Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Haatra

Lyon

39 comments in this topic

Recommended Posts

Players
403 posts
4,159 battles

Nějak z této lodě nesdílím nadšení ostatních. Poškození do křižníků fajn, protože to funguje jako brokovnice na kačeny a s tím rozptylem jen čekám, kdy se objeví nějaká funny videa s double striky lodí, co plují u sebe. Bohužel do bitevek, pokud vědí, co dělají prakticky poškození nedává. Samozřejmě z boku je možné ublížit hodně, ale ještě se mi nestalo, že bych musel v 1 vs 1 Lyona nějak moc řešit. Navíc je Lyon papír a ani naúhlovaný není schopný nedostávat penetrace. Pokud na vás střílí něco s 380+, tak se připravte na penetrační festival.

Shrnuto, podtrženo. Lyon je brokovnice ultimátních rozměrů, která má problémy s čímkoliv pancéřovaným a zrovna moc dobře netankuje. Pohyblivost je v pohodě a AAA na svůj tier výborná, obzvlášť když je buffnete. Loď bude zábavná v bitvách, kde se vyskytuje hodně křižníků. V tier IX můžete tak akorát smutně koukat.

• Cool 2

Players
44 posts
12,120 battles

Ty děla začnou kousat až tak od 14 - 15 Km. Kdyby měla o 1 Km větší dostřel a nebo aspoň sokola, tak HE bude slušně okopávat kotníky komukoli. Je to brutální vypínač křižníků ( takové Myoko na salvu jako nic ). S touto lodí snad ani nejde netrefit :cap_rambo:. Když se s ní někde objevím, tak křižníky berou roha a dokonce i DD se obávají plné salvy HE na sebe a s snaží se útočit ze strany kam nemám otočené věže . Porpoise má pravdu že toho moc nevydrží. To je ale vlastnost všech Frantíků co jsem zatím hrál. Křižníky jsem dokonce nervově neunesl a u T7 jsem to zabalil a prodal.  Tahle loď s těmi 16 děly však zatím na sebe stihne v pohodě vydělat dříve než jí pošlou ke dnu. 

Ps:

Tak už se mi také stalo, že na dvě po sobě plné salvy ani jeden zásah. To prosím 32 granátů na loď 13 km ode mne. Tak že nemožné se stalo skutkem :-)).

Je zajímavé že takový Bismack má rozptyl 274 m a  nebo Carolina 293 m, přitom pravděpodobnost zásahu je u nich o hodně větší než u Liona který má(čemuž se ani nechce věřit) rozptyl 231m. Obě zmíněné lodě mají často krásný soustřel a rozptyl uvaděný WG se projevuje nepravidelně. Lyon má ten rozptyl pořád a navíc bych řekl že má charakteristiku o proti eliptickému rozptylu zmíněných lodí rozptyl kruhu. Je vidět že udávaný rozptyl u lodí WG je nic neříkající údaj, a s lodí o méně děly trefíte stejně jako s lodí co má hlavní jak ježek bodlin. Tato loď je dobrá pro hráče co neumí moc mířit. Do větších lodí máte v průměru z 16 granátů 4-5 zásahů. Nejlepší obrana proti Lyonu je plout kolmo na něj a nebo kolmo od něj. Dostanete tak 2 zásahy na salvu  a někdy se do takto situované lodi Lyon netrefí vůbec ani ze vzdálenosti 10 Km.

Players
856 posts
11,895 battles

Dal jsem s tím 2 bitvy a prodávám ten "brutální vypínač křižníků" :Smile-_tongue: s tímhle nebudu mrhat svým časem, když mám hromadu zabavných lodí. Opravdu brokovnice, více než 4 zásahy na salvu jsem asi neměl a když už se to teda trefí, tak spíše jen leští lak. Tahle lajna není nic pro mě, mám rád lodě na které se dá v krizové situaci spolehnout, což tyhle děla z Normandie jaksi vylučují.

worldofwarships_2018-03-13_19-35-43-21.p

[IDDQD]
Korzár
2,541 posts
864 battles

Tahle loď není pro campery. Tuto loď jsem si užíval, protože to není noob friendly. Chceš si nastřílet? Okej, dojeď si blíže. Takže ti, co tráví brouzdáním krajů a farmením si damage na úkor tankování druhých si tu nesmlsnou. Střílet přesně se stím dá pod 10 a méně km. To znamená, že je tu strašně důležitá poziční hra. Nicméně, loď se povedla a fun faktor (hlavně na konci bitev) je na denním pořádku. 

Players
856 posts
11,895 battles

Když jsem netrefil DDs na 5 km ani jedním z 16ti nábojů, zlomil jsem nad ní hůl. Ta loď je plovoucí RNG generátor:Smile_Default:

Players
44 posts
12,120 battles

Jo je to loď plná extrémů. Opravdu dokáže na jedinou salvu vymazat křižník a vzápětí orámuje cíl aniž ho trefí jediným granátem. Já si jí nakonec nechal jako technickou zajímavost. Problém je, že když to nejvíce potřebujete tak vás nechá na holičkách. 

Players
347 posts
10,808 battles

Lyon je další loď z FR řady, která dominuje svému tieru. Stabilně se s nim dá dělat 100.000 DMG na kolo, při boji na blízko je to demoliční záležitost. Nejsilnější sedmička schopná rozhodovat bitvy.

Players
403 posts
4,159 battles

Podle mně je hrozně přeceňovaná. Je to zábavný, ničí to křižníky, nakládá to DD, ale každá BB na tieru VII si s tím lehce poradí. V tier IX bitvách pak můžeš akorát střílet héčka. Toto je přesně to, co od bitevky nechci. Kdyby se Fuso spářilo se Scharnhorstem, tak by vznikl Lyon.

Chápu, že Lyon bude většinou lidí oslavovaný jako super loď, protože se s ní trefí i slepej. Když jste ale zvyklí salvy mířit, tak je to opravdu dost průměrné, protože rozptyl je šílený a penetrace žalostná.

Pozitivní je, že je obratná, celkem rychlá a má schopné AAA. Naopak má málo HP a dostává naloženo od všeho s větším kalibrem.

Rozhodně si nemyslím, že by to byla nejsilnější tier VII loď a to ani z daleka. Za mě je nejlepší BB na daném tieru Colorado (klidně mě pranýřujte, ale je neuvěřitelně spolehlivé). Je sice obludně pomalé, ale Lyona odtankuje na 15km i bokem a děla se nedají srovnat, co se týče síly a přesnosti. Podmínka je, že ale musíte umět precizně mířít. to mnoho lidí neumí a pro ty zůstane Lyon vždycky topovým pickem. Srovnávat se dá asi tak s Fusem. To má sice o 4 děla míň, ale zase jeho penetrace i poškození je jinde. Krátce a jednuduše je to zábavná loď na farmení noobíků na randomu, ale při střetu s solidní BB soupeře můžete akorát brečet. Pokud se dostanete na 10-12km k nepřátelským křižníkům, tak si užijete hodně zábavy. Pokud se vám stane to samé s nepřátelskou BB, tak si užijete hodně bolesti :)

+ mrtě děl

+ obratná a celkem rychlá

+ AAA solidní

+ na tier VII ok sekundárky i bez specializace

- málo HP

- slabý pancíř paluby

- rozptyl a penetrace děl

• Cool 1

Players
5 posts
12,729 battles

Lyon je pro mě spíše frustrující zážitek (něco jako FdG), protože 340 mm děla jsou slabá a zoufale nepřesná. K tomu má loď jen jednu věž vpředu. AP munice je většinou nepoužitelná, nejlepší je spamovat HE a doufat v nějaký ten oheň. Další důvod, proč preferovat HE, je výborná úsťová rychlost. No a to je tak jediné pozitivum této lodi. Lyon není ani rychlý, ani odolný, obecně je to slabý damage dealer, zejména má problém proti ostatním BB. Nejhorší tech-tree tier 7 BB. Když vidím ty šroty na T8 a T9...

• Funny 1

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team, Korzár
3,135 posts
14,541 battles
Před 6 hodinami se530 řekl/a:

Lyon je pro mě spíše frustrující zážitek (něco jako FdG), protože 340 mm děla jsou slabá a zoufale nepřesná. K tomu má loď jen jednu věž vpředu. AP munice je většinou nepoužitelná, nejlepší je spamovat HE a doufat v nějaký ten oheň. Další důvod, proč preferovat HE, je výborná úsťová rychlost. No a to je tak jediné pozitivum této lodi. Lyon není ani rychlý, ani odolný, obecně je to slabý damage dealer, zejména má problém proti ostatním BB. Nejhorší tech-tree tier 7 BB. Když vidím ty šroty na T8 a T9...

16 laufů, stačí zavřít oko a okno a i tak něco trefíš. nejsem žádný sniper ani Anton Špelec Ostrostřelec ale sry jako s tímhle dmg dáš. A když ne AP tak HEčkama uděláš z lodě plešatce jako to dělá Duke of York a ještě podpálíš i myš v podpalubí, co žere plesnivej sejr.

BTW  ..... říkám po 5 bitvách který mi nevyšly a CV mi poškrábali den a záda.

• Funny 1

[SWTU]
Players
17 posts
7,967 battles
On ‎24‎.‎3‎.‎2018 at 8:37 PM, se530 said:

Chce to dostat ji do ruky.. zezačátku jsem si říkal to samý, po aktuálně nějakých 50ti bitvách s průměrným DMG 72k na VII tieru musím říct že to je loď kterou si rozhodně nechám... ten rozptyl se dá docela efektivně využít při střelbě na kličkující DD , vždy se něco trefí, a kolikrát i za 3/4 HP DD , to samé není problém dát křižníku na jednu salvu 3 citadely a šáteček. Taktéž pokud se člověk naúhluje tak je loď schopná aspoň něco málo vydržet ač má poměrně málo HP, stačí neukazovat bok, bohužel vzhledem k pancéřování je lepší se výhýbat ostatním BB... Ano, rozptyl je na delší vzdálenost naprd, chce to se držet maximálně na nějakých 10-15km, pak i ty AP docela bolí když víš kam střílet. Jak už tady zaznělo, je to loď spíš na kontaktnější boj než na nějaký brouzdání okrajů mapy

Players
111 posts
1,049 battles
V 4. 3. 2018 v 5:44 Rafan_cz řekl/a:

Tak už se mi také stalo, že na dvě po sobě plné salvy ani jeden zásah. To prosím 32 granátů na loď 13 km ode mne. Tak že nemožné se stalo skutkem :-)).

Je zajímavé že takový Bismack má rozptyl 274 m a  nebo Carolina 293 m, přitom pravděpodobnost zásahu je u nich o hodně větší než u Liona který má(čemuž se ani nechce věřit) rozptyl 231m. 

Ale u každé z lodí, které zmiňuješ je maximální rozptyl definovaný na jinou vzdálenost.
Pokud by byla závislost rozptylu na vzdálenosti lineární (což doufám je), pak při palbě na zmíněných 13 km má Lyon rozptyl 173,15 m. U Bismarku je ekvivalentní hodnota 167,72 m a u NC dokonce 163,76 m.
Na 10 km jsou pak rozptyly (ve stejném pořadí) 133,20 m, respektive 129,19 m a 125,96 m.
Což znamená, že je plocha potenciálního rozptylu u Lyonu o 6,5% větší než u Bismarku, respektive o 12% větší než u NC. A to už je dost. Samozřejmě, reálná hodnota bude trochu jiná. Zjednodušil jsem to na kruh a při výpočtech zaokrouhloval na 2 desetinná místa.

Players
347 posts
10,808 battles

Zvláštní, jak moc se liší zkušenosti hráčů na jednotlivých lodích. Já např. vždy drtím hru dopředu na CAP a na to je Lyon ideální - velmi dobře manévruje, zničující palba 16ti děl na střední a krátkou vzdálenost nemá na tieru VII konkurenci, pancéřování kupodivu na krátko velmi odolné, AA vynikající. Ta loď je při hře nablízko totálně OP.

S Richelieu to je přesně obráceně, trvalo mi pár desítek bitev, než jsem začal dělat alespoň nějaké výsledky. Hrát odzadu a opatrně. A to mě nebaví. Lyon se rve nablízko jako lev a smete všechno z cesty, torpédoborce, křižníky, bitevky, letadla i v devítkových bitvách. Kdyby byly ve hře ponorky, nejspíš by potápěl i je :D .  Suverénně nejsilnější loď tieru, klidně by to mohla být osmička a i tam by vynikal. Jen ho člověk nesmí hrát připosraně jako 90% komunity. Když teď koukám, tak z 28 bitev jsem nepřežil jen 6 a to jezdim bitvy bez ohledu na typ lodě na hulváta tryskem dopředu na cap s cílem zničit alespoň 2 lodě, než jdu pod vodu :) S málokterou lodí to jde tak skvěle jako s Lyonem, je to kamikaze a blbuvzdorná mašina.

Players
856 posts
11,895 battles

Ty děla, když už něco trefí, tak strasně dingají, klidně i do bokem stojích křižníků. Minulou hru do bokem stojící Mogami, 5 zásáhů za 2t. (4odrazy). V té hře jsem měl celkem 25odrazů z 50 zásahů, vše bokem do Lyona, Scharnhorsta, Mogami.

Když ale rng dá, tak s tím jde zahrát pěkná bitva:cap_rambo:

worldofwarships_2018-03-27_20-09-06-04.p

a hned další pěkná bitva...tvl já tu loď začínám mít nakonec asi rád:Smile_teethhappy:

worldofwarships_2018-03-27_20-40-06-44.p

[T-N-T]
Players
3,718 posts
17,708 battles

Při hraní Lyona se mi hodně honí hlavou KGV a naopak. Mám pocit, že jsou tak trochu dvěma stranami jedné mince.

Oba mají málo hp, oba jsou velmi náchylní na HE a na 380mm+ děla. Na blízko mají oba dobrou AA (Lyon tedy velice velice dobrou), ale rychle vám ji HE zásahy všechnu zničí. Oba se dokážou dobře vypořádat s DDčky (i díky tak akorát rychlosti a manévrovatelnosti). Oba jsou velmi náchylní na RNG a MM.

Rozdíl je v tom, že kde KGV chce velké cíle a napáchat hodně ohňů, Lyon chce poddajný cíl, který nachytá AP citadely. KGV si libuje v upalování bitevek i větších křižníků, čili mu tak nevadí bý low tier. Lyon potřebuje co nejvíc křižníků, které jeho 340mm děla overmatchují, tedy max T7. KGV potřebuje štěstí na trefu (vážně britská děla jsou neuvěřitelně nepřesná) a na ohně. Lyon potřebuje štěstí na citadely - jeden by nevěřil, že někdy ani 16 děl nestačí na lušný zásah do boku křižníku.

Z toho vychází, že pokud je Lyon v T7 bitvě, navíc s hodně křižníky, potenciál je ohromný. 16 děl se nezapře a i DD můžou schytat Devastating Strike. S trochou štěstí bude vypadat nechutně OP. Bohužel RNG i tak může nepřát a budou padat jen overpeny (např. 15 overpenů v řadě do nejdřív bokem, posléze lehce naúhlováného Belfasta na cca 12km). A pokud nebude přát ani MM, jste docela v pytli. T8 křižníky, pokud se úhlují, neprostřelíte vůbec. Bitevky, a to i hodně T6, vám budou likvidovat granáty nepenetracemi i když jsou bokem, nebo je rovnou dingat (AFK KGV bokem na 14km mi odrazil a jinak zneškodnil 4 salvy v řadě. Dohromady jsem mu dal asi 6k DMG). Zároveň jako každé T7 bitevce vám i čumák probije každy 15palcový granát. Spolu s nedostatečnou protitorpédovou ochranou a málo body života to vede ke značné křehkosti Lyona.

Jinými slovy, Lyon může být OP, ale jak kdy. Proti naúhlovanám cílům, neřkuli high-tier bitevkám, je témeř bezzubý a navíc bezbranný.

PS: HE se mi na Lyonu nikdy nepodařilo slušně využít. Oproti AP se granáty rozletovaly ještě chaotičtěji. I proti čumákům bitevek se mi tak osvědčilo sázet spíš na aspoň pár overpenů s AP, než snahu o zázračný hit a oheň s HE. To je asi tak jako s AP na KGV. Na blízko se vyplatí proti bokům křižníků zkusit, i díky kratší roznětce. Ale většinou se vůbec netrefíte a HE by bylo bývalo udělalo víc.

• Cool 1

Players
403 posts
4,159 battles
On 23. 5. 2018 at 11:17 PM, Toivia said:

Při hraní Lyona se mi hodně honí hlavou KGV a naopak. Mám pocit, že jsou tak trochu dvěma stranami jedné mince.

Oba mají málo hp, oba jsou velmi náchylní na HE a na 380mm+ děla. Na blízko mají oba dobrou AA (Lyon tedy velice velice dobrou), ale rychle vám ji HE zásahy všechnu zničí. Oba se dokážou dobře vypořádat s DDčky (i díky tak akorát rychlosti a manévrovatelnosti). Oba jsou velmi náchylní na RNG a MM.

Rozdíl je v tom, že kde KGV chce velké cíle a napáchat hodně ohňů, Lyon chce poddajný cíl, který nachytá AP citadely. KGV si libuje v upalování bitevek i větších křižníků, čili mu tak nevadí bý low tier. Lyon potřebuje co nejvíc křižníků, které jeho 340mm děla overmatchují, tedy max T7. KGV potřebuje štěstí na trefu (vážně britská děla jsou neuvěřitelně nepřesná) a na ohně. Lyon potřebuje štěstí na citadely - jeden by nevěřil, že někdy ani 16 děl nestačí na lušný zásah do boku křižníku.

Z toho vychází, že pokud je Lyon v T7 bitvě, navíc s hodně křižníky, potenciál je ohromný. 16 děl se nezapře a i DD můžou schytat Devastating Strike. S trochou štěstí bude vypadat nechutně OP. Bohužel RNG i tak může nepřát a budou padat jen overpeny (např. 15 overpenů v řadě do nejdřív bokem, posléze lehce naúhlováného Belfasta na cca 12km). A pokud nebude přát ani MM, jste docela v pytli. T8 křižníky, pokud se úhlují, neprostřelíte vůbec. Bitevky, a to i hodně T6, vám budou likvidovat granáty nepenetracemi i když jsou bokem, nebo je rovnou dingat (AFK KGV bokem na 14km mi odrazil a jinak zneškodnil 4 salvy v řadě. Dohromady jsem mu dal asi 6k DMG). Zároveň jako každé T7 bitevce vám i čumák probije každy 15palcový granát. Spolu s nedostatečnou protitorpédovou ochranou a málo body života to vede ke značné křehkosti Lyona.

Jinými slovy, Lyon může být OP, ale jak kdy. Proti naúhlovanám cílům, neřkuli high-tier bitevkám, je témeř bezzubý a navíc bezbranný.

PS: HE se mi na Lyonu nikdy nepodařilo slušně využít. Oproti AP se granáty rozletovaly ještě chaotičtěji. I proti čumákům bitevek se mi tak osvědčilo sázet spíš na aspoň pár overpenů s AP, než snahu o zázračný hit a oheň s HE. To je asi tak jako s AP na KGV. Na blízko se vyplatí proti bokům křižníků zkusit, i díky kratší roznětce. Ale většinou se vůbec netrefíte a HE by bylo bývalo udělalo víc.

Úplně přesný. 

Chcete ho proti křižníkům, ale v boji s dobře hranou tier VI bitevkou už má problém. 

• Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
1,240 posts
14,070 battles
23 hours ago, Porpoise said:

Úplně přesný. 

Chcete ho proti křižníkům, ale v boji s dobře hranou tier VI bitevkou už má problém. 

Naštastie tých dobrých Tier 6-7 bitevkárov nie je až tak veľa. Navyše na nauhlované Tier 6-8 BB stačí mieriť na nadstavby a dmg tam padať bude. Predsalen 16 diel keď sa trafí, tak je to solídny dmg aj do nadstavieb.

V Tier 9 to je už o šťastí na tím a vhodnom využívaní maskovania. Spot nemá až taký hrozný (13km) a na 13km to dokáže solídne triafať.  Za mňa je to naozaj veľmi zábavná BB. Asi jedna z najlepších na tomto Tieri.

[T-N-T]
Players
3,718 posts
17,708 battles

On Lyon zábavný je, pokud se trefuje. Když jsem s ním pomalu končil výzkum Richelieua, tak jsem měl sérii asi 8 bitev v kuse, kde prostě ani těch 16 děl najednou nebylo schopno trefit třeba stojící křižník z boku na 10km (ano, to je trochu nadsázka, zpravidla na 10km tam spadnou 2-3 overpeny). I v teoreticky úžasných bitvách s plno T6 křižníků, které jindy sundaváte na salvu jednoho po druhém, jsem prostě končil s vydřenými 60k DMG za 60 hitů atd.

Overpen Belfasta už jsem zmiňoval, jindy to byl třeba Schors během cyklónu (tedy pod 8km), kterého jsem prostě ne a ne trefit a potopil jsem ho až 5 salvou - a to ještě provokatér plul většinu času bokem. V těch chvílích se jednomu opravdu posteskne po japonských bitevkách.

• Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
1,240 posts
14,070 battles

Broadside CA to overpenuje podľa mňa preto, že tie delá majú až príliš dobrú pene. Zase nauhlovaným CA a CV dáva citadely jedna radosť :) Predvčerom som vypol plný nauhlovaný Lexington 4 citadelami za nejakých 50 000 dmg na 15 km :Smile_teethhappy:

[T-N-T]
Players
3,718 posts
17,708 battles

Tak to gratuluju, taková salva se mi nikdy s Lyonem nepovedla.

Jinak bych si dovolil nesouhlasit, penetraci mají podle mne francouzské 340 mizernou (viz moje popisy bitev s bitevkami výše). Jenom rychlost a poměrně rovnou křivku letu mají dostatečnou na průlet křehkých cílů.

[IDDQD]
Weekend Tester
2,035 posts
5,701 battles

Tuhle loď bych přirovnal ke kladivu. Není vhodná na precizní prácičku. Všechno má průměrné, až podprůměrné, ale má toho hodně. Protože když někde připlujete, těch jejích 12 (vlastně 16. Díky Rolfe) děl se nedá zapřít a hrubou silou docílíte, čeho chcete.

Bitevky pěkně zapálíte, na nižší tiery stačí i ty AP. No a křižníky to trolí. Někdy dáte hromadu overpenů (pozor na slabě pancéřováné lodě stojící bokem), někdy křižník vypnete na salvu skoro bez citadely.

Než jsem vůbec stačil zjistit, jestli ji mám rád nebo ne, už bylo proexpeno. Takže asi tak.. :)

Edited by Bergham
úprava počtu děl
  • Cool 3

Players
1,212 posts
13,000 battles
1 hour ago, Bergham said:

Tuhle loď bych přirovnal ke kladivu. Není vhodná na precizní prácičku. Všechno má průměrné, až podprůměrné, ale má toho hodně. Protože když někde připlujete, těch jejích 12 děl se nedá zapřít a hrubou silou docílíte, čeho chcete.

Bitevky pěkně zapálíte, na nižší tiery stačí i ty AP. No a křižníky to trolí. Někdy dáte hromadu overpenů (pozor na slabě pancéřováné lodě stojící bokem), někdy křižník vypnete na salvu skoro bez citadely.

Než jsem vůbec stačil zjistit, jestli ji mám rád nebo ne, už bylo proexpeno. Takže asi tak.. :)

Berg má naprostou pravdu, za mě osobně nejzábavnější BB ve hře. :Smile_great: Jen těch děl má trošku víc Bergu... 16 :Smile_trollface:

[IDDQD]
Privateer
3,838 posts
5,380 battles

Jo s tou brokovnicí je sranda . Dvě salvy by jsi nejradši spolknul klávesnici i z monitorem a pak jednou smázneš neopatrný křižník na salvu . Koupil jsem ho zpátky a chci si na něm vyjezdit kapitána na Republiku ( vyexpená , nekoupená ) . Snad to do vánoc stihnu :Smile_hiding:

Privateer
291 posts
6,075 battles

Mrzaci to krizniky (a vetsinu ostatnich lodi) i kdyz s tim clovek ani poradne nezamiri. Nema to ve hre co delat...

• Boring 1

Sign in to follow this