Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tanktankkimo

Update boyutu?

9 comments in this topic

Recommended Posts

Players
213 posts
3,039 battles

Selamlar,

Update işlemi için önce bir 680mb'lık dosya yükledi. Gayet normal bir update için. Ama hemen sonra 13GB'lık bir başka paketi yüklemeye başladı??? Sizlerde de böyle oldu mu? Oyunun kendisini baştan kurmak ile aynı neredeyse, nasıl bir update bu?

Players
7 posts
105 battles

Update boyutlari banada çok buyuk geliyor bazen update ile gelen degisiklikler listesine bakiyorum da yani bu update boyutu ve bu az ve onemsiz degisiklikler arasinda tezat goruyorum zaten i7 işlemci dahi olsa kurulum cok uzun suruyor.

Players
213 posts
3,039 battles

En azından kaldıı yerden devam edebilse yine sorun değil. Gelmiş 6GB'a bilgisayarı kapatmak zrunda kalıyorum, sonra hoop en baştan başlıyor. Torrent gibi kaldığı yerden devam etse ya. Ya da bu yapılamıyorsa update işlemi için ayrı bir setup yapsınlar biz onu download araçları ile inidirip kurabilelim. Böylece istediğimiz zaman durdurup başlatırız.

Players
53 posts
6,801 battles

Sizin update dediğiniz dosya sadece içerisinde değişen şeyi barındırmıyor... Örnek veriyorum elinizde oyuna ait ''blabla.bin'' adında 7 GB'lık tek dosya mevcut.. bu (.bin) dosyasının içerisinde gemi parametreleri olsun.. Bu yeni eklenen gemilerin tutacağı en fazla 200 300 mb ancak size gelen güncelleme de komple o dosyanın yenisi veriliyor.. Bu çoğu oyunda böyledir aksi halde size bir setup ile tek tek bu .bin uzantılarını aratıp bularak açtırır içlerine ekledikleri gemileri manuel olarak sizler yaparsınız... Aynı GTA'da araba yükler gibi veya PES de mod kurar gibi..

Players
213 posts
3,039 battles
On 12/31/2017 at 10:08 AM, GyRFaLCoN03 said:

Sizin update dediğiniz dosya sadece içerisinde değişen şeyi barındırmıyor... Örnek veriyorum elinizde oyuna ait ''blabla.bin'' adında 7 GB'lık tek dosya mevcut.. bu (.bin) dosyasının içerisinde gemi parametreleri olsun.. Bu yeni eklenen gemilerin tutacağı en fazla 200 300 mb ancak size gelen güncelleme de komple o dosyanın yenisi veriliyor.. Bu çoğu oyunda böyledir aksi halde size bir setup ile tek tek bu .bin uzantılarını aratıp bularak açtırır içlerine ekledikleri gemileri manuel olarak sizler yaparsınız... Aynı GTA'da araba yükler gibi veya PES de mod kurar gibi..

Bu "bin" dosyasını ayırabilirler o zaman. Tek bir bin dosyası olacak diye bir koşul yok ki yazılım dünyasında. 1000 tane bin dosyası oluştursun isterse. Sonra sadece güncellenenleri değiştirsin. 200 300 mb için 7GBlık dosyanın indirilmesi mantıklı mı?

Players
521 posts
11,992 battles

Update boyutları genelde 1-1.5gb arasında değişiyor. Eğer durdurur ve sonrasında devam ederseniz baştan başlamış gibi gösteriyor ancak başlamıyor. Şöyle anlatayım:

Normalde 900kb ile indiriyorsunuz diyelim, yarısında durdurdunuz ve sonra devam etmek istediniz. Size baştan başlamış gibi görünüyor ancak eski dosyaları kontrol edip devam ediyor. Bunuda indirme hızından anlayabilirsiniz 3.5mb/sn gibi değerler oluyor, sonra asıl durduğunuz noktaya geldiğinde ise tekrar sizin indirme hızınız olan 900kb/sn'den devam ediyor.

Players
213 posts
3,039 battles
5 hours ago, OttomanSIap said:

Update boyutları genelde 1-1.5gb arasında değişiyor. Eğer durdurur ve sonrasında devam ederseniz baştan başlamış gibi gösteriyor ancak başlamıyor. Şöyle anlatayım:

Normalde 900kb ile indiriyorsunuz diyelim, yarısında durdurdunuz ve sonra devam etmek istediniz. Size baştan başlamış gibi görünüyor ancak eski dosyaları kontrol edip devam ediyor. Bunuda indirme hızından anlayabilirsiniz 3.5mb/sn gibi değerler oluyor, sonra asıl durduğunuz noktaya geldiğinde ise tekrar sizin indirme hızınız olan 900kb/sn'den devam ediyor.

Merhaba,

Oyun dizinindeki update klasörüne bakarsak aslında birden fazla dosya indirdiğini görüyoruz. Mesela 1,5GB için 5 tane 300mblık dosya var. Eğer 3. dosyanın 299MB'ında kesersek 0 299MB'a yazık ediyor. Dediğin gibi önceki parçaları baştan indirmiyor. 13GB'lık update olunca ziyan ettiği dosya boyutu da GB'lar oluyor.

Players
53 posts
6,801 battles
01.01.2018 saat 21:21'de, tanktankkimo dedi:

Bu "bin" dosyasını ayırabilirler o zaman. Tek bir bin dosyası olacak diye bir koşul yok ki yazılım dünyasında. 1000 tane bin dosyası oluştursun isterse. Sonra sadece güncellenenleri değiştirsin. 200 300 mb için 7GBlık dosyanın indirilmesi mantıklı mı?

Değil tabiki, söylediklerine ve isyanına katılıyorum... ben olan şeyi söyledim sadece... Bana da fazla geliyor bu kadar GB yer kaplayacak ne yaptınız sorusu geliyor aklıma.. Ancak mantıken düşünüldüğünde bir oyun firması müşterisini memnun etmeyecek şeylerden kaçınır özellikle böyle bir durumda.. Daha iyi bir yolu olsaydı eminim daha az boyutlu güncelleme sunarlardı..

Bu arada mesajı editleyerek bir soru sormak istiyorum. 13 GB update ne zaman oldu ? Çünkü en yüksek update hatırladığım kadarıyla 3.6 GB olmuştu ve bu yüzden özür mahiyetinde 2 veya 3  premium gün verilmişti.. Şöyle bir durum olmuş olabilirmi.. Ben 4 5 aydır WOT oyununa girmiyorum şuan girdiğimde bu zamana kadar çıkan tüm güncellemeleri tek tek sırayla yaptığından dolayı 9 10 GB küsüratında bir güncelleme söz konusu.. Böyle bir durumda güncelleme yapmış olabilirmisin ??

Players
213 posts
3,039 battles
4 hours ago, GyRFaLCoN03 said:

Değil tabiki, söylediklerine ve isyanına katılıyorum... ben olan şeyi söyledim sadece... Bana da fazla geliyor bu kadar GB yer kaplayacak ne yaptınız sorusu geliyor aklıma.. Ancak mantıken düşünüldüğünde bir oyun firması müşterisini memnun etmeyecek şeylerden kaçınır özellikle böyle bir durumda.. Daha iyi bir yolu olsaydı eminim daha az boyutlu güncelleme sunarlardı..

Bu arada mesajı editleyerek bir soru sormak istiyorum. 13 GB update ne zaman oldu ? Çünkü en yüksek update hatırladığım kadarıyla 3.6 GB olmuştu ve bu yüzden özür mahiyetinde 2 veya 3  premium gün verilmişti.. Şöyle bir durum olmuş olabilirmi.. Ben 4 5 aydır WOT oyununa girmiyorum şuan girdiğimde bu zamana kadar çıkan tüm güncellemeleri tek tek sırayla yaptığından dolayı 9 10 GB küsüratında bir güncelleme söz konusu.. Böyle bir durumda güncelleme yapmış olabilirmisin ??

Merhaba,

6.15 update'inde benim oyun 13GB'lık indirme yaptı. Yani toplan indirdiği dosyayı demiyorum, yükleme yapan starter programı üzerindeki yüklendikçe dolan çubukta 0.........13784MB şeklinde yazıyordu.

Hatta şu an oyun dizini içerisindeki update klasörüne bakıyorum 18GB falan :)

lboaqg.png

Bu dosyaların birisini yarıda kestiğimde baştan başlıyor yüklemeye. Oysa kaldığı yerden devam etse hiç sıkıntı değil.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.