Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
KEBAP_POWER

Sohbet Şikayet Butonunun Kötüye Kullanımı

13 comments in this topic

Recommended Posts

[D_S_W]
Players
192 posts
7,261 battles

Merhaba oyuncu arkadaşlar.

Bazılarınızın bildiği hatta kabul edip sustuğu hatta hiç konuşmadığı chat barı hakkında bir takım düşüncelerim var. Aslında bunlar genel olarak yaşadıklarım...

1- üzerinizde TÜRK yazıyorsa.

2- Türk olduğunuz anlaşılırsa

3- Türklüğü çağırıştıran bir takım kelimeler var ise;

Başınıza chat i kullandığınız da gelecekler - yada yapmamanız gerekenler!

Asla tartışmaya girmemelisiniz! Onlar sizlere ... erdoğan yada goat ... (... lar f ile başlayan küfür) diyebilirler! Size ilginç hakaretlerde bulunabilirler! Hatta düşman takıma türkü şikayet edin bile diyebilirler! Siz arka arkaya 2 kere chati kullanarak tartışmaya yada kavga edemezsiniz! 

Eğer bunu yaparsanız düşman takımda dahil olmak üzere şikayet edilirsiniz ve 24 saat chat-ban yersiniz!

Dünyaya medeniyet götürdüğünü iddia eden diğer milletlere mensup oyuncular oyun içi ırkçılığın dibine vururlar! Fakat siz sistemin azizliğine uğramamak yada kötüye kullanımı yaşamamak için hiç konuşmaz yada hiçbir oyuncuyu eleştiremezsiniz! 

Ne yaptım bunu yazıyorum?

2 maç önce aoba oyuncusunu eleştirdim ve oyunu silmesini yazdım. Hepsi bu! Bizlere kilingonlu yazdıklarında sadece gülüp geçen bizlere toxic yazarlar...

İlahi adalet yada wows ya bu hemen sonraki maça aynı adam düşman tarafta yer alır! Oyun başlar başlamaz! İlk önce türkü öldürün... Ve hakaret ve tahrik...

Sonuç ne olur biliyormusunuz? Aynı takımda oynadığınız oyuncular maçın başında düşman tarafındaki oyuncuya destek verir... 2-3 yazışmadan sonra CHAT BAN! Ne yazdım? ... off - get of there - fasist! 

Bu medeni milletlerin medeni oyuncuları kendilerine tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi kendilerine faşist - katil denmesinden hoşlanmazlar...

Ben diyorum ki oyun içi şikayet yada itibar kazandıran butonların kaldırılmasını öneriyorum... Çok yaşadım bir çok türk oyuncu sa -as den başka birşey yazmıyor...

Kaldırın arkadaşlar bu saçma butonları! Eskiye dönelim...

Harcadığımız zaman ve paraya değmiyor. 13 yaşında hollanda da yaşayan Türklere karşı nefreti olan bir oyuncunun yada 33 yaşında yada 63 yaşında farketmez başka bir oyuncu - ların nefretlerine denk gelmeyelim.

Yada bilelim chat barı Türk olduğumuz için kullanmayalım.

Buradan modlardan ricam bu metni çevirecek ingilizce den yoksunum. Tamamını çevirmenizede gerek yok, genel hatlarını çevirip ingilizce toplulukta paylaşmanız. Burada modluk yapıyorsanız sanıyorum bu vb. olaylar görevleriniz arasındadır.

Cidden çok rahatsızlık duydum. Kişisel özeleştiri yapmam gerekirse, evet bir çok kere belki onlarca kere chat ban yedim evet küfür ettim onlar bana etti ama hiçbir zaman karşı taraf susturulmadı! Ben sustum onlar küfüre devam ettiler.

Kolay gelsin arkadaşlar.

Not: ben tartışıyorum ben chat ban yemiyorum diyecek arkadaşlar yorum yazmasın. Sizin üzerinizde Türk ve Kebap power yazmıyor....

edit: yanlış kelime.

• Bad 1

Players
125 posts
10,611 battles

Doğru mu anladım tanımadığın bir adama oyunu sil diyorsun ama Toxic karşı taraf. Eleştiriyle oyunu sildirtmek farklı. Sen Türk olduğun için değil daha çok toxic olduğun için almış olamazmısın chat banını? 

• Cool 1

Players
213 posts
4,249 battles

İllaki bir yerlerde aşırı milliyetçi insanlar vardır. Neden takıyorsun ki kafaya? Bu bir oyun, he de geç.

• Cool 1

[TR-NV]
Players
1 post
3,386 battles

Başlığı açan kişi aslında doğru bir tespit yapmış. Bugün uçak gemimle girdiğim bir oyunda, oyun başlamadan yani gemiler bile hareket etmeye başlamamışken birisi sırf klan tagımda TURK yazıyor diye bana hakaret etti. Bu adama cevap versen daha fazlası seninle uğraşır, vermesen ayrı dert.

[D_S_W]
Players
192 posts
7,261 battles
3 saat önce, SriverFX dedi:

Doğru mu anladım tanımadığın bir adama oyunu sil diyorsun ama Toxic karşı taraf. Eleştiriyle oyunu sildirtmek farklı. Sen Türk olduğun için değil daha çok toxic olduğun için almış olamazmısın chat banını? 

Yanımda dururken bir anda sırtını dönüp gidince gemim battı. Bende o sinir sıkıntı ile oyunu sil dedim. Hergün yüzlerce oyuncu birbirine oyunu sil diyor. Kötü oynadığını yazıyor... Ben ona bunu söyledikten sonra cevap olarak erdoğana salladı sonrasında millet olarak toxic olduğumuzu vs yazdı.

Yani ben ona durup dururken oyunu sil demedim. Oda bana durup dururken toxic demedi öylemi? Hemen maçın arkasına kendi takım oyuncularını ve bizim takımı gazlaması sorun değil. türkü şikayet edin türkü batırın demesi sorun değil senin için sorun nedir? senin ne gibi bir derdin var? Türkçe topluluğa ne katkın oldu ki bir başlığın altına gelip bunu yazabiliyorsun? 

hodri meydan kullanıcı adını değiştir doblonu ben bağışlayacağım üzerine türk yaz! 2 kere tartışmaya gir küfürde etme! 

Desteğe başlık açtım. Tamda bu konu ile ilgili sanıyorum gene haklı çıktım. Lütfen forum hesabımı kapatın. Açtığım konular ve yazdığım mesajlarıda lütfen silin; Türkçe topluluğa yarardan çok zararım dokunuyor. 

Not: bir üstümde yer alan arkadaş 1000 savaş yapmış ilk mesajını attı. Konuyu özelden ve facebook da vs yazdık oradan geldi buldu... Türkçe toplulukta sizlere başarılar dilerim...

• Bad 1

Players
125 posts
10,611 battles

Kusura bakma ama adam biraz haklı. Bizim millet toxic bu oyunda. Daha iki gün önce bir oyuncuya müthis darbe attım ve arkadas türkce küfür etmeye basladı. Tabi bilmiyordu karsısındakinin de Türk oldugunu.

• Cool 3

Players
213 posts
4,249 battles
26 minutes ago, VurgunKaptan said:

bu konuda tam destek çünki klanım osm ( osmanlı) nick belli 24 saat ban yedim 3-5 gün önce 

Yani OSM'den Osmanlı'yı (hatta ingilizce olarak Ottoman Emp.) çıkartabildilerse bravo. Bir mod ile ülkeleri görebiliyor olabilirler mi?

• Cool 1
  • Funny 1

Beta Tester
28 posts
11,690 battles

Uzun bir süre klan tagımda TURKS yazdı. Sanırım konuya yazabilirim. Hiçbir zaman chat banı yemedim. Evet bazı insanlar benle de dalga geçtiler ama bunu yapan insanları hiçbir zaman umursamadım. Durduk yere insanların maddi manevi değerleriyle dalga geçmek anaokulundan fırlamış gibi. Raporla, engelle geç. Benimde oyunuma kötü oynayan oyuncular geldi ama hiçbir zaman oyunu sil bile demedim. Bile diyorum söylenenleri gördükten sonra oyunu sil en zararsızı. - Herkes iyi oynayacak diye bir kural yok. Özellikle kötü sözleri o adam batmadan söylediyseniz oyundan daha fazla düşüyor ve kazanma şansınız çok azalıyor.- Ülkemizde bu oyunu oynayanlar genelde büyük insanlar. Sanırım fazla anlatmaya gerek yok. İnsanlara size davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Büyüklük sizde kalsın. 

• Cool 2

Players
817 posts
13,170 battles

@KEBAP_POWERsana kimse bu nicki zorla koy diyen olmadi milleti elestirip kufur hakliymis gibi gosterme hakkin yok foruma tasiman ayri bir komedi ben simdi oyuncuya kufur edeyim geleyim burda konu acayim kendimi hakli gibi gostereyim olurmu ?

• Cool 2

[BV]
Players
570 posts
13,642 battles

Nickname olarak Türklük içeren bir isim taşıdığım için bende fikrimi belirtmek isterim. Oyunda ara sıra karşılaşıyorum atışmalar vs ile ancak iş ırkçılığa milliyete girdiği zaman hem kendi takımım hem de karşı takım bunu yapana tepki gösteriyor. Sakin kalıp karşıda ki kişiyi yaptığından utandıracak kelimeler kullanırsanız oyunda ki herkesin desteğini alırsınız. Ha yok "ck off, gtfo here, stfu vb." kelimeler kullanırsanız haklıyken haksız duruma düşersiniz. Oyunda toxic oyuncular çok fazla var bu oyuncuların toxiclik yapması için Türk vs olmanız gerekmiyor.

İyi forumlar.

• Cool 1

Players
53 posts
9,069 battles
02.01.2018 saat 14:39'de, _JamesAdams dedi:

Uzun bir süre klan tagımda TURKS yazdı. Sanırım konuya yazabilirim. Hiçbir zaman chat banı yemedim. Evet bazı insanlar benle de dalga geçtiler ama bunu yapan insanları hiçbir zaman umursamadım. Durduk yere insanların maddi manevi değerleriyle dalga geçmek anaokulundan fırlamış gibi. Raporla, engelle geç. Benimde oyunuma kötü oynayan oyuncular geldi ama hiçbir zaman oyunu sil bile demedim. Bile diyorum söylenenleri gördükten sonra oyunu sil en zararsızı. - Herkes iyi oynayacak diye bir kural yok. Özellikle kötü sözleri o adam batmadan söylediyseniz oyundan daha fazla düşüyor ve kazanma şansınız çok azalıyor.- Ülkemizde bu oyunu oynayanlar genelde büyük insanlar. Sanırım fazla anlatmaya gerek yok. İnsanlara size davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Büyüklük sizde kalsın. 

Kesinlikle katılıyorum...

Zaten başlığı açan arkadaş nicki ile bu olayı oyuna giriş sebebini irdeleme gereği duymuş.Yabancıların dalga geçme aracı olarak kullandığı kebab'ı nick yapmak onları ciddiye aldığını gösterir..
TURK yazması mühim değil nickine bile takan takılan olacaktır... Bazı maçlar başlar da söylenip dururlar fakat TURKS olduğumuz zaman 3 kişi girdiğimiz filo maçlarını çevirince, özür dileyip Türkler günü kurtardı derler..

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,920 battles

Bu oyun içerisinde nerelerden olunduğuna dair muhabbetlerin döndüğü ve Türk olduğumu söylediğim maçların neredeyse hiç birisinde ağır ve ya ters bir tepkiyle karşılaşmadım. Oyundan zevk almanın peşinde olan hiç kimse de bunlarla uğraşmıyor. Sorunlu olanlar her yerde, benim mahlasımın nereden geldiğini anlayanlar sadece Türk olduğumu değil İranlı ya da Arap olduğumu bile varsayabiliyor, ancak hiç birisinin dil uzatmasının ardından yaptığım diyaloglar beni banlatmadı. Sakin kalın, hatta daha basiti adamları umursamayın bile. Herkesin size karşı olduğunu düşündüğünüz bir ortamda agresifçe yaptığınız her şey karşı tarafın eline malzeme verecektir.

Kötü oynayan ya da hata yapan birisi mi var? "Neden şöyle yapmadın?" ya da "Artık şunu da yapsan?" tarzında cümleler ile eleştirin, o kişiyi yaptığından vazgeçirme şansının daha yüksek olmasının yanı sıra takım bile size destek verebilecektir. Çünkü bu oyunculara yönelik sert dilli yapacağınız eleştiri ile Türk olmanıza laf edenlerin edindiği tavırdan ne gibi bir farkınız kalmış oluyor?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.