Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Davao

Chung Mu IX tier

15 comments in this topic

Recommended Posts

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
84 posts
9,884 battles

Nikt nie gra tym DD? Wszyscy traktują go jako przejściówka do X? Ja rozegrałem nim 24 bitwy, powiem że powinienem od razu z wolnego expa przejść na szybsze torpedy - polecam.

Następnie drugi kadłub a potem zrobiłem zasięg dział. Mam o 5k mniej obrażeń niż średnia, więc nie jestem autorytetem..., 1.3 fraga więc nieco lepiej.

Gram z dymem, ale raczej użyczam go innym chyba że mam szanse zwiać, przez weekend miałem zawsze po kilka radarów i nie rzadko lotnisko wiec gra się na "krawędzi".

Jak dla mnie działa fajne, przez 3 dni weekendu "zlałem" wszystkie JPN DD spotkane na capie, Z23, Z46, Bensony i Fletchery, DD RU nie spotykam na "krótko", spotkane Yueyangi i Gearingi mnie "rozszczelały".

Co do torped, to jak wejdą trzy to jest przeważnie "dewastacja".

Czekam na opinie bardziej doświadczonych graczy.

• Cool 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
84 posts
9,884 battles

Powoli kończę przygodę z Chung Mu, 54 bitwy, prawie 60% WR, 60k obrażeń na bitwę i 1.2 fraga - jak ktoś jest zakochany w JPN DD to pokocha tą deskę, na capie się obroni albo zwieje jak ktoś gra z dymem, nawet przy 4 radarach na stronę można robić dobre wyniki (3 x kraken mi wpadł przez 50 bitew, duży kaliber też kilka razy). Podkreślam że "zwaliłem sztukę" że z wolnego expa od razu nie brałem szybszych torped - to robi różnicę!!!

Nadal czekam na opinie bardziej doświadczonych graczy.

[HOB]
Players
156 posts
16,057 battles

Regi sam wystawiłeś laurkę - rekomendację (bez dwóch zdań dobrą )  . Za dobry niszczyciel , właśnie dostał znieczulenie do dymu . Ciekawe  , każdy jeden Azjata  też . Z drugiej strony Gearing dostał do wyboru torpedy z Flechera ,wydaje mi się  masakryczny buff . Tylko na takich będę pływał kiedy  sobie Go  kupię , o Azjacie  z 10 już nie myślę  . Teraz  stał się słaby .

Players
825 posts
8,939 battles

Najbardziej efektywny build pod ten niszczyciel to łowca. A więc adrenalina, przeżywalność, kamuflaż i radiolokalizacja. Do tego ładujemy specjal apgrejd pt radar, w ostatnim slocie szybsze przeładowanie i mamy zabójcę wszystkiego co małe i się nawinie na 5-7 km. Naprawdę świetny dd. Kiedy Kagero nas wyspotuje odpalamy radar i od razu mamy go na widelcu.

[PUNKS]
Players
71 posts
7,025 battles

Takie mam dziwne wrażenie, że coś mi się zepsuło...

Cała linia bardzo przyjemna, 6-8 grało mi się lekko i szybko a od wczoraj Chung Mu zepsuł mi radochę.

Albo ze mną coś nie tak albo okręcik wadliwy?

Dodam, że moduły zrobiłem od razu z wolnego bo zależy mi go skończyć do CW.

Kapitan też przeszkolony z wolnego na 17 punktów.

Bez nazwy-1.jpg

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,720 posts
20,110 battles
On 10/15/2018 at 12:01 PM, Darth__Punk said:

Takie mam dziwne wrażenie, że coś mi się zepsuło...

Cała linia bardzo przyjemna, 6-8 grało mi się lekko i szybko a od wczoraj Chung Mu zepsuł mi radochę.

Albo ze mną coś nie tak albo okręcik wadliwy?

Chung Mu trzeba wyczuć - kapitan 18-19 perków, zrobiony 100% pod spam torpedami... ma je dość krótkie ale tak nimi wali że ło maj gad.... okręt tak fajny że ja tam zamierzam go odkupić 

YY to jednak bardziej radarowy-gunship, polujący na inne deski... Chung Mu klasyczny mega zwrotny torpedo-spamer

Players
825 posts
8,939 battles

Rewelka pod rankingi. Zauważyłem że wielu gra z dymem i w ten sposób marnuje potencjał tego niszczyciela. Z drugiej strony inne maluchy nie spodziewają się radaru i potrafią ci zadymić tuż pod nosem. Nie trzeba długo zgadywać co się stanie jak złapiesz takiego delikwenta na ~5km. 

Players
3,279 posts
16,901 battles

Jego brat - Black jest raczej lepszy od Azjaty. Na razie, bo co będzie dalej, to nie wiadomo. Znając życie, to walną mu ze 4.5s przeładowania i go dorżną.

Różnice:  -3 węzły, + dym, torpy: +3,2 km, +30% większy DPM. Wiem, torpy są wolne, ale mają zasięg i jednak wchodzą. Śmieszne jest to, że obydwa są lepsze od X Yueyanga ;-)

Players
825 posts
8,939 battles
11.02.2019 o 06:05, Odo_Toothless napisał:

Jego brat - Black jest raczej lepszy od Azjaty. Na razie, bo co będzie dalej, to nie wiadomo. Znając życie, to walną mu ze 4.5s przeładowania i go dorżną.

Różnice:  -3 węzły, + dym, torpy: +3,2 km, +30% większy DPM. Wiem, torpy są wolne, ale mają zasięg i jednak wchodzą. Śmieszne jest to, że obydwa są lepsze od X Yueyanga ;-)

Dym jest prowokacją do użycia radaru i dla mnie na rankingach jest wręcz wadą. Torpedy Blacka też są niewiele szybsze niż sam Black - co nie znaczy że nie będą wchodzić jak się je dobrze puści. Tylko widzisz nimi się torpeduje dany obszar a Azjatą torpedujemy okręty. Po prostu :Smile_trollface:.

Zwykle używam lokalizacji do odnajdywania niszczarek ale jak cuś zadymi to od razu tam płynę a zaraz za mną krążowniki które to niszczyciele przecież tak uwielbiają :Smile_teethhappy:.

[PLO]
[PLO]
Players
625 posts
4,312 battles

A jeszcze dostanie 5 sekund do radaru. 

To z modułem chyba  30 sekund  przekroczy.

Players
3,279 posts
16,901 battles
5 hours ago, ORP_San_Escobar said:

Dym jest prowokacją do użycia radaru i dla mnie na rankingach jest wręcz wadą.

(...)Zwykle używam lokalizacji do odnajdywania niszczarek ale jak cuś zadymi to od razu tam płynę a zaraz za mną krążowniki które to niszczyciele przecież tak uwielbiaj (..)

A co za idiota używa ot tak sobie dymu na Blacku ? On jest do zużycia, gdy jesteś blisko wrogiej niszczarki, aby sobie prawie bezkarnie je klepać z radarem (ryzyko wrogich torped). Chung Mu tego nie potrafi. Gdyby tak było, to razem z Blackiem byłby uważany za okręt OP. Oczywiście Black nie postawi dymu przy nim, gdy nie jest pewny, że on go niedawno sam nie użył, ale to przecież oczywistość.

Co do torped, to są 3 możliwości ich rzucania. Na pałkę przed siebie - tutaj wygrywa Black DPM-em i zasięgiem, na kurs (Chung Mu jest lepszy bez dwóch zdań) i z przyłożenia (tutaj ich prędkość jest praktycznie bez znaczenia). No i Black może zabrać DD, a Mu - nie. Dwie ostatnie metody ich rzucania mają ten problem, że najpierw musimy pokonać wrogie niszczyciele, aby wejść na odpowiednią pozycję. W pierwszej nie mamy tego problemu i choćby roiło się przed nami od DD i radarów, zawsze coś nimi upolujemy niczym nie ryzykując. Prędkość torped wtedy nie gra aż takiej roli. Liczy się głównie czas reakcji jaki pozostaje dla okrętów po ich wykryciu.

I oczywiście tylko ty masz RPF, a inni są noobami i łażą gdzieś sami bez wsparcia. Zdobądź w końcu tą pierwszą jedynkę, bo jak na razie jedyne co ci wychodzi, to przechwałki ;-). Bez urazy i powodzenia !

Players
825 posts
8,939 battles
1 godzinę temu, Odo_Toothless napisał:

A co za idiota używa ot tak sobie dymu na Blacku ? On jest do zużycia, gdy jesteś blisko wrogiej niszczarki, aby sobie prawie bezkarnie je klepać z radarem (ryzyko wrogich torped). Chung Mu tego nie potrafi. Gdyby tak było, to razem z Blackiem byłby uważany za okręt OP. Oczywiście Black nie postawi dymu przy nim, gdy nie jest pewny, że on go niedawno sam nie użył, ale to przecież oczywistość.

Co do torped, to są 3 możliwości ich rzucania. Na pałkę przed siebie - tutaj wygrywa Black DPM-em i zasięgiem, na kurs (Chung Mu jest lepszy bez dwóch zdań) i z przyłożenia (tutaj ich prędkość jest praktycznie bez znaczenia). No i Black może zabrać DD, a Mu - nie. Dwie ostatnie metody ich rzucania mają ten problem, że najpierw musimy pokonać wrogie niszczyciele, aby wejść na odpowiednią pozycję. W pierwszej nie mamy tego problemu i choćby roiło się przed nami od DD i radarów, zawsze coś nimi upolujemy niczym nie ryzykując. Prędkość torped wtedy nie gra aż takiej roli. Liczy się głównie czas reakcji jaki pozostaje dla okrętów po ich wykryciu.

I oczywiście tylko ty masz RPF, a inni są noobami i łażą gdzieś sami bez wsparcia. Zdobądź w końcu tą pierwszą jedynkę, bo jak na razie jedyne co ci wychodzi, to przechwałki ;-). Bez urazy i powodzenia !

Znowu zapędziłeś się i piszesz głupoty wyssane z palca ktorych ja nie smiałbym napisać. Nooby są na rankingach ale detonacje na oflagowaniu przeciw detonacjom dostają głownie ci lepsi gracze którzy nie mają statsów a grają dla funu i wtedy tego funu pozbawia ich rng. Ale przecież to tylko teoria spiskowa która już dawno została obalona przez statsiarzy którzy ledwo wejdą do bitwy i im losuje cuda i wianki. Takich i tak z torped nie trafisz bo rmg im z daleka wyświeci mimo że nie mają samolotu do spota a ze zwykłych torped robią się głębokowodne ktorymi nie trafisz w ich dd-ka chyba że w śródkręcie i za kilka tyś dmg. Mowi ci to naoczny świadek sytuacji kiedy to gracz klanu MS-B wchodzi do bitwy i moja drużyna zalicza 2 detonacje w ciągu 5 minut tylko dlatego że za dobrze nam szło...

Rng to głupota a cytadela w stojącą przodem NC na 14 km z Bismarcka to zupełnie normalne. Podobnie jak cytadela w dziobującego Des Moinsa z Prinz Eugena. Skoro 380 mm nie przebije 27 mm pancerza to jakim cudem dały radę 203-tki. Ktoś mi wtedy napisał "one side rng battle". Mimo że to ja trafiałem nie spodobało mi się takie trafianie..

Players
3,279 posts
16,901 battles
16 hours ago, ORP_San_Escobar said:

Skoro 380 mm nie przebije 27 mm pancerza to jakim cudem dały radę 203-tki

Akurat RNG ma niewielki wpływ na niszczyciel, więc nie wiem o co ci chodzi, jak mówisz, że piszę głupoty. Dawaj konkrety, a nie ogólniki.

Przypadki, że kogoś wizualnie trafiamy, a on nie dostaje nic, to sprawa niezgrania tego co pokazuje komp z serwerem. Tak swoją drogą kim są ci mityczni statsiarze ? WG ich wybrało, czy jak ? Myślę, że to po prostu ludzie, którzy grają w miarę równo i mają mało wpadek, a nawet jeśli tak się zdarza, to w kolejnej grze odbijają to z nawiązką.

Co do cytadel, to z tego co czytałem, to jeśli trafisz bezpośrednio w nos, to masz szansę wbić taką "niemożliwą cytkę". Sam dostałem tak od Arizony z 10 km w idącego do niej idealnie dziobem Warspite i się zdziwiłem. Co prawda jak do tej pory na tyle gier, zdarzyło mi się to tylko raz.

Co do detonacji, to po zmianie ich działania, zdarzają się one bardzo rzadko. Sam mam ogólnie 53 odznaki na 10k gier, więc to i tak była sprawa prawie pomijalna.

Oczywiście RNG istnieje, ale dotyczy każdego. Opieranie swojej ogólnej efektywności w setkach gier i zwalanie ewentualnych niepowodzeń/powodzeń na RNG to już marudzenie. Masz dobre wyniki i wielu, zaliczyłoby i Ciebie do tych mitycznych statsiarzy, więc nie wiem jeszcze raz o co ci chodzi.

Players
825 posts
8,939 battles
godzinę temu, Odo_Toothless napisał:

Akurat RNG ma niewielki wpływ na niszczyciel, więc nie wiem o co ci chodzi, jak mówisz, że piszę głupoty. Dawaj konkrety, a nie ogólniki.

Przypadki, że kogoś wizualnie trafiamy, a on nie dostaje nic, to sprawa niezgrania tego co pokazuje komp z serwerem. Tak swoją drogą kim są ci mityczni statsiarze ? WG ich wybrało, czy jak ? Myślę, że to po prostu ludzie, którzy grają w miarę równo i mają mało wpadek, a nawet jeśli tak się zdarza, to w kolejnej grze odbijają to z nawiązką.

Co do cytadel, to z tego co czytałem, to jeśli trafisz bezpośrednio w nos, to masz szansę wbić taką "niemożliwą cytkę". Sam dostałem tak od Arizony z 10 km w idącego do niej idealnie dziobem Warspite i się zdziwiłem. Co prawda jak do tej pory na tyle gier, zdarzyło mi się to tylko raz.

Co do detonacji, to po zmianie ich działania, zdarzają się one bardzo rzadko. Sam mam ogólnie 53 odznaki na 10k gier, więc to i tak była sprawa prawie pomijalna.

Oczywiście RNG istnieje, ale dotyczy każdego. Opieranie swojej ogólnej efektywności w setkach gier i zwalanie ewentualnych niepowodzeń/powodzeń na RNG to już marudzenie. Masz dobre wyniki i wielu, zaliczyłoby i Ciebie do tych mitycznych statsiarzy, więc nie wiem jeszcze raz o co ci chodzi.

Pociski weszły w pokład a nie w żaden nos. 

Mechanika gry jest oszukana. Raz torpeda nie powinna cię nawet musnąć a trafia za maksymalny dmg. Innym razem przepływa swobodnie przez dziób a jak wiadomo okrety maja tam więcej. Kolejna sytuacja płynie sobie Bartek wszystkie wrogie dd-ki juz padły puszczam dywanik a on jakimś cudem je widzi i kieruje wieże w tamtą stroną. A propos torped wspominałem ci już o torpedach rozpływających się przed stojącym pancernikiem? Magicznie poszerzeją odległość miedzy sobą ułatwiając ich ominięcie. To było wąskie odpalenie. Później porównałem z szerokim i na 7 km niemal nie było różnicy :Smile_teethhappy:.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.