Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Prdoch65

Frustrace z bitev s +2 Tiery

443 comments in this topic

Recommended Posts

[1CSSL]
Players
281 posts
6,323 battles

Zdraví kapitáni,

chtěl bych otevřít tohle téma  proto, že bych se rád dověděl, zda jsem jen já frustrovaný, nebo nás je víc

Nejsem žádná plačka, nebojím se masakrozních bitev, nejsem z těch, co lížou postranní čáry, nepatřím ani k těm (teď poslední dobou hodně rozšířené)  kteří se třemi loděmi v jedné divizi jezdí dokolečka v rohu a čekají na to, až co bude. Prostě chci bojovat, spolupracovat používat taktiku, a pochopitelně vítězit.

Mimo tupců, kteří neumějí ani pozdravit, těch co komunikují jen ve své divizi a je jim jedno co ostatní (teď poslední dobou německy a rusky mluvící divize), jsou ve hře i normální osamělý střelci

A tady je počátek té frustrace.

Přál bych si, aby jste se vyjádřili k faktu, že v podstatě nastupujete do bitev, kde víte, že vás WoW guru označil předem za kachnu ke střelení. Asi nemá cenu tady rozvádět jak a proč to tak je, existuje nějaká tabulka Wow která říká jaký tier s jakým se může potkat. 

Jenže tabulka je jedna věc a skutečnost druhá.. 

Mechanika řazení do bitev je evidentně na straně těch silnějších jinak by se nemohlo stávat, že s CA V. stojíte proti 11 lodím VI+VII ,  nebo S CA VII stojíte proti 11 lodím VIII-IX. Poslední tři dny jsem si dělal statistiku a šokovalo mě, že takto složených bitev mám 89%.

Chápu, že nebudu mít bitvy jen se stejně silnými, ale jakou cenu má bitva, kde vás po třech minutách hraní sejme někdo na 20km s radarem, koho nevidíte, ke komu na dostřel ani náhodou nemůžete dojet, protože vaše lodička je (i po všech vylepšeních) prostě pomalá. Jakou cenu má bitva, kde vidíte jak divize lodí o 2 tiery vyšší jede přes půl moře za vámi, protože oni potřebují exp. a vy jim nemůžete konkurovat. Kecy o kličkování a skrývání jsou jen bláboly, fakt je, že i vy potřebujete ta kýžené exp. a ne celou hru kličkovat před neviditelným nepřítelem nebo se zbabělé zašívat a čekat, jestli náhodou někdo nepojede okolo.

Na první pohled se může zdát, že je to brekot slabocha, ale i my s nižšími tiery chceme exp., taky chceme nahoru na tu kýženou X. A tady je ten problém, když potřebujete dělat ZK (a že jich je potřeba na Ty vyšší tiery mraky) Wow vám nahází pod nohy klacky a klády, aby jste to fakt vyžrali až do dna.

Tak a teď mi umyjte hlavu, dejte se do mě, ale mě fakt zajímají vaše názory, očekávám, že staří matadoři co si hrají svoje klanové bitvy jezdí ty své X. ať už vybojované nebo koupené se mi budou vysmívat, mentorsky říkat "my jsme si to taky prošli" ale ti mě nezajímají, zajímají  mě názory těch co jako já lopotně denně bojují ty své předem nespravedlivé bitvy aby se z nás mohli stát ti bohorovní desítkáři.

• Cool 1

[BIA]
Beta Tester
368 posts
2,913 battles

Ja si denne lopotne odohrajem svoje hry a hocí môj winrate je hrozný tak na stúpajúcom dmg a poradí v tabuľke po bitke vidím, že sa človek nejak učí a hýbe ďalej. Pochopil som, že hrať ťažké veci ako tier VIII Križník (hlavne za Nemcov) na to chce kumšt a poriadne si dávať pozor a pri DD robiť málo chýb... tak zatiaľ na to nemám a tak sa držím neobľúbených BB... ktoré sú idiot friendly. A občas mám hlavne s Missouri pocit, že už sa chytám... a potom sadnem do Bismarcka a už si to zase nemyslím.... jasné ak po bitke vidíš že oni mali 2 čaty x 3 hráčov z top klanov a s číslom 1 z ranked a s tebou v týme hrali také isté lopaty ako ty tak to zvyčajne nedopadne... ale už s Fuso som sa naučil, že ani +2 MM nemusí byť problém a s Missouri alebo Kufor to už horšie ako desiatky nemôže byť... a keď nič iné hečka existujú... hlavne je čosi nastrieľať a príliš sa u toho nenervovať...  no a detonačná vlajka na Missouri akokoľvek sa zdá zbytočná... tak ťa WG rýchlo presvedčí o opaku... takže expy a nemudruj o MM. Hraj si svoje a hlavne uhraj si svoje.... snaž sa vždy držať týmu a nejak to dopadne. Navyše ak niečo nastrieľaš do vyššie tierovych lodí tak aj expy pekne skáču a hlavne keď si noobik tak nieje ťarcha výsledku bitky na tvojich pleciach - takže môžeš týmu len pomôcť. To keď si top tier CA ešte neznamená že to budeš mať ľahšie... ti tam niečo spadne od BB do citadelky a si v prístave ani sa nenazdáš... celkovo si myslím, že DD a BB je táto hra celkom dobre vymyslená... u CA len ak sa jedná o lode čo majú smoke a kvalitné zapaľovanie... u Nemeckých CA (viem som noob a lopata) ich účel nejak nechápem... sú prakticky k ničomu... a navyše dosť kvalitne sa v nich zapotíš kým niečo nastrieľaš.

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,396 posts
10,507 battles

Hele hraju 4-10 tier. Hraju po většinu (pořád no) v divizi protože mám ráda to co ty. Spolupráci, taktiku, boj apod. V solohrani bych se asi rozkousala a umlátila se klávesnicí, protože jako BB jsi relativně závislý na tvorbě taktiky ze strany celého teamu. V divizi se to prostě táhne lépe.

Ale k tématu.....

Napsal jsi to všechno strašně krásně, jak bojuješ a jak tamto, ale pak kouknu na tvá čísla s notnou zvědavostí a teda......žalostné kamaráde žalostné. Absolutně chápu frustraci, ale zajímá mne jaké statistiky sis dělal? Máš dost málo bitev na nějaký hodnotný čísla a screen by nebyl špatnej.

Kdybych měla mluvit za sebe a poslední hrací den, tak za včerejších cca 20 bitev jestli jsem jen dvakrát nebyla lowtier?  Vesměs vše +2 / +1. 

A nevím jak jsi přišel na to že matadoři hrají jen tier X? Není nad zábavu níže, protože každý vemeno má tier X a dokáže ti otrávit první 3min, kdy zdechne statečně uprostřed mapy :cap_haloween:

• Cool 2

[IDDQD]
Alpha Tester
3,239 posts
7,179 battles

toz par veci

-  +/-2 MM je realita na ktere se nic menit nebude ( dle meho jsou lode i +/-3MM z velke casti hratelne na rozdil od wot)

- tvrdit ze bitva je prohrana jeste pred koncem odpoctu je ....(dopln dle uvazeni)

-statistika je pekna vec ( tridenni staty jsou hodne maly vzorek), ale v lodich hodne zavisi na tieru ( protekce tieru 1-4 vse rozhazela), napr. 5 je bita a 7 hodne protezovana. taky to hodne zavisi na tom, jestli hrajes sam a co za lod

- jestli chces byt porad top tier, hraj 4 , 7 nebo 10

• Cool 3

[IDDQD]
Alpha Tester
3,239 posts
7,179 battles

no a jen pro uplnost prikladam tabulku statistiky jak casto to haze do vetsich tieru (2000+ bitek)

- kazdy radek je tier lodi

- modra je stejny tier, cervena tier +1, zelena tier +2

- cisla v radku je pocet bitek na tom danem tieru

Spoiler

lTwYAAc3vFdzu8_MwhIsI6CapLYu-2hySYRuGtyO

• Cool 1

[IDDQD]
Players
1,363 posts
11,134 battles

Odkud máš ty statistiky Chome? Nevím, jak často hraješ tier 8, ale ta čísla jsou blbost. Většinu bitev jsi s osmičkou v tieru 9 a 10. Osmičky hrávám velmi často, protože tam mám dost oblíbených lodí ( a dost jich teď i na tomto tieru expím), takže vím, o čem mluvím.

Druhá věc je, že troufnout si říci, že lodě jsou hratelné i s MM +/- 3 je už hodně přestřelené. Lodě jsou hratelné i +/- 10, ale nemůžeš absolutně potahat bitvu a v dnešní době, kdy máš tým plný "špatných" hráčů prostě musíš mít loď, se kterou ovlivníš bitvu.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,239 posts
7,179 battles

- nic lepsi k tomuto tematu bohuzel k dispozici neni, tabulka zavisi ale taky hodne na tom, kdy clovek hraje a jake jsou zrovna aktivni mise

- uprime, moc lodi s kteryma clovek opravdu sam muze potahat hru zas tak moc neni, kdyz budu s petkou proti 8 a nastrilim 50-60k tak to beru jako uspech. holt toto je hodne subjektivni, bo kazdy ma od hry a sveho vykonu jine ocekavani

jsem pametnikem +/-3 mm v lodich a jde to, ale vysledky jsou ovsem horsi

[IDDQD]
Players
1,363 posts
11,134 battles

Ne to není. Ale je velký rozdíl, když hraješ s Bismarckem v tieru 6 nebo v tieru 10. Kdyby bylo MM +/- 1 nebo rovno, tak ty bitvy jsou o dost vyrovnanější a jedinec s danou lodí může bitvu ovlivnit mnohem více. I kdyby jsi byl slabší hráč, tak pořád máš větší šanci s osmičkou nastřílet vyšší damage jako top tier, jako low tier. Já už dlouho jsme zastánce reworku MM. Nemám problém s nevyrovnaností MM v počtu DD nebo radarů na každé straně (to už jsou hodně velké mouchy), ale balanc jako takový ano. Ještě teď si pamatuji, jak jsme expil Charles Martel. 95% her jsme byl v tieru 10 a to nepřeháním. Teď expím New Orleans a mám to samé. I kdybych pominul to, že jako low tier to za mě musí odmakat někdo jiný (a že to třeba když jsme expil Hippera někdo dělal), tak jde o FUN faktor. V desítkách s osmičkou si moc srandy neužiješ. A hra má v prvé řadě bavit. Už tak nás štvou hráči, co zemřou po 5 minutách a neudělají nic a ty pak musíš podávat nadlidský výkon, aby jsi bitvu zvrátil.

• Cool 5

[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,093 posts
9,472 battles

Nejhorsi je kdyz se stretnou subjektivni pocity jak neco funguje s realnymi cisly a statistikou  :cap_viking:

A jeste poznamka co ma zkusenosti tak bitvy rozhoduje kvalita hracu nez kvalita lodi. Respektive dobry hrac dokaze mnohem lepe pomoci i s nizsim tierem nez spatny hrac  s vyzsim

• Cool 3

[IDDQD]
Players
1,785 posts
16,172 battles

věř že nejvetší problém je na tvojí straně ne na straně MM. Pokud jsi jako low tier musíš se přispůsobit a hrát opatrnějc protože prostě lodě +2T nad tebou mají většinou výhodu ve všem snad krom maskování. Je pěkný a zábavný hrát agresivně a tvořit hru, ale občas to prostě nejde a je lepší otočit se a zdrhat než najet někam jako hrdina a být do minuty pod vodou. Tím týmu nepomůžeš nijak ikdyž se sám můžeš plácat po ramenou že jsi jako jediný měl koule - samozřejmě jsou situace kdy se yolo vyplatí. To musíš poznat sám kdy je ta pravá chvíle na to někam najet na hulváta a na to asi ještě nemáš dost zkušeností s hrou.

Klidně se vrať na nižší tiery a zlepšuj se tam, nic špatnýho na tom není, každý si je občas rádi zahrajem pro zábavu. T10 není žádná supermeta kde se hra najednou změní, ano lodě jsou to nejsilnější, ale i tak trpý na stejný chyby jako T4 - ukážeš bok s křižníkem=počítej že dostaneš naloženo.

Nedávno jsem si opět koupil loď na který jsem si chtěl vylepšit statistiky, je to taková ne moc oblíbená loď a schodou okolností ji máš taky. Mimochodem je to T7 který má super MM. Hodím ti sem moje a tvoje výsledky s ní (moje ze solo hraní aby to nebylo zkreslený divizí), tolik bitev jsem s ní nenahrál, ale pro představu to bude stačit.

Spoiler

yorck.jpg.1df1100d7e25edeb79a9753ec4abb911.jpg

Vzhledem k výsledkům s ní máš ještě milosrdný winrate. Neber to jako kritiku, každý nějak začínal, taky jsem měl plno červených statistik u hodně lodí. První krok správným směrem jsi udělal že si se nám tu vybrečel. My ti tu lehce poradíme a pak je to zase na tobě co si z toho vezmeš k srdci a jak moc se budeš chtít zlepšit.

V první řadě doporučuju koukat na mapu - pořád - něco jako jako když jedeš v autě po víceproudý silnici a přejíždíš mezi pruhy - taky pořád koukáš do zpětnýho zrcátka aby jsi věděl co se děje kolem. Například si vybereš že pojedeš na pravou stranu mapy, pořád po očku sleduj na mapě kdo/kolik z týmu jede s tebou, jak se začnou objevovat nepřátelé zase - podívej se kolik jich je, kolik jich je na druhý straně mapy který na tebe nemůžou, porovnej vaše počty a podle toho se řiť - je blbost jet proti 10ti ve třech. Jako křižník nikdy nejezdi první, vždy měj před sebou torpédoborec, který objeví lodě dřív než ty aby jsi věděl do čeho jedeš. Když pojedeš naslepo první tak hrozí že najednou objevíš 5 lodí a tím to pro tobe v 99% případů skončí. Lodě jako hra vypadá celkem jednodušše, pomalu, na všechno dost času, ale opak je pravdou pokud to chce člověk hrát trochu na úrovni, je to neustálý sledování X věcí a stačí jednu na chvíli opomenout a může to znamenat konečnou - v křižníku obzvlášť. Tak GL

Jestli ovládáš angličtinu hodně doporučuju videa na youtube, ty ti dají víc než stohy popsaných papírů protože k těm slovům je rovnou i názorná ukázka.  

Pro začátek třeba - je to už staršího data tak některý věci jako skilly kapitána už neplatí, ale nějaký základ jak na křižníky ti to dá.

10 minutes ago, Wolffnstein said:

Odkud máš ty statistiky Chome? Nevím, jak často hraješ tier 8, ale ta čísla jsou blbost

je to myslím z US serveru, nevím jak moc se to může lišit oproti EU, možná tam tolik lidí nehraje T10.

• Cool 4

[IDDQD]
Beta Tester
164 posts
8,606 battles
1 hour ago, Prdoch65 said:

Zdraví kapitáni,

chtěl bych otevřít tohle téma  proto, že bych se rád dověděl, zda jsem jen já frustrovaný, nebo nás je víc

Nejsem žádná plačka, nebojím se masakrozních bitev, nejsem z těch, co lížou postranní čáry, nepatřím ani k těm (teď poslední dobou hodně rozšířené)  kteří se třemi loděmi v jedné divizi jezdí dokolečka v rohu a čekají na to, až co bude. Prostě chci bojovat, spolupracovat používat taktiku, a pochopitelně vítězit.

Mimo tupců, kteří neumějí ani pozdravit, těch co komunikují jen ve své divizi a je jim jedno co ostatní (teď poslední dobou německy a rusky mluvící divize), jsou ve hře i normální osamělý střelci

A tady je počátek té frustrace.

Přál bych si, aby jste se vyjádřili k faktu, že v podstatě nastupujete do bitev, kde víte, že vás WoW guru označil předem za kachnu ke střelení. Asi nemá cenu tady rozvádět jak a proč to tak je, existuje nějaká tabulka Wow která říká jaký tier s jakým se může potkat. 

Jenže tabulka je jedna věc a skutečnost druhá.. 

Mechanika řazení do bitev je evidentně na straně těch silnějších jinak by se nemohlo stávat, že s CA V. stojíte proti 11 lodím VI+VII ,  nebo S CA VII stojíte proti 11 lodím VIII-IX. Poslední tři dny jsem si dělal statistiku a šokovalo mě, že takto složených bitev mám 89%.

Chápu, že nebudu mít bitvy jen se stejně silnými, ale jakou cenu má bitva, kde vás po třech minutách hraní sejme někdo na 20km s radarem, koho nevidíte, ke komu na dostřel ani náhodou nemůžete dojet, protože vaše lodička je (i po všech vylepšeních) prostě pomalá. Jakou cenu má bitva, kde vidíte jak divize lodí o 2 tiery vyšší jede přes půl moře za vámi, protože oni potřebují exp. a vy jim nemůžete konkurovat. Kecy o kličkování a skrývání jsou jen bláboly, fakt je, že i vy potřebujete ta kýžené exp. a ne celou hru kličkovat před neviditelným nepřítelem nebo se zbabělé zašívat a čekat, jestli náhodou někdo nepojede okolo.

Na první pohled se může zdát, že je to brekot slabocha, ale i my s nižšími tiery chceme exp., taky chceme nahoru na tu kýženou X. A tady je ten problém, když potřebujete dělat ZK (a že jich je potřeba na Ty vyšší tiery mraky) Wow vám nahází pod nohy klacky a klády, aby jste to fakt vyžrali až do dna.

Tak a teď mi umyjte hlavu, dejte se do mě, ale mě fakt zajímají vaše názory, očekávám, že staří matadoři co si hrají svoje klanové bitvy jezdí ty své X. ať už vybojované nebo koupené se mi budou vysmívat, mentorsky říkat "my jsme si to taky prošli" ale ti mě nezajímají, zajímají  mě názory těch co jako já lopotně denně bojují ty své předem nespravedlivé bitvy aby se z nás mohli stát ti bohorovní desítkáři.

No Prdochu jedna z věcí která vy ti pomohla je začít u sebe a učit se, koukal jsem se na tvé staty a bohužel jsi zatím hráč, který není schopný bitvu ovlivnit. Pokud se dostaneš aspoň na průměr, tak uvidíš, že ti MM +- 2 přestane tak vadit. Prostě koukni na nějaké videa s loďmi které hraješ a hraj v klidu, máš slabý tier? Nikam nepospíchej a hraj obezřetně. Ber to tak, že hra tě tlačí díky losování na 50 % winratio, horším hráčům pomáhá, lepším trošku ubližuje. Pokud máš winratio 44 % je něco špatně.

Sežeň si nějaké partáky do divize a hned to půjde lépe. A hlavně se zbytečně nežeň na X tier, sám pak zjistíš, že to tam není lepší :).

[O-S-W]
Players
551 posts
8,433 battles

Jsou lodě které se proti vyšším tierům prosazují špatně-za mě spíš některé křižníky,obecně lodě se špatným kapitánem a v základu,určitě letadlovky.Ale obecně mě hrát proti +2 tier nevadí,subjektivně se mi dokonce zdá jako bych měl ve hře jako low tier přiřazeno víc "štěstí"než když jsem top.Taky jako top tier se často stává že na mou loď ostatní příliš spoléhají,často si myslí když mám Bismarck nebo Amagi tak v přímém souboji zničím 5 enemy lodí,ostatní z týmu stojí někde daleko a čekají jak to dopadne...

Kromě toho mi přijde že když nastřílím stejnou dmg do lodi vyššího tieru tak dostanu víc bodů.Shrnuto-nevadí mi bitvy kde jsem low tier.

[10GO]
Players
1,138 posts
11,219 battles

Tak tady máte Rolfův pohled na +/-2 MM:

T1: Ne nedělám si srandu někdo vážně hraje jen T1, ehm ehrm HARABURDA :Smile_facepalm:

T2: Kdo dává mrd? :Smile_sceptic:

T3: Sealclubbing :Smile_playing:

T4: Sealclubbing na 2 :Smile_playing::Smile_playing:

T5: Pain, většinou lodě na pí@u, krom Giulia, Gremlina a Kamikaze. :Smile_great:

T6: Pain, pain, pain, nehrát sólo, jen v divizi! :Smile-angry:

T7: Nej týr ve hře, solidní gameplay + spousty fun lodí na hraní. (Atlanta :Smile_trollface:)

T8: Jedny z nejlepších a nejzábavnějších lodí jsou na T8, boužel už nejsou zas až tak dobrý proti T10 :Smile_amazed:

T9: Není tu takovej skok jako mezi T8 a T10, T9 lodě se dokážou vypořádat s T10 a některé jsou dokonce lepší než T10 :Smile_Default:

T10: Bájné místo kde člověk nebude low týr, plné pohádkových bytostí bez kamufláží, bez concealment modulů na DDčkách, a těch co mají 15k bitev a pořád nemaj tucha co to ku&wa dělaj. :Smile_hiding:

• Cool 1
  • Funny 8

[1CSSL]
Players
281 posts
6,323 battles
Před 1 hodinou Quetak řekl/a:

věř že nejvetší problém je na tvojí straně ne na straně MM. Pokud jsi jako low tier musíš se přispůsobit a hrát opatrnějc protože prostě lodě +2T nad tebou mají většinou výhodu ve všem snad krom maskování. Je pěkný a zábavný hrát agresivně a tvořit hru, ale občas to prostě nejde a je lepší otočit se a zdrhat než najet někam jako hrdina a být do minuty pod vodou. Tím týmu nepomůžeš nijak ikdyž se sám můžeš plácat po ramenou že jsi jako jediný měl koule - samozřejmě jsou situace kdy se yolo vyplatí. To musíš poznat sám kdy je ta pravá chvíle na to někam najet na hulváta a na to asi ještě nemáš dost zkušeností s hrou.

Klidně se vrať na nižší tiery a zlepšuj se tam, nic špatnýho na tom není, každý si je občas rádi zahrajem pro zábavu. T10 není žádná supermeta kde se hra najednou změní, ano lodě jsou to nejsilnější, ale i tak trpý na stejný chyby jako T4 - ukážeš bok s křižníkem=počítej že dostaneš naloženo.

Nedávno jsem si opět koupil loď na který jsem si chtěl vylepšit statistiky, je to taková ne moc oblíbená loď a schodou okolností ji máš taky. Mimochodem je to T7 který má super MM. Hodím ti sem moje a tvoje výsledky s ní (moje ze solo hraní aby to nebylo zkreslený divizí), tolik bitev jsem s ní nenahrál, ale pro představu to bude stačit.

Skrýt obsah

yorck.jpg.1df1100d7e25edeb79a9753ec4abb911.jpg

Vzhledem k výsledkům s ní máš ještě milosrdný winrate. Neber to jako kritiku, každý nějak začínal, taky jsem měl plno červených statistik u hodně lodí. První krok správným směrem jsi udělal že si se nám tu vybrečel. My ti tu lehce poradíme a pak je to zase na tobě co si z toho vezmeš k srdci a jak moc se budeš chtít zlepšit.

V první řadě doporučuju koukat na mapu - pořád - něco jako jako když jedeš v autě po víceproudý silnici a přejíždíš mezi pruhy - taky pořád koukáš do zpětnýho zrcátka aby jsi věděl co se děje kolem. Například si vybereš že pojedeš na pravou stranu mapy, pořád po očku sleduj na mapě kdo/kolik z týmu jede s tebou, jak se začnou objevovat nepřátelé zase - podívej se kolik jich je, kolik jich je na druhý straně mapy který na tebe nemůžou, porovnej vaše počty a podle toho se řiť - je blbost jet proti 10ti ve třech. Jako křižník nikdy nejezdi první, vždy měj před sebou torpédoborec, který objeví lodě dřív než ty aby jsi věděl do čeho jedeš. Když pojedeš naslepo první tak hrozí že najednou objevíš 5 lodí a tím to pro tobe v 99% případů skončí. Lodě jako hra vypadá celkem jednodušše, pomalu, na všechno dost času, ale opak je pravdou pokud to chce člověk hrát trochu na úrovni, je to neustálý sledování X věcí a stačí jednu na chvíli opomenout a může to znamenat konečnou - v křižníku obzvlášť. Tak GL

Jestli ovládáš angličtinu hodně doporučuju videa na youtube, ty ti dají víc než stohy popsaných papírů protože k těm slovům je rovnou i názorná ukázka.  

Pro začátek třeba - je to už staršího data tak některý věci jako skilly kapitána už neplatí, ale nějaký základ jak na křižníky ti to dá.

je to myslím z US serveru, nevím jak moc se to může lišit oproti EU, možná tam tolik lidí nehraje T10.

Právě teď Prdoch65 řekl/a:

Tak jsem si to tady tak pročet, a zjistil jsem, že vlastně jsem trotl, tak jo, to už jsem psal na začátku že očekávám, že se do mě pustíte, vůbec mě to nevadí, pomíjím tedy poznámky o mých výsledcích, jsou jaké jsou a proto je chci změnit.

K tomu cos mi napsal výše:

- děkuju ti za radu, jsem rád za každou dobře míněnou, proto jsem to tady i napsal

- nečekám, že budu nejlepší na světě a nebo alespoň ne zítra, 

- anglicky jakžtakž mluvím i čtu a video jsou super díky už jsem jich prohlédl mraky, jenže ani to nejlepší video ti nepomůže když se odstartuje bitva a než se někam 2x otočíš dostaneš odněkud z prostoru kam nevidíš dvě salvy ať kličkuješ jak chceš a jdeš ke dnu

- teď dál nevadí mi odehrát mraky bitev jako low tier, dokonce mě baví lovit vyšší lodě, jen to má ten dopad, že takhle moc exp. neudělám tudíž nepostupuji dál 

-  nevadí mi prohraná bitva není to pro mě okamžik, kdy šlapu po notesu a házím kamením do televize

- rád bojuju v divizi, jsem v klanu, ale dát divizi v V.- VI. je dost obtížné (občas se to podaří) protože ty co něco umí a od kterých bych se mohl něco naučit jezdí všechny možné akce, určené pro VIII nebo klanové bitvy  s X.  a my trubky se s našimi neúspěchy neradi ukazujeme, přirozená lidská vlastnost 

- nechci za týden jezdit X. jen bych se rád dostal tam, abych si mohl zahrát to co hra nabízí 

- a tady jsme u toho co nechápu, všichni ví, že dostat se k lodi VIII neřkuli X. aniž by jí koupily je neskutečně těžké pro začátečníka, který nemá berličku financí, proč teda nejsou pro nás trubky a amatéry třeba klanové bitvy vypsané pro třeba V.  nebo hodnocené bitvy pro třeba V. vždyť nás trubky by to motivovalo

- k těm statistikám, nejsem žádný sledovatel statistických údajů, ale prostě mě jen zajímalo kolik bitev proti komu stojím, tak jsem si vzal papír a tužku a dělal si čárky kdy jsem byl s mým tierem jediný nebo kdy jsme byli dva, to proto, že ještě minulý týden to byla normální míchanice a najednou jak mávnutím proutku se algoritmus třídění změnil...

Závěrem ještě jednou děkuji za to cos mi napsal, asi jsem fakt byl dneska frustrovaný, protože včera šlo všechno normálně a dneska jsem odehrál cca 25 bitev a vyhrál 2 a ve 20 mě sundala nějaká neviditelná loď odněkud kde nic nebylo a to ani s dohledem 17,3

• Cool 1

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,396 posts
10,507 battles

Být tebou změním ten klan, protože od čeho je klan, když nedokáže někomu vyjít vstříc? Tím začni. 
Myslím že by nebyl problém se tebou zahrát, já se klidně hlásím - lidí kteří si tu vysypou popel na hlavu a  přijmou čestně vše co se jim řekne tu moc není.
Klidně si mne přidej :Smile_honoring:

• Cool 1

[IDDQD]
Players
1,785 posts
16,172 battles

Chápeš přesně jak funguje spottování lodí - tzn. kdy jsi vidět ty popř. kdy nepřítel nebo tam máš nějaký mezery? To je jedna ze základních věcí bez který se moc nehneš.

Zapni si v nastavení mapy (v bitvě když podržíš ctrl tak můžeš klikat, myslim že v pravym hornim rohu mapy je kolečko - nastavení) poslední známé pozice lodí pokud nemáš. Bude ti to ukazovat na mapě kde naposledy byla viděná která loď - bude šedou ikonou. Dál v nastavení hry se dá zapnout alternativní režim zobrazení - vídíš ihned kolik má která loď života bez nutnosti něco dalšího mačkat (je to myslím třetí záložka v nastavení, dole jsou různý zaškrtávátka tak jedno z nich).

skilly na kapitána:

v první řadě - prioritní cíl = pokud jsi odhalen ukazuje ti u nápisu odhalen číslo, který reprezentuje kolik nepřátel tě má zaměřenýho. Hodně užitečná věc hlavně pro křižníky, jak začne číslo stoupat 1,2,3...6 tak víš že je na čase kličkovat/schovat se protože jdou po tobě - bacha na schízu :cap_haloween:   

druhá řada - zkušený střelec = zrychluje otáčení věží. S tímhle skillem nic nezkazíš, ikdyž jsou typy křižníků kde ti to nic moc nedá protože děla se jim točej pomalu rychlejc než stíháš točit myší (Atlanta např.). Druhá volba v druhý řadě je nával adrenalinu = čim míň máš života tím rychlejc střílíš.

třetí řada - kromě britských křižníků, který neumí zapalovat (belfast se nepočítá), je univerzální volba demoliční expert = zvyšuje šanci na zapálení.

čtvrtá řada - expert na maskování = zmenšuje vzdálenost na kterou jsi vidět pokud nestřílíš.

Takhle "stavím" skilly u 90% křižníků - prvních 10b dát do toho aby jsi získal lepší maskování (většinou jdu přes zkušenýho střelce) a další dva body pak pro nával adrenalinu - to je 12 bodů celkem. Body potom už jsou navíc, zaleží jak chceš mít kterou loď specializovanou. 

když se odstartuje bitva a než se někam 2x otočíš dostaneš odněkud z prostoru kam nevidíš dvě salvy ať kličkuješ jak chceš

tohle se ti stát nemůže z jednoho důvodu - spot - buď jezdíš moc dopředu, odhalí tě torpédoborec, kterýho ty samozřejmě vidět nemůžeš, a pak se do tebe opřou bitevky = končená. Nebo střílíš hned jak se někdo objeví = stejný výsledek, jsi vidět jako jeden z prvních a všichni se na tebe zaměří. Třeba s tím Yorckem když máš maskování na kapitánovi tak jsi vidět na nevím přesně - kolem 11km. Ze začátku bitvy tě nikdo objevit nemůže kromě letadel (a ty navíc asi na 6km takže musí přiletět hodně blízko). Pokud nevystřelíš. Po výstřelu jsi vidět na vzdálenost tvýho maximálního dostřelu - tzn. 17,3km s Yorckem.

Ze začátku když nevíš co je proti tak nestřílej na první bitevku co se objeví, nech to udělat vaše bitevky aby se objevily ony a nepřítel se zaměřil na ně. Využívej ostrovy mezi sebou a nepřítelem, když to uděláš správně tak můžeš střílet přes ostrov bez toho aby jsi byl vidět. Když se na tebe zaměří víc lodí, přestaň střílet a kličkuj - po 20s od posledního výstřelu se zmenší vzálenost na jakou jsi vidět zpět na základních 11km. Pokud budeš dál než 11km od nejbližšího nepřítele tak zmizíš, můžeš si najít novou pozici a pak to zase rozjet, nebo počkat až se nepřátelé zaměří na někoho jinýho.

Pro začátek používej HE náboje, zapaluje to a nemusíš se starat o úhly dopadu - jsou univerzální na všechno. AP náboje jsou situační a musíš vědět kdy je použít aby se vyplatily oproti HE (radši střílet HE do boku než AP do čumáku).

Takže v kostce

-maskování

-prioritní cíl

-pořádně nastavit mapu/hru ať se neochuzuješ o důležitý informace

-pochopení jak funguje přesně spot

-používej zatím výhradně HE

-nesnažit se bitvu rozhodnout v prvních 2 minutách.

Sakra to je zase slohovka...btw z maturitního slohu jsem měl za 5 tak sry za hrubky :cap_book:

• Cool 4

[BIA]
Beta Tester
368 posts
2,913 battles

Hlavne si to neber, že keď niekto napíšeš že si lama ako ťa tým dehonestuje alebo tak... proste tomu to tak je. Ako vidíš, že zároveň si dostal od nich aj radu ako sa zlepšiť.  Napr. po 200 hrách mi niekto povedal čo si neviem poradiť s náletom na krížnik... a tak mi poradil pár vecí: napr. to že lietadlo (alebo letka) ktoré označím ako prioritný cieľ pália všetky moje AA kanóny a zostrelím ho skôr... a zrazu lietadla začali padať. Že keď si dám upgrade rýchlejšie otáčanie lode tak to hlavne znamená, že na vypustené torpéda dokážem reagovať skôr a ak mám navyše skill, upgrade a ešte zapnutý sonar tak tie torpéda hoci ich je aj 12 vedľa seba ma prakticky nemajú šancu trafiť (ak teda niesu vypustené z tesnej vzdialenosti)... počúvaj týchto hráčov, lebo stále ti majú čo povedať... a ver mi radia ti nie preto, že majú spústu času a vykecávajú sa len aby si zatrolovali... ale chcú aby sa ta kvalita randomu zvýšila, pretože čím budeš lepší tým viac si všimneš ako to ostatný "kur...." a komu už len poradiť ak nie z CS komunity. Ja osobne si cením, že týto chalani tu vôbec prídu a daju sem par rád ako to hrať lepšie... z 60-70% WR a dmg okolo 90k si úplne vystačia s klanovými bitkami a hodnotenými bitkami... na random maximálne vojdu v čate. Ja osobne som teraz strávil kopu času ako prenastaviť kapitánov... a zrazu sa tie lode chovajú úplne ináč... spravne nastaviť skilly na 17b kapitána na Missouri je doslova alchýmia... na 10b tých možnosti nieje veľa ale ak ich človek dá na pič....ny tak ako keby ten kapitán ani nebol. Porozmýšľaj, pozri čo ti dali aké rady, pozri wiki... 18k dmg je chyba v tebe... viem to lebo som donedávna mal 20k a teraz za mesiac mám 30k priemer a na BB 50k ale stále je to slabé... pretože ako to už tu niekto napísal chyba je väčšinou niekde medzi klávesnicou a kreslom.

• Cool 2

Players
1,593 posts
8,667 battles
7 hours ago, von_chom said:

+/-2 MM je realita na ktere se nic menit nebude ( dle meho jsou lode i +/-3MM z velke casti hratelne na rozdil od wot)

to je dosť odvážne tvrdenie, keďže zmeny sú súčasťou vývoja WOWS, MM už viacerými zmenami prešiel a nikde nie je napísané, že je to jeho konečná podoba

čo sa týka +/-2 MM, celkom by ma potešilo keby T10 mali MM iba T9/T10 a podľa môjho názoru by to zlepšilo hru

• Cool 2

[1CSSL]
Players
281 posts
6,323 battles

Tak mi nezbývá než moc poděkovat Quetakovi za super pomoc, pochopitelně jsem si to už vytisknul a dneska to budu zkoušet, nicméně k jednotlivým bodům:

- o spottování přiznám že mám jen malé podvědomí,

-  o nastavení mapy vím a používám, ale o těch šedých lodích a alternativním nastaveni jsem neměl ani potuchy.... už jsem to zapnul a super

- díky tomu cos napsal jsem tedy pochopil, že já i když nevystřelím ( vím, že jakmile vystřelím jsem viditelný na dostřel, jinak méně) stačí aby přijel torpédoborec který nevidím, dostatečně blízko a ukáže mě ostatním kteří mě osolí,

- nikdy se neženu dopředu, vždy se snažím, alespoň ze začátku, mít mezi sebou a druhou stranou BB,

- tady nerozumím jedné věci, když zaměřím uprostřed bitvy třeba BB na 8,5 km (s francouzskými CA se snažím používat torpéda mají dostřel 9 km) a uprostřed míření mi na prázdné holé ploše zmizí a za pár vteřin se zase zviditelní , kouř nikde není, že to dělají DD rozumím, tam je hranice viditelnost pár kiláků, ale BB?

- ještě obecně k mapám, možná je to můj subjektivní dojem, ale nezmenšila se plocha bitev v poslední době nějak? připadá mi, že hraju na spoustě map, které jsou tak malé, že můj dostřel kolem 15km u CA V. zasahuje až za ty kruhy A+B+C a to ještě před vánocemi nebylo. Přikládal jsem to tomu, že mám vyšší tier lodí, ale když teď expím tu francouzskou CA V. tak je to jiné než v listopadu, kdy jsem jezdil s Omahou

- HE používám, na to jsem přišel, 

- pokud se týká skillů u kapitánů, používám a víceméně jsem systémem pokus omyl dospěl k témuž, jen jsem nepoužíval prioritní cíl

v souvislostí s tím mám jeden dotaz, na křižnících jsou katapultované stíhač, pokud ho použiji, jsem lépe vidět nebo se nic na spottu mé lodě nic nemění?

No a závěrem, ještě jednou moc děkuju.

• Cool 1

[1CSSL]
Players
281 posts
6,323 battles
Před 19 hodinami LucyCZ řekl/a:

Být tebou změním ten klan, protože od čeho je klan, když nedokáže někomu vyjít vstříc? Tím začni. 
Myslím že by nebyl problém se tebou zahrát, já se klidně hlásím - lidí kteří si tu vysypou popel na hlavu a  přijmou čestně vše co se jim řekne tu moc není.
Klidně si mne přidej :Smile_honoring:

Rád s tebou někdy vyjedu, rád se přiučím, děkuji za nabídku. Co se týká klanu, problém není jen v klanu, ale v tom, že klanové akce jsou pro ty horní tiery. Tak se ho logicky zúčastňují, k tomu jezdí další řady úkolů a akcí zase pro tier VIII. a výše.

Nikoho nemotivuje jen tak jezdit s lamou. Tady by pomohlo jen, kdyby i lamy měly třeba klanové bitvy atc.

[IDDQD]
Players
1,785 posts
16,172 battles

- díky tomu cos napsal jsem tedy pochopil, že já i když nevystřelím ( vím, že jakmile vystřelím jsem viditelný na dostřel, jinak méně) stačí aby přijel torpédoborec který nevidím, dostatečně blízko a ukáže mě ostatním kteří mě osolí,

- tady nerozumím jedné věci, když zaměřím uprostřed bitvy třeba BB na 8,5 km (s francouzskými CA se snažím používat torpéda mají dostřel 9 km) a uprostřed míření mi na prázdné holé ploše zmizí a za pár vteřin se zase zviditelní , kouř nikde není, že to dělají DD rozumím, tam je hranice viditelnost pár kiláků, ale BB?

- ještě obecně k mapám, možná je to můj subjektivní dojem, ale nezmenšila se plocha bitev v poslední době nějak? připadá mi, že hraju na spoustě map, které jsou tak malé, že můj dostřel kolem 15km u CA V. zasahuje až za ty kruhy A+B+C a to ještě před vánocemi nebylo. Přikládal jsem to tomu, že mám vyšší tier lodí, ale když teď expím tu francouzskou CA V. tak je to jiné než v listopadu, kdy jsem jezdil s Omahou

- na křižnících jsou katapultované stíhač, pokud ho použiji, jsem lépe vidět nebo se nic na spottu mé lodě nic nemění?

1) přesně tak, torpedoborec je vidět třeba na 6km, ty na 11km takže je tam 5km prostor pro něj aby jezdil a objevoval tě pro ostatní a ty nemáš šanci ho objevit pokud ví co dělá. A ostatní tě pak můžou třeba přes ostrovy sejmout aniž bys kohokoliv za celou hru viděl.

2) tam je jediná možnost, bitevka je kouři a v tu chvíli není vidět, ale jak vystřelí tak se její spot zvětší a ty ji můžeš na 20s vidět, pak zase zmizí dokud nevystřelí.

3) tohle se ti zdá, naopak se mapy s vyšším tierem zvětšují jak se zvyšuje dostřel lodí.  Každá loď má svoje parametry takže kam jedna dostřelí druhá už nemusí.

4) na tvým spotu se nic nemění, naopak tvoje letadlo může objevit nepřátele přes ostrovy nebo blížící se torpéda když přes ně přeletí. 

Players
3,791 posts
18,943 battles

No, mě trošku vadí to " nikdy se neženu dopředu, vždy se snažím, alespoň ze začátku, mít mezi sebou a druhou stranou BB". Myslis, ze vase DD ochrani bitevka ?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.