Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ziger2

Kamera Altylerii worldofwarships 0.6.15.0

23 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
11 posts
2,123 battles

Witam jak zmienić kamerę artylerii w czesniej miałem pod prawy przycisk myszy

teraz nie idzie zmienić tego w ustawieniach. Ktos wie jak w pliku konfiguracyjnym to zrobić ?

[TF16]
Community Contributor
3,948 posts
8,973 battles
1 hour ago, ziger2 said:

Witam jak zmienić kamerę artylerii w czesniej miałem pod prawy przycisk myszy

teraz nie idzie zmienić tego w ustawieniach. Ktos wie jak w pliku konfiguracyjnym to zrobić ?

Ja mógłbym spróbować pomóc, ale nie rozumiem o co chodzi. CO to jest kamera artylerii? W WoT wiem, że taka była dla artylerii... ale w WoWs?

Beta Tester
11 posts
2,123 battles

.adamL555 a co ty polonista jesteś jak tak  to leć do szkoły i tam wykładaj zadałem wam proste pytanie jak w ustawienia/sterowanie/ grupa kamera zakładka Kamera Artylerii zmienić shift na prawy przycisk myszy

[TF16]
Community Contributor
3,948 posts
8,973 battles
11 minutes ago, ziger2 said:

.adamL555 a co ty polonista jesteś jak tak  to leć do szkoły i tam wykładaj zadałem wam proste pytanie jak w ustawienia/sterowanie/ grupa kamera zakładka Kamera Artylerii zmienić shift na prawy przycisk myszy

Tu masz coś takiego jak znaki przystankowe: .... ,,,, skopiuj i używaj do woli, bo nadal nie rozumiem co napisałeś. Adam nie jest polonistą... pewnie uważał, że kulturalny człowiek potrafi korzystać ze swojego języka ojczystego w sposób poprawny. To jest forum i tylko to co napiszesz jest odczytywane. Jak piszesz niepoprawnie to możesz być niepoprawnie zrozumiany.

Podejrzewam, że musisz poszukać gdzieś w preferences.xml

• Cool 2

[LOBUZ]
Players
393 posts
8,896 battles
28 minutes ago, ziger2 said:

O to chodzi ziomek, że nikt nie kmini twojego polskiego.

Beta Tester
11 posts
2,123 battles

Napisze jak w instrukcji.,

Po za logowaniu do gry wchodzisz menu/ustawienia/ zakładka sterowanie  grupa kamera i w tej grupie patrzysz  Kamera Artylerii  i tam jest klawisz przypisany Shift i chcę go zamienić na PPM - czyli prawy przycisk myszy.

SHIFT  tez jest zoom Artylerii chce go zamienic na ppm

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Bad 1

Players
1,574 posts
8,677 battles

Ja kamera mi nie chodzi, celuje i nie celuje, miałem na szift ale dalej mam na szift ale nie widzę teraz to co celuje, jak to zmienić, po aktualizacji nie mogę zmienić, wcześniej na szift chodziło a teraz prawy myszy nie chodzi gdzie to jest w opcjach.

Tyle widzimy

Może powiecie że jestem okrutny ale : najpierw naucz się pisać po Polsku a potem naucz się grać. Oczywiście totalne warzywo kupiło sobie Tirpitza, i teraz jest postrachem mórz i oceanów. Skoro chcesz żebyśmy Ci pomogli to wyjaśnij w zrozumiały sposób o co ci chodzi bo nikt z nas tego nie ogarnia.

Oczywiście albo znikniesz z forum na zawsze, albo napiszesz że jesteśmy złośliwi i nie rozmawiasz z nami ale, może jak kiedyś będziesz miał przebłysk mądrości stwierdzisz : tej, może faktycznie nie potrafię się po Polsku wysławiać, i gram jak ostatnia noga. Wtedy możemy Ci pomóc. I Polskiego Cię tu nauczą, i o co chodzi w tej grze. Ja sam mam problem z ortografią ale dzięki niektórym z forum staram się to jakoś ogarnąć.

• Cool 1

Players
2,404 posts
3,493 battles

Szakal, kolega chce wchodzić na lornetkę PPM-em

Dobra, sprawdziłem. Nie da się tego zrobić. I bardzo dobrze, że się nie da.

@ziger2, masz na celownik wchodzić shiftem, który masz cały czas pod małym palcem. PPM żeby wchodzić na swobodny widok między salwami na okrętach z szybkim ROF mając ustawiony cel np i tyle.

[LOBUZ]
Players
393 posts
8,896 battles
31 minutes ago, ziger2 said:

Napisze jak w instrukcji.,

Po za logowaniu do gry wchodzisz menu/ustawienia/ zakładka sterowanie  grupa kamera i w tej grupie patrzysz  Kamera Artylerii  i tam jest klawisz przypisany Shift i chcę go zamienić na PPM - czyli prawy przycisk myszy.

W instukcjach używa się literackiego polskiego, a Ty piszesz jak półanaalfabeta. To nawet nie chodzi o brak interpunkcji. Ty wklepujesz słowa dokładnie tak, jak pojawiają Ci się w głowie. Nie próbujesz komponować zdań. Musisz wrócić do szkoły specjalnej.

• Cool 1

Beta Tester
11 posts
2,123 battles

No właśnie shiftem  mnie w k... wygodniej mi mieć lornetkę pod PPM-em tu jest kwestia gustu jak to zmienić bo koledzy wyżej to  tematu nie ogarniają. Myślałem ze ci którzy się wypowiadają znają grę i ustawienia na pamięć.

• Bad 1

Beta Tester
11 posts
2,123 battles

Nie czepiaj sie skladni jezyka tylko odpwoeidz wiesz czy nie ?

Dzieki za pomoc

• Bad 2

Players
1,574 posts
8,677 battles
8 minutes ago, LubierznyBarkas said:

Ty się wypowiadasz a nawet pisać nie umiesz :).

Wiesz czy nie chamie? Kogo obchodzi składnia. Mam doktorat z stosunków międzynarodowych więc ssij. Dostaje 4 koła, moja żona Karyna i syn Brajanek są zadowoleni i mnie rozumieją.

A więc drogi kolego, nie, nie da się tego zmienić na PPM. Specjalnie da Ciebie to sprawdziłem. Pozdrawiamy się na przyszłość o ile sklecisz zrozumiałe zdanie po Polsku.

• Cool 1
  • Funny 1

[ISEN]
Weekend Tester
340 posts
9,063 battles
2 hours ago, LubierznyBarkas said:

Kłamiecie, przecież żaden z Was nie wie, co to jest "altyleria". Może to jakiś rodzaj alta?

To ta proca na progach okrętów , która strzela torpedami ze skrzydłami ! 

Players
2,798 posts
15,381 battles
19 hours ago, SzakalDarkstar said:

A więc drogi kolego, nie, nie da się tego zmienić na PPM. Specjalnie da Ciebie to sprawdziłem.

No nie żartuj, że się nie da zmienić czegokolwiek ;-). Wszystkie klawisze jakie tylko sobie wymarzysz można pozmieniać w command_mapping_config.xml. Rozpakowujemy z res_packages i kopiujemy do katalogu res_mods. Program do rozpakowania tutaj.

Dodatkowo możemy sobie zablokować (klawisz Windows, ALT TAB itd.), albo przemapować część klawiszy niedostępnych z poziomu gry w dodatkowym programie np. dedykowanego pod daną klawiaturę. Np. wycięty obecnie zoom celownika z PG UP, PG DOWN dopisać do scrolla myszy. (obecnie w grze te klawisze przybliżają/oddalają zoom tylko wolnej kamery), klawisz ESC przeniosłem na inny, bo czasami wciskałem go niechcący w czasie gry i nic przez moment nie widziałem ... 

Ja np. mam celownik przypisany pod środkowy przycisk myszki, bo mam starą z 3 klawiszami (klik kółka w nowej). Na prawym mam kamerę do szybkiego rozglądania się, bez zmiany obrotu dział - czyli tak jak jest w standardzie, ale to też można zmienić na cokolwiek - (chociaż to bez sensu, bo zabieramy sobie możliwość szybkiego rozglądania się jak spamujemy np. z DD-ka, czy Lanty).

<CMD_OBSERVE_CAMERA
keyCode="KEY_RIGHTMOUSE" type="down up"/> zmieniamy na inny, albo zostawiamy pusty

a wstawiamy KEY_RIGHTMOUSE w

<CMD_ART_CAMERA
keyCode="KEY_LSHIFT" type="forceClick"/>

Szybką wolną kamerę, żeby opuścić okręt i patrzeć ponad polem bitwy mam np. pod klawiszem backspace zamiast growej kombinacji: backspace, prawy shift, prawy control  itd. Czasami przed bitwą jak chcę obejrzeć sobie z bliska jakiś nowy okręt testowy to szybko się do niego przybliżam tą wolną kamerą.

• Cool 2

WG Staff
1,349 posts
2,939 battles

@Odo_Toothless odpowiedział, więc zamykam temat.

@ziger2 koledzy wyżej mimo, że dość uszczypliwie i mniej dyplomatycznie mają racje.
Popracuj proszę nad gramatyką, ortografią i interpunkcją jeśli chcesz żyć w zgodzie z forum.
Jeśli Twoja przeglądarka nie obsługuje wyłapywania taki błędów moją sugestią byłoby używanie Worda przed publikacją swojego komentarza czy też pytania.

• Cool 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.