Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
zufal

Bitwa kolo Przyladka Polnocnego (etap 4) .

155 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
166 posts
2,922 battles

Cześć.

Jestem ciekaw ilu z was się poddało przy wykonywaniu 4 etapu tego eventu  :cap_look: .

Ja mam problemy z wbiciem osiągnięcia Drednot i uszkodzeniu 3 dział . A jak wam idzie ? Czy tez macie wrażenie ze 4 etapu nie da się zrobić bez  BB  Duke of Yorka ?

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,171 battles
4 minutes ago, zufal said:

Cześć.

Jestem ciekaw ilu z was się poddało przy wykonywaniu 4 etapu tego eventu  :cap_look: .

Ja mam problemy z wbiciem osiągnięcia Drednot i uszkodzeniu 3 dział . A jak wam idzie ? Czy tez macie wrażenie ze 4 etapu nie da się zrobić bez  BB  Duke of Yorka ?

Możesz dowolne zadanie powtarzać wielokrotnie. Po prostu rób to zadanie na uszkadzanie pancerników.

• Cool 1

[B-EYE]
Beta Tester
598 posts
7,781 battles

Miałem się poddać, bo misje troszkę... denne. Ale udało mi się wbić 2 drednoty na Warspicie, za 1. razem "broniłem bazy", za drugim uciekłem poobijany. Co ciekawe, mam wrażenie że przeciwnicy zrozumieli moją intencję, bo... zaprzestali ostrzału, a byłem w zasięgu ognia 3 innych pancerników. 

[KURLA]
Players
381 posts
7,846 battles

Ludzie... serio? Przecież misje na Duży kaliber i Drednota można też robić na rankedach, gdzie DUŻO prościej jest te odznaczenia zdobyć. Wystarczyło mi wypłynąć Bismarckiem dwa razy do bitwy i dziękuje misja końcowa etapu odblokowana - po uj się męczyć 6x na randomach wbijając 150k na BB lub uszkadzać działa?

• Cool 1

[HOB]
Moderator
1,311 posts
5,813 battles

Amagi i Bismarck na rankingach bez problemu wbijają duże kalibry, a drednoty też czasem się zdarzą. Jeszcze miałem równolegle misję z Honorowej służby, a bez większej spiny wykonam misję finalną (exp) przed początkiem kolejnego etapu.

Bardzo przerąbane mają tylko osoby bez pancerników VIII tieru (nowsi, niskotierowcy jak też tacy co 8 przebadali, sprzedali i poleźli dalej), wówczas o rankedach mogą zapomnieć. Drednot wchodzi dość rzadko, a tutaj trzeba mieć 1-2 na życzenie. A misję na 150k trzeba wykonać 6-krotnie, to w sumie 900k dmg z lekkim naddatkiem (resetuje się przy każdym 150).

Misja na 3 działa w jednej bitwie to w ogóle wymaga sporo szczęścia i liczby prób.

Taki etap zaporowy dla słabszych i mniej rozwiniętych (w drzewkach) graczy, i tym samym zachęta do zakupów.

A dla słabo oczytanych w mechanice kampanii to w ogóle będzie bardzo ciekawie. Zrobią duży kaliber, drednota i uszkodzą za 150k. I mają 5 z 6 gwiazdek. I będą próbować uszkodzenia 3 dział do usranej, bo 5ta misja to już pozostaje tylko i wyłącznie dla donatorów.

[B-EYE]
Beta Tester
598 posts
7,781 battles

Mam stockową North Carolinę. Nie zrobię tego ludziom na rankedach :D Tym bardziej, że na Missouri idzie mi poniżej dna.

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,354 battles

3 albo 4 bitwy rankingowe, kilka drednotów i duzych kalibrów, no problemo

Alpha Tester
96 posts
1,166 battles

OMG jaki ja głupi jestem. Serio można powtarzać zrobione misje?! A już myślałem, że nie zrobię tego eventu przez konieczność High Calibra.

[HOB]
Moderator
1,311 posts
5,813 battles
26 minutes ago, TheDoc said:

OMG jaki ja głupi jestem. Serio można powtarzać zrobione misje?! A już myślałem, że nie zrobię tego eventu przez konieczność High Calibra.

Przydałoby się wyskakujące okienko z taką informacją, bo  z pewnością mnóstwo graczy próbuje robić różne misje. Dla WG to oczywiście zysk, bo jak komuś się nie będzie chciało, to sobie kupi okręt i dodatkową misję przy okazji.

Oczywiście ze strony WG nie było milczenia, nawet dali artykuł o kampaniach z wyraźnym zaznaczeniem możliwości wielokrotnego robienia misji. Można również metodą prób i błędów poznać zasadę działania.

Ale wielu jest graczy co wiedzą lepiej, i często mają zaległości w teorii, a nawet celowo jej unikają. A czasem 15 minut filmu może dać więcej efektów niż tydzień gry. Podobnie przeczytanie dość krótkiego poradnika z mechaniki gry lub o bieżących zmianach. Pewnie niejeden uznawał za cheatera kogoś, kto mu wyspotował pancernika strzelającego w dymie.

Unikają czytania patchnotów i są bitwę w plecy bo torpedy nowego niszczyciela przeleciały przez innego niszczyciela na wylot. Czy też nadkładają wiele godzin gry bo nie chciało się kilku minut poczytać o zasadach kampanii.

• Cool 1

[PL-KL]
Players
23 posts
8,039 battles

Teraz trujecie, a ktos spojrzal co trzeba zrobic w ostatniej misji ? :>

[HOB]
Moderator
1,311 posts
5,813 battles

Zależy jak rozumieć ostatnią misję: misja 5 czy ostateczne zadanie od 4.

Bo wbijanie expa to wystarczy zużyć parę flag i kamuflaży (konto premium jest znacznym atutem). Ostateczne misji 5 też jest na jedno kopyto (choć tu pośpiech wskazany, by łódki ugrać i Dukiem misje nadgonić).

A zadania z misji 5 to już najwyższa szkoła jazdy, nie da się zrobić dwoma dużymi kalibrami.

-75k expa łącznego (**)

-Zniszczyć 10 pancerników (*)

-Zadać 90k torpedami w jednej bitwie (**)

-Coś tam torpedować 11 raz brytyjskim krążkiem (*)

- [Dla Duke] - też relatywnie trudna misja, zdobyć dewastujące. Ale Konigsberg, Nurnberg lub jakiś inny nieprzytomny krążownik z chęcią pomoże.

I tu się trzeba w miarę spieszyć, by się wyrobić z kamuflażami na 6tki w terminie.

Alpha Tester
150 posts
2,969 battles

Ja w tym etapie nastawiłem na dmg, a miałem nadzieję na drednota przy okazji i w jeden dzień się się udało 4 gwiazdki z dmg i wpadł jeden dred. Teraz tylko nabić exp. 

Bardziej mnie martwi następny etap, bo czasu mało (7 dni w zasadzie), mam max 8 tier i bez premki. 75k exp to dużo i może raz by się udało. 90k dmg z torped w jednej bitwe to też dużo, a do tego mocno sytuacyjne, bo trzeba trafić na odpowiednią bitwę, można spróbować to robić, ale ciężko będzie. zniszczyć 10 BB raz pewnie tez się uda, ale farmić 10 gwiazdek to trochę za dużo. No i 11 trafień torpedami brytyjskimi. Miałem chytry plan brać emeralda na coopy i na yolo torpedować, ale nie da się i cały misterny plan w pi..... No, a na koniec trzeba wbić jeszcze 45k exp. Jak grac panie premierze, jak grać?

[HOB]
Players
156 posts
16,113 battles
11 hours ago, Silentraz said:

Bardzo przerąbane mają tylko osoby bez pancerników VIII tieru (nowsi, niskotierowcy jak też tacy co 8 przebadali, sprzedali i poleźli dalej), wówczas o rankedach mogą zapomnieć.

Ależ nie trzeba zapominać   . Duży kaliber zrobiłem dwa  razy na Kagero , jeszcze trzy dni do odblokowania , podejrzewam wpadnie następny ?! Ostatni etap , fakt tutaj robią się schody no bo trzeba się spieszyć .

[TF16]
Players
1,305 posts
13,666 battles

Wbite w dwa dni. Bez spiny za pomocą wielokrotności 150K DMG na pancernikach. Uszkodzenie 3x wież łatwe nie jest (chociaż mój MiśJury) łapał uszkodzenia wież po kilka razy na bitwę. Dedednota nie udało mi się zrobić ani razu. Owszem misje miałem ustawione jako realizowane, ale tak naprawdę wyłącznie ponawiałem 150K DMG.

Beta Tester
166 posts
2,922 battles

To kwestia szczęścia i tylko szczęścia :( ...ostatniego Drednota wbiłem na krążowniku :cap_rambo:. Nie cierpię pancerników to okręty nadają sie na bitwy tylko jak masz Aimbota !!!

Czym  mam lepsze wyniki na krążownikach tym mam same przegrane na BB :cap_hmm: , takie dziwne rzeczy sie dzieją ...

Players
1,432 posts
13,267 battles
10 hours ago, ShogunNH said:

Ja w tym etapie nastawiłem na dmg, a miałem nadzieję na drednota przy okazji i w jeden dzień się się udało 4 gwiazdki z dmg i wpadł jeden dred. Teraz tylko nabić exp. 

Bardziej mnie martwi następny etap, bo czasu mało (7 dni w zasadzie), mam max 8 tier i bez premki. 75k exp to dużo i może raz by się udało. 90k dmg z torped w jednej bitwe to też dużo, a do tego mocno sytuacyjne, bo trzeba trafić na odpowiednią bitwę, można spróbować to robić, ale ciężko będzie. zniszczyć 10 BB raz pewnie tez się uda, ale farmić 10 gwiazdek to trochę za dużo. No i 11 trafień torpedami brytyjskimi. Miałem chytry plan brać emeralda na coopy i na yolo torpedować, ale nie da się i cały misterny plan w pi..... No, a na koniec trzeba wbić jeszcze 45k exp. Jak grac panie premierze, jak grać?

ja tam sobie skorzystam z kamuflaży i tych fajnych flag, których mam po 80-100 (smoki, wywierny, gamescomy, rocznice wows, dusze oceanu) + niszczenie bebeczków. W jeden dzień do zrobienia

[B-EYE]
Players
346 posts
5,592 battles

Ten piąty etap to wyzwanie, fakt. Imho:

- sprawdzasz na warships.today czym farmisz średnio najwiecej expa i czym masz największy WR w ostatnim okresie

- grasz generalnie tym okrętem, na którym bedzie miał najwyższy iloczyn obu tych wartości => statystycznie największa szansa na maksymalizację expa w każdej bitwie

- sprawdzasz kilka następnych iloczynów w kolejce z i dodajesz 50% za pierwszy win. Tymi okrętami których 150% iloczynu jest wyższe niż czysty iloczyn najlepszego okrętu zbijasz gwiazdki, później odstawiasz

- montujesz kamo które dodaje najwiecej do xp  (+200% xp wlasnie wycofali ze sklepu :/ )

- sygnał na 50% xp

- smocze flagi 

- konto premium, chociaż na 1-3 dni

Mi wyszło ze to 270k (3*75+45) expa zrobię w 24 bitwy z tymi gadżetami które posiadam. Nie ma tragedii, chociaż troche czasu zejdzie.

Oczywiscie to powyższe to statystyka, czyli jedynie szacunki. Na pewno wystąpi jakas wariancja, wiec wynik ostateczny bedzie sie różnił w jedna bądź druga stronę. Ale statystycznie to największa szansa na maksymalizację expa. 

Podsumowując - kluczowe jest abyś wybrał okręt na którym kombinacja średniego expa i WR jest największa, ładnie go stroisz i farmisz do skutku.

Jest jeszcze opcja, ze przy okazji farmienia wpadnie 2 razy misja na zniszczenie 10 BB (75k expa mniej do ugrania wtedy), ale nie warto sie na tym skupiać, bo więcej expa wyfarmisz waląc w CA i DD.

Jesli dobrze ogarniasz torpedujace DDki i 90k w jednej bitwie nie brzmi irracjonalnie, to mozesz sie skupić na tym zadaniu. Ja raczej zostanę przy expieniu Derpem

11 torped herbatnikami brzmi zupełnie wariacko dla mnie...

• Cool 1

[HOB]
Players
156 posts
16,113 battles

Kilkanaście torped herbatnikami  zdarza się , ale  czy akurat wypadnie teraz ?! GJ z tym mini poradnikiem .

[GTWPL]
Players
2 posts
7,509 battles

Drednot to tak naprawdę "pikuś" z tym co się trzeba zmierzyć w dalszej edycji tego bonusu (tak jak mówił kolega Kapitan wyżej). Ja nadal nie mogę tego wbić....pech....no cóż :). Zdobyć za "granie" VII tier statku premium według mnie - trochę trudno....Pozdrawiam i mało utonięć życzę :)

[BFS]
Beta Tester
769 posts
10,067 battles

Ee tam Duży kaliber + Drednot na Fifji i Drednot na Mino jakies 5 bitew. Nie kumam czemu ludzie próbują robić drednota na pancernikach:D 

• Cool 1

Alpha Tester
150 posts
2,969 battles

Tak sobie pokminiłem i pomyślałem, że ostatni etap będę na exp farmił i powinno się udać. Mam prawie 3k dublnów z różnych skrzynek, więc kupię sobie premkę na tydzień, pozakładam kamo i flagi (choć flag to nie mam dużo :/) i będę ściągał gwiazdki, a wyliczyłem, że wystarczy 40k exp dziennie bez innych misji i duke w porcie. A może po drodze uda się zniszczyć BBeczki to będzie nawet szybciej.

Players
271 posts
10 hours ago, dannywu said:

Mi wyszło ze to 270k (3*75+45) expa zrobię w 24 bitwy z tymi gadżetami które posiadam. Nie ma tragedii, chociaż troche czasu zejdzie.

Dobrze widzę, że liczysz na ponad 11k średniego? No cóż, nie jakoś tego nie widzę. Raczej dwa razy więcej bitew.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.