Jump to content
You need to play a total of 10 battles to post in this section.
goldmaster2

Jak hrát Kriegsmarine DD ?

6 comments in this topic

Recommended Posts

Players
7 posts
216 battles

Dobrý den, potřebuji poradit jak hrát s Kriegsmarine DD a DD obecně, jelikož moje výsledky jsou naprosto příšerné (zřídka 10k dmg v tier V hře).

Jediné co jsem zatím pochopil je: 1, cap 2, hlavně se nespotnout 3, moc nestřílet=>spot

Hlavní problém je hned začátek bitvy, kdy směřuji na nejbližší cap. Ovšem zde v 90% potkám nepřátelský DD, který na mě zahájí palbu. V tu chvíli je on viditelný pro můj tým, ale i já pro ten jeho. No a zde nastává ten problém, kdy se snažím co nejrychleji utéct, opětovat palbu a zároveň se snažím vyhýbat nepřátelským střelám. Jelikož dělám moc věcí zároveň, vždy něco podělám, například narazím do ostrova, nebo se mi podaří utéct, ale k dalším nepřátelským lodím, jednoduše buď mě zničí během prvních 2-3m hry nebo vyváznu jen s málo HP a celou hru se budu muset držet vzadu a hrát velice opatrně, to ale vede k mizerným výsledkům. Co mám tedy dělat ? 

Druhá otázka je, co dělat s DD když jsou ve hře 4 CV. Pokud vím, tak účelem DD je neodhalený se přiblížit k cíli a pokusit se ho zasáhnout torpédy. Pokud se ale o to samé pokusím když jsem odhalený, nebo je poblíž jiný DD který mě při tom odhalí, je velice pravděpodobné že mu dojde o co mi jde a kromě toho že změní směr, tak po mě také začne střílet vší výzbrojí co na lodi má. Což většinou také nepřežiji. Ovšem pokud jsou ve hře 4 CV, tak jsem prakticky perma-spot, tudíž šance na přiblížení se k cíli neodhalen je nulová.

Budu rád za jakékoliv odpovědi, tipy a rady.

Děkuji

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
55 posts
7,449 battles

Ahoj.

Doporučil bych ti podívat se na některá videa, jak hrají zkušenější hráči. Na YouTube jich najdeš spoustu. Např. Houmer_ hraje WoWs.

Jinak pro německé DD je charakteristické: hodně života, spíše horší spot, silné AP náboje (používat jen na lodě plující bokem), slabší HE náboje, krátký smoke, od tieru 6 mají hydro, mohou posílat torpéda z concealu (aniž by se rozsvítily).

Hlavní úkoly torpédoborců jsou spotovat nepřátelské lodě a bojovat o capy (pokud jsou). To děláš dobře. Když jedeš na cap, tak se občas podívej na minimapu. Ujisti se, že vaše křižníky tě následují. Neboj se je požádat o pomoc (F5). Německé torpédoborce jsou schopné se přestřelovat s ostatními DDčky a lovit je (hlavně japonské), ale záleží na situaci. Každopádně měj promyšlenou únikovou cestu. Pokud je situace špatná (tvůj tým se na tebe vykašlal, enemy má přesilu), tak uteč. Toč pryč (doporučuje se při ostré zatáčce plout na ¾ plynu) a mezi sebe a nepřátele vypusť smoke. Můžeš se zkusit schovat ve smoku a zůstat v capu. Ale pozor. Nepřátelské DD se může přiblížit na proxy vzdálenost (asi 2,5 km) a pak tě rozsvítí i ve smoku. Navíc do smoku se často posílají torpéda. Nikdy k nim nestůj bokem a ve smoku si raději zapni hydro.

Od tieru 6 můžeš zkusit se nenápadně přiblížit k torpédoborci, který se schovává ve smoku, pustit hydro, nasvítit ho a zničit. Pokud potkáš letadlovku, snaž se držet od jejích letadel. Pokud po tobě půjde, tak se asi drž u vlastních lodí a pluj s nimi. Tady je každá rada drahá.

Pozor. Ty máš zatím jen tier 5. Německá T-22 je asi nejhorší torpédoborec ve hře. Nemá nic. Děla na nic, spot na nic, životy mizerné, snad jen torpéda ujdou. A rychlost je 34,5 uzlu, takže neujedeš :Smile_sad:. Můžeš jí buď přetrpět a hrát na torpéda (na dělové souboje raději zapomeň) nebo si připrav volné zkušenosti na přeexpení.

Hodně štěstí a lovu zdar :Smile_honoring:

• Cool 4

[IDDQD]
Players
1,359 posts
11,098 battles
1 hour ago, goldmaster2 said:

Děkuji za rady, volné exp. nemám, tak to nějak přetrpím. :)

Já ti doporučím jedno. Pročti si fórum zde o jednotlivých lodí (topic T22 třeba). Hráči tam píší postřehy a dojmy z hry  onou lodí. Napíšou ti přednosti a negativa té lodě a taky jak ji hrát. Tohle by ti mělo pomoci nejvíc. Každá loď se hraje jinak. Pokud si ale úplný nováček, doporučuji začátečnická videa od IChaseGame na Yotube. Pokud neumíš anglicky, tak Houmer.

EDIT: na Němcích mám nahráno fůru. T22 je špatná loď a jediná cesta jak ji hrát je jezdit tam, kam jezdi tvůj tým, spotovat pro ně a doufat, že zabijí enemy torpédoborec. A loď samotnou hrát jako čistou torpédovku. Nicméně, pokud nemáš na kapitánovi perk s camem, budeš hrozně trpět.. 

Players
7 posts
216 battles

Taktéž děkuji za tipy :) . Fórum si určitě pročtu. Jinak iChase na Yt znám, ale na kapitánovi jsem před nedávnem udělal perk 3 tieru, takže camo ještě nemám. 

• Cool 1

[O-S-W]
Players
215 posts
10,619 battles

Nazdar, torpédoborce mám hodně rád a snad mi to s nima i jde, takže se pokusím poradit. Pro DDčko je zásadní a klíčové přežít prvních par minut bitvy (tedy nestřílet hned na začátku bitvym, pokud to není nutné) a pak zabírat/bránit CAPy. Každý národ ve WoWS má nějakou výhodu i nevýhodu a to je nutné znát a používat (dávat na to bacha). Němci mají horší kamufláž (větší spot), takže tě třeba japonské nebo USA DD vidí o něco dřív než ty jeho. Navíc tier 5 za Němce je špatná loď (tier 6 "Gaede" je o dost lepší a 7 "Mass" je výborný, jedno z nejlepších DD na tieru 7). Od tieru 6 mají Němci hydro ("sonar"), kterým vidí loď a torpéda i v kouři/za skálou atd., což je výborný právě na zabíjení nepřátelských DD (ty zastavíš cca 4km do cíle, dáš kouř, hydro a "vidíš" cíl, on tebe ne, takže do něj relativně beztrestně střílíš o 106, pro většinu DD je to smrt). Nutností pro 95% DD (neplatí pro Rusy) jsou pak u kapitána skilly na menší spot lodě (za 4 body) a za 2 body  "Last stand" (aby jsi mohl pořád plout a zatáčet, ikdyž máš poškozený pohon/kormidlo.

Obecně k tieru 5 za Němce - má velký spot, nic moc děla, průměrné torpy, je velká a neobratná. Není to loď moc dopředu, takže bych se asi držel spolu s jiným DD a jel s ním na CAP kam jede on (kousek, třeba 1-2km za ním, ideálně za Japoncem, který má dobrý spot). Když spotne cizí DD, tak do něj (HE munice a pal co to jde). Rozhodně nezastavovat, pořád jet naplno a točit (neplout rovně).  Když bude nepřítel víc, nebo bude hodně dobře trefovat, tak kouř a pryč. No a za chvíli jsi na tieru 6, který je lepší:D 

Last stand

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.