Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dark_Havoc

Mechanika taranowania

4 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Community Contributor
3,945 posts
8,964 battles

Krótko i na temat TARANOWANIA

1. Co to jest taranowanie?

Taranowanie to celowe zderzenie okrętów. W WoWs można zderzyć się z okrętem przeciwnika lub z sojusznikiem. To pierwsze zwykle kończy się stratą obu okrętów to drugie jest dużo bardziej częstsze, ale nie wywołuje poważniejszych skutków.

2. Zderzenie z sojusznikiem (no mam nadzieję, że nie taranowanie - to było by celowe)

W przypadku uderzenia w sojuszniczy okręt zadajemy sobie nawzajem obrażenia o niewielkiej wartości (rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset punktów HP) w każdej sekundzie kontaktu. Wpływ na bitwę ma niewielki, chyba że mamy status Team Killera (TK) - wtedy gra traktuje to jako działanie celowe i nie zmniejsza licznika TK w danej bitwie (Licznik TK zmniejsza się o jeden w każdej bitwie, w której nie uszkodzimy sojuszników).

3. TARANEM GO!

W ogniu bitwy możemy zastosować broń ostatecznej zagłady: taran. Zwykle oba okręty toną. Jak określić czy zatoniemy po taranowaniu czy nie?
W wyniku taranowania z dużą prędkością (nie znalazłem definicji dużej prędkości) zadajemy przeciwnikowi (i on nam) obrażenia w wielkości CAŁEJ STANDARDOWEJ PULI HP. I to niezależnie ile punktów życia nam zostało w czasie taranowania. Zatem okręt mający 50HP i pulę początkową 1000HP uderzając w okręt przeciwnika zada mu 1000HP obrażeń, sam oczywiście otrzymując obrażenia wartości nominalnej HP przeciwnika.

Dodatkowym efektem może być wywołanie zalanie jeśli obrażenia przez nas zadane zabiorą 10% nominalnego HP.

Stąd też wielokrotnie możemy w bitwach zobaczyć, jak okręt z krytycznie małą wartością HP niszczy wroga z pełnym HP.

Taranowanie okrętów z większą pulą HP mija się z celem, gdyż niszczyciel z HP nominalnym na poziomie 12k zada takie obrażenia pancernikowi. Jeśli pancernik ma 97kHP to straci 12k i dostanie zalanie. Niszczyciel w tym czasie otrzyma 97k obrażeń i pójdzie w objęcia Neptuna.

UWAGA: nie ma znaczenia ile HP będziecie mieli w czasie taranowania! Zadane obrażenia będą w wielkości waszego pełnego HP.

4. Jak przeżyć taranowanie?

Jeśli istnieje choć cień szansy na to, że będziecie taranować, bądź będą was taranować warto wyposażyć się w flagę Hotel Yankee. Da wam to 50% większe obrażenia od taranowania i jednocześnie zmniejszy o 20% otrzymane przez was obrażenia. Jeśli w bitwie zderzą się 2 wrogi Bismarki to niezależnie ile miały HP bezpośrednio przed taranowaniem - oba pójdą na dno (chyba, że jeden miał stockowy kadłub, a drugi miał pełne życie... to ten drugi utrzyma się na wodzie z zalaniem).

Jeśli jedne z nich będzie miał flagę to wynik taranowania będzie następujący:
69200x1,5 obrażeń zadanych i 69200x0.8 obrażeń otrzymanych. Ten z flagą otrzyma 55360 punktów obrażeń i zalanie - odpłynie w siną dal mając nadal 13840 HP.

Jak widać szansa na przeżycie jest w wypadku dużej ilości własnego HP. W innym przypadku możemy zabrać wroga ze sobą na dno!

Dziękuję za uwagę.

Powodzenia!

• Cool 5

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,822 battles

Jest sytuacja której nie wyjasniasz i ja też jej nie rozumiem do końca. Jeżeli gonimy okręt i on od nas odchodzi (ucieka) Jest duża szansa że okręt odchodządzy dostanie mniejsze uszkodzenia i nie zatonie. Tak mi sie zdarzyło dwukrotnie. Raz ja byłem uciekającym a raz goniłem. W obu przypadkach były to równotierowe BB. Co ciekawe kiedy goniłem, Mój Der Groze nie zatopił wrogiego Der Groze, mimo iż tamtem miał zaledwie 30k hp. Zadałem mu około 20k dmg i zalanie. Więc prędkość ma tutaj też ogromne znaczenie.

[TF16]
Community Contributor
3,945 posts
8,964 battles
1 hour ago, UrukSzymon said:

Jest sytuacja której nie wyjasniasz i ja też jej nie rozumiem do końca. Jeżeli gonimy okręt i on od nas odchodzi (ucieka) Jest duża szansa że okręt odchodządzy dostanie mniejsze uszkodzenia i nie zatonie. Tak mi sie zdarzyło dwukrotnie. Raz ja byłem uciekającym a raz goniłem. W obu przypadkach były to równotierowe BB. Co ciekawe kiedy goniłem, Mój Der Groze nie zatopił wrogiego Der Groze, mimo iż tamtem miał zaledwie 30k hp. Zadałem mu około 20k dmg i zalanie. Więc prędkość ma tutaj też ogromne znaczenie.

Dokładnie tak. Niestety nie znalazłem nic na temat prędkości. Więc nie wiem jaki ma wpływ.

• Cool 1

Players
1,487 posts
12,529 battles
2 hours ago, UrukSzymon said:

Bitwa Myogim taranuję wrogiego Myogiego ( oba to kadłuby C, po 90% hp ), tylko wszystko odbywa się na małych prędkościach  i goniłem go niejako. Stałem wrogi Myogi płynął na mnie rufą, w pewnym momencie dałem całą naprzód ( rozpędzenie w momencie uderzenia do kilku węzłów ) a on dał do przodu. Straciliśmy przy uderzeniu jakieś groszowe hp ( rzędu może 1k ) dopiero po dłuższym kontakcie kadłubów zaczęło naliczać dużą stratę hp.

Druga sytuacja bardzo podobna ale na jakichś BB wyższych tierów - styknięcie przy niewielkiej prędkości, jakież może 5 węzłów ( podobny poziom hp, oba okręty tier VIII ) - port dla mnie i przeciwnika. Więc to jest jakoś dziwnie naliczane. Owszem może miał flagę ale wtedy by chyba przetrwał.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.