Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dark_Havoc

Mechanizm spotowania.

17 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles


Jak to możliwe, że wróg mnie widzi? Czemu te torpedy płyną na mnie, a nie widać wroga? Jak to jest, że on mnie widzi, a ja jego nie? Na pewno to cheaty... wróg kantuje. To niemożliwe.

Większość graczy miała, w swoim życiu wirtualnego kapitana, wiele takich przygód. Zatem dziś kolejna część mechaniki:

MECHANIKA SPOTOWANIA

1. W jaki sposób OKRĘTY się WIDZĄ?


 

Najważniejszym parametrem odpowiedzialnym za wykrywanie jest zasięg wykrycia z powierzchni i z powietrza. Znajdziemy te parametry w zakładce z danymi KAŻDEGO okrętu. Ich wartości są ustalane odgórnie i nie zdziwcie się jak większy okręt ma mniejszy zasięg wykrywania, a mniejszy „świeci” się z połowy mapy.
Z zasady niszczyciele mają najmniejszy zasięg wykrycia, krążowniki średni, a pancerniki największy. Lotniskowce lokują się gdzieś między niszczycielami, a krążownikami. Oczywiście od tej zasady są wyjątki.
Aby okręt został wykryty jego punkt testowy spotu musi zostać bezpośrednio zauważony przez inny okręt. Punkt testowy znajduje się na przecięciu środka długości okrętu i najwyższego punktu okrętu.

G3skPiT.jpg

Jeśli między dwoma okrętami (a dokładnie dwoma punktami testowymi spotu) jest bezpośrednia widoczność, a okręty znajdują się w odległości MNIEJSZEJ niż odległość wykrycia. Okręt zostanie wykryty. Po angielsku nazywa się to LoS – line of sigh – linia wzroku. Dla skrócenia tego tekstu będę go używał w dalszej części.
Weźmy sobie testowy okręt o zasięgu wykrywania z powierzchni równym 10km i z powietrza 7km.
Jeśli w odległości mniejszej niż 10km od naszego okrętu będzie płynął wróg, a między okrętami będzie czysty LoS – nasz okręt zostanie wykryty. Zastaniemy o tym poinformowani wyświetleniem wykrzyknika. To, czy wroga zobaczymy będzie zależało od jego parametrów. Jeśli wróg mniejszy zasięg wykrycia to my go nie zobaczymy, jeśli większy to zobaczymy go wcześniej niż on nas. Jeśli oba okręty mają dokładnie ten sam parametr to wykryją się jednocześnie.

UWAGA: KAŻDY okręt zostanie wykryty, niezależnie od LoS jeśli zbliżymy się do niego na 2km. Może być za wyspą, w dymie – ZAWSZE się wyświetli. Obszar 2km wokół okrętu nazywa się wykrycie zbliżeniowe (proxy spot). I zawsze działa. Zasięg wykrycia zbliżeniowego możemy zwiększyć do 3km stosując moduł „Modyfikacja 1 systemu celowniczego” (slot 5 tiery8-10). Jeśli w dymie spotakają się 2 okręty to wykryją się wzajemnie z 2km, jeśli jeden z nich będzie miał Modyfikację systemu celowania, wtedy wykryje przeciwnika z 3km, a ten drugi go NIE ZOBACZY (dopóki nie podpłynie na 2km lub wystrzeli z dział – o tym później).


Banały... a zatem to już wszystko.....

Dobra, żart, jedziemy dalej.

2. Inne obiekty w grze


a) samoloty – wszystkie mają zasięg widzenia równy 8km – poza tą granicą nic nie wykryją. Nawet jak nasz okręt strzela, pali się i trąbi... jeśli wrogie samoloty są od nas 8km to i tak nas nie zobaczą.
My za to możemy zobaczyć wrogie samoloty z 7km. Jeśli mamy zasięg wykrycia z powietrza WIĘKSZY niż 8km może się zdarzyć, że będziemy wykrywani nie widząc samolotów. Jak w każdej regule są wyjątki. Tym razem jest to samolot zwiadowczy – ma on 4km zasięg wykrycia. Zobaczymy go dopiero z takiej odległości.

b) torpedy – na całe nasze szczęśćie nie mają one możliwości wykrywania nas – no chyba, że nas trafią – wtedy ogarnięty gracz może zauważyć, że jego torpeda w coś trafiła, a na ekranie będzie widać wybuch tej torpedy. My za to możemy zobaczyć torpedę w pewnej odległości od naszego okrętu lub samolotu (tak samoloty świetnie nadają się do spotowania torped). Odległość wyświelenia torpedy jest zależna od jej rodzaju, a nawet okrętu który ją wystrzelił. W zakładce torpedy można po najechaniu na wyrzutnię zobaczyć w jakiej odległości od okrętu zostanie ona wykryta. Obenie najmniejszy zasięg wykrywania mają torpedy głębokowodne na wyposażeniu DD PanAsia. Największy japońskie torpedy (tak po prawdzie chyba tylko by źle się grało JAP DD). Zasada jest taka: im szybsza i o większym zasięgu torpeda tym wcześniej ją zobaczycie.
Raz wykryta torpeda pozostaje wykryta, aż trafi w cel (lub wyspę) albo skończy bieg. Warto zatem czasem popatrzeć dookoła niż czekać na przyjemne pikanie alarmu torpedowego.


Wystrzelenie torpedy z okrętu nie zmienia zasięgu wykrycia okrętu.

3. Jak zmienić zasięg wykrycia i wykrywania (czyli jak zobaczyć przeciwnika szybciej niż on nas)?

3.1. Elementy zmniejszające zasięg wykrycia.
a) umiejętności i wyposażenie
Zmniejszyć wykrycie można stosując umiejętność kapitana: ekspert w kamuflażu. Dzięki tej umiejętności zasięg wykrywania zmniejszy się o 10% dla DD, 12% dla CA, 14% dla BB i 16% dla CV (uwaga dla Greysharka i innych – pisząc CA mam na myśli KRĄŻOWNIKI niezleżnie od ich tonażu i kalibru dział). Jest to umiejętność bardzo przydatna na WSZYSTKICH klasach okrętów, choć jej zastosowanie jest zależne od sposobu gry.

Jeśli wyposażymy okręt w modyfikację 1 systemu kamuflażu otrzymamy dodatkowy bonus w postaci 10% mniejszego zasięgu wykrycia (no i 5% do rozrzutu pocisków).
Dodatkowo możemy nałożyć na okręt kamuflaż – da to jeszcze 3% mniejszy zasięg wykrycia.
Wszystkie te bonusy działają wpólnie.


b) DYM!!!

Wytwornica dymu na okrętach pozwala na postawienie zasłony dymnej, która ukrywa nasz okręt i zmniejsza odległość wykrycia do minimalnej wartości 2km (lub 3km pod warunkiem posiadania modułu). Stojąc w dymie nie zostaniemy wykryci przez lotnictwo.
Jeżeli dym będzie między naszą jednostką, a przeciwnikiem utracimy LoS – i przestaniemy być widoczni. Niestety dotyczy to też przeciwnika.


UWAGA: dość powszechnym błędem jest postawienie dymu przez wszystkie niszczyciele na wysuniętych pozycjach. Powoduje to, że obie drużyny nie widzą się – każda jest zasłaniana przez dym i nie ma LoS na przeciwnika. Prowadzi to do dziwnych sytuacji, gdy 2 niszczyciele i brytyjski krążownik – dymią się naraz i.... nie mają nic do roboty, bo nikt im nie wyświetla celów.

Stojąc za dymem zwykle też jesteśmy niewidoczni. Dotyczy to też wykrywania przez lotnictwo, gdyż dym ma wysokość taką jak pułap samolotów.
Oczywiście zostaniemy wykryci, jeśli jakiś okręt ma na nas widoczność z boku lub z tyłu.
 

3.2 Elementy zwiększające zasięg wykrycia

a) artyleria główna

Wystrzał z artylerii głównej zwiększa zasięg wykrycia do maksymalnego zasięgu dział. Jeśli wystrzał zdradził naszą pozycję i zostaliśmy wyspotowani to przez następne 20 sekund nasz zasięg wykrycia pokrywa się z zasięgiem artylerii.Po tym czasie wraca do standardowej wartości. Kaliber dział nie ma wpływu na czas powiększenia wykrycia.

Uwaga praktyczna: na okrętach polegających na ukryciu oraz mających słabą balistykę (pociski lecą bardzo długo i stromo) nie zawsze opłaca się wydłużać zasięg – stajemy się wtedy z większej odległości wykrywani.

Stojąc w dymie także zwiększa się zakres wykrycia. Tutaj mocno jest zależny od klasy okrętu i kalibru jego dział: pancerniki mają bardzo powiększony zasięg wykrycia, krążowniki średnio, a niszczyciele najmniej. Jeśli między nami a celem jest dym... to też zwiększy się zasięg wykrycia. Dane na temat zasięgu znajdziemy w parametrach okrętu pod nazwą: zasięg wykrycia po strzale.

Uwaga: powiększony zasięg wykrycia działa jak zwykłe wykrycia – jeśli między nami, a celem jest przeszkoda, czyli nie ma LoS – nie zostaniemy wykryci. Niektóre osoby na forum twierdziły, że jesteśmy wtedy wykrywani nawet przez wyspy – tak jak wykrycie zbliżeniowe. Sprawdziłem praktycznie: tak nie jest. Wyspa chroni nas przed wykryciem.

b) artyleria pomocnicza

Wystrzał z artylerii pomocniczej nieco zwiększa nasz zasięg wykrycia, ale ponieważ jej maksymalny zasięg jest zwykle mniejszy niż nominalny zasięg wykrycia – nie ma to znaczenia.
Strzelając w dymie z artylerii pomocniczej nie zmieniamy naszego zasięgu wykrywania.

c) pożar

Jeśli nasz okręt się pali to nasz zasięg wykrycia z wody zwiększa się o 2km, a z powietrza o 3km.

3.3. Elementy ułatwiające wykrywanie.

a) radar

Radar wykrywa WSZYSTKIE OKRĘTY w swoim zasięgu ignorując wszyskie przeszkody – na jego działanie nie wpływa dym i wyspy. Ignoruje LoS. Na całe szczęście najdułużej działające radary mają czas wykrywania 40 sekund (Amerykańskie krążowniki), który można przedłużyć o 40% za pomocą specjalnego modułu, który może wypaść z superkontenera. Radar NIE WYKRYWA torped.

b) sonar

Sonar ma krótszy zasięg niż radar, ale podobną zasadę działania: po włączeniu sonaru wszystkie jednostki nawodne ORAZ TORPEDY zostaną automatycznie wykryte niezależnie od LoS.

c) lotnictwo

Samoloty mają zasięg wykrywania 11km. Jeśli okręt jest w odległości od 4km do 11km samoloty muszą nas fizycznie widzieć – wykrywanie działa na zasadzie LoS. Poniżej 4km samoloty mają wykrywanie typu proxy – ignoruje przeszkody blokujące LoS – wyspy i DYM.

4. Podsumowanie

Jak widać z tego opisu, aby nas wykryć wrogi okręt musi być w odpowiedniej odległości od naszej jednostki oraz między okrętami musi być LoS.
Zatem jeśli płyniemy sobie żwawo środkiem oceanu i nagle dostajemy ikonkę wykrycia w postaci wykrzyknika to oznacza, że wroga jednostka o mniejszym zasięgu wykrywania widzi nas. Jeśli nas widzą – mogą do nas strzelać. Jeśli strzelą z dział – to ich zobaczymy (chyba, że są za wyspą, bądź w dymie). Jeśli wystrzelą torpedy to jest nieco gorzej – zobaczymy je dość blisko naszego okrętu. Jeśli prowadzimy ociężały pancernik pewnie trochę ich wbije się w nasz okręt.

Wyjątkami od LoS są: radar, sonar oraz proxy spot (2km dla większości okrętów, 3km dla okrętów 8+tieru z modułem, 4km dla samolotów).

UWAGA praktyczna: jeśli zostaliśmy wykryci to warto po kilku, kilkunastu sekundach rozważyć zmianę kursu. Może ktoś w naszym kierunku właśnie wysyła śmiercionośne pakunki.

Jeśli zapomnieliście jakie macie parametry okrętu (zasięgi wykrycia itp) możecie w grze wcisnąć klawisz H. Pojawi się (teraz już czytelne) okienko z wszystkimi podstawowymi danymi naszego okrętu.


Dziękuję za uwagę.

Powodzenia w grze! 

  • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,452 posts
15,343 battles

perk 10% do camo w teorii daje tylko 10 %, a w rzeczywistości daje znacznie więcej. Spot naszego okrętu jest polem koła a perk decyduje o długości promienia. Dla porównania tabelka z przykładowym zasięgiem spota ( pomijam kamuflaż 3% żeby maksymalnie uprościć)

 

przyjąłem przykładowe wartości. Generalnie im nasz zasięg spota (promień) jest większy tym jest większy bonus przy CE


Beztytulu60bc9.jpg

 

133198.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
[TF16]
Players
1,489 posts
18,921 battles

Super robota @Dark_Havoc !!! 

30 minutes ago, krzysiek_1990 said:

perk 10% do camo w teorii daje tylko 10 %, a w rzeczywistości daje znacznie więcej. Spot naszego okrętu jest polem koła a perk decyduje o długości promienia. Dla porównania tabelka z przykładowym zasięgiem spota ( pomijam kamuflaż 3% żeby maksymalnie uprościć)

 

 

cos się chyba koledze inna algebra włączyła. 10% zawsze jest 10% i nie chce być inaczej.

  spot bez CE  10% bonusu spot z CE 
Niszczyciel 6 0,6 5,4
Krążownik 10 1 9
Pancernik 14 1,4 12,6

 

to dość proste działania matematyczne... z geometrią koła i promieni bym tego w ogóle nie mieszał ponieważ jedno z drugim nie ma nic wspólnego. LoS jest odległością wykrycia - oczywiście, że w danym promieniu - ponieważ czasoprzestrzeń jeszcze się w tej grze nie zakrzywia.

 

Aby oddać prawdę należałoby napisać, że perk CE daje różne wartość procentowe dla poszczególnych klas - i wtedy piszemy prawdę...

niszczyciel - 10%

krążownik - 12%

pancernik -14%

lotniskowiec -  16%

 

  spot bez CE  bonus CE spot z CE  wartość bonusu
Niszczyciel 6 0,6 5,4 10%
Krążownik 10 1,2 8,8 12%
Pancernik 14 1,96 12,04 14%

 

 

Ja bym jeszcze dodał, że LoS w przypadku lotniska wzrasta (niestety nie wiem o ile oraz jaka jest kara czasowa)  w momencie startu samolotów. Stąd często wyświecone lotnie pomimo sporej odległości od najbliższych okrętów przeciwnika

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,745 posts
11,972 battles
On 28.12.2017 at 6:34 PM, Dark_Havoc said:

) lotnictwo

Samoloty mają zasięg wykrywania 11km. Jeśli okręt jest w odległości od 4km do 11km samoloty muszą nas fizycznie widzieć – wykrywanie działa na zasadzie LoS. Poniżej 4km samoloty mają wykrywanie typu proxy – ignoruje przeszkody blokujące LoS – wyspy i DYM.

 

A mysliwce kqtapultowe przypadkiem nie widzą przez wyspy? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles
9 hours ago, mzteuszz456 said:

 

A mysliwce kqtapultowe przypadkiem nie widzą przez wyspy? 

Widzą... w odległości niższej niż 4 km. Powyżej tego nie widzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
3,783 posts
19,327 battles

Mam pytanie - czemu podczas sztormu, wrogie samoloty pokazują mi się dopiero około 2-3 km od okrętu ? I jeszcze proszę o dokładne wytłumaczenie kiedy myśliwiec z CV/myśliwiec katapultowany/samolot zwiadowczy może wypatrzyć kogoś strzelającego z otwartego morza i zza wyspy. Jak dodają się wtedy te odległości wykrywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles
57 minutes ago, Odo_Toothless said:

Mam pytanie - czemu podczas sztormu, wrogie samoloty pokazują mi się dopiero około 2-3 km od okrętu ? I jeszcze proszę o dokładne wytłumaczenie kiedy myśliwiec z CV/myśliwiec katapultowany/samolot zwiadowczy może wypatrzyć kogoś strzelającego z otwartego morza i zza wyspy. Jak dodają się wtedy te odległości wykrywania.

Najpierw cyklon: samoloty w cyklonie są wykrywane z 3 km (dotyczy to maksymalnego natężenia cyklonu).

O zasięgach jest opisane, ale jeszcze raz:
samolot ma zasięg wykrywania 11km, a od 4km ma zasięg bezpośredniego wykrywania - ("proxy"). Czyli w odległości od 4km do 11km samolot musi mieć LoS. Poniżej 4km samolot widzi przez wszystkie obiekty na mapie. Wystrzał ma znaczenie dla zasięgu wykrywania, ale nie dla "proxy".
Jeśli samolot jest w odległości 5km za wyspą to strzelający okręt i tak nie będzie wykryty. Należy jednak pamiętać, że samoloty poruszają się  na pewnej wysokości - zatem mają inną linię widoku niż okręty.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Players
69 posts
4,726 battles
On 12/28/2017 at 6:34 PM, Dark_Havoc said:

Stojąc za dymem zwykle też jesteśmy niewidoczni. Dotyczy to też wykrywania przez lotnictwo, gdyż dym ma wysokość taką jak pułap samolotów.

 

Czy to jest pewne ?

Dotychczas myślałem, że stojąc za dymem, ale w odległości wykrycia przez samoloty - zostanę wykryty. Piszę to z doświadczenia - kilka razy zdarzyło mi się otworzyć ogień będąc przed dymem i zostać po tym wykryty (wiadomo, zasięg wykrywania mi się zwiększył w momencie wystrzału). Ale to były sytuacje, w których dosyć mocno byłem przekonany, że nic "z boku" mnie nie może wyspotować - jedynie właśnie samoloty "przez" dym (bo był to np sam początek bitwy i byłem w położeniu, które pozwalało mi tak twierdzić). Jednak 100% pewności, że coś innego mnie nie wykrywało nie mam - dlatego dopytuję. Mam oczywiście na myśli sytuację, w której jesteśmy w linii prostej: ja - dym - samoloty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles
6 hours ago, PaBre9 said:

 

Czy to jest pewne ?

Dotychczas myślałem, że stojąc za dymem, ale w odległości wykrycia przez samoloty - zostanę wykryty. Piszę to z doświadczenia - kilka razy zdarzyło mi się otworzyć ogień będąc przed dymem i zostać po tym wykryty (wiadomo, zasięg wykrywania mi się zwiększył w momencie wystrzału). Ale to były sytuacje, w których dosyć mocno byłem przekonany, że nic "z boku" mnie nie może wyspotować - jedynie właśnie samoloty "przez" dym (bo był to np sam początek bitwy i byłem w położeniu, które pozwalało mi tak twierdzić). Jednak 100% pewności, że coś innego mnie nie wykrywało nie mam - dlatego dopytuję. Mam oczywiście na myśli sytuację, w której jesteśmy w linii prostej: ja - dym - samoloty.

Czy jest pewne? Nie mam bladego pojęcia. To są materiały WG i wychodzę z założenia, że POWINNY być pewne. Choć czasem ktoś coś namiesza i w materiałach nie ma aktualnych danych. Te wyglądają na aktualne.
No w Twojej wersji jest słowo: strzał zza dymu - wtedy automatycznie rośnie promień wykrywania i dochodzi to karykaturalnych zjawisk, gdy okręt strzelający w dymie jest widoczny z np 5km, a do niego strzela okręt niebędący w dymie i jest niewidoczny. Wynika to z tego, że jeden ma KARĘ do wykrycia za dym, a drugi nie stoi w dymie i nie powiększa mu się spot, a ten z dymu go nie zobaczy. Oczywiście dotyczy to tylko przypadku, gdy nie ma innych spoterów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,693 posts
7,993 battles

Nie, jeśli gdzieś jest dym, to gra sprawdza to i daje debuffa. Nieważne, czy okręt jest w dymie, czy za dymem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,496 posts
14,217 battles

@Dark_Havoc jak rozumieć ten zwrot ze strony wiki wows? Okręty "znikają" od razu w pewnych sytuacjach? UFO je porywa i ukrywa za mapą? Nie ogarniam :-(

Quote

Detectability will reset after 20 seconds. However, if the ship remains undetected at the moment of the bloom it will reset immediately. (???)

Całość pochodzi oczywiście z podstrony Ship-Detection.

Rozumiem, że po strzale z dział głównych łajba "świeci się" przez 20 sekund. A kiedy i dlaczego znika "immediately"? Chętnie wypróbuję taki wariant.

Thx for explanations, Dark :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,857 posts
11,807 battles
21 minutes ago, umbra_arboris said:

@Dark_Havoc jak rozumieć ten zwrot ze strony wiki wows? Okręty "znikają" od razu w pewnych sytuacjach? UFO je porywa i ukrywa za mapą? Nie ogarniam :-(

Całość pochodzi oczywiście z podstrony Ship-Detection.

Rozumiem, że po strzale z dział głównych łajba "świeci się" przez 20 sekund. A kiedy i dlaczego znika "immediately"? Chętnie wypróbuję taki wariant.

Thx for explanations, Dark :-)

Wpłynęła za skałę, wyszła z zasięgu swojego strzału (świecisz się tylko na odległość swojego zasięgu ognia), wpłynęła w dym, padł jedyny samolot który świecił, wylądował akurat samolot spoterski i nie jesteś w zasięgu strzału mimo ze przed chwilą byłeś.

 

Są dziesiątki sytuacji dlaczego okręt po strzale dostaje spota i znika szybciej niż 20 sekund.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles
3 hours ago, umbra_arboris said:

@Dark_Havoc jak rozumieć ten zwrot ze strony wiki wows? Okręty "znikają" od razu w pewnych sytuacjach? UFO je porywa i ukrywa za mapą? Nie ogarniam :-(

Całość pochodzi oczywiście z podstrony Ship-Detection.

Rozumiem, że po strzale z dział głównych łajba "świeci się" przez 20 sekund. A kiedy i dlaczego znika "immediately"? Chętnie wypróbuję taki wariant.

Thx for explanations, Dark :-)

Szakal już napisał, ale ja się też uzewnętrznię:
Chodzi o to, że po strzale okręg detekcji zwiększa się do maksymalnego zasięgu. Jeśli zostaniesz "wykryty" to przez następne 20 sekund zasięg detekcji jest maksymalny.
Jeżeli w momencie oddania strzału NIE ZOSTANIESZ wykryty to natychmiast zasięg detekcji wraca do stanu przed strzałem.


Możesz to zauważyć, gdy masz na minimapie ustawiony zasięg wykrywania. Jeśli strzelisz na początku bitwy (gdzie nie ma w zasięgu wrogich jednostek) to okręg spotowania zwiększy się do maksymalnego i natychmiast zmniejszy do normalnego. I o to chodzi z tym natychmiastowym znikaniem.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[L-S-D]
Players
7 posts
4,864 battles

Mam pytanie czy Modyfikacja 1 systemu celowniczego (ta za 1 milion dostępna na 5 slocie) wpływa na wykrywanie samolotów? tj, czy zwiększa im zasięg wykrywania jestem ciekaw .. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,495 posts
11,627 battles
7 hours ago, Mangdal said:

Mam pytanie czy Modyfikacja 1 systemu celowniczego (ta za 1 milion dostępna na 5 slocie) wpływa na wykrywanie samolotów? tj, czy zwiększa im zasięg wykrywania jestem ciekaw .. 

Nie wpływa. Samoloty spotuje się zawsze z tej samej odległości 8km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
2 posts
14,950 battles

dzień dobry,chciałem się dowiedzieć,jak teraz dzała spotowanie torped przez lotnictwo,bo jak pamiętam ostatnio to chyba już nie wykrywa torped.Szczególnie byłbym wdzięczny za odpowiedz,czy sprzęt eksploatacyjny w postaci myśliwców czy też samolotu rozpoznawczego spotuje torpoedy,troszkę się już pogubiłem w tych bufach i nerfach lotni,dlatego proszę o odpowiedz i z góry za nią dziękuję Społeczności....

Share this post


Link to post
Share on other sites
[KLON]
Players
364 posts
18,763 battles
12 minutes ago, Lukasi_1 said:

dzień dobry,chciałem się dowiedzieć,jak teraz dzała spotowanie torped przez lotnictwo,bo jak pamiętam ostatnio to chyba już nie wykrywa torped.Szczególnie byłbym wdzięczny za odpowiedz,czy sprzęt eksploatacyjny w postaci myśliwców czy też samolotu rozpoznawczego spotuje torpoedy,troszkę się już pogubiłem w tych bufach i nerfach lotni,dlatego proszę o odpowiedz i z góry za nią dziękuję Społeczności....

Żaden samolot teraz nie spotuje torped. Nie ważne czy to jest eskadra z lotniskowca, czy samolot zwiadowczy/myśliwce z Twojego okrętu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×