Jump to content

4 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,527 posts

1. Co to jest kampania?

 

Jest to zbiór misji, które prowadzą do zdobycia wielu nagród. Pierwszymi kampaniami była "Nauka o zwycięstwie" i "Honorowa służba" - pierwsza pozwalała zdobyć jako nagrodę główną 7 dni premium, a druga japoński niszczyciel 6 tieru - Shinonome.
Każda kampania podzielona jest na szereg misji, a w każdej misji do wykonania jest kilka (kilkanaście) zadań.

2. Jak długo trwa kampania?

Istnieją dwa rodzaje kampanii: nieograniczone w czasie: Nauka o zwycięstwie, Honorowa służba i Yamamoto Isoruku; oraz ograniczone w czasie: Polowanie na Bismarka, Świąteczny konwój, Bitwa o przylądek północny oraz Rajd Noworoczny (po polsku w kliencie przetłumaczony jako najazd noworoczny. W kliencie zaznaczone jest kiedy kampania się zakończy.

3. Co można wygrać?

Każda kampania ma swoją nagrodę główną: może to być okręt premium (Do wygrania były/są: Shinonome, Graff Spee, Duke of York), okręt drzewkowy (np Bismarck oraz mnóstwo innych), dowódca specjalny (Isoroku Yamamoto). Nagrodami etapowymi mogą być okręty drzewkowe, kamuflaże permanentne, dublony oraz flagi, sprzęt eksploatacyjny, moduły okrętowe, punkty wolnego doświadczenia i doświadczenia dowódcy itp.

4. Jak ukończyć kampanię?

Jak już wspomniałem każda kampania jest podzielona na misje, a w każdej misji mamy od jednego do wielu zadań. Wykonywanie zadań wynagradza nas nagrodą za wykonanie zadania oraz oznaczoną w zadaniu liczbą gwiazdek. Każda misja ma swój etap końcowy, który możemy odblokować dzięki zdobyciu odpowiedniej liczby gwiazdek. Nagroda za wykonanie zadania jest jednorazowa. Jednak ukończenie zadania ponownie pozwala otrzymać powtórnie gwiazdki niezbędne do odblokowania zadania etapowego.

UWAGA: każde zadanie można wykonywać dowolną ilość razy. Za każdym razem otrzymamy przypisaną do zadania ilość gwiazdek oraz (tylko za pierwszym razem) nagrodę za ukończenie misji.

 

Jeśli zdobędziemy odpowiednią ilość gwiazdek pojawi się możliwość odblokowania zadania etapowego. Wykonanie tego zadania pozwoli na zdobycie nagrody etapowej oraz możliwość rozpoczęcia następnej misji.
Często kolejne etapy misji są możliwe do rozpoczęcia dopiero w odpowiednim czasie. WG wprowadziło taki element, by kampanie nie zostały skończone za szybko przez zdolnych graczy.

5. Jakich misji można się spodziewać?

Misje są różnorodne: mogą być misje wymagające odkrycia odpowiedniej liczby wrogich okrętów, zadanie odpowiedniej liczby obrażeń, otrzymanie odpowiedniego odznaczenia itp. itd. Zadania mogą wymagać odpowiedniego okrętu odpowiedniego tieru. Jeśli w zadaniu nie ma konkretnej klasy lub konkretnego okrętu można wykonać go dowolnym okrętem. Zadania mogą być rozłożone na wiele bitew lub trzeba je wykonać w jednej bitwie. W zadaniu jest to zaznaczone.

UWAGA: czasem w polskim tłumaczeniu występują błędy. Jeśli zadanie nie zostało zaliczone sprawdź wersję angielską treści zadania. Jeśli jest błąd zgłoś to do wsparcia lub napisz w odpowiednim dziale na forum.

 

6. Ile misji mogę robić na raz?

Standardowo można wykonywać 2 misje na raz. Można jest wykonać jednocześnie lub kolejno. W przypadku konta premium można wybrać do 3 misji. Po zakończeniu czasu konta premium mamy do dyspozycji NADAL 3 zadania. Jednak, gdy skończymy jedno z nich pozostaną nam 2 kolejne i dopiero zakończenie jednego z nich pozwoli na wybranie kolejnego. Każde zadanie możemy anulować w dowolnej chwili naciskając znak x w prawym górnym rogu. Jeśli misja była do ukończenia w wielu bitwach i mamy w niej jakiś postęp to postęp po anulowaniu zostanie skasowany.


Jeśli macie jakieś pytanie dotyczące kampanii to proszę zadawać je w tym wątku: postaram się na nie odpowiedzieć.

Powodzenia w grze!

  • Cool 4
  • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[QTAZ]
Players
3,368 posts
22,755 battles

"WG wprowadziło taki element, by kampanie nie zostały skończone za szybko przez zdolnych graczy." 

 

Dark nie musisz być aż tak poprawny politycznie. Wszyscy wiedzą że WG wprowadziło ten element, żeby zarobić na graczach niecierpliwych i tych którzy nie mają czasu na kampanie a chcą dany okret zdobyć. 

A że się sprawdziło i zarobili. To wprowadzili ten elemnt na stałe do kampanii czasowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,527 posts
7 minutes ago, UrukSzymon said:

"WG wprowadziło taki element, by kampanie nie zostały skończone za szybko przez zdolnych graczy." 

 

Dark nie musisz być aż tak poprawny politycznie. Wszyscy wiedzą że WG wprowadziło ten element, żeby zarobić na graczach niecierpliwych i tych którzy nie mają czasu na kampanie a chcą dany okret zdobyć. 

A że się sprawdziło i zarobili. To wprowadzili ten elemnt na stałe do kampanii czasowych.

A ja lubię być poprawny politycznie. Bardzo nie lubię jak ktoś kogoś obraża. Uważam, że wykształcony człowiek może komuś zasugerować, że źle robi nie obrażając go. To też jest moja główna wada, bo nie mam pojęcia jak walczyć z chamstwem i prostactwem.
Masz całkowitą rację - ograniczenia czasowe są po to, by ludzie mieli problem ze zdobyciem nagrody głównej - albo grają za mało albo są niecierpliwi. No, a potem mocno marudzą na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[LUZ]
Players
2,635 posts
4,603 battles

Wyrażanie swojej opinii i nazywanie wprost zachowań wątpliwych etycznie, to nie obrażanie, WG(i inni producenci gier) świadomie tworzy mechanizmy, które mają gracza maksymalnie uzależnić od produktu, oraz takie, które mają skłonić go do płatności.

 

I nie jest to myślenie spiskowe, tak działają korporacje(substancje uzależniające w papierosach, przyspieszone starzenie urządzeń technicznych, manipulacje emisją i spalaniem w autach).

 

To na marginesie, ogólnie GJ Dark.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×