Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Davao

Fushun VI tier

14 comments in this topic

Recommended Posts

[BASIC]
Beta Tester
230 posts
7,895 battles

Czy za wyjątkiem głębokowodnych torped i dymu okręt ten odbiega jakoś szczególnie od bliźniaczego, jak się wydaje, Anshana? Patrząc po gołych parametrach wydaje i się że nie. Dostałem go z misji na DoY i chciałbym zatrzymać.

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,852 battles

Strasznie źle mi się tym gra. 30% WR i nawet nie mam jak zwalić winy na drużyny.

Jakieś porady? Wyekspić? Podobno siódemka jest już spoko.

Players
651 posts
7,461 battles
34 minutes ago, Goomich said:

Strasznie źle mi się tym gra. 30% WR i nawet nie mam jak zwalić winy na drużyny.

Wg mnie najlepiej skupić się w pierwszej kolejności na tępieniu wrogich niszczycieli (rzecz jasna przy walce z wyższymi tierami wymagana jest większa ostrożność) i capowaniu, a okazyjnie na torpedowaniu. Taki styl gry Fushunem sprawdzał się u mnie lepiej, niż w przypadku grania wyłącznie pod torpedy, bo ilość wyrzutni jest niewielka, więc łatwiej o spudłowanie, jeśli nie wyceluje się idealnie. Gandzia jest w takiej grze znacząco lepsza (większa siła ognia artylerii i większa moc salwy torpedowej).

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,852 battles

No, ale Fushunowi działa obracają się z prędkością podobną do tych na QE (gdzie też mam podobny WR...). Przy tym, to już nawet linia Shimakaze może uchodzić za gunboata.

Players
651 posts
7,461 battles
1 hour ago, Goomich said:

No, ale Fushunowi działa obracają się z prędkością podobną do tych na QE (gdzie też mam podobny WR...). Przy tym, to już nawet linia Shimakaze może uchodzić za gunboata.

Mimo to, przy mojej grze Fushunem działa okazywały się efektywniejsze, niż te nieliczne torpedy. Może to też była kwestia tego, że niezbyt często moje przewidywania odnośnie kursu przeciwnika okazywały się trafne. A z dział zawsze coś ugrałem, zwłaszcza na szczególnie łakomych kąskach, czyli DDKach. Fakt, że przy takiej taktyce trudniej o rekordy obrażeń, ale ma się większy wpływ na wygrane.

Players
75 posts
23,009 battles

Z mojego doświadczenia Fushun ma najwięcej wspólnego z Leningradem - gra się głównie na run'n'gun na dalekim zasięgu z okazjonalnymi torpedowaniami. Dotychczas stosunek zatopień z dział do torped jest u mnie 8:3.

W ogóle to cała linia Pan-azjatycka to gunboaty z dobrymi torpedami, a nie torpedowce. Tyle, że Fushun w odróżnieniu jak i poprzednika w linii, jak i następcy, potrzebuje EM by grało się komfortowo. Oczywiście, jeśli Fushun jest tylko przystankiem do następnych okrętów to nie warto tego skilla brać i trzeba się przemęczyć z bazowym obrotem dział, ewentualnie użyć modułu na szybszy obrót wież...

Players
3,279 posts
16,903 battles
On 13.09.2018 at 10:50 AM, Goomich said:

Klony Gniewnego są świetne, czy to na randomy, czy rankedy. Fantastyczna prędkość 39,9 węzła z flagą i dobra balistyka oraz niezłe kamo. Obrót dział ? Perk + moduł obowiązkowy. Z 19,1 sekundy bez problemu nadąża za manewrami okrętu.

Styl gry ? Jak tylko coś się pojawi na horyzoncie zaczynamy nawalać (na rankedach lepiej nie, bo zbyt jesteśmy cenni, a ubicie dechy to priorytet ). Jak dostaniemy za dużego fokusa, to odchodzimy i zaczynamy od nowa. Jeśli inna deska z gorszą balistyka zacznie strzelać do nas powyżej 7 km - (np. Agile, brytyjczycy, US), to ją masakrujemy na dopałce. Ruskie deski potrafią trafiać nawet na max zasięgu 12 km.

WR ? Można grac b. dobrze i nic na porażki nie poradzimy, jak reszta gra lipę. Oto przykład z dzisiaj zaczynając od brata Fushuna.

image.thumb.png.305fea9130811c868409f9750890342e.png

• Cool 2

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,852 battles

Ostatni raz taki happy byłem jak sprzedawałem pierwszy raz QE.

image.thumb.png.5de503d19fe76355eae4aca8844b57b6.png

Moja ostatnia nie CeVałowa szóstka.

[BASIC]
Beta Tester
230 posts
7,895 battles
16 hours ago, Goomich said:

Ostatni raz taki happy byłem jak sprzedawałem pierwszy raz QE.

image.thumb.png.5de503d19fe76355eae4aca8844b57b6.png

Moja ostatnia nie CeVałowa szóstka.

A nie przesadzasz aby trochę? To naprawdę nie jest zła łajba, chociaż rozumiem że styl gry mógł Ci nie podejść.

[MAX]
Moderator
1,611 posts
7,852 battles

Pod koniec szło mi odrobinkę lepiej, dzięki poradom Odo, ale robiłem je na weekendzie i do tego w większości gier były lotniskowce.

• Cool 1

[PLO]
[PLO]
Players
625 posts
4,312 battles

No pierwsze wrażenia z tym Fuszunem mam bardzo dobre. Bardzo skuteczna kombinacja wygaru dział, torped i dużej szybkości. Z flagą i dopałką leci to to 41 węzłów. Dla niewprawionych BBrajanków na tym tierze strzelanie w tak szybkie pchełki stanowi nie lada problem Na dodatek jest całkiem zwrotny. Działa, dobre, dokładnie tego się można spodziewać po 130mm na tak niskim tierze, płaska trajektoria i super prędkość lotu.  Kwintesencją tej jednostki są torpedy. Bardzo dobre obrażenia jak na 16 tier, bo prawie 15k to nie w kij dmuchał.  No i są głębokowodne, toteż bajeczny spot baaardzo ułatwia torpedowanie BB/CA.  Generalnie jest to lepszy Gniewnyj, z głębokowodnymi torpedami. Gdyby miał jedno działo więcej, albo 8-9 torped zamiast 6, byłby OP. Chociaż, nawet bez tego prawie jest OP

W skrócie:

+ Szybki, zwinny

+ zadowalające działa

+ świetne torpedy (ale dopiero ulepszone na 8km)

+ zadowalająca ilość hp jak na 6 tier (16 200 z  perkiem)

+ spot 6,1km

+ 5 dymków szybko ładujących się w porównaniu do czasu ich trwania

+  deprymuje psychicznie przeciwników (screen w spoilerze)

- nie potorpimy niszczycieli

- działa kręcą się wolno

- stockowe torpedy nie pozwalają na komfortowe torpienie z niewidki (6,4km)

Poniżej moja 6 bitwa, najlepsza jaką do tej pory wykręciłem 

image.png.ca264d39e4420b4eb50b9dd80c40537f.png

1113.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.