Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.

52 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,980 posts

Problem z pomocniczą jest taki, że jest ona dość sytuacyjna. Właściwie trzeba mocno lecieć do przodu by ją wykorzystać. Wystarczy drobny błąd i jest się pierwszą ofiarą przeciwnika. Jak znowu czeka się za długo to nie ma do kogo strzelać, a nie inwestując w działa główne potrafimy wtedy mało co zrobić. Inwestowanie w dodatkową oznacza przestawienie się na walki w zwarciu - warto wtedy mieć moduł na wykrywanie torped i umiejętności kapitana. Jest to trudna, ale czasem satysfakcjonująca gra - w dodatku z moich obserwacji wynika, że taka walka daje więcej punktów doświadczenia.
Ciężko mi o samym Gneisenau coś napisać, bo zanim zacząłem go maksować udało mi się zdobyć Bismarcka z misji. Popytaj o szczegóły w temacie o tym pancerniku. Wydaje mi się, że można stawiać na nim na walkę w zwarciu - także z powodu torped.
Zaznaczanie celów niestety nie wpływa na celność baterii głównej. To raczej efekty psychologiczny.

• Cool 1

Players
1,693 posts
7,993 battles

Słabo. Nie powiedział, że te "tickmarki" mogą być wyskalowane do np. 20 lub 30 węzłów, więc trzeba czasem przeliczać.

Players
566 posts
4,989 battles
On 9.04.2018 at 6:34 PM, Goomich said:

Słabo. Nie powiedział, że te "tickmarki" mogą być wyskalowane do np. 20 lub 30 węzłów, więc trzeba czasem przeliczać.

Wydaje mi się, że dość łopatologicznie wyjaśnione, trochę własnej dedukcji i można wyciągać staty a szczególnie DPB. Dużo wartościowych info a przede wszystkim wyłożone naprawdę najprościej jak się da i obrazowo reszta to wyciąganie wniosków,nauka i praktyka.

[SFD]
Players
4 posts
2,256 battles

Mam pytanie. O ile może teoretycznie wzrosnąć celność podczas blokowanie dział na celu. Mam 1700 bitew i nigdy tego nie użyłem. 

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
22 minutes ago, jomrm said:

Mam pytanie. O ile może teoretycznie wzrosnąć celność podczas blokowanie dział na celu. Mam 1700 bitew i nigdy tego nie użyłem. 

Na pewno to używasz: wystarczy że ustawisz celownik na wrogu i po chwili jest on zablokowany na celu. Bez zablokowania rozrzut jest 2 razy większy.

Beta Tester
21 posts
6,166 battles

Lepiej byście zdradzili jak to jest, że niektórym pociski po salwie nie rozchodzą się tylko lecą jakby w wiązce. Moje po każdym strzale rozlatują się na wszystkie strony świata, tak że to całe oznaczenie celu nic nie daje. :Smile_sceptic:

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
18 minutes ago, Weles_z_Nawii said:

Lepiej byście zdradzili jak to jest, że niektórym pociski po salwie nie rozchodzą się tylko lecą jakby w wiązce. Moje po każdym strzale rozlatują się na wszystkie strony świata, tak że to całe oznaczenie celu nic nie daje. :Smile_sceptic:

RNG. 

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
1 hour ago, Weles_z_Nawii said:

Jakoś mnie to nie przekonuje. Inni gracze nie mają jakiegoś rng?

Wszyscy mają to samo RNG - czyli losowość. Głupia sprawa, ale tak to działa. Naciskasz przycisk, a system losuje jak polecą pociski. Każdemu. Tak samo. Losowo.

Players
5,398 posts
24,445 battles

Co do celowania na tzw. sekundy, to z tego co przeczytałem zgadzało się z celownikiem tylko na około 16 km.

Zostało to dopracowane w modzie celownika dynamicznego Nomogram Classic, żeby zgadzało się na każdej odległości dla celów idących na 30 węzłów na górnej podziałce, a 20 na dolnej.

Zaś Nomogram Modern (to nie są moje mody. Zrobił je Rosjanin.) dostepny w Modstation i Aslainie poszedł jeszcze dalej i już nie trzeba patrzeć na sekundy, bo na celowniku są już skalujące sie wraz z ogległością, (zoomem i naszą rozdzielczością ekranu - tak jak w Classicu też), podziałki na 10, 20, 30 i 40 węzłów, co w zasadzie zamyka temat celowania przynajmniej do celów idących bokiem i pomaga w tych idących pod kątem, bo mamy juz jakiś punkt odniesienia. Przetestowałem go i nawet na max dystansach jest bardzo dokładny.

Standardowa wersja jest biała (jest też i cały zielony), co potrafi się zlewać z otoczeniem, wiec kolorystykę dla lepszej widoczności sobie zmodyfikowałem, cyferki prędkości powiększyłem i przesunąłem pod spód, żeby nie były zasłaniane przez okręty do których celujemy.

shot-21_05.15_10_33.28-0300.thumb.jpg.c6c4736d48f7adf08fd5f776d9e9261a.jpg

• Cool 3

Players
62 posts
20,907 battles
15 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Standardowa wersja jest biała, co potrafi się zlewać z otoczeniem, wiec kolorystykę dla lepszej widoczności sobie zmodyfikowałem, cyferki prędkości powiększyłem i przesunąłem pod spód, żeby nie były zasłaniane przez okręty do których celujemy.

shot-21_05.15_10_33.28-0300.thumb.jpg.c6c4736d48f7adf08fd5f776d9e9261a.jpg

Nic tylko prosić o taką wersję w modach Alsaina. Dzięki za wcześniejsze Twoje mody :)

Players
5,398 posts
24,445 battles
On 5/15/2021 at 5:04 PM, BlackBird_941 said:

Nic tylko prosić o taką wersję w modach Alsaina. Dzięki za wcześniejsze Twoje mody :)

To nie jest mój mod, ja tylko zrobiłem sobie reskin dla lepszej widoczności pod siebie (oryginał jest cały biały i tez zielony). Żeby opublikować tą wersję kolorystyczna, musiałbym najpierw spytac się autora, czy pozwala na takie zmiany i ich publikowanie.

• Cool 1

Players
62 posts
20,907 battles

Fajnie to u Ciebie wygląda, może mu podpowiedzieć o takiej wersji? Jest zapotrzebowanie :D

Players
351 posts
17,065 battles

Czy ktoś wie o ile % RNG "koryguje" celowanie, DMG itd? W WOT to było o ile pamiętam +/- 25%.

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
1 hour ago, ThomAS661 said:

Czy ktoś wie o ile % RNG "koryguje" celowanie, DMG itd? W WOT to było o ile pamiętam +/- 25%.

RNG wcale nie koryguje uszkodzeń. Uszkodzenia są tylko wypadkową punktu trafienia (przebicie na wylot, skruszenie, przebicie czy cytadela - to stałe wartości niezależne od losowości). Losowość jest tylko w tym gdzie pociski polecą (rozrzut poziomy - wynikający z niego pionowy i sigma). 

Players
351 posts
17,065 battles
2 minutes ago, Dark_Havoc said:

Losowość jest tylko w tym gdzie pociski polecą (rozrzut poziomy - wynikający z niego pionowy i sigma)

Ale wiesz ile jest w % tej losowości?

Players
351 posts
17,065 battles

Dzięki. Czyli w zależności od sigmy jest to od ok 6 do 89 procent.

Uffff..... to niezły przedział i możliwość wpływania na grę - i to tylko dla Sigmy.

Po co stosować tak duży RNG????? Aby wyrównać szanse? Wytłumaczyć jakieś niedoskonałości serwerów?

Czyli RNG w WOT to mały pikuś :).

A dla rozrzutu pionowego i poziomego nie ma RNG?

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
22 minutes ago, ThomAS661 said:

Dzięki. Czyli w zależności od sigmy jest to od ok 6 do 89 procent.

Uffff..... to niezły przedział i możliwość wpływania na grę - i to tylko dla Sigmy.

Po co stosować tak duży RNG????? Aby wyrównać szanse? Wytłumaczyć jakieś niedoskonałości serwerów?

Czyli RNG w WOT to mały pikuś :).

A dla rozrzutu pionowego i poziomego nie ma RNG?

Nie wiem jak to wyczytałeś (te 6% do 89%). Sigma to ten element losowości - a działa tylko w obrębie rozrzutu - a ten jest z góry zdefiniowany. 

To znaczy, że pociski o rozrzucie np. 100m na 15km zawsze wpadną w ten sam obszar. Tylko przy wysokiej sigmie większość spadnie (z dużym prawdopodobieństwem) w środek obszaru, a z dużo mniejszym w obrzeże. 
Dla tego przykładu widać że przy praktycznie dowolnej sigmie 50% pocisków wpadnie w obszar 50% rozrzutu - to znaczy w obszar 50m. Przy sigmnie 1.5 pociski w tym obszarze rozlecą się prawie równo, a przy sigmie 2.1 większość trafi w obszar jakiś 1/4 rozrzutu - czyli 25m. 

To prawdopodobieństwo "symuluje" niedoskonałość broni - jak w rzeczywistości nawet z tej samej lufy pociski nigdy nie trafią w dokładnie ten sam punkt. 

Players
351 posts
17,065 battles

Czyli na wykresie mamy tylko wartości samej sigmy, od ok 0.05 (5%) do ok 0.88 (88%), a wartości RNG które wpływają na ten wylosowanie tego przedziału nadal nie znamy

[ISEN]
Moderator
4,980 posts
1 hour ago, ThomAS661 said:

Czyli na wykresie mamy tylko wartości samej sigmy, od ok 0.05 (5%) do ok 0.88 (88%), a wartości RNG które wpływają na ten wylosowanie tego przedziału nadal nie znamy

Zatem spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć sens tego wykresu:
image.thumb.png.97ad69fd94a51d88809eabf757a0d6c1.png

Na osi poziomej jest wartość rozrzutu np. 100m oznacza, że tam gdzie mamy -1 będzie 50m w lewo od punktu celowania, a tam gdzie jest 1 - 50m w prawo od miejsca celowania.
Szansa, że pocisk trafi dokładnie w punkt w który celujesz wynosi od blisko 85% (dla sigmy 2.1) do 65% dla sigmy 1.5. To, że nie trafi w środek, a gdzieś obok (w zakresie -1 1, albo 50m w prawo, 50 metrów w lewo) wynosi odpowiednio 15% dla sigmy 2.1, i 35% dla 1.5. A to jak daleko padnie zależy od losowości. W przypadku sigmy 1.5 masz jakieś 15% szans że trafi na brzeg (50 metrów od środka), a w przypadku sigmy 2.1 - jakieś 8%. Wszystko w środku zależy od RNG. I to jest losowane w momencie oddania strzału i to dla każdego pocisku osobno. Stąd raz wszystkie pociski lecą w grupie i trafiają w środek, a innym razem lecą po różnych torach. 
Trzeba pamiętać, że w grze podany jest rozrzut poziomy, a pionowy zależy od bardzo wielu czynników - toru lotu pocisków, odległości itp. 

Players
351 posts
17,065 battles
11 hours ago, Dark_Havoc said:

I to jest losowane w momencie oddania strzału

Czyli tak jak piszesz następuje losowanie 8% do 85% dla całego zakresu Sigmy. 

Jak dla mnie to bardzo duży zakres - wręcz taki który w przypadku braku szczęścia skutecznie może zniwelować poziom zawodnika (czytaj: będzie trafiał wszystko poza statkiem przeciwnika). 

Dzięki za cierpliwe tłumaczenie - uświadomiłem sobie "przyczyny" nieprzewidywalności tej gry i jeszcze kilku innych kwestii o których nie ma sensu się rozwodzić....