Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.

22 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles

Dyscyplina w bitwie - czyli jak stać się różowym lub pomarańczowym i z tym żyć.

1. Za co można otrzymać ostrzeżenie dyscyplinarne?

Gracz otrzyma ostrzeżenie jeśli spełni co najmniej jeden z poniższych warunków:
- zada 10k lub więcej obrażeń sojusznikom przy zadanych przeciwnikom 1kk obrażeń z dział głównych (1% całkowitych obrażeń zadany sojusznikom),

- zada 10k lub więcej obrażeń sojusznikom przy zadanych przeciwnikom 1kk obrażeń przez bombardowanie lotnicze (1% całkowitych obrażeń zadany sojusznikom),
- zada 10k lub więcej obrażeń sojusznikom przy zadanych przeciwnikom 1kk obrażeń przez torpedy lotnicze (1% całkowitych obrażeń zadany sojusznikom),

- zada 40k lub więcej obrażeń sojusznikom przy zadanych przeciwnikom 1kk obrażeń przez torpedy okrętowe (4% całkowitych obrażeń zadany sojusznikom),

- zatopi sojusznika (bez znaczenia na sposób)

- zestrzeli 30 lub więcej sojuszniczych samolotów przy zestrzelonych 100 maszynach wroga (liczą się tylko zwycięstwa powietrzne).

Jeśli mało zadajemy obrażeń przeciwnikom, a dużo sojusznikom możemy dostać ostrzeżenie bez zatopienia sojusznika. Świetnym przykładem jest podpalenie sojusznika - dostanie on od pożaru 18% puli HP, co w przypadku pancerników łatwo może prowadzić do otrzymania takiego statusu.

Od aktualizacji 0.7.4 karę można uzyskać również za:
- nieaktywność w grze
- wychodzenie z gry przed zatopieniem okrętu.

2. Konsekwencje ostrzeżenia

Nasz nick na liście w grze stanie się różowy (o nie!) - będzie wyraźnie widoczny dla sojuszników. Jeśli ostrzeżony gracz znajduje się w przeciwnej drużynie możemy to sprawdzić najeżdżając na listę podczas ładownia bitwy - okręt będzie z różowych nickiem.

image.thumb.png.ea4f4cc4db5ee568ab2f35c2fdcd6aaf.png

Jeśli mając ostrzeżenie będziemy nadal zadawać obrażenia, nasz okręt będzie otrzymywał obrażenia (zwane obrażeniami lustrzanymi) równe procentowym obrażeniom sojusznika. Jeśli zadamy sojusznikowi 10k obrażeń (będących 50% jego puli HP) sami dostaniemy pozbawieni 50% obrażeń. Jednocześnie sojusznicy otrzymują tylko 10% obrażeń z dział i 5% od torped. Obrażenia od ognia i zalań liczone są bez modyfikatorów. Obrażenia od ognia i zalania nie są możliwe od wersji 0.7.6 - nie możemy sojuszników ani zalać ani podpalić. Jeśli mimo tego nadal będziemy zadawać obrażenia nasz okręt będzie dostawał coraz większe współczynniki do otrzymywanych obrażeń.

Zatem strzelając pociskiem, o obrażeniach 1000, w sojusznika o max HP 10000:
sojusznik otrzyma 100 obrażeń
my otrzymamy obrażenia równe 10% naszego HP
Strzelając ponownie, on straci następne HP, a my 15%
Następny pocisk i tracimy 20% HP.
Obrażenia lustrzane zawsze są liczone od nominalnych obrażeń. Może się zdarzyć, że nasz pocisk odbije się od kadłuba wroga, a my otrzymamy obrażenia lustrzane, tak jakby pocisk zadał pełne obrażenia.

Jeśli nadal będziemy grać niesportowo: zadawać obrażenia sojusznikom, wychodzić z bitwy w czasie jej trwania (ragequit - wyście z bitwy na wskutek zdenerwowania) lub nie ruszać się całą bitwę (AFK - away from Keybord - z dala od klawiatury) nasz status zmieni się na pomarańczowy.

3. Orange is the new black - czyli w pomarańczowym mi do twarzy.

Jeżeli nadal będziemy grać niesportowo gra nam przydzieli status pomarańczowy - gra umożliwi nam branie udziału wyłącznie w bitwach kooperacyjnych. Otrzymamy też powiadomienie ile bitew nam pozostało do powrotu na właściwą ścieżkę. Jeżeli nadal będziemy zadawać obrażenia - pozostaniemy tylko w tym trybie. W bitwie nasz nick pozostanie różowy.

image.thumb.png.d0882081db627153a66bf121c3fe4894.png

3. Jak długo będę miał status różowy/pomarańczowy?

Aby wrócić do normalnego stanu należy rozegrać 6 bitew, w których nie zadamy sojusznikom ŻADNYCH obrażeń. Obrażenia od zderzeń też się liczą. Nawet tych przypadkowych. Jeśli mimo to dalej będziemy zadawać obrażenia to ponowny TK przedłuży czas kary o 6+2*n bitew, gdzie n oznacza ilość powtórzeń TK.
Im większe przewinienie tym kary będą surowsze. Niestety WG nie podzieliło się z nami wiedzą dotyczącą konkretów.

4. Jak unikać otrzeżeń oraz jak szybko pozbyć się statusu różowego/pomarańczowego

Jak unikać: nie zadawać obrażeń sojusznikom. Jeśli chodzi o strzelanie z dział - wystarczy co jakiś czas rzucić okiem na minimapę lub oderwać się od lornetki i sprawdzić, czy tuż przed naszymi działami nie przepływa sojusznik. Najgorsze co może się stać to podpalenie sojusznika. Wtedy dość łatwo dostać ostrzeżenie
Jeśli chodzi o torpedy to należy przyjąć, że jeżeli istnieje cień szansy, że sojusznik wpłynie w nasze rybki - to nie strzelamy. Niebezpieczne jest zawsze strzelanie torpedami do okrętów walczących na bliskich dystansach oraz puszczanie torped o długim zasięgu zza sojuszników. Ponieważ gra nie ma jak sprawdzić, czy storpedowaliśmy sojusznika przypadkowo czy celowo - zawsze jesteśmy traktowani jak osobnicy celowo atakujący sojuszników.

Uwaga: bierz odpowiedzialność za swoje torpedy. Sojusznik nie ma obowiązku ich uniknąć! Twoje torpedy - Twój problem.

Szybką metodą pozbycia się statusu ostrzeżenia jest rozgrywanie scenariuszy. W takiej bitwie NIE MOŻEMY zadać obrażeń sojusznikom. W bitwach losowych, rankingowych i bitwach z botami wystarczy, że ktoś w nas wpłynie i oznacza to przedłużenie różowego statusu.
Oczywiście musimy unikać bycia AFK oraz wyjścia z gry.

Gra umożliwia wyjście z gry PO zatopieniu naszego okrętu - nie zostaną wtedy nałożone kary.

image.thumb.png.5e7028dd2707dddeca97ad87f574fad5.png

Źródło: https://worldofwarships.eu/pl/news/updates/anti-abuse-system/
Dziękuję za uwagę.
Powodzenia w grze!

• Cool 4

[TF16]
[TF16]
Players
1,318 posts
16,080 battles

Dobra Robota !!!

a coś takiego? Gość się na mnie zapakował wymijał mnie unikając salwy i się po prostu otarł... A ja dostałem TK na 13 bitew... 

shot-18_01.02_05_40.37-0285.thumb.jpg.94be41c66d97448fda46143cbe150aeb.jpg

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles
20 minutes ago, blacman_pl said:

Dobra Robota !!!

a coś takiego? Gość się na mnie zapakował wymijał mnie unikając salwy i się po prostu otarł... A ja dostałem TK na 13 bitew... 

shot-18_01.02_05_40.37-0285.thumb.jpg.94be41c66d97448fda46143cbe150aeb.jpg

Widocznie na ostatnie 1kk zadanych obrażeń przeciwnikom miałeś niewiele do 10k obrażeń sojusznikom (w tym przypadku 9983 obrażenia na milion zadanych przeciwnikowi) i to otarcie było tym 10k. 13 bitew TK oznacza, że to jest któreś tam z kolei otrzymanie TK. (prawdopodobnie 3 lub 4).

• Cool 1

[TF16]
Players
978 posts
16,303 battles
12 minuty temu, Planator_ napisał:

Jak można zestrzelić sojuszniczy samolot?

Tak jak wrogie-ALTem.

[HOB]
Players
58 posts
6,245 battles
20 minut temu, Escapist7 napisał:

Tak jak wrogie-ALTem.

O ! nie wiedziałem :) zaraz sprawdzę ...

Players
1,301 posts
11,573 battles

Będę wdzięczny, @Dark_Havoc za kilka wyjaśnień / potwierdzień. Po kolei.

- jeśli sojusznicze bombowce oraz goniące je wrogie myśliwce wejdą w zasięg mojej pelotki na krążku, a ja odpalę build AA, to czy na pewno nie zestrzelę swoich? Bo jedne i drugie będą znajdować się w zasięgu aur p-lot, w dodatku kiedyś widziałem screen, że gościu zestrzelił 5 czy 7 swoich maszyn. Głupio by było uszczuplać latawce własnemu lotnisku :-(

- jeśli bardzo ciężko ranny (powiedzmy - ostatnich 15 HP) okręt sojusznika, uciekając przed ostrzałem wpadnie na mnie i straci te swoje 15 HP, to ja zawsze i z automatu dostanę teamkillera? Bo w takim przypadku trudno dopatrywać się winy którejkolwiek ze stron. Jednak niepewność pozostaje...

- kolejna sprawa, którą osobiście uważam za złośliwość ze strony firmy. Dlaczego odebrano odszkodowanie w sreberku dla okrętów, zniszczonych przez sojuszników? Jeśli ja parę razy (niechcący, ale jednak) dobiłem/ zatopiłem sojusznika, to dostałem nie tylko TK ale też potężną karę finansową. W drugą stronę - gdy "sojusznicy" zatopili mnie dla zabawy (mój okręt był ok. 4 km dalej, a najbliższy okręt wroga - 14 czy 15 km dalej, trudno tu mówić o pomyłce) - wtedy nie dostałem nic. Straciłem jednorazowy premium-kamuflaż, plus flagi sygnałowe, sojusznicy topią mi okręt, przegrałem bitwę - więc "w nagrodę" jeszcze WG dodatkowo mnie ukarała (brakiem odszkodowania). Czy wiesz może, Dark, co jest powodem tak podłego traktowania graczy przez firmę? Bo jak dla mnie nie ma tu żadnego logicznego wytłumaczenia (chyba oprócz wyjątkowego skąpstwa).

- na koniec sprawa najtrudniejsza, bez screenów czy powtórek prawdopodobnie niemożliwa do wyjaśnienia. Chodzi mi o sytuacje, gdy sojusznik celowo wpycha cię na torpedy (kiedyś tak "podziękował" mi helmut na Tirpitzu za uratowanie mu du.py przez atakiem lotniczym), albo gdy robiąc misje "zatop okręt X" sojusznicy blokują jeden drugiego. Parę razy miałem taką skrajną sytuację, gdy "sojusznik" na DD blokował mi możliwość strzału (bo on MUSI mieć fraga do misji, a ty krążku sobie zdychaj). Ogarnięty pancernik rozwalił najpierw mnie, potem jego, bitwa wtopiona. Czy nie ma bata na takie zachowanie? - bo to niejednokrotnie naprawdę bardziej niebezpieczne niż TK :-(

[-FZO-]
Community Contributor
1,103 posts
11,329 battles

Raz mi się zdarzyło zatopić i nie dostać TK :)

Players
1,676 posts
9,730 battles
1 hour ago, umbra_arboris said:

Będę wdzięczny, @Dark_Havoc za kilka wyjaśnień / potwierdzień. Po kolei.

- jeśli sojusznicze bombowce oraz goniące je wrogie myśliwce wejdą w zasięg mojej pelotki na krążku, a ja odpalę build AA, to czy na pewno nie zestrzelę swoich? Bo jedne i drugie będą znajdować się w zasięgu aur p-lot, w dodatku kiedyś widziałem screen, że gościu zestrzelił 5 czy 7 swoich maszyn. Głupio by było uszczuplać latawce własnemu lotnisku :-(

- jeśli bardzo ciężko ranny (powiedzmy - ostatnich 15 HP) okręt sojusznika, uciekając przed ostrzałem wpadnie na mnie i straci te swoje 15 HP, to ja zawsze i z automatu dostanę teamkillera? Bo w takim przypadku trudno dopatrywać się winy którejkolwiek ze stron. Jednak niepewność pozostaje...

- kolejna sprawa, którą osobiście uważam za złośliwość ze strony firmy. Dlaczego odebrano odszkodowanie w sreberku dla okrętów, zniszczonych przez sojuszników? Jeśli ja parę razy (niechcący, ale jednak) dobiłem/ zatopiłem sojusznika, to dostałem nie tylko TK ale też potężną karę finansową. W drugą stronę - gdy "sojusznicy" zatopili mnie dla zabawy (mój okręt był ok. 4 km dalej, a najbliższy okręt wroga - 14 czy 15 km dalej, trudno tu mówić o pomyłce) - wtedy nie dostałem nic. Straciłem jednorazowy premium-kamuflaż, plus flagi sygnałowe, sojusznicy topią mi okręt, przegrałem bitwę - więc "w nagrodę" jeszcze WG dodatkowo mnie ukarała (brakiem odszkodowania). Czy wiesz może, Dark, co jest powodem tak podłego traktowania graczy przez firmę? Bo jak dla mnie nie ma tu żadnego logicznego wytłumaczenia (chyba oprócz wyjątkowego skąpstwa).

- na koniec sprawa najtrudniejsza, bez screenów czy powtórek prawdopodobnie niemożliwa do wyjaśnienia. Chodzi mi o sytuacje, gdy sojusznik celowo wpycha cię na torpedy (kiedyś tak "podziękował" mi helmut na Tirpitzu za uratowanie mu du.py przez atakiem lotniczym), albo gdy robiąc misje "zatop okręt X" sojusznicy blokują jeden drugiego. Parę razy miałem taką skrajną sytuację, gdy "sojusznik" na DD blokował mi możliwość strzału (bo on MUSI mieć fraga do misji, a ty krążku sobie zdychaj). Ogarnięty pancernik rozwalił najpierw mnie, potem jego, bitwa wtopiona. Czy nie ma bata na takie zachowanie? - bo to niejednokrotnie naprawdę bardziej niebezpieczne niż TK :-(

ad 1. Pelotka okrętów nigdy nie zestrzeli sojuszniczych samolotów. Nie ma takiej takiej mechaniki gry. Sojusznicze samoloty można zestrzelić tylko swoimi myśliwcami grając jako CV

ad 2. Nie wiem, raczej nie będziesz różowy. Choć z tego co pisze dark będziesz różowy. 

ad 3. Jak to mówi nasz niezawodny klanowy kolega: Dlaczego? BO MOGĄ.

ad 4. Nie ma bata na takie zachowanie. Można spróbować wysłać powtórkę do wg ale jeśli nie było pyskówki na czacie to nic nie zrobią. 

• Cool 1

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles

@SzakalDarkstar chyba omówił temat. Co do dostania TK za zabicie: to wersja oficjalna jest, że dostajesz ZAWSZE, jednakże w grze i mi się przydarzyło, że koleś zabił sojusznika i nie dostał kary. Nie mam pojęcia dlaczego. A dokumenty WG o tym milczą.

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles
27 minutes ago, Dziki_Demiurg said:

Dobrze, że przynajmniej artyleria pomocnicza nie zadaje uszkodzeń sojuszniczym okrętom.

A czemu nie? Pomocnicza może tak jak i główna trafić w sojusznika. Problem taki, że ona stara się celować wyłącznie we wroga i trzeba mieć dużo szczęścia/pecha by trafić sojusznika... sojusznik musi być albo tuż koło naszej burty, albo tuż koło wroga i wtedy może dostać z pomocniczej

Players
1,676 posts
9,730 battles
On 29.01.2018 at 12:27 PM, SzakalDarkstar said:

Potwierdzam ostatecznie. Dziś zostałem różowy za 5 hp sojusznika. Poszedł rozrzutnik gnoju i trafiłem sojuszniczy okręt za 5 hp które mu zostało. Dostałem kare na 7 gier :)

[GLORY]
[GLORY]
Beta Tester
55 posts
11,110 battles
On ‎2018‎-‎01‎-‎29 at 1:16 PM, Dark_Havoc said:

@SzakalDarkstar chyba omówił temat. Co do dostania TK za zabicie: to wersja oficjalna jest, że dostajesz ZAWSZE, jednakże w grze i mi się przydarzyło, że koleś zabił sojusznika i nie dostał kary. Nie mam pojęcia dlaczego. A dokumenty WG o tym milczą.

Nie otrzymuje się statusu TK w przypadku zatopienia okrętu będącego z nami w dywizjonie. Sprawdzone 2-krotnie, choć zatopienia nie były zamierzone.

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles
30 minutes ago, Roni_11PL said:

Nie otrzymuje się statusu TK w przypadku zatopienia okrętu będącego z nami w dywizjonie. Sprawdzone 2-krotnie, choć zatopienia nie były zamierzone.

To prawda. Możesz sobie strzelać w kolegów z dywizjonu ile chcesz.

[MAX]
Moderator
1,600 posts
7,846 battles

ATSD w artykule było napisane, że ponowne naruszenia wywołają ostrzejsze kary. Czy one się jednak przedawniają po jakimś czasie, czy wszyscy staniemy się po jakimś czasie zatwardziałymi recydywistami?

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,157 battles
2 minutes ago, Goomich said:

ATSD w artykule było napisane, że ponowne naruszenia wywołają ostrzejsze kary. Czy one się jednak przedawniają po jakimś czasie, czy wszyscy staniemy się po jakimś czasie zatwardziałymi recydywistami?

Ta sprawa też mnie nurtuje. Wygląda na to, że się nie przedawnia, gdyż w moim przypadku każde powtórne bycie TK (kara dyscyplinarna według nowej nomenklatury) było dłuższe. Niestety nie mam jak tego sprawdzić, gdyż ostatnio różowy byłem z jakiś rok temu. Materiały WG w tej sprawie nic nie mówią.

[HOB]
Moderator
1,309 posts
5,810 battles
28 minutes ago, Dark_Havoc said:

A co już to zmienili? Chyba mi to umknęło.

image.thumb.png.9fb503ae934ce694b32dbae9ebda4336.png

Wersja 7.6

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.