Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
vuque

Sıralamalı Savaşlar Sezon 8: Genel Tartışma

28 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
499 posts
1,310 battles

Merhaba kaptanlar,

Sıralamalı Savaşlar Sezon 8 ile ilgili bu başlık içerisinde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler,

• Boring 1

[MSKK]
Community Contributor
371 posts
5,916 battles

V3qj4B.jpg

Gerçekten mi ? 23 kilometreden Tirpitz' e infilak mı ? Bunu yapan karşımdaki ya sanırım Kii idi. 

(Sıralamalı savaşların sabır sınaması başladı) 

:cap_old:

V3qj4B.jpg

Players
30 posts
3,743 battles

Bir fikir: 

CV ekonomilerini bayağı düşürdüklerinden dolayı, ilk sıradaki kişinin yıldız kaybetmeme olayı (yenilen takımda) CVler için ilk 2 veya ilk 3 olarak düzenlenebilir. Hiç bişey yapmayan adamlar sırf damage tankalayabiliyor diye bizim o kadar uğraşımız düşürdüğümüz uçaklar aldığımız killer boşa gidiyor. Bunu iletirseniz sevinirim. 

Edit: Bir maç sonucu paylaşacaktım ama site hata veriyor anlamadım.

[TCDK2]
Players
3 posts
5,109 battles

Sıralamalı sezon seviye 8 de olacak diye avrupalı veletler basmış parayı almış tirpitzi matchmaking den bakıyorum adamın 10 savaşı bile yok yaptıkları hareketleri görseniz kafanızı duvarlara vurursunuz

[TSG]
Players
192 posts
6,957 battles

Şu an için fena gitmiyorum. Akizuki'yi kullanayım dedim ancak kaptan 10. seviye olduğu için IFHE'siz pek işe yaramadı. Mermiler vuruyor ancak hasar vermiyor. :Smile_facepalm: Tabi Lo Yang reyizi alan gemisini yürüten kaptan oluyor. Bakalım kutu kutu kutuzov ile nereye varmak, ne yapmak isteyeceğiz?

Not : 9. kademe 2 yıldızdan selamlar.

EyvN0v.png

[L2TW]
Players
125 posts
10,610 battles

İlk önce herkeze başarılar diliyorum.

Ben bu sezon North Carolina ile ilerliyorum. T8 kesinlikle T6 dan çok daha iyi. Umarım bu sezon daha az maçla rank 1e ulaşırım.

Players
53 posts
6,801 battles

Klan savaşların da olan adil durum kesinlikle sıralamalı savaşlar da söz konusu değil.. Uçak gemileri hemen her oyunda başlı başına bela..
Tek yiyen BB'leri geçtim onu görmezden gelebilirim fakat 1 uçak gemisi oyuncusu eğer oynamayı bilmiyor ise ve inadına hala giriyor ise bunda fesatlık ararım..

MM'ın adaletsizce takımlar dağıttığı aşikar, kesinlikle PR göre CV eşleşmesi olmasından yanayım...

Maç boyu yatıp şimdi son kişi olarak kalan CV'nin söylediğini aynen yazıyorum.. ''yeah ı m noob yeah.. now start, now just watch me''.. (2K hp'si olan kruvazöre KS attı ve dibindeki muhripe yakalanıp öldü) Sinirden kapamayıp ekran görüntüsünü çekmiş olmayı dilerdim.

Players
521 posts
11,992 battles

Bu sezon duyrulduğuda hemen gemilerimi inceledim ve hazırlıklarımı tamamladım.

der

Ancak unuttuğum bir nokta vardı, P2W gemilerin OP olması. Örneğin Lo Yang ve OP olan hidrosu. 5.4km'den yaklaşık 2dk boyunca istediğini spotluyor ve sis içinde ölüm kusuyor. DD oyuncusu olan kişiler için aşırı bir adaletsizlik.

Sonra geliyoruz Kutuzov'a. Kimse bana kutuzov nerflendi demesin still OP abi bu gemi. 19 küsür km menzilden istediğine salvo başı en az 4k çaka çaka işini görüyor.

Bitti mi ? No...

CV'ye geçeyim diyorsun herkesin AA'sı yetmezmiş gibi karşına Enterprise çıkıyor. Haydaaa! Lexington alsan zaten GG'sin. Shokaku alayım diyorsun bu seferde avcı farkından hava üstünlüğü gidiyor.

Diyorsun ki en iyisi BB'ye geçeyim. Orada da faka basıyorsun işte. Tirtpiz, Alabama, Alabama ST, derken fakir Bismarck'ınla köşk atarsan seviniyorsun.

T8 özellikle turnuva ve organizasyonlardan sonra tamamen bir P2W seviyesine döndü. Herkes en az bir adet T8 premium gemiye sahip ve normal oyuncular bundan çok etkileniyor.

Bunlar bir feedbacktir. Ben zaten yaklaşık 1 haftada Rank 1'e ulaştım. Ama bu hususlara dikkat edilmesi ve fırsat eşitliğinin korunması gerkeiyor. Hepinize bol şans.

shot-17.12.28_23.11.19-0849.jpg

• Cool 4

[TCG]
Players
1,226 posts
11,886 battles

Bu sezonda klavye kırmadan bitirdik bakalım. Darısı önümüzdeki sezonlara :cap_cool:

G9QRZb.jpg

• Cool 4

[VET]
Players
9 posts
14,488 battles

Bu sezon heryeri kaplayan sis bulutları ve o sisin içine gizlenen zırlhlılar olmayınca daha keyifli oldu.

0EV8d8.jpg

• Cool 2

Players
633 posts
21,090 battles
49 dakika önce, ussalaska dedi:

Bu sezon heryeri kaplayan sis bulutları ve o sisin içine gizlenen zırlhlılar olmayınca daha keyifli oldu.

0EV8d8.jpg

Yakışır biraderime bende bir kaç güne almış olurum :cap_haloween:

[AMAT]
Beta Tester
110 posts
4,594 battles

bir tek  benim mi başıma geldi bilmiyorum ama, pr 3084(süper unicorm heheh tabi tabi ) iken %24 kazanma oranıyla oynarken pr 1700e düşerken kazanma oranım %48 e yükseldi . garip. Sanırım gemiyi kıpırdatmazsam rank 1 i alırım :D.

Rank 12 de bile bu kadar kötü oynayanları görmek enteresan. 200k dmg ve 4 kill e rağmen kaybedince insan sinir oluyor yav. Mehter takımı gibi 2 ileri bir geri devam ediyorum.

• Cool 2

[TCG]
Community Contributor, Beta Tester
115 posts
9,984 battles

Redditte toplanan feedback'lere yazmıştım fakat türkçe halini buradanda belirtmek isterim.

Şuanda rankedda hangi konumdasınız?

Rank 1

Ortalama olarak maç hissiyatı, uzunluğu, zevki, rekabeti nasıldı?

Rekabetli bir ortam tabii ki vardı ama zevk kısmı... zamanla yok oldu.

Önceki sezonlara göre nasıldı?

Kesinlikle bir öncekinden daha iyiydi.

En çok ne hoşunuza gitti?

Genel olarak nothing :/

Ne değişmeli?

• Oyun dengesi ile başlayalım, Random oyunlardaki CV yada Klan savaşlarındaki BB limiti gibi limitler olmalı; bu limitler CV:1 BB:2 DD:2/3 şeklinde olmalı bu sayede aynı oyunda 10 DD veya 12 BB görmeyeceğiz.
  • Takımların dağılımı daha dengeli olmalı, 2 Kutuzov + 1 Atago'nun karşısına 2 Chapayev + 1 Edin vermemeli. Diğer bir örnek ise bir takıma 2 Loyang verip diğerine 1Kagero ve 1 Zerstörer23 vermesi..
  • Meta.. Oyun metalardan kurtulmalı bütün sezonlar bir kaç geminin etrafında dönüyor. Bu sezon Kutuzov, Loyang gibi gemileri bol bol gördük önceki sezonlarda Fuso ve Belfast her 14 kişinin 10 tanesinde vardı..diğer gemilerede şans verilmesi gerekiyor. Bu rekabetin oluşması için diğer gemilerinde benzer performanslar gösterebilmesi gerekiyor. bu durumda gemisine göre buff ve nerf olayına geliyor.
  • Stok gemiler! Stok gemiler ile ranked girilmesi yasaklanmalı, ranked gemi kasma yeri değildir!
  • Yıldız kaybetme/kazanma sistemi; Kaybeden takımın birincisi yıldız kaybetmiyor, bu durum güzel bir durum ama geliştirilmeli. bir alt limit olmalı. Örneğin 1100/1200 Deneyim puanı alıp kaybeden oyuncu veya oyuncular yıldızını kaybetmemeli.300-500 deneyim puanı ile biten oyunlarda oluyor genel olarak bu durumlarda eski sistem geçerli olup, kaybeden takımın birincisi yıldızını kaybetmemeli.
  • Anti-AFK sistemi; Matchmaker oyun bulduktan sonra "Hazır mısın?" diye sormalı ve belirtilen sürede (30 saniye vb. olabilir) hazıra basmayan oyuncuları sıradan çıkartıp yerine başkasını almalı.

• Cool 6

[TCG]
Players
1,226 posts
11,886 battles
43 dakika önce, Redfoxrommy dedi:

bir tek  benim mi başıma geldi bilmiyorum ama, pr 3084(süper unicorm heheh tabi tabi ) iken %24 kazanma oranıyla oynarken pr 1700e düşerken kazanma oranım %48 e yükseldi . garip. Sanırım gemiyi kıpırdatmazsam rank 1 i alırım :D.

Rank 12 de bile bu kadar kötü oynayanları görmek enteresan. 200k dmg ve 4 kill e rağmen kaybedince insan sinir oluyor yav. Mehter takımı gibi 2 ileri bir geri devam ediyorum.

PR'e oynar isen kazanma ihtimalin dolaylı yoldanda olsa azalır.

Yıldıza oynayan çoğu oyuncular pr'a oynuyor diyebiliriz. Takım oyununa oynamıyorlar. Takım oyununa oynarsan pr azalır. Takım oyununda " Dağ arkasına geçem zırhlı yakam " demezsin. " Muhribime cap içerisinde yardım edeyim" dersin. İlk örneğimdeki adam doğal olarak 1. olur. Çünkü hasara oynuyor. Maçı kazandırabilir mi orası tartışılır. Fakat ikinci örnekdeki adam düşman muhribini def edebilirse veya patlatabilirse, kazanma ihtimali çok daha yüksek olacaktır çünkü düşman takımının caplere oynaması zorlaşacak.

Rankedda tavsiyem zırhlıları kesmek için uğraşmayın. Oyun başlarında toplarınızı zırhlılara vurmak için değil, capde spotlanacak olan muhribe saklayın. İster 1k vurun, ister 5k vurun. Bu dost muhribiniz için gerçekten çok büyük bir destek. Ardından muhriblerinize tehlike olan ikinci unsur, düşman radar kruvazörleri. Minimum bir köşk isabeti bile yapılsa kıyım kıyım kaçmak durumunda kalıyorlar. Zırhlılar her zaman son hedefiniz olsun.

Hepinize kolay gele! :cap_rambo:

• Cool 2

[AMAT]
Beta Tester
110 posts
4,594 battles

acıkcası ilk maç nasıl kazanmaya oynuyorsam son mactada kazanmaya oynadım. Fakat öyle adamlarla aynı takımdaydımki düşman başına .

2 ye bir durum lehimizeyken önümüze sisi atıp sonra spot vermeyen ve düşmamn bb sinin kacıp kurtulmasına yardım eden dost ? ddler,

oyunun başında birer salvoyla 2 düşman gemisi batırıp 2 capi tutmuşken tek yapmaları gereken düşmanın üstlerine gelmesini beklemek olan fakat kalan düşmana tek tek saldıran sözde takım arkadaşlarım,

tek başıma 3 bb ile mucadele ederken takımın kalan 6 gemisininin 4 düşman gemisisni batıramaması  ve batması sonuçta en son benim batmam,

oyuna girdikten sonra chatte ben afk yım diyen düşmanın içimize soktuğu ajanlar ,

2km mesafede 20km atış yapıyormuş gibi dağılım yapan tripitz ana bataryaları,

ilk 3dk da gemilerinin canlarının yarısını yada tamamını kaybeden takım arkadaşları , vs.

emin ol kazanmaya oynuyorum , baskı altındaki arkadaş batmasın diye ileri cıkıp dmg paylaşıyor , kendi önümdeki düşmanı bırakıp yardım isteyen arkadaşa yardım ediyorum fakat yok arkadaş yok . 2 gün 15 rankte karaya oturdum resmen. sonra bir mucuze oldu 12 ranke geldim 2 gündürde orda demir atmış vaziyetteyim. Nasıl şanslı bir adamsam artık .

Players
50 posts
1,891 battles

kafayı yiyecem rank 10 dan 13 e düştüm gerizekalı allylar sayesinde üst üste bu kadar mal ally nasıl toplandı anlamıyorum !! kruvazorler spotlayacağına gider kaya arkasına can doldurmaya sanki tek salvoda inmiyecekler doldurunca !)  battleshipler saldırmaz 20 km ilerde bekler !! (özellikle amerikan gemileri !! n carolinaların alayı nub ve tirpitzler paralı nub bebeler heriflerde torpido var uzaktan savaşmaya kalkıyor !!) dd ler smoke içinden top sıkar sanki çok damage vericek battleshipe !!!)

Players
50 posts
1,891 battles

Bu son posttan beri uğraşıyom yine level 10 a çıktım sonra 12 ye düştüm ! herifler o kadar gerizekalı ki f u demeye başladım artık ya bir maçta karşı takımın cvsi beni birde başka bir bismarckı uçakla batırdı bizim mal cv birşey yapmıyor !! başlayacam böyle işe salak pl nin biride beni reportlamış nub salak falan dedim diye  [edited] ya ! birtane doğru düzgün adam yok mu bu ranklarda oynayan benimle iritbata geçsin ne biçim sistem bu ya counterdaki gibi nubları afkleri atma sistemi gelsin bot gemiler gelsin bunlardan iyi oynar

Players
213 posts
3,039 battles
On 1/8/2018 at 1:35 PM, Accelerated said:

Rankedda tavsiyem zırhlıları kesmek için uğraşmayın. Oyun başlarında toplarınızı zırhlılara vurmak için değil, capde spotlanacak olan muhribe saklayın. İster 1k vurun, ister 5k vurun. Bu dost muhribiniz için gerçekten çok büyük bir destek. Ardından muhriblerinize tehlike olan ikinci unsur, düşman radar kruvazörleri. Minimum bir köşk isabeti bile yapılsa kıyım kıyım kaçmak durumunda kalıyorlar. Zırhlılar her zaman son hedefiniz olsun.

+1. Keşke herkes böyle düşünse.

Players
50 posts
1,891 battles

spotlayacak adam olsa iyi fikirde işini bilen destroyer ve kruvazor mu var  ?  geçen a b c olan haritadayız tersten geliyoruz b yi aldık a ya gidicez önümde tirpitz var adam kayayı döner dönmez torpidoyla battı  bence ne sıkarsan kardır ilk başta ilk caplamalar oluyorken 3 5 gemi birbirini görüyor ya orda sıkın sıkabildiğiniz kadar zırhlılara nasıl olsa mermi beleş ve capa gelene kadar doluyor kruvazorlere sıkmayın uzun mesafede yemiyorlar kaptan skiliyle anlayıp dümeni kırıyorlar

Players
50 posts
1,891 battles

şu görntüleri mallığın kanıtı olarak aldım anası avradını sevdiklerimle oynamaktan unreal oynarken delirip klavyeyi kıran alman bebesi gibi olacam 2 gün önce rank 5 tim şu anda 8 im !!!

1. resimdeki mal a b iç içe küme olan mapta malikane gibi binanın ordan sapılan küçücük geçide carolina sokmuş !!

2. resimdeki malsa c ye gidip 2 kruvazore karşı savaşmaya kalkıyor !!

shot-18.01.28_01.49.32-0684.jpg

shot-18.01.28_03.04.56-0237.jpg

[TCDK2]
Players
13 posts
10,627 battles

Bu aralar fazla çalıtığım için ben biraz geç kaldım. Bilgisayarı kırmadan bitirdik şükür :)

shot-18.01.28_23.09.51-0350.jpg

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.