Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ter_ion

Unikalni kapitanowie - sugerowane okręty

17 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

Jako, że mamy dostępny reset perków zamierzam zrobić małe trzęsienie ziemi w kadrze oficerskiej.

Mamy dostępnych 3 unikalnych dowódców:

Yamamoto - u mnie bezrobotny. Jak jest u Was? Na jakiej klasie sprawdza się najlepiej? 

Stefek mewa - z krążkami przebrnął do Desa, ale jako, że od Montany dzieli mnie 7 k expa, do tego od Liberatora tęskni za BBeczkami. Stąd czeka go przeprowadzka.

Jacus Dukierka - zaokrętował się na Belfasta, jednak czy nie lepiej wykorzystać go na Mino? Z jednej strony jack of all trades, choć na Mino przeładowanie i tak szybsze niz na Belfie. Do tego na Mino wieże obracają się jak wirniki śmigłowca, na Belfie już z tym jest większy problem. Więc tu chyba bez zmian.

Players
395 posts
12,268 battles

Ja tam nie kombinowałem z Yamamoto i trafił na Yamato. Jego "specjalne" skille i tak może wykorzystam raz na 300 bitew. Ale widziałem że ludzie często pływają nim na niszczarkach. Raz widziałem gościa który zrobił masakrę mając Yamamoto na Atago.

Stefek na Desie wydaje mi się OK. Nie widzę czemu miałby jakoś specjalnie pomóc BB-kom.

Dunkierka mam na pancernikach - myślę że tam jest dużo lepszy niż na krążkach. Na Belfaście też byłby OK (nawet bardziej bo jeszcze dymek), ale nie widzę sensu wsadzanie go na Mino.

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

Co do Stefka - boost obrotu wież bardziej odczujesz na Montanie niż na Desie. Przeładowania i tak nie używam.

Players
1,487 posts
12,529 battles

Yamamoto u mnie idzie na IJN BB, póki co siedzi na Ishizuchi i Mutsu. IMHO jego umiejętności są za bardzo rzadko wykorzystywane ( a nie przewidzi się sytuacji, czy się w bitwie zrobi te osiągnięcia ) a ja na Ishizuchim może ze dwa razy skorzystałem z pełni jego super mocy. Może DD? Więcej dymów albo doładowania przeładowania torped? Bo na IJN DD stosunkowo często wpadała mi "Pierwsza Krew". A może CA? Tam jego umiejętności też się mogą przydać. Jedynie lotniskowce wydają się być bez znaczenia - więcej rozbić nie jest jakoś super ważne. Tylko tutaj nie wiem czy działa Yamamoto na szybsze przeładowanie eskadr ( to wtedy będzie mocne )

Na Ishizuchim mając AR i Yamamotę po Uwolnieniu Krakena, kiedy byłem już porządnie obity mogłem strzelać co 12 sekund.

Stefan Mewa siedział na Bouge, bo jeszcze do ruskich ucieknie, a Bouge nie płynie tylko się ziemia pod nim obraca :Smile_trollface:, ale po wczorajszym prezencie od RNG zresetowałem mu perki i poszedł na Indianapolis, gdzie jego perki wydają się być przydatne. Zastanawiam się czy na Clemsonie jego super obrót nie byłby złym pomysłem? Bo to chyba jedyny okręt z armatami <139mm o powolnym obrocie dział w drzewku USN.

Jacek z Dunkierkowa pływa na Conquerorze/Nelsonie i Warspicie. Na Belfaście można wykorzystać wszystkie jego perki, tak samo na RN CL do VIII tieru włącznie. Ale ten obrót dział jest naprawdę odczuwalny.

[LOBUZ]
Players
375 posts
7,428 battles

U mnie Jacuś jest chyba bezrobotny, albo siedzi gdzieś na jakimś leanderze od poprzednich rankedów jeszcze - nie pamiętam :Smile-_tongue:.

Stefek siedzi sobie na Clevce i spokojnie czeka na split linii.

Yamamoto u mnie mógł trafić tylko na jeden okręt - Yugumo. Bitwy gdzie nie łapię na DD, a w szczególności na Yugu, Pierwszej krwi należą do rzadkości, więc najlepiej tam wykorzystać bonusy z kapitana. Krakena jeszcze nie wbiłem (pośmiertnych nie liczę), ale mocno obite Yugu ma 61s przeładowania torped i bodajże 4,3s na działach - wyobraźcie sobie co będzie jak wejdzie bonus za krakena :fish_cute_2:

[DK-PL]
Players
1,457 posts
19,465 battles

Yama jakiś czas siedział u mnie na Fuso. Jedna bitwa z krakenem szybko zmieniła się w 6x kille za sprawą nagłego boosta do reloadu ;P Ten ostatni frag to deska która nie wiedziała gdzie wiać, bo z adrenalin ruszem na ogryzku Fuso dostał przeładowania jak krążek ;P Teraz jednak myślę o przeprowadzce na coś z torpedami. By jak najczęściej odpalać te jego zdolności nie ukrywajmy, low tierowe okręty są najlepsze, tam najczęściej zdarzają się krakeny :) Ale jakbym miał takiego Atago pewnie tam bym go wsadził ;)

Mewa lata oczywiście na Desie z reloadem, a więc jego perk boostujący obrót ładnie rekompensuje to co zabiera moduł. 

Jacek na Edinburgu, jako że wyżej są już same papierowe projekty których zazwyczaj nie expie. Myślałem czy nie byłby lepszy na Leanderze ale teraz mam Pertha więc pewnie i tak częściej będę grał nim. 

Wszystkie boostnięte na tych kapitanach perki robię. Nawet na Seagalu sprawdza się szybsza zmiana typu amunicji, tym bardziej z jego reloadem. Można bezstresowo palić BaBeczki z HE by w nagłym ukazaniu się burty wrogiego krążka natychmiastowo zmienić na AP i zasadzić cytadele ;) 

Players
27 posts
9,730 battles

U mnie Yamamoto siedzi na swoim okręcie flagowym (przynajmniej przez pewien czas) ot takie zboczenie.

Stefek załatwia hamburgerskie BB z Misiem w roli glownej.

A Jacuś obstawia Belfasta/Warsprita/Nalsona/Conquerora 

[TF16]
Players
1,160 posts
11,722 battles

Yamamoto jeszcze nie mam. Ot, jakoś nie miałem parcia  na robienie kampanii, ale pracuję nad tym. Mewa siedzi na... Omasze i powoli zmierza do max skilla. Docelowo pójdzie na Desa jak go zrobię, a być może na misia jury jeśli zdążę go zrobić. Jacek dąkierka teraz chyba na neptunie, ale pewnie wróci na jakiś niższy tier, może leander? 

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,831 battles

Yamamoto u mnie śpi w koszarach. Docelowo Yugumo. Tyle że na Yugu mam 19ptk i jakoś nie spieszno mi do Shiry.

Mewa ofc Montana. Zmiana amo to tylko 7s a Monti z burzaków jak bombnie, to prawie jak Brytol. W tym momencie jest nawet sens użycia tego perka. Bo 50% to strata połowy salwy.  Obrót wież jak Gneisenau więc nawet DD nie jest takim problemem. Na Dessie też fajnie działa, ale bonusy z perka są dużo mniejsze i mniej przydatne. 50% na zmiane amo w zupełności daje rade, przy tym rofie. Jesli ktoś używa tego perka. A obrót też wydaje mi się wystarczający.

Jack siedzi sobie na low tierze, na Orionie. Obecnie ma 17pkt. I ostatnie 2 pujdą w dym :D

Tak go ustawiłem że pasuje przede wszystkim do Belfasta. A Orion korzysta z obrotu i wszechstronności. Cóż na Orionie 17pkt użytecznych w zupełnosci wystarcza.Bonusy od Jacka całkowicie rekompensują brakujące 2 pkt.

[TF16]
Weekend Tester
254 posts
9,229 battles

Yamamoto u mnie dumnie dowodzi Iwaki Alpha a Stefana wrzucilem na Indianapolis. 

[LOBUZ]
Players
752 posts
10,106 battles

O, dopiero zauważyłem, że ARP działają na japońskich kapitanów jak premki i nie muszę przeszkalać Yamamoto z Yugumo na Takao. 

Konkretnie co do tematu, Yamamoto mam domyślnie na Yugumo (ewentualnie Yamato jak mi sie kiedyś zechce go robić), Dunkirka domyślnie będę miał na Fiji, Seagala domyślnie chyba na Des Moines, bo nie myślę o grindowaniu do Montany. 

[LOBUZ]
Alpha Tester
2,125 posts
10,045 battles

Yamo jeszcze nie mam. Brak ciśnienia. Pójdzie pewnie na amagi. Jak naprawia Yamato to na niego. Jacka wczoraj przełożyłam z Oriona na kgv. Docelowo pójdzie na liona A potem conqa. 

Co do Stevena, wybaczcie określenie wszyscy co go używają na czymś innym niż bb- Montana iowa/miss lub nawet nc. Są sprytni inaczej.  Calkowite marnowanie potencjalu swietnego kapitana. Obrót wież jest kolosalnie odczuwalny o zmianie amo nie będę pisać nawet. Po cholerę on wam na dM? Przecież dm kręci pięknie bez niego a na he czy pp zmienia przy tym rofie wystarczająco szybko.

[TF16]
[TF16]
Players
1,161 posts
14,650 battles
1 hour ago, Zlociutk1 said:

Yamo jeszcze nie mam. Brak ciśnienia. Pójdzie pewnie na amagi. Jak naprawia Yamato to na niego. Jacka wczoraj przełożyłam z Oriona na kgv. Docelowo pójdzie na liona A potem conqa. 

Co do Stevena, wybaczcie określenie wszyscy co go używają na czymś innym niż bb- Montana iowa/miss lub nawet nc. Są sprytni inaczej.  Calkowite marnowanie potencjalu swietnego kapitana. Obrót wież jest kolosalnie odczuwalny o zmianie amo nie będę pisać nawet. Po cholerę on wam na dM? Przecież dm kręci pięknie bez niego a na he czy pp zmienia przy tym rofie wystarczająco szybko.

Ja jestem sprytny inaczej .... mam go na DM. I bardzo sobie chwałę.  I wcale nie uważam, ze marnuje swój potencjał. Wręcz przeciwnie - Des doskonale go wykorzystuje.

w krótkich zwarciach przy capie obrót wież ma kolosalne znaczenie. Zmiana typu pocisku w ciągu 1,5 sekundy naprawdę mi się przydaje. Długo dyskutowaliśmy o tym z @TheKostek i obliczyliśmy sobie, że odpowiednio szybka zmiana pocisku - zwłaszcza na AP daje konkretny zysk na DMG.

pewnie równie dobry byłby na Montanie ale u mnie zostaje na Demonie. Jack poszedł na Belfasta. Isoroku pójdzie docelowo na Yamato. Tam i tylko tam jest jego miejsce - z powodów historycznych oczywiście.... :Smile_honoring:

• Cool 1

[DK-PL]
Players
1,457 posts
19,465 battles
1 hour ago, Zlociutk1 said:

Podpisuje się pod komentarzem kolegi blacman_pl. Des z modułem na reload kręci bardzo słabo, perk na zmianę typu amo jest tym bardziej przydatny ot choćby z tego względu że to krążek, tak więc podczas jednej bitwy często zdarza się to robić. Na Missouri rzadko strzela się z czegoś innego niż AP, nawet w DDki po ostatnim paczu lepiej walić z AP, ostatnio tak na salwę Shimkę zdjąłem. Ogólnie ten perk jest do dupy, zmiana typu amunicji zamiast oddanej salwy to teoretycznie strata dpm-u, jednak dla krążka którego APki przez mniejszy kaliber częściej dingają, a HEki rzadziej penetrują po trafieniu w mocny pancerz, w praktyce zwiększa skuteczność oddawanej salwy. Strzelając z AP Missouri czy innego BBka z kalibrem dział powyżej 400, najczęściej nie ma problemu z penetracją nawet przez dziób. 

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,831 battles
50 minutes ago, blacman_pl said:

Ja jestem sprytny inaczej .... mam go na DM. I bardzo sobie chwałę.  I wcale nie uważam, ze marnuje swój potencjał. Wręcz przeciwnie - Des doskonale go wykorzystuje.

w krótkich zwarciach przy capie obrót wież ma kolosalne znaczenie. Zmiana typu pocisku w ciągu 1,5 sekundy naprawdę mi się przydaje. Długo dyskutowaliśmy o tym z @TheKostek i obliczyliśmy sobie, że odpowiednio szybka zmiana pocisku - zwłaszcza na AP daje konkretny zysk na DMG.

pewnie równie dobry byłby na Montanie ale u mnie zostaje na Demonie. Jack poszedł na Belfasta. Isoroku pójdzie docelowo na Yamato. Tam i tylko tam jest jego miejsce - z powodów historycznych oczywiście.... :Smile_honoring:

Nasuwa się pytanko czy porównywaliście Mewe na Dessie do kapitana z tymi perkami, czy bez. Bo jeżeli bez, to bonusy są dość mocno odczuwalne. Ale jak załozymy kapitana z tymi perkami, to nie będzie on odstawał od Mewy za bardzo. Na BBach ta różnica nadal będzie b.duża. Ja właśnie przez Mewe, w ogóle zacząłem stosowac te perki na Dessie, na zwykłym kapitanie. 

[MS--B]
Alpha Tester
860 posts
15,088 battles

Stefek zdecydowanie na Missouri czy Montanę, obrót wież w połączeniu z radarem i zmianą pocisków w 7,5 sekundy może być zabójczy dla desek, Jacuś Dunkiereczka siedzi aktualnie na Nelsonie i QE, co prawda marnuje się nieco w ten sposób jedną z jego umiejętności, czyli dym, ale obrót wież i szybsze przeładowanie konsumabli nie raz uratowało już gruby tyłek mojego Nelsona.

Yamamoto, którego jeszcze nie mam, trafi najprawdopodobniej na Akizuki, bo chyba tam najłatwiej o pierwszą krew, można w ten sposób zaryzykować i zrezygnować z superintendenta. Generalnie ten pomysł z krakenem niby jest i fajny ale ile razy rzeczywiście można z tego skorzystać?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.