Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

Bitwa lotniskowców 2 - propozycje

10 comments in this topic

Recommended Posts

Players
171 posts

Witam serdecznie !

Jak zapewne część z Was pamięta, jakiś czas temu wraz ghashem organizowaliśmy konkurs, którego główną tematyką było starcie lotniskowców: 

Powoli zaczynam się zastanawiać nad kolejną edycją, jednak najpierw chciałbym prosić Was o opinie i propozycje dot. modyfikacji / rozbudowy zasad, liczby graczy itp.

Biorę pod uwagę także opcję konkursu charytatywnego. Mile widziani również kandydaci na współorganizatorów :Smile_Default:  

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

• Cool 2

Players
1,745 posts
11,972 battles

Ja bym chętnie wziął udział, ale w tej edycji zbanowałbym Kagę i Saipana. Albo żadnego z nich, ale z blokadą wszelkich FD.

Players
1,432 posts
13,263 battles

idę na okręt wsparcia. Dla urozmaicenia dodałbym deski, żeby nie było kampy na A1 jak poprzednio :Smile_child: i dozwolone blokowanie capów - ghash przez to płakał ostatnio :Smile-_tongue:

Players
1,582 posts
14,199 battles

Kagę od biedy w konfigu 1-1-3 można uznać - na pewno nie jest to wtedy oneshot wszystkiego. Saipana wywalić na pewno.

[ARES-]
Players
402 posts
9,890 battles
1/4/2018 o 14:12, Skrzetusky09 napisał:

Witam serdecznie !

Jak zapewne część z Was pamięta, jakiś czas temu wraz ghashem organizowaliśmy konkurs, którego główną tematyką było starcie lotniskowców: 

Powoli zaczynam się zastanawiać nad kolejną edycją, jednak najpierw chciałbym prosić Was o opinie i propozycje dot. modyfikacji / rozbudowy zasad, liczby graczy itp.

Biorę pod uwagę także opcję konkursu charytatywnego. Mile widziani również kandydaci na współorganizatorów :Smile_Default:  

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Biorąc pod uwagę to, co zapewne większość z nas pamięta, to powinieneś zacząć się zastanawiać, kogo by tu teraz *edited* . Np.: pod pozorem walki z nazizmem,

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

• Cool 1
  • Boring 1

[POMF]
Weekend Tester
2,278 posts
7,673 battles

Może dla odmiany spróbujcie konwój gdzie jedna strona musi przepłynąć skądś dokądś a druga mająca same cv musi ich zatopić(lub kluczowe okręty) nim tam dopłyną.

edit @lumberjack weź sypnij dublonami na event co? ;) Communistic Community contributor czy coś ktoś.

• Cool 1
  • Funny 1

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,342 battles

Dosłownie wczoraj pytalem Drwala o konkurs z lotniami właśnie ale poki co inne okrety są na tapecie więc spróbuję cos innego w podobnym formacie. Ja bym jednak proponowal VI a nie VII bo znowu tylko Hiryu bedzie:)

Players
171 posts

Myślę, że również dobra była by opcja, w której na 1 zespół lotniskowców przypada max 1 VII tieru + 2 VI teru. Zawsze większa różnorodność - i może w końcu uda się zgromadzić 6 CV.  

Kiedyś @Radeckij przy rozważaniach dot. rekonstrukcji bitew, wspominał coś na temat "bitew sterowanych" czyli takich, gdzie "mistrz gry" decyduje o kolejnych etapach rozgrywki. Myślę, że to bardzo ciekawy i innowacyjny pomysł.

Do tego można by  dodać jeszcze "scenariusz", który został by rozłożony na np 3- 4 bitwy.  Dla przykładu: Eskorta konwoju ----> Obrona bazy -----> Walna bitwa.

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
20 minutes ago, Skrzetusky09 said:

Kiedyś @Radeckij przy rozważaniach dot. rekonstrukcji bitew, wspominał coś na temat "bitew sterowanych" czyli takich, gdzie "mistrz gry" decyduje o kolejnych etapach rozgrywki. Myślę, że to bardzo ciekawy i innowacyjny pomysł.

Dzień dobry.

To bardzo proste jest, a możesz zrobić fajne bitwy mocno podparte historią. Bierzesz sobie jakąś dobrą książkę (np. "Guadalcanal" Michała Piegzika lub "Na wodach Guadalcanalu" Flisowskiego) i lecisz bazując na składach flot, przebiegach bitew i próbujesz fatalną mechanikę gry spasować z historią. Przykładowo:

Robisz pierwszą bitwę pod Savo. Z jednej strony 5 CA, 2 CL i 1 DD japońskie, z drugiej trzy zespoły amerykańskich krążków (w sumie 5-6 CA, 2 Atlanty i 3-4 deski) które wchodzą do bitwy po kolei, na polecenie mistrza gry. Mistrz pilnuje żeby np. hamerykańce nie zbiły się w jedną kupę na początku bitwy, tylko walczyły po kolei, ogólnie - pilnuje żeby bitwa wyglądała fajnie i ciekawie. I tyle.

Pozdrawiam

• Cool 1

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,342 battles

Mam ciekawy patent na zabawę z lotniami ale nie mam sponsora na nagrody a bez tego to sie raczej nie uda:-P może na streamach uzbieram jakiś grosz na fanty

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.