Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
MustangSally_

3 avcılı shokaku kaldırılsın

2 comments in this topic

Recommended Posts

Players
31 posts
5,874 battles

Amerika uçak gemilerini değiştirdiniz 1 avcılı loadout verdiniz alın oynayın dediniz karşımıza ne çıksa 2 avcılı çıkıyor hadi onu bi şekilde idare edebiliyoruz, 3 avcı nedir ya kaldırın şunu madem Amerika'dan kaldırdınız Japonlarda neden var? kendi uçağımızı mı koruyalım spot mu yapalım takımdakileri mi koruyalım nereye yetişmemizi bekliyorsunuz?

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
570 posts
15,350 battles

Amerikan CV'lerinden kaldırılma sebebi seni ya FD yada AD ile sınırlıyor olmasaydı ve FD seçersen hasar veremiyor, AD seçersen hava üstünlüğünü kaybediyordun. O yüzden bu karışıklığı giderdiler ve kaldırdılar.

 

Japon CV'lerine gelince, bir uçak gemisi ustası olarak şunu söyleyebilirim ki uzun bir zaman boyunca Japon CV'ler oyunda ezik olarak kaldı ve yaşadı. 1 US avcısı 2 Japon avcısını rahatlıkla tokatlıyordu ki halen rahatlıkla tokatlıyor. Oyunun eski halini sen bilmezsin, Lexington 2-1-1 di ve aşırı güçlü bir vaziyette öne çıkıyordu aynı şekilde Essex ve Midway de 2 avcılı setuplar vardı.

 

3 avcılı Shokaku'ya gelicek olursak, evet zor bir durum ancak alt edilemez değil. T10'da Midway ile oynarken(tek avcılı) çok fazla 4 avcılı Hakuryu ile karşılaştım. Bu durumda yapabileceğin en akıl kârı hareket takımındaki AA CA/CL'yi bulman ve onunla iş birliği yapman olacaktır. Bunlar birer seçim, 3 avcılı Shokak bir tercih meselesi bu meselede oyuna kötü bir etki yapmıyor. O yüzden kaldırılmasını beklememelisin.

 

Not: FD: Fighter Deck, AD: Assault Deck, CA:Ağır Kruv., CL: Hafif Kruv. CV: Carrier Vessel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×