Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Fabesttr

Oyunuma Sürekli Sorunlu İnsanların Gelmesi

14 comments in this topic

Recommended Posts

[-GKM-]
Players
4 posts
403 battles

Tier V alman zırhlısı oynuyorum kazanma oranımda %45'e düştü son oynadıgım  yaklaşık 20 oyun yenilgi ile bitti toplam oyun sayım zaten 120 felan. neyse oyunuma sürekli sıkıntılı sorunlu arkadaşlar geliyor afk çok fazla oyunumda ve gelen oyuncularda çok kötü oyun baslamasından 3 5 dk sonra benim takımın yarısı yok oluyor. Karşı tarafa sürekli iyi oyuncular geliyor bunun sebebi nedir? bu sorunu nasıl aşabilirim ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz? farklı tierde farklı gemiler alsam bile takımıma sürekli bu insanlar geliyor bunlardan nasıl kurtulabilirim? filo geliyor takıma 4 kişi ama herkesden önce bu adamlar ölüyor filo olayıda yalan anladıgım kadarı ile. yardımlarınızı bekliyorum gerçekten bunaldım bu durumdan oyundan soğuttular beni.
Edit: Bunu yazdıkdan sonra ki girdiğim ilk oyun win oldu :D 

Edited by Fabesttr

Players
53 posts
9,069 battles

Henüz 200 savaşın varken bu düşüncelerden sıyrılmanı tavsiye ederim..

Takım niye kazanmıyor odaklı değil de takıma ne kadar faydalı oldum diye düşünmelisin..  Henüz daha yolun başı 5 tier... O tier'lerde her maç farklı durumlar olur, acemi şansı da buna dahildir..

[-GKM-]
Players
4 posts
403 battles
6 saat önce, GyRFaLCoN03 dedi:

Henüz 200 savaşın varken bu düşüncelerden sıyrılmanı tavsiye ederim..

Takım niye kazanmıyor odaklı değil de takıma ne kadar faydalı oldum diye düşünmelisin..  Henüz daha yolun başı 5 tier... O tier'lerde her maç farklı durumlar olur, acemi şansı da buna dahildir..

Teşekkürler yorumunuz için. Ben buna katılmıyorum şahsen ben tier 5 ile oynursam karsımdaki adamda benim seviyemde gemiler ile geliyor ama kötü oyuncuların hepsi benim takımıma gelmesi bişeylerin yanlış gittiğinin göstergesi. tek basıma koca takımı taşıyamayacağım sonuçta digerlerinin de buna katkı saglaması gerekiyorken her oyun afk ve bilerek besleme yapanlar yüzünden deneyim kasamıyorum ben kazanıgım oyunlarda 1k+ deneyim alıyorum kaybettiğim her oyun 200-300 arası oluyorum yani 1 oyun yerine 3 oyun atarak kazanıyorum o deneyimi bana haksızlık yapıldğını düşünüyorum bu konuda. sanırım oynamamak daha mantıklı cok adaletsiz bir eşleşme sistemi var.

Players
7 posts
105 battles
2 hours ago, Fabesttr said:

Teşekkürler yorumunuz için. Ben buna katılmıyorum şahsen ben tier 5 ile oynursam karsımdaki adamda benim seviyemde gemiler ile geliyor ama kötü oyuncuların hepsi benim takımıma gelmesi bişeylerin yanlış gittiğinin göstergesi. tek basıma koca takımı taşıyamayacağım sonuçta digerlerinin de buna katkı saglaması gerekiyorken her oyun afk ve bilerek besleme yapanlar yüzünden deneyim kasamıyorum ben kazanıgım oyunlarda 1k+ deneyim alıyorum kaybettiğim her oyun 200-300 arası oluyorum yani 1 oyun yerine 3 oyun atarak kazanıyorum o deneyimi bana haksızlık yapıldğını düşünüyorum bu konuda. sanırım oynamamak daha mantıklı cok adaletsiz bir eşleşme sistemi var.

Haklisin sana katiliyorum malesef online oyunlar insanlarla oynaniyor ve takim savaşları soz konusu oldugu zaman tek bi bireyin iyi olmasi kazanmaya yetemiyor

Oyun daki duzen bu (Üzücü ama gercek)

• Cool 1

Players
125 posts
10,611 battles

Daha 200 maç yapmamışsın ama eşleşme sistemindensitem ediyorsun.

Kusura bakma ama eşleşme sistemi senden nefret etmiyor ve bilerek kimseyi kötü takımlara sokmuyor. Ve ister inan ister inanma ama tek başına takımı taşımak mümkün. Evet bazen maçlar var ağzınla kuş tutsan yinede kazanamazsın. Ama aynı oranda bazı maçlarda afk gitsen yinede yenersin. 

6000 den fazla maç oynadım ve en az yarısında MM monitör ile iki takımın oyuncularının statlarını kıyaslamışımdır ve genelde iki takımda iyi ve kötü oyunculardan oluşuyor.

Ha bir şey daha söylemek istiyorum. Eşleşme sistemini beğenmeyenler nedense genelde bu oyunda iyi olmayanlar. 

• Cool 3
  • Bad 1

[CMMR]
Players
681 posts
15,062 battles
On 31.12.2017 at 12:16 AM, Fabesttr said:

Tier V alman zırhlısı oynuyorum kazanma oranımda %45'e düştü son oynadıgım  yaklaşık 20 oyun yenilgi ile bitti toplam oyun sayım zaten 120 felan. neyse oyunuma sürekli sıkıntılı sorunlu arkadaşlar geliyor afk çok fazla oyunumda ve gelen oyuncularda çok kötü oyun baslamasından 3 5 dk sonra benim takımın yarısı yok oluyor. Karşı tarafa sürekli iyi oyuncular geliyor bunun sebebi nedir? bu sorunu nasıl aşabilirim ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz? farklı tierde farklı gemiler alsam bile takımıma sürekli bu insanlar geliyor bunlardan nasıl kurtulabilirim? filo geliyor takıma 4 kişi ama herkesden önce bu adamlar ölüyor filo olayıda yalan anladıgım kadarı ile. yardımlarınızı bekliyorum gerçekten bunaldım bu durumdan oyundan soğuttular beni.

Merhabalar,129 savaşın 71 tanesinde Zırhlı kullanmışsınız ve genel hasar ortalaması ile şuana dek almış olduğunuz en yüksek hasar değerini incelediğimde ,aslında sizin için Zırhlı ile oynamak; an itibariyle biraz lüks...Zırhlı ile oynayabilmek bazı önşartları yerine getirmiş olmayı gerektirir...bulunduğunuz seviyelerde ki zırhlılar genelde 30-31 saniyede 1 atış yapar...kısaca ıskalama gibi lüksünüz yok,ıskalamamak için de atış süresi kısa olan Kruvazör gibi gemilerde minumum 500-600 savaş yapmanız gereklidir...Size tavsiyem,atış mekaniklerini çözebileceğiniz düzeyde Kruvazör ile savaş yapmanız ,Zırhlılara sonradan geçmeniz...71 savaş yaparak şuanda karşınızda seviye 7 gemileri rakip olarak görebilmektesiniz...kısaca takımdan önce kendimizi değerlendirmemiz gerekli,Çabucak ölmelerinden şikayetçi olduğunuz takım arkadaşlarınız arkalarında Zırhlı rolünü bilen ve uygulayan Zırhlı takım arkadaşları bulamadığından ucuza harcanmış olabilirler,bunları unutmamalısınız,özellikle bulunduğunuz seviyelerde zırhlı oyuncularında harita sınırlarından oynama eğilimi bulunmaktadır...aman bana kimse dokunmasın ben uzaktan uzağa atayım indireyim düşüncesi hakimdir...haliyle Zırhlı desteğinden yoksun Kruvazör ve Muhripler de kolay lokma olmaktadır.Kayıt tarihiniz olarak aramızda sadece 30 gün fark var bu süre içerisinde aramızda +8250 savaş sayısı farkı var ,kısaca oyundan soğuttular beni demek için çok erken çünkü aslında oyuna hiç başlamamış ve ısınmamış durumdasınız,en iyisi ben bırakayım oynamayayım demek için de erken çünkü zaten başlamış ve oyunu oynayan kişi statüsünde değilsiniz.Sonuç; yakınmak dibe vurmak ve isyan etmek için çok erken...kendinize zaman ve şans tanımalısınız...1500-2000 savaştan sonra bir çok şeyin değiştiğini göreceksiniz...

• Cool 2

[D_S_W]
Players
192 posts
7,261 battles

Arkadaşlar, peki şikayet butonlarında yer alan kötü oynuyor butonu neyin nesidir? Bu butonun asıl amacı kötü oyuncu olarak şikayet edilenleri bir takıma toplamak değilmidir? Yada wows oyunculara takometre takıp cezamı kesiyor?

Tartışma yada konuyu baltalamak için yazmıyorum. 200 savaşı var diye şikayet etmeyecek mi?  Evet tecrübesi az ben clevlandla 500 maç yapmışımdır...

17 minutes ago, _CaNBaNuR_ said:

Merhabalar,129 savaşın 71 tanesinde Zırhlı kullanmışsınız ve genel hasar ortalaması ile şuana dek almış olduğunuz en yüksek hasar değerini incelediğimde ,aslında sizin için Zırhlı ile oynamak; an itibariyle biraz lüks...Zırhlı ile oynayabilmek bazı önşartları yerine getirmiş olmayı gerektirir...bulunduğunuz seviyelerde ki zırhlılar genelde 30-31 saniyede 1 atış yapar...kısaca ıskalama gibi lüksünüz yok,ıskalamamak için de atış süresi kısa olan Kruvazör gibi gemilerde minumum 500-600 savaş yapmanız gereklidir...Size tavsiyem,atış mekaniklerini çözebileceğiniz düzeyde Kruvazör ile savaş yapmanız ,Zırhlılara sonradan geçmeniz...71 savaş yaparak şuanda karşınızda seviye 7 gemileri rakip olarak görebilmektesiniz...kısaca takımdan önce kendimizi değerlendirmemiz gerekli,Çabucak ölmelerinden şikayetçi olduğunuz takım arkadaşlarınız arkalarında Zırhlı rolünü bilen ve uygulayan Zırhlı takım arkadaşları bulamadığından ucuza harcanmış olabilirler,bunları unutmamalısınız,özellikle bulunduğunuz seviyelerde zırhlı oyuncularında harita sınırlarından oynama eğilimi bulunmaktadır...aman bana kimse dokunmasın ben uzaktan uzağa atayım indireyim düşüncesi hakimdir...haliyle Zırhlı desteğinden yoksun Kruvazör ve Muhripler de kolay lokma olmaktadır.Kayıt tarihiniz olarak aramızda sadece 30 gün fark var bu süre içerisinde aramızda +8250 savaş sayısı farkı var ,kısaca oyundan soğuttular beni demek için çok erken çünkü aslında oyuna hiç başlamamış ve ısınmamış durumdasınız,en iyisi ben bırakayım oynamayayım demek için de erken çünkü zaten başlamış ve oyunu oynayan kişi statüsünde değilsiniz.Sonuç; yakınmak dibe vurmak ve isyan etmek için çok erken...kendinize zaman ve şans tanımalısınız...1500-2000 savaştan sonra bir çok şeyin değiştiğini göreceksiniz...

Harika yazmış, montana yada kurfustla oynamıyorum. Takıma yazık ediyorum. 130 150k larla 90k ortlama dmg lerle x zırhlı ile oynanmaz. Birileride çıkar sana herşey ters komple sil diyebilir :)

Atışını düzeltmeden zırhlı ile oynamak takıma zarar verir. Bu kesinlikle net! Her maç en az 2 kru alman gerek, zırhlılara zarar vermen vs gerek. Oyunu uzatman tehdit unsuru olarak canlı kalman gerek. Örneğin yamato gerçeği x gemilerimle oynarken her an yamatoya denk gelebilirim korkusu çekmem gibi....

Kendi canından daha fazla zarar vermen zaten matematiksel şart. Zırhlı ile iyi oynarsan iyi profil yapabilirsin ancak oynayamazsan takıma ciddi zarar verirsin.

[CMMR]
Players
681 posts
15,062 battles
36 minutes ago, KEBAP_POWER said:

200 savaşı var diye şikayet etmeyecek mi?  Evet tecrübesi az ben clevlandla 500 maç yapmışımdır...

Harika yazmış, montana yada kurfustla oynamıyorum. Takıma yazık ediyorum. 130 150k larla 90k ortlama dmg lerle x zırhlı ile oynanmaz. 

200 savaşın var bu yüzden şikayet etme hakkın yok demedim :) 129 savaşın  var kısaca oyunu-mekanikleri-gemileri-rolleri tam olarak bilmiyorsun,şuanda şikayetçi olduğun konuları,deneyim kazanmış olduğunda çok daha farklı yorumlayacaksın...kendine zaman ve şans tanımalısın dedim :)

Buarada 130-150k lar ile 90k ortalama ile seviye 10 zırhlı oynanmaz düşüncesine tamamen karşıyım...uçak gemisi kaptanlarının bile (branş olarak cv seçenler) ortalamalarına baktın mı geneline...kısaca seviye 10 savaşlarda kaç tanesinde +150k yapabiliyorsun ki...bunu yapabilmen için zaten takımındaki kişilerin çok pasif oyuncu olması gerekli,karşı rakip takımdakilerin ise manevra yetenekleri çok düşük olması gerekli...haliyle seviye 10 savaşlardan bahsediyoruz minumum 1500-200 savaş deneyimi olan kişilerden bahsediyoruz...benim 20-30k ile bitirdiğim onlarca savaş var seviye 10 da...pastadan bu kadar pay düştü...6 dakikada savaş bitti felan filan...yanlış yönlendirmeler yapmak doğru değil yani seviye 10 a geçtim her maç +150k vuracam diye bişey yok...tamam ben de seviye 10 zırhlı ile +200k-250k üstüne çıktığım bir çok savaş yaptım , bunları toplasan toplam seviye 10 gemiler ile yaptığım savaşların anca %10 nu eder...Oyundaki en büyük can havuzu seviye 10 savaşlarında var...kısaca üst düzey hasar vurabilme potansiyeli ve şansına buralarda sahibsin fakat önemli olan konu şu...pastadan ne kadarı sana düşecek :) pastadan iyi pay alabilmen için takımının kötü olması gerekli birazcık :)

[D_S_W]
Players
192 posts
7,261 battles
44 minutes ago, _CaNBaNuR_ said:

200 savaşın var bu yüzden şikayet etme hakkın yok demedim :) 129 savaşın  var kısaca oyunu-mekanikleri-gemileri-rolleri tam olarak bilmiyorsun,şuanda şikayetçi olduğun konuları,deneyim kazanmış olduğunda çok daha farklı yorumlayacaksın...kendine zaman ve şans tanımalısın dedim :)

Buarada 130-150k lar ile 90k ortalama ile seviye 10 zırhlı oynanmaz düşüncesine tamamen karşıyım...uçak gemisi kaptanlarının bile (branş olarak cv seçenler) ortalamalarına baktın mı geneline...kısaca seviye 10 savaşlarda kaç tanesinde +150k yapabiliyorsun ki...bunu yapabilmen için zaten takımındaki kişilerin çok pasif oyuncu olması gerekli,karşı rakip takımdakilerin ise manevra yetenekleri çok düşük olması gerekli...haliyle seviye 10 savaşlardan bahsediyoruz minumum 1500-200 savaş deneyimi olan kişilerden bahsediyoruz...benim 20-30k ile bitirdiğim onlarca savaş var seviye 10 da...pastadan bu kadar pay düştü...6 dakikada savaş bitti felan filan...yanlış yönlendirmeler yapmak doğru değil yani seviye 10 a geçtim her maç +150k vuracam diye bişey yok...tamam ben de seviye 10 zırhlı ile +200k-250k üstüne çıktığım bir çok savaş yaptım , bunları toplasan toplam seviye 10 gemiler ile yaptığım savaşların anca %10 nu eder...Oyundaki en büyük can havuzu seviye 10 savaşlarında var...kısaca üst düzey hasar vurabilme potansiyeli ve şansına buralarda sahibsin fakat önemli olan konu şu...pastadan ne kadarı sana düşecek :) pastadan iyi pay alabilmen için takımının kötü olması gerekli birazcık :)

90k ortalama ile montana ile oynamanın takıma yazık olacağını düşündüğüm için montana yada kurfurstla oynamamayı tercih ediyorum. Hem yetersiz olduğunu düşünüyorum ( genele yayıyorum   montana ile her savaş 100k vurabilsem açık konuşayım sadece onunla oynarım)

Bunun yerine 80k ortalama ile hindenle oynamanın takıma daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Arkadaş davasında hem haklı hemde haksız. Haksız olduğu tarafları zaten yazmışşınız. Haklı olduğu taraf binlerce savaş yapmış bizlerle ilk andan itibaren tamamen aynı haklara sahip olması gerekliliği.  

Players
125 posts
10,611 battles
4 hours ago, KEBAP_POWER said:

Arkadaşlar, peki şikayet butonlarında yer alan kötü oynuyor butonu neyin nesidir? Bu butonun asıl amacı kötü oyuncu olarak şikayet edilenleri bir takıma toplamak değilmidir? Yada wows oyunculara takometre takıp cezamı kesiyor?

Sadece senin kendini daha iyi hissetmen için var. Adamın profildeki karması eksilere düşmediği için sıfırda kalıyor o kadar. Karma yüksek olsun düşük olsun eşleşme sistemi ve oyuna hiçbir etkisi yok.

Arkadaşın statlarına yeni baktım ve kusura bakmasın ama problemli oyuncu kendisi. Dunning krüger efekt diye bir şey var. Aynen bu olayı bahsediyor. 

• Cool 1

[BV]
Players
570 posts
13,642 battles
31.12.2017 saat 00:16'de, Fabesttr dedi:

Ben özellikle kötü yada iyi oyuncuların toplandığı bir MM olduğunu düşünmüyorum. Sizin durumunuzun şöyle bir açıklaması olabilir:
Eğer el bitimindeki sonuç ekranına dikkat ederseniz bazı usta oyuncuların strest atmak yada WR yükseltmek için düşük seviye maçlara girdiğini görürsünüz. Bunu anlamanızı sağlayacak şey ise klan isimlerinin renkleridir. Eğer bu durumla karşılaşmıyorsanız o zaman diyecek laf yok. GG WP yazıp geçeceksiniz.

Ayrıca ilk hesabın günahı olmaz, bence o hesabı biraz daha tecrübe edindikten sonra bırakıp yeni hesap açmalısınız. Hem daha iyi bir istatistik sahibi olursunuz hem de şuan süründüğünüz seviyelerden yağ gibi akarsınız :)

[-GKM-]
Players
4 posts
403 battles

Arkadaşlar benim 200 oyun oynamam veya daha az çok oynamam sorun değil burada. Ben sürekli online oyun oynayan birisiyim diğer oyunlarda bir takıma sırf kötü vermezler kötü iyi karma yapılır ki iyiler sırtlasın gerektiğinde takımı ama burada öyle birşey söz konusu değil burada ya herkes iyidir yada herkes kötüdür sürekli yenilgi alıyorum diye bende kötü kategorisinde oynuyorum benim bundan sonrada tüm oyunlarım böyle geçecek bu kesin. Bazen gerçekten işi bilen oyuncular geliyor ama yine kaybediyoruz bu sorun değil ama genel maçlarımın cogunda oyuncular ne yapması gerektiğini bilmediği için ölüyorlar bu yuzden yeniliyorum benim şikayetim buna. adam zırhlı oynuyor muhriplerin cirit attıgı daracık alana zırhlı ile girmeye kalkıyor yiyor 5 6 torpido batıyor birisi de muhrip oluyor misal manevra kabiliyeti yüksek gemi ile armut gibi dümdüz gidiyor  menzildeki ilk zırhlıda tek atıyo adama oyun gene yenilgi biraz oyun oynamayı bilen insanlar gelsin mantık yürütebilen bu benim derdim. oyuna daha baslamadan şevkim kırılıyor benim ben normalde bırakmıştım geri geldim oyuna ve değişen bişey olmamış aynı tas aynı hamam.  ve oyuna ne olduysa artık sistem de yetersiz kalıyor 12 fps ile oynamaya calısmak gercekten işkence :)

Players
125 posts
10,611 battles
1 hour ago, Fabesttr said:

Arkadaşlar benim 200 oyun oynamam veya daha az çok oynamam sorun değil burada. Ben sürekli online oyun oynayan birisiyim diğer oyunlarda bir takıma sırf kötü vermezler kötü iyi karma yapılır ki iyiler sırtlasın gerektiğinde takımı ama burada öyle birşey söz konusu değil burada ya herkes iyidir yada herkes kötüdür sürekli yenilgi alıyorum diye bende kötü kategorisinde oynuyorum benim bundan sonrada tüm oyunlarım böyle geçecek bu kesin. Bazen gerçekten işi bilen oyuncular geliyor ama yine kaybediyoruz bu sorun değil ama genel maçlarımın cogunda oyuncular ne yapması gerektiğini bilmediği için ölüyorlar bu yuzden yeniliyorum benim şikayetim buna. adam zırhlı oynuyor muhriplerin cirit attıgı daracık alana zırhlı ile girmeye kalkıyor yiyor 5 6 torpido batıyor birisi de muhrip oluyor misal manevra kabiliyeti yüksek gemi ile armut gibi dümdüz gidiyor  menzildeki ilk zırhlıda tek atıyo adama oyun gene yenilgi biraz oyun oynamayı bilen insanlar gelsin mantık yürütebilen bu benim derdim. oyuna daha baslamadan şevkim kırılıyor benim ben normalde bırakmıştım geri geldim oyuna ve değişen bişey olmamış aynı tas aynı hamam.  ve oyuna ne olduysa artık sistem de yetersiz kalıyor 12 fps ile oynamaya calısmak gercekten işkence :)

Kardeş sen iyi bir oyuncu değilsinki başkalarını eleştir. Eminim ki sende bilmiyorsun ne yapman gerektiğini.

Kategori falan yok. 

• Funny 1

Players
213 posts
4,249 battles
10 hours ago, Fabesttr said:

Bizim CAPde bir düşman muhripi ele geçireye başlamış. Aaz sonra bizim iki kruvazör düman CAP'ine girdi. Onlardan kaçmaya çalışan canı az kalmış bir düşman muhribi de var. Bizim CAP'in %70'i, onların CAP'in %90'ı tamamlanmışken bizim iki akıllı(!) kruvazör capten çıkıp az canlı muhripi takip ettiler. Chatten yırtındım sakın çıkmayın diye ama yine de çıktılar ve gümüş tepsiyle oyunu hediye ettiler.

Demem o ki evet oyunda mal çok. Oynamayı bilmeyen ya da oynayamayan da çok. Fakat rastgele savaşa giriyorsan bu gibi durumları kabul edip gireceksin, yapacak bir şey yok.

belirttiğin online oyunlardaki gibi iyi ve kötüleri takımlara serpiştirme yapmıyor wows. Oyuncuların iyi kötü olmalarına bakmaz MM. Sadece gemilere bakıp ona göre kurar oyunu. Tank oyununda XVM olduğu için bunu daha net görebilirsin. Bir takım kıpkırmızı beceriksiz dolu iken bir takım yeşilli mavili uzman oyuncularla dolu olabilir. Kazanma ihtimalinin %6 olduğu maçlar bile denk geldi. 

Oyunda kendin, kendi görevini yapabiliyor musun ona bak. Yaptıysan oyunu mutlu bitir. Müfreze olarak savaşlara girerek kazanma ihtimalini arttırabilirsin. Ya da sıralamalı savaşlara girip kendini gerçekten kasan oyuncularla oynayabilirisin.

Bir de arkadaşların demek istedikleri muhtemelen senin de farkında olmadan hatalı ve eksik yaptığın tonla şey var oyunda. Durum böyle iken başkalarının görevlerini yerine getirmiyor olmasından şikayet etmen ironik olmuş. ( Belki de senin girmen gereken o daracık alana sen girmediğin için zırhlı girmek zorunda kalmış olabilir mesela :) )

İyi oyunlar.

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.