Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
UrukSzymon

Doświadczenie

14 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,838 battles

W związku z pytaniami o resety i elit ekspa, postanowiłem napisać krótki poradnik dla nowych graczy.

Z góry przepraszam za wszelkie błędy i nieścisłości, ale to mój pierwszy poradnik.

Bazowe doświadczenie

W czasie bitwy okręt zdobywa doświadczenie. Minimalny pułap, bez uwzględnienia jakichkolwiek modyfikatorów nazywamy bazowym doświadczeniem.

Widoczne ono jest zawsze, w tabelce wyników, po bitwie:

Spoiler

shot-17_12.20_08_02.01-0720.thumb.jpg.b875119a270e1e219da06b81392ca617.jpg

Akurat w tej bitwie jak widać się nie popisałem i zdobyłem aż 464 bazowego doświadczenia.

Ale na szczęście, bazowe doświadczenie można podbić wieloma modyfikatorami.

Modyfikatory doświadczenia

Najbardziej znanym i prostym modyfikatorem, zdobytego doświadczenia jest konto premium. Akurat mam takowe i moje doświadczenie bazowe zostało powiększone o 50%

Co widać w ostatniej zakładce po bitwie:

Spoiler

shot-17_12.20_08_02.31-0305.thumb.jpg.28bb1b30a4ddc5f70f806abfa7b18335.jpg

Jak widzimy z 464 zrobiło się 696. Pamiętajmy, konto premium zawsze pierwsze mnoży nasze bazowe doświadczenie. Dopiero teraz dodawane są następne modyfikatory.

W powyższej bitwie użyłem jeszcze trzech modyfikatorów. Są to sygnał +50%, Kamuflaż +100% i dzienna premia za pierwsze zwycięstwo 50%

Dzięki modyfikatorom zdobyłem 2088 doświadczenia.

Spoiler

shot-17_12.20_09_42.53-0037.thumb.jpg.48478e41d8698b16b716086a47a48a5a.jpg

Jest to całościowe doświadczenie zdobyte przez okręt po uwzględnieniu modyfikatorów. Jest zawsze wyświetlane, również na pierwszej stronie, zaraz po bitwie.

Spoiler

shot-17_12.20_08_25.42-0474.thumb.jpg.92c50df0b87d473712bb10d97d068c39.jpg

Warto jest rozróżniać bazowe doświadczenie i te po uwzględnieniu wszystkich modyfikatorów. Niektóre misje biorą pod uwagę tylko bazowe doswiadczenie. Ale generalnie do obliczeń wolnego doswiadczenia, jak i dowódcy, używa się  bazowego doświadczenia, pomnożonego przez konto premium i dodaje doświadczenie z modyfikatorów. Czyli modyfikatory zdobytego doświadczenia okretu, są również modyfikatorami do wolnego doświadczenia i doswiadczenia dowódcy.

Doświadczenie dowódcy

Jest to doświadczenie, które nasz dowódca otrzymuje razem z okretem w czasie bitwy. Dzięki temu doswiadczeniu, rozwijamy dowódce i możemy go szkolić, poprzez rozdawania punktów na umiejętności. Odnosnie umiejętności nie będę się rozpisywał. Bardzo ładnie to opisuje Smok44 w swoim temacie; "44 pomysły na kapitana według Smoka" Gdzie zapraszam zainteresowanych.

Niektóre sygnały i kamuflaże działają tylko na doświadczenie dowódcy, np sygnał Zulu Hotel:

Spoiler

shot-17_12.20_09_40.22-0198.thumb.jpg.e7d10dd159f5037fd2ca1ffc5983408b.jpg

Jak widzimy mój dowódca dostał 2436 doswiadczenia dowódcy. 50% więcej od pomnożonego przez konto premium, bazowego doświadczenia. Plus bonusy okrętu. Bonusy okrętu to nic więcej, jak doświadczenie zdobyte z modyfikatorów do zdybytego doświadczenia. W tym wypadku jest to sygnał +50% do doswiadczenia, kamuflaż +100% do doswiadczenia i dzienna premia +50% do doswiadczenia.

Jeżeli wyszkolimy naszego dowódce do 19 punktów. Wtedy doświadczenie dowódcy zdobyte w bitwie zamienia się w elitarne doświadczenie dowódcy.

Elitarne doświadczenie dowódcy

Elitarne doświadczenie dowódcy jest to doświadczenie dowódcy które mozemy użyć na dowolnym kapitanie bez względu na nację. Używać go można do przyspieszenia szkolenia kapitanów:

Spoiler

shot-17_12.20_09_59.43-0324.thumb.jpg.32e03314a858f512d180cf32b9ceafd7.jpgshot-17_12.20_10_00.01-0983.thumb.jpg.69ed57a63018d7a8986e16d72d024cfa.jpg

Oraz do resetów perków, zamiennie do dublonów.

Spoiler

shot-17_12.20_10_01.28-0954.thumb.jpg.d21810192d98db19d951eca8a6a8c34d.jpg

Tutaj warto dodać, bo zauważyłem że dużo osób tego nie wie. Przyspieszenie szkolenia używamy także przy przekwalifikowaniu kapitana z okretu na okret. Standardowo płacimy 200k kredytów za połowiczne przeszkolenie. A później, korzystając z opcji przyspieszenia szkolenia, uzupełniamy elitarnym doświadczeniem drugą połowę. W ten sposób nie tracąc dublonów, możemy przekwalifikować dowódce z okrętu na okręt. Wszystkie perki działają na 100% i nie musimy grać niedoszkolonym dowódcą na nowym okręcie. Warunkiem jest tylko ilość posiadanego elitarnego doświadczenia dowódcy.

Elitarne doświadczenie dowódcy można też zdobyć poprzez użycie wolnego doświadczenia. Ale jest to dość droga inwestycja. Mimo wszystko, niektórzy jej używają żeby jak najszybciej zrobić kapitana 19 punktowego. 

Wolne doświadczenie

Za każdą bitwę zdobywamy również wolne doświadzczenie. Jest to doswiadczenie, które możemy używac na każdym okręcie, niezaleznie od nacji. Jak również można za nie kupować elitarne doświadczenie dowódcy a nawet specjalne okręty (np.Nelson)

Z normalnej bitwy wynosi ono 5% od wartości zdobytego doświadczenia po uwzlędnieniu modyfikatorów. Czyli konta premium, sygnałów i kamuflaży.

Spoiler

shot-17_12.20_10_21.56-0956.thumb.jpg.286d1f1d8004c2c394005ef4f8b04c2a.jpg

Jak widzicie mój Tirpitz zdobył prawie 8000 doswiadczenia w bitwie. To jest po uwzlędnieniu wszystkich premi, takich jak dzienna premia za zwycięstwo, konto premium itp. Od wartości 7995  dostaliśmy 5% czyli 400 (system zaokragla)

Stosując modyfikatory do zdobytego wolnego doswiadczenia, powieliłem tą wartość o kamuflaż +100% do wolnego doświadczenia (czyli 400) i sygnał Papa Papa +300% do wolnego doswiadczenia (czyli 1200)

W sumie zdobyłem całe 2000 wolnego doswiadczenia.

Doświadczenie zdobyte w bitwie a także doświadczenie elitarne i wolne. Można podbijać smoczymi flagami. Sumując niektóre kamuflaże z smoczymi sygnałami, plus okazjonalne posiadanie konta premium, plus wysokie premie za pierwsze zwycięstwo. Można osiagać bardzo wysokie wartości zdobytego doświadczenia. Wolne doświadczenie można podbijac do wartości osiagających nawet do 20000 za bitwę. Elitarne doświadczenie dowódcy może przekraczać nawet 50000 za bitwę. Oczywiście musi nam też bitwa wyjść i coś w niej musimy osiągnąć. Wszystko zaczyna sie od naszego wkładu w bitwę, co w niej zrobimy. A dopiero później zaczynając od bazowego doświadczenia zdobytego w bitwie, możemy podbijać sobie tak, by szybciej zdobywać jak najwięcej. Pamiętajmy, że niezależnie ile sygnałów i kamuflaży załozymy. Jeśli zrobimy zero, to modyfikatory pomnożą nam zero. A wiadomo ile wynosi coś razy zero.

Przyjemnego zbierania doswiadczenia.

• Cool 15

[LOBUZ]
Players
177 posts
9,660 battles
35 minutes ago, UrukSzymon said:

W związku z pytaniami o resety i elit ekspa, postanowiłem napisać krótki poradnik dla nowych graczy.

Z góry przepraszam za wszelkie błędy i nieścisłości, ale to mój pierwszy poradnik.

Bazowe doświadczenie

W czasie bitwy okręt zdobywa doświadczenie. Minimalny pułap, bez uwzględnienia jakichkolwiek modyfikatorów nazywamy bazowym doświadczeniem.

Widoczne ono jest zawsze, w tabelce wyników, po bitwie:

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_08_02.01-0720.thumb.jpg.b875119a270e1e219da06b81392ca617.jpg

Akurat w tej bitwie jak widać się nie popisałem i zdobyłem aż 464 bazowego doświadczenia.

Ale na szczęście, bazowe doświadczenie można podbić wieloma modyfikatorami.

Modyfikatory doświadczenia

Najbardziej znanym i prostym modyfikatorem, zdobytego doświadczenia jest konto premium. Akurat mam takowe i moje doświadczenie bazowe zostało powiększone o 50%

Co widać w ostatniej zakładce po bitwie:

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_08_02.31-0305.thumb.jpg.28bb1b30a4ddc5f70f806abfa7b18335.jpg

Jak widzimy z 464 zrobiło się 696. Pamiętajmy, konto premium zawsze pierwsze mnoży nasze bazowe doświadczenie. Dopiero teraz dodawane są następne modyfikatory.

W powyższej bitwie użyłem jeszcze trzech modyfikatorów. Są to sygnał +50%, Kamuflaż +100% i dzienna premia za pierwsze zwycięstwo 50%

Dzięki modyfikatorom zdobyłem 2088 doświadczenia.

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_09_42.53-0037.thumb.jpg.48478e41d8698b16b716086a47a48a5a.jpg

Jest to całościowe doświadczenie zdobyte przez okręt po uwzględnieniu modyfikatorów. Jest zawsze wyświetlane, również na pierwszej stronie, zaraz po bitwie.

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_08_25.42-0474.thumb.jpg.92c50df0b87d473712bb10d97d068c39.jpg

Warto jest rozróżniać bazowe doświadczenie i te po uwzględnieniu wszystkich modyfikatorów. Niektóre misje biorą pod uwagę tylko bazowe doswiadczenie. Ale generalnie do obliczeń wolnego doswiadczenia, jak i dowódcy, używa się  bazowego doświadczenia, pomnożonego przez konto premium i dodaje doświadczenie z modyfikatorów. Czyli modyfikatory zdobytego doświadczenia okretu, są również modyfikatorami do wolnego doświadczenia i doswiadczenia dowódcy.

Doświadczenie dowódcy

Jest to doświadczenie, które nasz dowódca otrzymuje razem z okretem w czasie bitwy. Dzięki temu doswiadczeniu, rozwijamy dowódce i możemy go szkolić, poprzez rozdawania punktów na umiejętności. Odnosnie umiejętności nie będę się rozpisywał. Bardzo ładnie to opisuje Smok44 w swoim temacie; "44 pomysły na kapitana według Smoka" Gdzie zapraszam zainteresowanych.

Niektóre sygnały i kamuflaże działają tylko na doświadczenie dowódcy, np sygnał Zulu Hotel:

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_09_40.22-0198.thumb.jpg.e7d10dd159f5037fd2ca1ffc5983408b.jpg

Jak widzimy mój dowódca dostał 2436 doswiadczenia dowódcy. 50% więcej od pomnożonego przez konto premium, bazowego doświadczenia plus bonusy okrętu. Bonusy okrętu to nic więcej, jak doświadczenie zdobyte z modyfikatorów do zdybytego doświadczenia. W tym wypadku jest to sygnał +50% do doswiadczenia, kamuflaż +100% do doswiadczenia i dzienna premia +50% do doswiadczenia.

Jeżeli wyszkolimy naszego dowódce do 19 punktów. Wtedy doświadczenie dowódcy zdobyte w bitwie zamienia się w elitarne doświadczenie dowódcy.

Elitarne doświadczenie dowódcy

Elitarne doświadczenie dowódcy jest to doświadczenie dowódcy które mozemy użyć na dowolnym kapitanie bez względu na nację. Używać go można do przyspieszenia szkolenia kapitanów:

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_09_59.43-0324.thumb.jpg.32e03314a858f512d180cf32b9ceafd7.jpgshot-17_12.20_10_00.01-0983.thumb.jpg.69ed57a63018d7a8986e16d72d024cfa.jpg

Oraz do resetów perków, zamiennie do dublonów.

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_10_01.28-0954.thumb.jpg.d21810192d98db19d951eca8a6a8c34d.jpg

Tutaj warto dodać, bo zauważyłem że dużo osób tego nie wie. Przyspieszenie szkolenia używamy także przy przekwalifikowaniu kapitana z okretu na okret. Standardowo płacimy 200k kredytów za połowiczne przeszkolenie. A później, korzystając z opcji przyspieszenia szkolenia, uzupełniamy elitarnym doświadczeniem drugą połowę. W ten sposób nie tracąc dublonów, możemy przekwalifikować dowódce z okrętu na okręt. Wszystkie perki działają na 100% i nie musimy grać niedoszkolonym dowódcą na nowym okręcie. Warunkiem jest tylko ilość posiadanego elitarnego doświadczenia dowódcy.

Elitarne doświadczenie dowódcy można też zdobyć poprzez użycie wolnego doświadczenia. Ale jest to dość droga inwestycja. Mimo wszystko, niektórzy jej używają żeby jak najszybciej zrobić kapitana 19 punktowego. 

Wolne doświadczenie

Za każdą bitwę zdobywamy również wolne doświadzczenie. Jest to doswiadczenie, które możemy używac na każdym okręcie, niezaleznie od nacji. Jak również można za nie kupować elitarne doświadczenie dowódcy a nawet specjalne okręty (np.Nelson)

Z normalnej bitwy wynosi ono 5% od wartości zdobytego doświadczenia po uwzlędnieniu modyfikatorów. Czyli konta premium, sygnałów i kamuflaży.

Reveal hidden contents

shot-17_12.20_10_21.56-0956.thumb.jpg.286d1f1d8004c2c394005ef4f8b04c2a.jpg

Jak widzicie mój Tirpitz zdobył prawie 8000 doswiadczenia w bitwie. To jest po uwzlędnieniu wszystkich premi, takich jak dzienna premia za zwycięstwo, konto premium itp. Od wartości 7995  dostaliśmy 5% czyli 400 (system zaokragla)

Stosując modyfikatory do zdobytego wolnego doswiadczenia, powieliłem tą wartość o kamuflaż +100% do wolnego doświadczenia (czyli 400) i sygnał Papa Papa +300% do wolnego doswiadczenia (czyli 1200)

W sumie zdobyłem całe 2000 wolnego doswiadczenia.

Doświadczenie zdobyte w bitwie a także doświadczenie elitarne i wolne. Można podbijać smoczymi flagami. Sumując niektóre kamuflaże z smoczymi sygnałami, plus okazjonalne posiadanie konta premium, plus wysokie premie za pierwsze zwycięstwo. Można osiagać bardzo wysokie wartości zdobytego doświadczenia. Wolne doświadczenie można podbijac do wartości osiagających nawet do 20000 za bitwę. Elitarne doświadczenie dowódcy może przekraczać nawet 50000 za bitwę. Oczywiście musi nam też bitwa wyjść i coś w niej musimy osiągnąć. Wszystko zaczyna sie od naszego wkładu w bitwę, co w niej zrobimy. A dopiero później zaczynając od bazowego doświadczenia zdobytego w bitwie, możemy podbijać sobie tak, by szybciej zdobywać jak najwięcej. Pamiętajmy, że niezależnie ile sygnałów i kamuflaży załozymy. Jeśli zrobimy zero, to modyfikatory pomnożą nam zero. A wiadomo ile wynosi coś razy zero.

Przyjemnego zbierania doswiadczenia.

Dobra robota ;):cap_like:

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,838 battles

@talerus21 te bitwy na Tirpitzu i Flecie robiłem na bierząco. Wyekspiłem pierwszy kontener, ale go nie otwierałem. Jak skończyłem ten poradnik, to otwieram a tam SK i 1000 dublonów. Przypadek? :Smile_trollface:

• Cool 1

Players
1,344 posts
7,105 battles

W koncu ktos cos napisal w tym dziale. Wszystko klarownie, mechaniki obliczania wolnego sam do konca nie znalem wiec i mi sie przyda, dzieki Uruk!

[LOBUZ]
Beta Tester
1,043 posts
5,412 battles

Widzę, że kolega Uruk też woli mieć kontrolę nad zdobywaniem exp. :P

[TF16]
Community Contributor
3,946 posts
8,969 battles
On 22.12.2017 at 7:08 PM, Misiuuuu said:

W koncu ktos cos napisal w tym dziale. Wszystko klarownie, mechaniki obliczania wolnego sam do konca nie znalem wiec i mi sie przyda, dzieki Uruk!

Uruk mnie zmotywował do pisania w tym dziale też :)

• Cool 2

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,838 battles

Jeszcze dodam od siebie. Bardzo dobrą farmą wolnego i elitarnego doświadczenia były bitwy klanowe. Przy użyciu kamo +200% ekspa (zdobytego właśnie w tych bitwach, ale można je kupić za 125 dublonów, typ59) i smoczych flag.  Przeważnie było to 15k free ekspa i około 40k elit ekspa, za wygraną bitwę. Niezależnie od naszego wkładu w bitwie. I mogło być nawet więcej. Zależy na co się nastawiliśmy i wiadomo, trzeba też było używać bojowych sygnałów. Najlepiej sprawdzało to mi się na DD. Mój Gearing potrzebował aż dwie bojowe flagi (na detonację i na prędkość) więc miejsca było wystarczająco. Na Montanie np trzeba już było użyć więcej bojowych sygnałów, przez co bonusy do ekspa automatycznie były mniejsze.

Mam nadzieję że w następnym sesonie nic nie zmienią i też tak będzie można. Jeden taki sezon i można spokojnie wyekspić Misssouri czy Musashi.

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Zainspirowany tym poradnikiem poobwieszałem flagami Atago (jedną na detonację i 5-7 na maksymalizację expa, szczególnie wolnego) i ruszyłem do bitew. I tu pojawił się problem. O ile wcześniej, bez żadnej flagi miewałem pięćdziesiąt kilka % wygranych bitew, o tyle odsetek wygranych bitew z flagami spadł do ok. 1/4.:Smile-angry: Oczywiście nawet te przegrane z tyloma flagami przynoszą spory exp, ale pozostaje niedosyt, że z choćby 50% zwycięstw byłoby tego więcej.

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles

Zainspirowany tym poradnikiem poobwieszałem flagami Atago (jedną na detonację i 5-7 na maksymalizację expa, szczególnie wolnego) i ruszyłem do bitew. I tu pojawił się problem. O ile wcześniej, bez żadnej flagi miewałem pięćdziesiąt kilka % wygranych bitew, o tyle odsetek wygranych bitew z flagami spadł do ok. 1/4.:Smile-angry: Oczywiście nawet te przegrane z tyloma flagami przynoszą spory exp, ale pozostaje niedosyt, że z choćby 50% zwycięstw byłoby tego więcej.

Players
1,344 posts
7,105 battles
7 minut temu, demencjusz napisał:

Polecam grę w dywizjonach. ;)

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

Jest prosta zasada im więcej flag i lepsze kamo, tym więcej pomidorów dorzuca do teamu :Smile_teethhappy: W końcu WG średnio na rękę, żeby średnio za bitwę łapać 35-50k expa kapitańskiego + kilkanaście k free :Smile_coin:

A poważniej - złota rada przy obwieszaniu się jak choinka nie zapomnijcie o fladze przeciw detonacji, nic tak nie wkurza jak powieszenie najlepszego kompletu sygnałów, dedykowany kamo + wyczekiwany mnożnik za 1 bitwę dnia zakończone detonacją w 2 minucie gry. Najczęściej takie gry zostają wygrane.

• Cool 4

[HOB]
Players
135 posts
13,607 battles

Dzięki autorowi za poświęcony na ten GJ czas  - ważne rzeczy , a człowiek sobie nie zdaje sprawy do końca . Jeszcze przez chwilę mamy za zbicie gwiazdki +200 , odpuszczę więc rankingi( zwłaszcza, że sam lobuz straszy ) i postaram się natłuc jak najwięcej wolnego . Wcześniej działałem(za duże słowo) w tej materii na chybił trafił , teraz już wiem więcej  :) .

Pozdro

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.