Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
MustangSally_

3 avcılı shokaku kaldırılsın

2 comments in this topic

Recommended Posts

Players
31 posts
5,717 battles

Amerika uçak gemilerini değiştirdiniz 1 avcılı loadout verdiniz alın oynayın dediniz karşımıza ne çıksa 2 avcılı çıkıyor hadi onu bi şekilde idare edebiliyoruz, 3 avcı nedir ya kaldırın şunu madem Amerika'dan kaldırdınız Japonlarda neden var? kendi uçağımızı mı koruyalım spot mu yapalım takımdakileri mi koruyalım nereye yetişmemizi bekliyorsunuz?

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BV]
Players
570 posts
13,642 battles

Amerikan CV'lerinden kaldırılma sebebi seni ya FD yada AD ile sınırlıyor olmasaydı ve FD seçersen hasar veremiyor, AD seçersen hava üstünlüğünü kaybediyordun. O yüzden bu karışıklığı giderdiler ve kaldırdılar.

 

Japon CV'lerine gelince, bir uçak gemisi ustası olarak şunu söyleyebilirim ki uzun bir zaman boyunca Japon CV'ler oyunda ezik olarak kaldı ve yaşadı. 1 US avcısı 2 Japon avcısını rahatlıkla tokatlıyordu ki halen rahatlıkla tokatlıyor. Oyunun eski halini sen bilmezsin, Lexington 2-1-1 di ve aşırı güçlü bir vaziyette öne çıkıyordu aynı şekilde Essex ve Midway de 2 avcılı setuplar vardı.

 

3 avcılı Shokaku'ya gelicek olursak, evet zor bir durum ancak alt edilemez değil. T10'da Midway ile oynarken(tek avcılı) çok fazla 4 avcılı Hakuryu ile karşılaştım. Bu durumda yapabileceğin en akıl kârı hareket takımındaki AA CA/CL'yi bulman ve onunla iş birliği yapman olacaktır. Bunlar birer seçim, 3 avcılı Shokak bir tercih meselesi bu meselede oyuna kötü bir etki yapmıyor. O yüzden kaldırılmasını beklememelisin.

 

Not: FD: Fighter Deck, AD: Assault Deck, CA:Ağır Kruv., CL: Hafif Kruv. CV: Carrier Vessel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×