Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Bitwy Rankingowe - Sezon 8 - Dyskusja generalna.

28 comments in this topic

Recommended Posts

[D-308]
Beta Tester
24 posts
6,815 battles

akurat jak posprzedawałem wszystkie VIII kierując się plotkami na temat "rankedów dopiero w 2018" to teraz mało, że wyszły rankedy przed końcem roku to jeszcze akurat na VIII... 

P.S 

czuję wysyp Mighty magic bouncing Caroliny

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

Będzie raczej sporo kupionych Tirpitzów i zdobytych Bismarcków.

Szkoda że nic się nie ruszyło w sprawie przyznawania gwiazdek - tj. nadal dostają wszyscy wygrani i zachowuje tylko jeden przegrany.

Players
85 posts

Zatem moim zdaniem - rankingówki na tierze ósmym już były, zasady są takie same więc co pozostaje ................, ano chyba tylko zaproponować na przyszłość jakieś zmiany oraz jednocześnie (oczywiście bo jakże by inaczej) przygotować się na liczne kontr opinie :cap_money::Smile_izmena:

Pozwolę sobie mimo wszystko (raz jeszcze bo był już kiedyś temat "gry rankingowe - lekarstwo na raka") zasugerować iż:

- Nieodwołalne rangi powinny być rozszerzone wg zasad logiki "co ligę" czyli 15 oraz 10 i 5 (zamiast bezsensownej 12)

- Gwiazdki powinny być nagrodą (lub karą) za wkład (lub jego brak) w bitwę, a nie tylko za zwycięstwo wg n/w zasad:

• 5-ciu najlepszych graczy drużyny zwycięskiej dostaje gwiazdkę
  • przedostatni gracz drużyny zwycięskiej nie dostaje gwiazdki
  • najsłabszy gracz drużyny zwycięskiej traci gwiazdkę
  • najlepszy gracz drużyny przegranej dostaje gwiazdkę
  • drugi gracz drużyny przegranej nie traci gwiazdki

P.S.

WG powinno być raczej zadowolone z przyznawania mniejszej ilości gwiazdek, gracze zaś z ich uczciwszego podziału bowiem na 14-tu graczy:

- obecnie: 7 - otrzymuje gwiazdkę, 1 - zachowuje, 6 - traci

- po w/w zaproponowanych zmianach: 6 - otrzymuje gwiazdkę, 2 - zachowuje, 6 - traci

Wesołych Świąt i smacznej :fish_nerv:

:Smile_popcorn:

• Cool 5

[GLORY]
Players
151 posts
25 minutes ago, Xs4tiX said:

najsłabszy gracz drużyny zwycięskiej traci gwiazdkę

Super. Graj niszczarkę spotuj drużynie, zajmuj capy, wygraj grę , a w nagrodę zabierzemy ci gwiazdkę. 
Przy tym systemie w jakim przyznawane jest xp to drużyny składały by się z 7 pancerników. 

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
1,617 posts
7,223 battles
25 minutes ago, Xs4tiX said:

- Nieodwołalne rangi powinny być rozszerzone zniesione wg zasad logiki przegrywasz więcej niż wygrywasz, to spadasz w rankingu.

Poprawiłem, a z resztą się zgadzam.

• Cool 2

[D-308]
Beta Tester
24 posts
6,815 battles
19 minutes ago, Free_Frags said:

Super. Graj niszczarkę spotuj drużynie, zajmuj capy, wygraj grę , a w nagrodę zabierzemy ci gwiazdkę. 
Przy tym systemie w jakim przyznawane jest xp to drużyny składały by się z 7 pancerników. 

To byłby chyba pierwszy przypadek deski która robiąc to wszystko byłaby ostatnia w tabeli.....

• Cool 2

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles
2 hours ago, Free_Frags said:

Wchodzisz do bitwy, znasz zasady. Zlamisz, tracisz gwiazdkę. Bycie zradarowanym i sfocusowanym lub przyjęcie torpedy od wrogiej niszczarki to nie poświęcenie dla drużyny, a po prostu powód do zastanowienia, czy warto dalej grać niszczarką.

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,427 battles

Słuchajcie,

Każdy wymyślony system gwiazdkowania będzie kogoś krzywdził.

Dlaczego? Bo Punktacja nie uwzględnia mimo wszystko wielu rzeczy, które można robić w celu wygrania bitwy. I zarówno w obecnym systemie jak i tym opisanym wyżej ktoś jednak często ucierpi, kto na to nie zasłużył.

Players
395 posts
12,268 battles
53 minutes ago, Pshemozz said:

Słuchajcie,

Każdy wymyślony system gwiazdkowania będzie kogoś krzywdził.

Dlaczego? Bo Punktacja nie uwzględnia mimo wszystko wielu rzeczy, które można robić w celu wygrania bitwy. I zarówno w obecnym systemie jak i tym opisanym wyżej ktoś jednak często ucierpi, kto na to nie zasłużył.

Zgadzam się, ale aktualny system premiuje grę pod zachowanie gwiazdki a nie wygranie bitwy.

Tym bardziej że niektóre premki mają lepsze mnożniki xp.

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,427 battles
3 hours ago, DrunkenFish said:

Zgadzam się, ale aktualny system premiuje grę pod zachowanie gwiazdki a nie wygranie bitwy.

Tym bardziej że niektóre premki mają lepsze mnożniki xp.

Co do mnożnika zgoda.

Co do zachowania gwiazdki - zdarzyło mi się nie raz w poprzednim sezonie, że odwaliłem kawał dobrej roboty, naprawdę dobrej a mój team i tak poległ z kretesem. Widząc to jedyne co już mogłem zrobić to powalczyć o zachowanie gwiazdki. Było to niesprawiedliwe? No nie. Więc sam widzisz... zabierze się to to oberwą ci, co gwiazdke zachowali niesłusznie jak i ci, co gwiazdke zachowali słusznie.

Players
51 posts
8,841 battles
On 20.12.2017 at 8:53 PM, Xs4tiX said:

Zatem moim zdaniem - rankingówki na tierze ósmym już były, zasady są takie same więc co pozostaje ................, ano chyba tylko zaproponować na przyszłość jakieś zmiany oraz jednocześnie (oczywiście bo jakże by inaczej) przygotować się na liczne kontr opinie :cap_money::Smile_izmena:

Pozwolę sobie mimo wszystko (raz jeszcze bo był już kiedyś temat "gry rankingowe - lekarstwo na raka") zasugerować iż:

- Nieodwołalne rangi powinny być rozszerzone wg zasad logiki "co ligę" czyli 15 oraz 10 i 5 (zamiast bezsensownej 12)

- Gwiazdki powinny być nagrodą (lub karą) za wkład (lub jego brak) w bitwę, a nie tylko za zwycięstwo wg n/w zasad:

• 5-ciu najlepszych graczy drużyny zwycięskiej dostaje gwiazdkę
  • przedostatni gracz drużyny zwycięskiej nie dostaje gwiazdki
  • najsłabszy gracz drużyny zwycięskiej traci gwiazdkę
  • najlepszy gracz drużyny przegranej dostaje gwiazdkę
  • drugi gracz drużyny przegranej nie traci gwiazdki

P.S.

WG powinno być raczej zadowolone z przyznawania mniejszej ilości gwiazdek, gracze zaś z ich uczciwszego podziału bowiem na 14-tu graczy:

- obecnie: 7 - otrzymuje gwiazdkę, 1 - zachowuje, 6 - traci

- po w/w zaproponowanych zmianach: 6 - otrzymuje gwiazdkę, 2 - zachowuje, 6 - traci

Wesołych Świąt i smacznej :fish_nerv:

:Smile_popcorn:

Propozycje, które zakładają stałą ilość gwiazdek są są całkowicie błędne. Pierwszą rangę uzyskało by bardzo mało osób. Jest nawet szansa , że nikt. Za to z pewnością wszyscy by mieli dość rankedów.  Bitwa musi generować jedną gwiazdkę. Skupcie się na bardziej sprawiedliwym podziale, ale przy założeniu, że każda bitwa generuje jedną gwiazdkę jak dotychczas.

Wesołych Świat.

Beta Tester
28 posts
7,289 battles

Witam,

Mam pytanie czy ktos dotarl do Rank 5 i nizej

Czekam na bitwe 22 min i nic....

Wie cos ktos na ten temat?

[HOB]
Beta Tester
673 posts
11,843 battles
10 hours ago, Pablooz said:

Witam,

Mam pytanie czy ktos dotarl do Rank 5 i nizej

Czekam na bitwe 22 min i nic....

Wie cos ktos na ten temat?

musisz poczekać aż więcej osób będzie miało range 5

[TF16]
Community Contributor
3,946 posts
8,969 battles

Lo Yangi poszły wyżej. Wczoraj zagrałem sobie testowo 2 rankingówki... w obu nie było niszczycieli, ani lotnisk. Same pancerniki i po 2-3 krążowniki. Rank 15. :)

[BSW]
[BSW]
Players
674 posts
8,801 battles
On 26.12.2017 at 10:17 AM, Dark_Havoc said:

Lo Yangi poszły wyżej. Wczoraj zagrałem sobie testowo 2 rankingówki... w obu nie było niszczycieli, ani lotnisk. Same pancerniki i po 2-3 krążowniki. Rank 15. :)

Zauważyłem to samo, z tym, że w ostatniej bitwie wczoraj dostałem po 5 desek na stronę. Chyba nawet duży kaliber za 60k DMG wpadł.:cap_fainting:

[HEROZ]
Players
598 posts
5,869 battles

Ja jak narazie to wyniki mam w Rankedzie tragiczne. Nie wiem czemu ale zawsze losuje mi teamy z których nikt nie wie co sie dzieje. Bismarcki chowające się za wyspami, lub płynące chyba do innej mapy... Gdyby zasady przyznawania gwiazdek się zmieniły to bym skorzystał, bo w 90% przypadków przegrywam jako lider temu. Tak utknąłem z Winrate coś 20%...

Nic, może przyszły sezon będzie lepszy, ja wracam na randoma XD

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
92 posts
On 20.12.2017 at 6:03 PM, WG_Lumberjack said:

Kapitanowie,

Zachęcam do wyrażania swojego zdania na temat nowych rankingówek. :)

SzQktkpTURBXy8zMzc2N2I3MjM1YjlkY2I5MGJlYmE1NDNhY2IzZDBjZi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpg

Players
1,430 posts
12,000 battles

ciekawe czy wargaming dojdzie do wniosku dlaczego najwięcej ludzi zatrzymało się na rangach 10-12 :Smile_coin: przewiduję przyszłość i notka z wykresami ile to graczy powbijało daną rangę :Smile_coin:

Players
646 posts
14,254 battles
1 hour ago, kmkris1410 said:

Witam

Do kiedy te rankedy bo nie moge znaleźć nigdzie na stronce?

Pozdrawiam.

Jest napisane w kliencie gry.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.