kayıpsız yaklaşan bir Hakuryu & Midway, Conqueror'u zaten dağıtır

Players
634 posts
22,128 battles
2 saat önce, Bloodrock_1 dedi:

diğer zırhlılara göre conquerorun torpido uçaklarına ve bombardıman uçaklarına karşı uçaksavar savunması zayıf kalıyor.

Hem yüksek oranda yangın çıkartsın hem görünmesin hemde canını diğer zırhlılara göre çok daha fazla  geri kazansın ee bırakta AA sı zayıf oluversin hepsi bir arada olsa her yer CONQUEROR dan geçilmezdi :cap_haloween:Ayrıca her maç CV gelmiyor 

Players
735 posts
9,990 battles
8 hours ago, Bloodrock_1 said:

Öncelikli Hedef - Uzman Nişancı - Adrenalin Patlaması - Amir - Temel Atış Eğitimi - Gizlenme Uzmanı -  Önleyici Bakım - Gelen Atış Uyarısı 

Bu kombine sizce nasıl ?

özellikle amir bu gemi için çok gereksiz. gemi öylesine can basıyor ki fazladan bir sefer daha can basmak istediğinizde isteseniz de basamıyor gemi. başka bir sarf malzemesi de olmadığından 3 puanı boş yere harcıyorsunuz. 

gelen ateş uyarısı da bir zırhlı için gereksiz bir özellik. 

accelarated güzel bir kaptan tavsiye etmiş. kullanmanı öneririm.

• Angry 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,226 posts
12,355 battles
15 saat önce, Bloodrock_1 dedi:

sizce önleyici bakım mı uzman yükleyiciyi mi ?

Uzman yükleyici

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.