Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Aktualizacja 0.6.15 - Kampanie/Operacje/Kolekcje

17 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Kapitanowie,

Pojawią się nowe kampanie i operacje.
Kampanie: "Battle of the North Cape" & "Nowy Rok".
Operacja: Operacja Narai
Nowa kolekcja: Nowy Rok

Dajcie znać co myslicie!

Players
794 posts
12,452 battles

Rozegrałem jedną operację i według mnie jest ona zdecydowanie za łatwa. Okręty wroga atakowały tylko z jednego kierunku a same forty nic nie robiły. Jakby jeszcze okręty pojawiały się za grupą i wpływały to tego atolu, gdzie odbywa się desant to mogłoby to być trochę utrudnione. Dlatego proponuję podkręcić trochę poziom trudności operacji.

Sama kampania "Battle of the North Cape" ma trochę słabe oznaczenie, nie podoba mi się to białe obramowanie, które psuje całą estetykę. Ikonka bardzo fajna, ale do zlikwidowania obrys. Kampania New Year jest nieaktywna, więc nie wypowiem się o niej.

[A-Z]
Players
256 posts

Albo tak czytam/ szukam, albo nic na ten temat nie napisano (strona/ gra), więc zapytam...

Obie kampanie są "stałe" czy mają ograniczenie czasowe?

[ISEN]
Moderator
4,878 posts

Operacja... chyba za łatwa, albo to moje wrażenie. Prawie całą spędziłem płynąc przy okręcie naprawiającym po tym jak zostałem na 1000HP na początku bitwy, właściwie nie strzelałem i walczyłem z ustawieniami grafiki, bo się cięło wszystko. Bitwa za to na 4 gwiazdki za pierwszym podejściem.

Players
1,833 posts
21,741 battles

Jeśli coś umieszczam nie do końca we właściwym wątku, to przepraszam ale mam kilka takich kwestii:

1) najpierw o Scharnhorście  https://worldofwarships.eu/pl/news/common/gallant-last-stand/

nie wiem, czemu w linku jest gallant a nie Scharnhorst, jednak chodzi mi o coś innego

HMS Sheffield został mocno podziurawiony odłamkami, a niszczyciel Virago niemal zatonął po trafieniu salwą z dział głównych Scharnhorsta.

czytałem wiele opisów ostatniej bitwy Scharnhorsta, tudzież obejrzałem filmik z sędziwymi (w momencie kręcenia) uczestnikami owej bitwy. Fakt, Norfolk stracił wieżę podczas walki ze Scharnhorstem, zaś uszkodzony Sheffield musiał znacznie zwolnić. Ale o poważnym uszkodzeniu Virago czytam pierwszy raz. Czy na pewno nie chodziło tu o  ciężko uszkodzonego Saumareza, który wspólnie z drugim destroyerem - Savage - wpakował Scharnhorstowi 4 rybki?? Musketeer, Virago i reszta ekipy (4 destroyery towarzyszące Burnettowi) nie miały okazji do ataku torpedowego we wczesnej fazie bitwy. Podczas pierwszych dwóch potyczek jedynym realnym zagrożeniem dla Scharnhorsta były ośmiocalówki Norfolka.

2) https://worldofwarships.eu/pl/news/common/scuttle-spee/

Misja - bitwa u ujścia La Platy 2. Opis nagrody końcowej jest bardzo nieprecyzyjny, przez co dla wielu graczy stał się pewnego rodzaju "pułapką". Nie jest to 5000 elit XP ani free XP, tylko XP dla kapitana, który jako dokończa tę misję. Dla mnie też okazało się problematyczne, bo cała nagroda - pomimo moich wyliczeń - poszła dla niewłaściwego kapitana, czyli niestety okazała się, hmm, bezwartościowa. Dlatego będę wdzięczny za bardziej dokładny opis.

3) https://worldofwarships.eu/pl/news/common/three-strike-rule/

Zasada trzech upomnień - przy okazji aktualizacji - czy możecie napisać WOŁAMI: mod Aslaina jest w 100 % bezpieczny czy nie? Bo zgadywanie, co myśli WG to zbyt wysoka szkoła jazdy, przynajmniej dla niektórych z nas. Z góry dzięki za wyjaśnienia, @WG_Lumberjack

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
56 minutes ago, umbra_arboris said:

Misja - bitwa u ujścia La Platy 2. Opis nagrody końcowej jest bardzo nieprecyzyjny, przez co dla wielu graczy stał się pewnego rodzaju "pułapką". Nie jest to 5000 elit XP ani free XP, tylko XP dla kapitana, który jako dokończa tę misję. Dla mnie też okazało się problematyczne, bo cała nagroda - pomimo moich wyliczeń - poszła dla niewłaściwego kapitana, czyli niestety okazała się, hmm, bezwartościowa. Dlatego będę wdzięczny za bardziej dokładny opis.

Zasada trzech upomnień - przy okazji aktualizacji - czy możecie napisać WOŁAMI: mod Aslaina jest w 100 % bezpieczny czy nie? Bo zgadywanie, co myśli WG to zbyt wysoka szkoła jazdy, przynajmniej dla niektórych z nas. Z góry dzięki za wyjaśnienia, @WG_Lumberjack

2) Wyraźnie jest napisane w misji: 5000 doświadczenia dowódcy. Dla mnie jest jasne, że chodzi o doświadczenia dla kapitana kończącego tą misję. To, że nie dopilnowałeś odpowiedniego kapitana to Twój błąd. Wystarczy robić tą misję 19 perkowym kapitanem i z automatu masz przełożone na elitarne doświadczenia kapitana.

3) Gdybyś zajrzał na sekcję modów to już od jakiegoś czasu jest tam ogłoszenie, że mogą się tam pojawiać mody zaakceptowane przez WG. Zatem można przyjąć, że są to mody spełniające wymagania WG, jeśli nie - możesz pokazać wsparciu, że stamtąd pobrałeś mody.

Przepraszam, że się wtrąciłem, ale myślę, że pomagam. A Drwal i tak ma masę pracy.

• Cool 1

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
3 hours ago, umbra_arboris said:

Jeśli coś umieszczam nie do końca we właściwym wątku, to przepraszam ale mam kilka takich kwestii:

1) najpierw o Scharnhorście  https://worldofwarships.eu/pl/news/common/gallant-last-stand/

nie wiem, czemu w linku jest gallant a nie Scharnhorst, jednak chodzi mi o coś innego

czytałem wiele opisów ostatniej bitwy Scharnhorsta, tudzież obejrzałem filmik z sędziwymi (w momencie kręcenia) uczestnikami owej bitwy. Fakt, Norfolk stracił wieżę podczas walki ze Scharnhorstem, zaś uszkodzony Sheffield musiał znacznie zwolnić. Ale o poważnym uszkodzeniu Virago czytam pierwszy raz. Czy na pewno nie chodziło tu o  ciężko uszkodzonego Saumareza, który wspólnie z drugim destroyerem - Savage - wpakował Scharnhorstowi 4 rybki?? Musketeer, Virago i reszta ekipy (4 destroyery towarzyszące Burnettowi) nie miały okazji do ataku torpedowego we wczesnej fazie bitwy. Podczas pierwszych dwóch potyczek jedynym realnym zagrożeniem dla Scharnhorsta były ośmiocalówki Norfolka.

Na ostatnie dwa odpowiedział @Dark_Havoc i w sumie nic nie mam do dodania.

Co do pierwszego:

Jeśli przełączysz sobie na angielską wersję i przejedziesz do ostatniego akapitu, wtedy ten tytuł ma sens :)

At 19:45, Scharnhorst sank in a cloud of smoke and fire.
The British were astonished by the resilience of their adversary. After the battle, Admiral Fraser told his officers, "I hope that if any of you are ever called upon to lead a ship into action against an opponent many times superior, you will command your ship as gallantly as Scharnhorst was commanded today."

Zweryfikowanie drugiej części pierwszego pytania trochę mi zajmie.

• Cool 3

Beta Tester
1,167 posts
9,508 battles
On ‎2017‎-‎12‎-‎10 at 6:05 PM, Dark_Havoc said:

Operacja... chyba za łatwa, albo to moje wrażenie. Prawie całą spędziłem płynąc przy okręcie naprawiającym po tym jak zostałem na 1000HP na początku bitwy, właściwie nie strzelałem i walczyłem z ustawieniami grafiki, bo się cięło wszystko. Bitwa za to na 4 gwiazdki za pierwszym podejściem.

Twoje wrażenie. Operacja moim zdaniem jest dokładnie w sam raz, a Ty miałeś szczęście do graczy którzy byli na odpowiednio wysokim poziomie. Żeby coś nie poszło wystarczy że krążki nie dopilnują by na czas odstrzelić DD zachodzące z któregoś boku i możesz łatwo stracić któryś z statków transportowych. Wystarczy, że przy przechodzeniu przez przesmyki (wtedy pojawia się stado samolotów) zespół będzie za bardzo rozstrzelony i możesz stracić albo część teamu (co utrudni lub uniemożliwi walkę po wejściu do zatoki) albo transportowców i nie będzie 5 gwiazdek... Pisałem w innym miejscu, ta operacja podobnie jak poprzednia albo idzie dość dobrze (4,5 gwiazdek) jeśli team nie popełnia błędów, albo idzie tragicznie źle, co kończy się w porywach 1 gwiazdką lub porażką. Moim zdaniem tu kluczowy jest odpowiedni timing powiązany z odpowiednim pozycjonowaniem. Trzeba być w mniej więcej określony miejscu o określonym czasie, wtedy operacja przechodzi ładnie.

W jednym z podejść do tej operacji "wziąłem na siebie" torpedy (siedząc w Gneis'ie), żeby nie trafiły transportowców, bo zespół nie dopilnował i rybki poszły. I I tak to nic nie dało, bo jeden z krążków postanowił zwiedzać mapę, a na dodatek BB był AFK, skutek: pełnowymiarowa przegrana.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
1 hour ago, AbrahaM_fighter said:

Twoje wrażenie. Operacja moim zdaniem jest dokładnie w sam raz, a Ty miałeś szczęście do graczy którzy byli na odpowiednio wysokim poziomie. Żeby coś nie poszło wystarczy że krążki nie dopilnują by na czas odstrzelić DD zachodzące z któregoś boku i możesz łatwo stracić któryś z statków transportowych. Wystarczy, że przy przechodzeniu przez przesmyki (wtedy pojawia się stado samolotów) zespół będzie za bardzo rozstrzelony i możesz stracić albo część teamu (co utrudni lub uniemożliwi walkę po wejściu do zatoki) albo transportowców i nie będzie 5 gwiazdek... Pisałem w innym miejscu, ta operacja podobnie jak poprzednia albo idzie dość dobrze (4,5 gwiazdek) jeśli team nie popełnia błędów, albo idzie tragicznie źle, co kończy się w porywach 1 gwiazdką lub porażką. Moim zdaniem tu kluczowy jest odpowiedni timing powiązany z odpowiednim pozycjonowaniem. Trzeba być w mniej więcej określony miejscu o określonym czasie, wtedy operacja przechodzi ładnie.

W jednym z podejść do tej operacji "wziąłem na siebie" torpedy (siedząc w Gneis'ie), żeby nie trafiły transportowców, bo zespół nie dopilnował i rybki poszły. I I tak to nic nie dało, bo jeden z krążków postanowił zwiedzać mapę, a na dodatek BB był AFK, skutek: pełnowymiarowa przegrana.

Masz całkowitą rację. Tak jak wydawało mi się, że ta najnowsza operacja na normalnym serwerze jest nie do przegrania. Ostatnio w 5 minucie była przegrana, bo krążki olały punkty z których wylatują samoloty i zniszczone zostały nadlatujące maszyny. Efekt - koniec misji i przegrana.

Beta Tester
1,167 posts
9,508 battles
50 minutes ago, Dark_Havoc said:

Masz całkowitą rację. Tak jak wydawało mi się, że ta najnowsza operacja na normalnym serwerze jest nie do przegrania. Ostatnio w 5 minucie była przegrana, bo krążki olały punkty z których wylatują samoloty i zniszczone zostały nadlatujące maszyny. Efekt - koniec misji i przegrana.

Podtrzymuję opinie.

Oceniasz "łatwość" scenariusza będąc samemu praktycznie "unicumem". Nawet nie mam wątpliwości że pływając na drzwiach z Tytanica byś 3/4 japońskiej floty inwazyjnej zatopił, ale weź poprawkę na średni poziom graczy. To raz.

Dwa, jeśli się trafi zbyt wielu których_skilla_nie_wolno_oceniać, w zespole to po n+1 porażce pod rząd przy wyższym poziomie trudności zacząłbyś gryźć klawiaturę ze złości, a tak przynajmniej masz spore szanse ją wyciągnąć.

Moim zdaniem jeśli scenariusz ma być "grywalny", nie być jednorazowy do zbicia gwiazdek i puszczenia w niepamięć, to nie może być przesadnie wyśrubowany. Uważam, że obecny, w obecnym stanie, powinien być pod gracza masowego zbalansowany mniej więcej w sam raz. Może rzeczywiście można by go umiarkowanie podkręcić / urozmaicić, ale bez przesady.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
On 13.12.2017 at 6:07 PM, AbrahaM_fighter said:

Podtrzymuję opinie.

Oceniasz "łatwość" scenariusza będąc samemu praktycznie "unicumem". Nawet nie mam wątpliwości że pływając na drzwiach z Tytanica byś 3/4 japońskiej floty inwazyjnej zatopił, ale weź poprawkę na średni poziom graczy. To raz.

Dwa, jeśli się trafi zbyt wielu których_skilla_nie_wolno_oceniać, w zespole to po n+1 porażce pod rząd przy wyższym poziomie trudności zacząłbyś gryźć klawiaturę ze złości, a tak przynajmniej masz spore szanse ją wyciągnąć.

Moim zdaniem jeśli scenariusz ma być "grywalny", nie być jednorazowy do zbicia gwiazdek i puszczenia w niepamięć, to nie może być przesadnie wyśrubowany. Uważam, że obecny, w obecnym stanie, powinien być pod gracza masowego zbalansowany mniej więcej w sam raz. Może rzeczywiście można by go umiarkowanie podkręcić / urozmaicić, ale bez przesady.

Lekko przesadzasz, taki ze mnie unicum jak z kozie rzyci trąbka. Temat jest jasny: mamy napisać co myślimy. Ja napisałem, Ty napisałeś i tyle. Niech WG myśli co dalej.

Wybacz, ale dla mnie scenariusze są raczej jednorazowe: gram by zbić 4-5 gwiazdek i więcej nie wracam. Ten scenariusz jest dobry - dla masowego gracza całkiem niezły.

Beta Tester
1,167 posts
9,508 battles
50 minutes ago, Dark_Havoc said:

Lekko przesadzasz, taki ze mnie unicum jak z kozie rzyci trąbko. Temat jest jasny: mamy napisać co myślimy. Ja napisałem, Ty napisałeś i tyle. Niech WG myśli co dalej.

Wybacz, ale dla mnie scenariusze są raczej jednorazowe: gram by zbić 4-5 gwiazdek i więcej nie wracam. Ten scenariusz jest dobry - dla masowego gracza całkiem niezły.

WR w okolicach 60% = (dla mnie) unicum. Zgoda, niech teraz WG myśli, co z tego naszego myślenia wynika.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts

Ogólnie kampania mocno wpływa na MM. Czy następnym razem nie można by było spłaszczyć ilość gwiazdek dla poszczególnych klas? Na dziś są misje: 3 na krążowniki po 1 i 2x2 gwiazdki oraz 1 misja na BB na 1 gwiazdkę (nie liczę misji dla DoY). Co powoduje, że w bitwach widzimy po 3 pancerniki oraz resztę krążowników. Niszczycieli i lotnisk prawie nie ma.
Wystarczyłoby zrobić równogwiazdkowe misje dla wszystkich klas i MM by nie szalał.

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
4,878 posts

Operacja Narai... nadal uważam, że jest za prosta. Dziś popłynąłem ja Belfastem. W drużynie miałem Yorka na AFK, Saipana stojącego w miejscu i kilka mniej lub bardziej ogarniętych graczy. Najniebezpieczniejszy był Miś Yuri - dostał torpedy i zatonął. Popłynąłem na dół mapy by rozwalić wychodzące z portu transportowce i fort... i tu niemiła niespodzianka. Działa zablokowały się na sektorze i za nic nie dało się ich odblokować. Mogłem blokować je w innym miejscu, ale nie można było celować. Więc... zresetowałem WoWsa... jak wróciłem to transportowce były w bazie i umierały. Ja załatwiłem będąc na AFK (przelogowując się) jeden transportowiec i prawie kończąc fort - który mimo tego, że się nie ruszałem nie potrafił mi zrobić krzywdy. Wykończyłem 2 następne transportowce (trochę bolało, że miały w nazwie CIVIL - sugerującą że to statki cywilne), a potem wpłynąłem do bazy i zastałem tam 1 DD, 2BB, 2 CA.... i stojąc w dymie po kolei je sobie załatwiłem... wygrywając bitwę na 5 gwiazdek.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
485 posts
16,250 battles

Nie jest za prosta. Wymaga rozumnego zgrania działań poszczególnych okrętów większego niż w bitwach losowych a z tym często bywa marnie. Wszystko zależy od ogarniecia graczy w zespole. Można zdobyć 5 gwiazdek gdy każdy wie co ma robić lub przegrać sromotnie gdy trafią sie osoby które np zamiast wspierać zespół np polują sobie w bocznej zatoczce na stateczki. Generalnie z 3 pancernikami i lotniskowcem w zespole daje zwykle się tą bitwę wygrać. Gdy jest jeden pancernik a reszta krążowniki i niszczyciele to jest bieda z nędzą. I najważniejsze wszystkie okrety muszą mięć mocne aa bo gdy jest sie już w zatoce to od samolotów wroga aż jest gęsto.  Idelany okręt do tej bitwy to Sharnhorst zrobiony pod pelotkę.

• Cool 1

Players
335 posts
15,776 battles

Naprawdę nie można zrobić kampanii z etapami, w których są misje na różne klasy okrętów? Dzięki za świetną zabawę z tymi kolejkami bebeczków.

• Cool 1

Sign in to follow this