Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__muavenet__

Sıralamalı savaşlar : 8. sezon Favori gemileriniz ?

12 comments in this topic

Recommended Posts

Players
633 posts
21,090 battles

22 Aralıkta başlayacak olan 8. sezon sıralamalı savaşlarda sizce hangi gemiler öne çıkar ve avantajlı olur ?

Ben şahsen zırhlı oyuncusu olarak 2 gemi arasında kararsız kaldım sıralamalı savaşta  ikisinide denicem

1. si       KII veya AMAGI             (  KII nin    Amagi ye kıyasla artıları torpido atabilmesi ve uçaksavarı Bu avantajları için Amagi varken KII alamaya değermi  veya ne kadar fark yaratabilir tartışılır ek olarak bu sıralamalı savaşlarda Uçak gemisi patlaması yaşanabilir o yüzden uçaksavarı iyi olan gemilerin önemi artıcak KII nin uçaksavarı Amagiye kıyasla çok üstün )

2. si       MONARCH   Bu geminin Amagi ve KII ye kıyasla her nekadar top kaliberisi düşük olsada  geminin en büyük avantajı gerekli iyileştirmelerle tespit edilebilirliği 10.9 km ye düşüyor olması 

Bu iki gemi arasında karasızım ikisinide denicem 

Bu arada eğer maçlarda çok sık CV olursa TIRPITZ ve BISMARK ın işi zor malum uçaklardan atılan zırh delici bombalar almanların üst güvertesini çok seviyor :cap_haloween:tek bile yiyebilirler 

• Cool 1

Players
64 posts
4,993 battles

Zırhlıları bilmiyorum ama ben muhriplerde Loyang ve Akizuki, kruvazörlerde de Chapayev ile oynamayı düşünüyorum. Bence bu sefer fazlaca uçak gemisi göreceğiz. (:

• Cool 1

Players
735 posts
9,711 battles

north, amagi ve alabama favori zırhlılar olur diye düşünüyorum. kii zırh olarak çok tırt bir şansı yok bence. monarch ise aşırı dağılan topları yüzünden pek tercih edilmez diye düşünüyorum. 

atago, kutuzov ve charles martel favori kruvazörler olur.  new orleans menzilden kaybediyor, chapayev ve edinburgh ise tek yemeye müsait olduklarından tercih edilmez.

muhrip ve uçak gemisi konusunda isim verecek tecrübede değilim. onuda başkası yazsın. 

[CMMR]
[CMMR]
Players
117 posts
8,179 battles

Adsız.png

1-2 ufak tefek modifiye (extra AA  vs.) yaptımmı çiçek gibi olur..

• Cool 2

[D_S_W]
Players
192 posts
6,849 battles

10 seviye gemilere para yetiştirmek için 8 seviye gemi kaldı mı ki??? 

arp takao var? olur mu?

%46 averajla nereye kadar gidilir zaten...

Beta Tester
308 posts
7,642 battles

Benim gemiler arası kişisel güç sıralamam şöyle;

Uçak Gemisi

*** Shokaku, Enterprise

* Lexington

Zırhlı

*** Alabama/North Carolina, Amagi

** Bismarck

* Monarch, Kii, Tirpitz

Kruvazör

*** Chapayev, Charles Martel, Atago

** Kutuzov, New Orleans

* Edinburgh, Mogami, Hipper, Prinz Eugen

Muhrip

***** Kidd

**** Benson, Lo Yang

*** Akizuki, , Harekaze

** Kiev, Z-23, Hsien Yang

* Kagero, Ognevoi

Herkese bol şans.

• Cool 1

[TCDK2]
Players
13 posts
10,627 battles

valla ben kii ile oynadım zırh mırh tanımıyor delip geçiyor. uçak savar savunmasına deyinmeye bile gerek yok 7 km etrafına yaklaşan bütün uçaklar pert etrafında ucak ucurtmuyor :D krutzovlada oynuyorum oda camper olarak cok iş yapıyor ama son olara Roma çıktı güzel gemi mermi dağılımı okadar azki dağılmıyor gibi boarttan sağlam kolay kolay derbe yemiyor ama kii ye döre demageleri az 4. seviyeye kadar geldim kii ve roma ile tekrar 1. seviyeye gitmeye calışacam

Beta Tester
308 posts
7,642 battles
On 21.12.2017 at 4:22 AM, Fatty_TheCaughtCarrier said:

Benim gemiler arası kişisel güç sıralamam şöyle;

Uçak Gemisi

*** Shokaku, Enterprise

* Lexington

Zırhlı

*** Alabama/North Carolina, Amagi

** Bismarck

* Monarch, Kii, Tirpitz

Kruvazör

*** Chapayev, Charles Martel, Atago

** Kutuzov, New Orleans

* Edinburgh, Mogami, Hipper, Prinz Eugen

Muhrip

***** Kidd

**** Benson, Lo Yang

*** Akizuki, , Harekaze

** Kiev, Z-23, Hsien Yang

* Kagero, Ognevoi

Herkese bol şans.

Savaşların bitimine 5 gün kalmışken öz eleştiri yapayım ben de;

- Kidd benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu, çok şeyler bekliyordum elimde patladı :D

- Edinburgh'un biraz hakkını yemişim. Mogami, Hipper, Eugen'den çok daha iyi. Kutuzov, New Orleans'ın yanına koymam gerekiyormuş.

- Son olarak Bismarck'ın Tirpitz'den daha çok işe yarayacağını düşünmüştüm fakat sezon içerisinde Tirpitz'in daha verimli olduğunu fark ettim. Onların da birbiriyle yer değiştrmesi gerekiyor.

Bunlar harici yaptığım sıralamadan gayet memnunum. 2-3 gemi haricinde her şey ön gördüğüm gibi çıktı. 

Herkese bol şans, iyi oyunlar. :Smile_honoring:

[AMAT]
Beta Tester
110 posts
4,594 battles

aslında gemi tavsiyesi vermenin yanında haritada taktik vermek daha yararlı olacağı kanısındayım . iyi oyuncu kötü adledilen gemilerlede faydalı olur. fakat takım kötü yerleşmişse yada kötü oynuyorsa sonucu değiştiremiyor.

geç olsun güç olmasın .

NORTHERN  ligths haritasında güneyde başladıysanız b cap ine bakan h9 daki adanın arkasına yerleşecek kruvazör takımınız a ya gitmiş ve düşman takımıda b ye girmişse cok güzel iş yapıyor . sizi ordan cıkarmak için üzerinize gelmeye kalkarlarsa yanlarını takımınıza a ya güneyden saldırmak siterlerse yanlarını size dönmek zorunda kalıyorlar. ayrıca b capine kafalama girmek yerine dd ile f9 dan gecidi arkadan zorlamak daha yararlı oluyor. neyse sezon 9 da daha geniş yazarım .

742acfcc-fa19-11e6-83e0-d89d6715223c.png

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.