Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.0 - Nowa kamera w porcie

20 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,326 posts
2,895 battles

Kapitanowie,

Do portu zawitał tym razem nie nowy okręt ale nowa kamera.
Dajcie znać jak się sprawdza!

Po wprowadzeniu aktualizacji będziecie mogli oglądać okręty w porcie z nowej perspektywy. Możecie przyjrzeć się z bliska głównemu i dodatkowemu uzbrojeniu, bateriom przeciwlotniczym, wyrzutniom torped i samolotom na pokładzie. Będziecie mogli też robić piękne panoramiczne zdjęcia okrętów przy w pełni oddalonej kamerze lub podziwiać ich eleganckie sylwetki z lotu ptaka.

8ee11dcc-eb12-11e7-920a-ac162d8bc1e4.jpg

[MS-B]
[MS-B]
Players
583 posts
7,540 battles

Fajna sprawa, ale nie działa to tak jak należy. Często są błędy, np. zbytnie przybliżenie na detal, brak możliwości zmiany powiększenia widzenia przy podglądzie np. działa głównej baterii, nie ma możliwości podglądu eskadry samolotów po drugiej strony okrętu, resetowanie się powiększenia.

Ogólnie super, ale są błędy, które niniejszym zgłaszam.

Jeden z nich jest w załączniku.

shot-17.12.28_18.39.09-0694.jpg

[A-Z]
Players
164 posts

Kamera przeskakuje pomiędzy różnymi kątami podczas montowania i demontażu flag sygnałowych, co jest niesamowicie irytujące.

• Cool 1

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,350 battles

I tu znowu przerost formy nad treścią - potrzebne to jak ..... Marnotrawstwo zasobów. A MM dalej leży i kwiczy

[A-Z]
Players
164 posts

Kamera nadal dostaje ADHD podczas montażu/ demontażu... w zasadzie wszystkiego związanego z wyglądam zewnętrznym (oprócz flag, których na serwerze testowym sprawdzić nie mogę).

[MAX]
[MAX]
Players
251 posts
9,851 battles

Widok z kamery z góry ma sens tylko w przypadku dużych pancernych okretów - wtedy ładnie pokazuje cały okret ( Yamato - Iowa - Bismarck itp). W przypadku małych okręcików (destroyery) nie odkryliście nic nowego i szału tu nie ma.

• Cool 1

Players
1,430 posts
11,976 battles

do bani z tą kamerą, jak wg myśli że jest fajna to jest w błędzie. Czuję się jakbym w porcie miał odpaloną grę w 640x480 :Smile_sceptic:

shot-18.01.18_10.48.37-0198.jpg

shot-18.01.18_10.48.44-0039.jpg

shot-18.01.18_10.48.50-0929.jpg

shot-18.01.18_10.48.56-0976.jpg

edit: pancerna kuma przegięła pałke - dawać starą kamerę (nie czepiać się flag i kamuflażu, bo to na potrzeby konkursu klanowego) :Smile-_tongue:

shot-18_01.18_12_44.13-0963.thumb.jpg.e0b956154e0e0351443e5d2b3edd68c1.jpg

• Cool 2

[TPB]
Players
282 posts
4,264 battles

Ta kamera to totalne g****. Ktoś kto to wymyślił jest do zwolnienia w trybie natychmiastowym. Co to za kretyński pomysł aby po każdej zmianie okrętu mieć zoom x5000 i okręt na cały ekran? Czy ja gram w rozdzielczości 320x240? Oddawać starą kamerę. Albo chociaż niech będzie opcjonalna.

A zamiast dodawać jakieś idiotyczne naszywki, mangi i kamery może byście ogarnęli wreszcie powtórki? Bo ile to już lat? Kpina.

Może by tak MM ogarnąć? Bo ludzie którzy kupili okręty premium VIII muszą prawie WSZYSTKO grać na X? Co było oczywiste po wydaniu camo po 5000 dublonów na X i premek IX. To nie jest problem?

Kiedy wreszcie dojrzejecie do tego że MM +1-1 jest zdrowy i potrzebny? W WOWP to wiedzą a w WOT i WOWS nie da się?

• Cool 3

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
4,216 posts
15,449 battles

Przychylam się do wniosku o zwolnienie tego czegoś, co to programowało, bo to na pewno nie był człowiek. Oczopląsu można dostać przełączając się pomiędzy kamuflażami a sygnałami.

• Cool 2

[TF16]
Community Contributor
3,937 posts
8,937 battles

Osobiście uważam, że kamera w porcie powinna zapamiętywać ustawienie. Wtedy każdy mógłby ustawić ją tak jak chce. Tymczasem przy wyborze nowego okrętu wraca ona do jednego położenia.

• Cool 2

[DK-PL]
Beta Tester
83 posts
6,337 battles

Dołączam do piszących powyżej.

Często wchodzę do portu tylko po to, żeby sobie pooglądać okręty.

Obecne "ustawienia" kamery w porcie wywołują tylko wkur..    irytację, gdy za każdym razem, za każdą zmianą okrętu, flag, kamuflażu muszę sobie oglądać zbliżenie dziobu, i za każdym razem muszę manipulować tą kamerą aby uzyskać ogląd taki jaki mi pasuje.

No chyba, że WG chce nam pokazać/udowodnić, że najlepiej wie jakie są prawidłowe ustawienia:Smile-angry:

DO BANI.....

Cofnijcie to, do poprzednich ustawień...., a Panów którzy to stworzyli wyślijcie na ponowne szkolenie

• Cool 3

[TPB]
Players
282 posts
4,264 battles

To jest jedna z najgorszych aktualizacji jaka wyszła. Dodano same pierdoły dla dzieci i poniszczono to co było ok. Co wam ta kamera przeszkadzała czy czat dywizjonów? To działało bardzo dobrze. Może znerfcie jeszcze ze 2-3 najlepiej sprzedane okręty premium (tak jak to zrobiliście z Tirpitzem i Kutuzovem). Będzie prawdziwy Rubikon.

Zastanawiam się czy może wy macie jakiś nakaz wydawania aktualizacji za wszelką cenę co jakiś czas? Stąd te zidiociałe pomysły.

• Cool 2

Players
1,174 posts
9,758 battles

Dołączam się do narzekań na portową kamerę. U mnie dodatkowo wszystko skacze, niczym dzieci grające w gumę :-((  Poprzednia kamera była bardziej stabilna i funkcjonalna. Gdyby obecna pozwalała na wędrówkę po całym porcie i mieście - to OK. Ale w obecnej sytuacji - lepiej przywróćcie dawne rozwiązania.

• Cool 1

[AIM]
Alpha Tester
48 posts
8,350 battles

Moim zdaniem, to ta cała aktualizacja jest po prostu zbędna. Dostaliśmy jakieś denerwujące emblematy; nową kamerę w porcie, która nie bardzo działa; MM w bitwach kooperacyjnych, który nikogo nie interesuje i strzelnicę, pod nazwą pokoju treningowego.

• Cool 1

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,364 battles

W przeciwieństwie do tych narzekaczy powyżej ja od siebie dodam, że nowa kamera mi się zdecydowanie bardzo podoba i nie raz żałowałem, że w takiej grze z takimi pięknymi modelami nie mogę sobie pooglądać tego tak, jakbym chciał.

Być może odjazdy i rozjazdy kamery przy zmienianiu flag i kamo można by poprawić ale to i tak dobry krok w dobrym kierunku i był ku temu najwyższy czas.

Z powyższych uwag - faktycznie do zastanowienia się nad w ogóle free kamerą, żeby i port można było pooglądać. Bo chwaliliście się wykonaniem portu w Dunkierce, Hmburgiem ale szczerze mówiąc - nie ma nawet jak tego docenić bo nie da się przyjrzeć z bliska.

• Bad 1

[TPB]
Players
282 posts
4,264 battles

Ale my nie narzekamy na pracę kamery podczas swobodnego przeglądania portu tylko na jej idiotyczne ustawianie się przy każdej zmianie okrętu. Okręt zajmuje cały ekran. Dajcie opcjonalnie starą perspektywę. Gram na bardzo mocnym kompie w wysokiej rozdzielczości na 27 calach. Po co taki idiotyczny zoom? Na tablecie albo małym laptopie to może to jest ok ale na dużym monitorze gdzie nie idzie tego objąć wzrokiem to głupota. Żadna inna gra WG nie wymusza tak silnie na graczu przeglądania pojazdów w perspektywie jaką sobie wymyślili twórcy.

Niech ta kamera przynajmniej nie wraca do tej pozycji po każdej zmianie okrętu ani automatycznie po kilkunastu sekundach (co jest irytujące na maxa). Albo przynajmniej ustawcie perspektywę na 1 scroll w tył. Chociaż tyle możecie zrobić?

shot-18.01.22_14.49.51-0928.jpg

• Cool 1

Players
2,777 posts
15,268 battles
1 hour ago, Pshemozz said:

(...)

Z powyższych uwag - faktycznie do zastanowienia się nad w ogóle free kamerą, żeby i port można było pooglądać. Bo chwaliliście się wykonaniem portu w Dunkierce, Hmburgiem ale szczerze mówiąc - nie ma nawet jak tego docenić bo nie da się przyjrzeć z bliska.

Nie chciałbyś oglądać ich z bliska, bo nie ma czego. Miałem przez pewien czas w modach podstawiony stary plik odpowiadający za ustawienia kamery i widziałem te miejsca normalnie niewidoczne. Szczegóły są tylko obok okrętu. Trochę dalej i masz dziurawe budynki, same fasady - itd. Taki sam efekt, jak w niektórych grach instalowałeś moda znoszącego sztuczne bariery Świata gry i mogłeś wyjść poza planszę lub w miejsca normalnie niedostępne.

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,364 battles
1 minute ago, Odo_Toothless said:

Nie chciałbyś ogladać ich z bliska, bo nie ma czego. Miałem przez pewien czas w modach podstawiony stary plik odpowiadający za ustawienia kamery i widziałem te miejsca normalnie niewidoczne. Szczegóły są tylko obok okrętu, trochę dalej i masz dziurawe budynki, same fasady itd.

Brzmi jak opis portu w Radomiu.

Okej, przekonałeś mnie.

Players
2,777 posts
15,268 battles
30 minutes ago, Pshemozz said:

Brzmi jak opis portu w Radomiu.

Okej, przekonałeś mnie.

Niektóre mapy, tam gdzie nie ma budynków wyglądają co prawda bardzo ciekawie. Np. ta ze Smokiem. Generalnie to jest tak, jak widzisz. Możemy tez zejść "pod tekstury" i widzieć to co na zdjątku z dziurawą górą. Możemy też oczywiście znaleźć ładne ujęcia, na których nie widać prawie niedoskonałości.

Wystarczy wrzucić do katalogu z modami ten plik z poprzedniej wersji (najpierw rozpakowujemy): camerasConsumer.zip

shot-18_01.22_15_04.56-0754.thumb.jpg.f83fce472b9f156f14aeadd91aaf70c4.jpg

shot-18_01.22_15_30.31-0773.thumb.jpg.393a419f690a491d7103f4275c8bfb5f.jpg

shot-18_01.22_15_07.28-0623.thumb.jpg.3b3b2cbdc739ab211711d743a17af197.jpg

shot-18_01.22_15_08.33-0750.thumb.jpg.3dfc64bdfc1d295984f40db21fe5b2b7.jpgshot-18_01.22_15_07.39-0754.thumb.jpg.6c78b8666d17427dbd6663755e13293a.jpg

shot-18_01.22_15_05.56-0034.thumb.jpg.98536e6bb7734fd9a38aba2484a8d39f.jpg

shot-18_01.22_15_18.58-0177.thumb.jpg.0b8fcb1a7350e8d01dfc90548b0a1ea2.jpg

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.