Jump to content
  • 0
SetonCZ

Ovládání - nastavení

16 comments in this topic

Question

Players
5 posts
252 battles

Ahoj. 
Hru jsem nainstaloval včera a chytla mě, baví mě to zatím. Ale už od první bitvy se potýkám s pro mě velice nepříjemným problémem. K věci:

1. Míření dalekohledem je nastaveno na klávesu Shift. Už od pravěku všech her (začínal jsem na ZX Spectrum, moje herní kariéra je bohatá), ve kterých se dá zamířit, je zamíření nastaveno defaultně na pravé myšítko a tak jsem na to zvyklej stejně jak na dýchání. Dobře, ať si to každá hra má v defaultu jak chce, ale proč mi to proboha nejde změnit? Pokud chci akci co je teď na Shiftu přiřadit na pravý myšítko, píše to "klávesa je již rezervována". V nastavení kláves jsem u všech akcí, kde bylo pravé tl. myši toto tlačítko oddělal a asi 500x prošel tam a zpět a nikde už nastavené není, ale stejně mě to nepustí :/. Prosím poraďte co s tím, hodně mi to znepříjemňuje hru, zvyk je železná košile prostě :/.

2. Když zmáčknu a držím levý Alt, zobrazí se mi u zaměřovače dodatečné údaje (km predsazení, čas doletu střely..). Jde nějak nastavit, aby tohle bylo defaultně bez nutnosti držet L_Alt?
3. Dá se nastavit to, aby se minimapa otáčela podle předku lodě(šipky) ?

Všem předem moc díky!! Pokud bych tohle vyřešil, ovládání pro mě nebude tak flustrující :)

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Players
4,388 posts
23,854 battles

V nastaveni hry - alternativni zobrazeni, myslim ... pak mas porad zapnute info o lodi (hp ... )

otacet minimapu - take v nastaveni hry

To predelani na R-mysi nepujde. R-mysi je urceno na volny pohled.

• 0
Players
5 posts
252 battles

:cap_wander:

Wow, rozumím tomu dobře, že v roce 2018 nemám možnost změnit klávesu v nastavení hry? bravo.... z toho je mi trošku smutno...
Ani nějaká neoficiální cesta?? úprava souborů, makra atd?
Jinak děkuju za zbytek !!

• 0
Alpha Tester, Korzár
3,336 posts
19,133 battles

Už nejsem sám? :Smile_amazed:

Space je nejoptimálnější volba a jak bylo řečeno je to pohodlné. A rychlé. Shift je pro TS.

• 0
[CSNL]
Players
248 posts
9,382 battles
On 15. 1. 2018 at 12:24 PM, mathew112 said:

Ja som si premapoval dalekohlad na Space. Je to velmi pohodlne.

To zní zajímavě, vyzkouším.

Vždycky malíkem trefím místo shiftu caps nebo ctrl... 

• 0
[NJORD]
Players
15 posts
16,006 battles

Zdravím,

nechci zakládat nové vlákno, tak to dám sem:

Na obou dvou PC, na kterých hraji, mi během pár dnů přestal fungovat ukazatel názvu lodí v bitvě a jejich aktuální body výdrže. Vím, kde na minimapě zaškrtnout políčko o zobrazení těchto údajů, ale nic se neděje. Zaškrtnuto - nezaškrtnuto, výsledek stejný. Nic. Ostatní údaje se správně (ne)zobrazují podle "odfajfkování", ale tohle bohužel. Teď jsem na jednom PC přeinstaloval celou hru, výsledek stejný. Jediné, co mne v této souvislosti napadá je, že jeden PC se kousnul a byl resetován, druhý mi ukončil programy (včetně WOW), zřejmě po nějakém mini výpadku el.proudu.

Dík předem za tipy, jak to znovu nahodit.

• 0
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,896 posts
10,536 battles
4 hours ago, CRRD said:

Zdravím,

nechci zakládat nové vlákno, tak to dám sem:

Na obou dvou PC, na kterých hraji, mi během pár dnů přestal fungovat ukazatel názvu lodí v bitvě a jejich aktuální body výdrže. Vím, kde na minimapě zaškrtnout políčko o zobrazení těchto údajů, ale nic se neděje. Zaškrtnuto - nezaškrtnuto, výsledek stejný. Nic. Ostatní údaje se správně (ne)zobrazují podle "odfajfkování", ale tohle bohužel. Teď jsem na jednom PC přeinstaloval celou hru, výsledek stejný. Jediné, co mne v této souvislosti napadá je, že jeden PC se kousnul a byl resetován, druhý mi ukončil programy (včetně WOW), zřejmě po nějakém mini výpadku el.proudu.

Dík předem za tipy, jak to znovu nahodit.

Zkus ve Wows lancheru pustit kontrolu integrity souboru.

• 0
[NJORD]
Players
15 posts
16,006 battles

Sigimundus: Díky, vyzkoušel jsem na jednom PC, ale bez kýženého výsledku. Večer zkusím druhý...

• 0
[NJORD]
Players
15 posts
16,006 battles

Moc jsem nehrál, takže až při podrobnějším "průzkumu" jsem zjistil, že mi nefungují na mini mapě na obou PC všechny 3 dolní položky. Nejen Názvy lodí, ale ani Číselné hodnoty dosahu, ani Značky poslední známé pozice. Opakovaně provedena kontrola integrity, spuštění hry v základním nastavení, nic platno. 

• 0
[IDDQD]
Korzár
1,729 posts
13,201 battles
1 hour ago, CRRD said:

Moc jsem nehrál, takže až při podrobnějším "průzkumu" jsem zjistil, že mi nefungují na mini mapě na obou PC všechny 3 dolní položky. Nejen Názvy lodí, ale ani Číselné hodnoty dosahu, ani Značky poslední známé pozice. Opakovaně provedena kontrola integrity, spuštění hry v základním nastavení, nic platno. 

Také mi nefungují po zaškrtnutím. Ale pokud zmáčknu (držím)  ALT - ukazatel alternativního rozhraní (možná to máš na jiné klávese, zkontroluj si to), tak se mi to ukáže. Tak zkus. :)

• 0
[NJORD]
Players
15 posts
16,006 battles

Wolffnstein: Díky, bylo to ono. V nastavení Herního menu v Ovládání byl vypnutý Režim alternativního rozhraní.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.