Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Haatra

Aigle

41 comments in this topic

Recommended Posts

Moderator
1,787 posts

V tomto vlákně můžete diskutovat o torpédoborci Aigle (Francie, tier VI).

WG Wiki (v angličtině, v ruštině)

Poznámka: Nezapomeňte, prosím, že technické údaje jsou jen předběžné a můžou se změnit.

• Cool 1

[T-N-T]
Players
1,228 posts
4,316 battles

Bozi lodka. Lepsi slapadlo vody jsem nepotkal. Na tieru 6 asi nejlepsi co je. Bavi me neskutecne. 

Mam tam 60 bitev a jsem s tim na 11, resp. na 14. miste na serveru podle avr. dmg, resp podle PR. Rekl bych, ze mi dost sedlo :-) Ma strasnej spot 6.8km, torpy na 7km, plovou 57 uzlu, ale ublizujou jak splasenej kun. Ma 5 fantastickych 139mm del, ktery ublizujou za 2000 hp na HE, 2600 na AP. Strili na 12.8km bez AFT. Nabiji je 4.7 vterin. A zapalujou o 2 procentni body vic nez Lenningrad - 9%. Srovnani s Lenningradem o tier vyse je vice nez vhodne, protoze je ve vice ohledech lepsi:)

Stockova rychlost je 36 uzle, coz neni moc, ale ma to francouzskej turboboost, tj. 20% na rychlost misto 8%. Pak to frci 42 uzle. A s bonusovym upgradem na rychlost to frci 3 minuty. Za ty tri minuty upalite nejednu bitevku. 

Prvni nevyhoda: strely jsou pomalejsi, 700m/s, oproti 900 m/s na rusacich. Takze na dalku je treba vice predmerovat. Na druhy strane jsou ty strely tezsi a neztraci na dalku pene. 

Nevyhoda jsou strelecky uhly: do predu miri prakticky jen dve dela a na plnou salvu musite stat skoro bokem. Ale pri uteku strili vzad 3-4 dela a to je fajn. Vetsinou staci jen drobne menit smer a moc vas trefovat nebudou. 

Jedna zasadni vyhoda je, ze to ma 17500 hpcek. Ja to hraju se survival expertem na 19100 hpcek a tak me nejaka zbloudila strela moc netrapi. Vetsina bitevek vas necha po prvni druhy salve bejt, pac vas netrefi, a kriznik neni az takovej problem. Na osamocenej 5-6 tier CL si troufnu a vzdycky mam k sobe kratkej francouzskej smoke, kdyz by melo jit do tuhyho. Kdyz mate jistotu, ze v capu je jen jedno dd, ktery nema moc velkou podporu zazadu, tak ho v klidu rushnete a rozstrilejte. Mate na to hpcka. A torpy. 

A jedna zasadni vec: je vam u zadku, ze vas bude svitit letadlovka, vy nehrajete na camo, vy hrajete na rychlost a na damáž. 

Pro me za posledni dobu asi nejzabavnejsi lodka. A diky tomu jsem nejak prisel na chut i rusakum:) Asi se naucim drandit s Lenninem a Gremyashim.

• Cool 2

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles

Hmm, z Coopu můžu usoudit, že tahle loď potřebuje 19bodového kapitána a schopný tým, co pro vás bude spotovat. Podle všeho se asi hraje podobně jako sovětské gunboaty. Na capy je lepší zapomenout, všechno vás spotne dřív a nepř. tým rozstřílí, než stačíte loď otočit. Je totiž ohromná a velice neobratná. Navíc při tom otáčení nebudete moci kvůli mizerným úhlům děl (a jejich velice pomalému otáčení) a torpéd moc dělat.

V podstatě funguje jen, pokud můžete bezpečně zůstat bokem k nepřátelům, což se může stát jedině, pokud to tým umožní a bude pro vás spotovat.

Přinejmenším vím, že sověty rozhodně nezkoušet. Pokud se dám na DDčka, budou to nejspíš němci.

EDIT: Tak sice to v randomu není až taková hrůza (jelikož boti umí lépe mířit), nicméně se potvrzuje, co jsem výše konstatoval. Asi to není loď, ke které bych se rád vracel, až dorazím onu francouzskou kampaň.

• Cool 1

[SALIS]
Players
675 posts
15,550 battles

Zatím (po 10 bitvách) mě lodička dost baví, ta rychlost a síla děl je úžasná, trochu velký problém jsou ty úhly na dělech ale dá se tomu přizpůsobit. Jenom by mě zajímalo jestli proč některé skilly na kapitánovi fungují jako pro děla menší než 139mm a IFHE má penalizaci -3% na šanci na zapálení, protože pokud by to mělo to -1% tak by to byla na tieru 6 dost možná zajímavá možnost captain buildu...

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles
14 hours ago, Dave6 said:

Zatím (po 10 bitvách) mě lodička dost baví, ta rychlost a síla děl je úžasná, trochu velký problém jsou ty úhly na dělech ale dá se tomu přizpůsobit. Jenom by mě zajímalo jestli proč některé skilly na kapitánovi fungují jako pro děla menší než 139mm a IFHE má penalizaci -3% na šanci na zapálení, protože pokud by to mělo to -1% tak by to byla na tieru 6 dost možná zajímavá možnost captain buildu...

No, pokud si dobře pamatuji, tak to snad bylo uznáno jako bug. Skutečně by IFHE mělo ubírat jen to jedno procento šance na zapálení. Ale kdo ví, jestli to někdy opraví.

Nicméně vede to k zamyšlění, co byste použili na kapitánovi. Mít 19 bodů k dispozici, přikláněl bych se k:

1) Priority Target; Preventive Maintenance*

2) Expert Marksmen*, Last Stand*

3) Survivability Expert; Superintendant*; Demolition Expert

4) Concealment Expert

Ty s * vidím jako nutnost. Vzhledem k tomu, že jde o gunboat nucen často vužívat rychlost k uhýbání palbě, je potřeba si chránit motor a kormidlo, jak to jen jde. A točení děl taky přjde vhod. Superintendant přidá velice užitečný Speed Boost a kouř. No a zbytek už sedí ke gunboatu, co má od začátku dobré zapalování.

To maskování vidím jako užitečné pro alespoň nějakou použitelnost na capech a určitou šanci torpédovat bez spotnutí. Pro hraní v divizi (s DD, co pro vá spotuje) by asi to IFHE dávalo větší smysl, tedy pokud by ho opravili, viz výše.

EDIT: No, tak francouzská kampaň dokončena, tím to pro mne s Orlem asi končí. Přinejlepším se bude hodit až/pokud přijdou Fr DD. Jinak ten T8 MM je opravdu k zlosti...

[SALIS]
Players
675 posts
15,550 battles
18 hours ago, Toivia said:

No, pokud si dobře pamatuji, tak to snad bylo uznáno jako bug. Skutečně by IFHE mělo ubírat jen to jedno procento šance na zapálení. Ale kdo ví, jestli to někdy opraví.

Nicméně vede to k zamyšlění, co byste použili na kapitánovi. Mít 19 bodů k dispozici, přikláněl bych se k:

1) Priority Target; Preventive Maintenance*

2) Expert Marksmen*, Last Stand*

3) Survivability Expert; Superintendant*; Demolition Expert

4) Concealment Expert

Ty s * vidím jako nutnost. Vzhledem k tomu, že jde o gunboat nucen často vužívat rychlost k uhýbání palbě, je potřeba si chránit motor a kormidlo, jak to jen jde. A točení děl taky přjde vhod. Superintendant přidá velice užitečný Speed Boost a kouř. No a zbytek už sedí ke gunboatu, co má od začátku dobré zapalování.

To maskování vidím jako užitečné pro alespoň nějakou použitelnost na capech a určitou šanci torpédovat bez spotnutí. Pro hraní v divizi (s DD, co pro vá spotuje) by asi to IFHE dávalo větší smysl, tedy pokud by ho opravili, viz výše.

EDIT: No, tak francouzská kampaň dokončena, tím to pro mne s Orlem asi končí. Přinejlepším se bude hodit až/pokud přijdou Fr DD. Jinak ten T8 MM je opravdu k zlosti...

já tam mám zatím Preventive Maintenence, Last Stand, Survibiality expert a concealment expert a než se dostanu k nějakým víc bodům tak to bude ještě chvíli trvat. :fish_sleep:

PS: takhle se asi ta loď hrát nemá, co? :cap_rambo: (dvě z yolovaný bitevky) 

shot-18.03.13_10.15.14-0219.jpgshot-18.03.13_10.15.18-0577.jpg

[T-N-T]
Players
1,228 posts
4,316 battles

Nemyslim si, ze to musis hrat jako amiky ze smoku. Naopak, ja to hraju tak, ze si vyhlidnu osamocenou bitevku na okraji houfu a upalim ji. A postupuju dovnitr houfu. Vzdycky tak na me miri jen jedna lod. Dve jsou uz horsi a vic jak dve lode je radno neprovokovat. Ja jsem s tim vic v pohybu. 

Jinak, mam zatim jen 14b kapitana, ale obecne bych rekl, ze se tady otevira prostor pro zajimavou variabilitu.

Nicmene, jako zaklad povazuju:

1) Priority Target (to, abych vedel, ze na me miri uz moc lodi, nez zvladny ukocirovat), 

2) Last Stand, Expert Marksman

3) Survivability Expert, 

4) Concealment Expert. 

A ted se nemuzu rozhodnout a vyzkousim asi vsechno: Bud DE+IFHE, nebo BFT+AFT, High Alert+AR+BFT.

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles
1 hour ago, Dave6 said:

já tam mám zatím Preventive Maintenence, Last Stand, Survibiality expert a concealment expert a než se dostanu k nějakým víc bodům tak to bude ještě chvíli trvat. :fish_sleep:

PS: takhle se asi ta loď hrát nemá, co? :cap_rambo: (dvě z yolovaný bitevky) 

shot-18.03.13_10.15.14-0219.jpgshot-18.03.13_10.15.18-0577.jpg

Heh, to jsem zkoušel, ale nepřežiju ani první a torpéda na 2km stejně minou... (Jinak :Smile_honoring: , tolik DMG jsem s ním nikdy nenahrál.)

11 minutes ago, Endala said:

Nemyslim si, ze to musis hrat jako amiky ze smoku. Naopak, ja to hraju tak, ze si vyhlidnu osamocenou bitevku na okraji houfu a upalim ji. A postupuju dovnitr houfu. Vzdycky tak na me miri jen jedna lod. Dve jsou uz horsi a vic jak dve lode je radno neprovokovat. Ja jsem s tim vic v pohybu. 

Jinak, mam zatim jen 14b kapitana, ale obecne bych rekl, ze se tady otevira prostor pro zajimavou variabilitu.

Nicmene, jako zaklad povazuju:

1) Priority Target (to, abych vedel, ze na me miri uz moc lodi, nez zvladny ukocirovat), 

2) Last Stand, Expert Marksman

3) Survivability Expert, 

4) Concealment Expert. 

A ted se nemuzu rozhodnout a vyzkousim asi vsechno: Bud DE+IFHE, nebo BFT+AFT, High Alert+AR+BFT.

Osamocenou bitevku jsem neviděl už týden, všichni hrajou v jednom velkém houfu a vyhrává ten tým, jehož houf je blíž ke capům...

Každopádně mimo kouř dokážu přežít jen se speed boostem, a i tak mne trefují. Je to holt ohromný neohrabaný cíl. Čili bohužel se musím spoléhat na kouř, obzvláště na T8. Kdyby aspoň ta děla mohla mířit víc dopředu, dozadu, pak by se dalo lépe utíkat a pálit...

Players
856 posts
11,895 battles

Tak je v přístavu a zatím mám dojem, že je to jeden z nejhorších torpédoborců napříč všemi tiery snad:Smile_Default:(na pár výjimek jsem je zkusil všechny) a jsem zatím v mírném šoku. Šíleně pomalé projektily, šílený úhel střelby, špatná ovladatelnost, pomalé torpy( ikdyž silné,...pokud něco trefíte).  No uvidíme dále, třeba to tu editnu časem

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,897 posts
13,529 battles
2 hours ago, ladisg said:

Tak je v přístavu a zatím mám dojem, že je to jeden z nejhorších torpédoborců napříč všemi tiery snad:Smile_Default:(na pár výjimek jsem je zkusil všechny) a jsem zatím v mírném šoku. Šíleně pomalé projektily, šílený úhel střelby, špatná ovladatelnost, pomalé torpy( ikdyž silné,...pokud něco trefíte).  No uvidíme dále, třeba to tu editnu časem

To bude tim ze to vlastne neni DD ale spise CL. Respektive ma uplne jiny styl hrani jak ostatni t6 DD

Players
856 posts
11,895 battles

No jo, ale pro CL styl hrani tomu meli dat dela, protoze to vypada jako by tomu namontovali spis sekundarky z nejakeho CL, proste vtip....

[T-N-T]
5,897 posts
13,529 battles
15 minutes ago, ladisg said:

No jo, ale pro CL styl hrani tomu meli dat dela, protoze to vypada jako by tomu namontovali spis sekundarky z nejakeho CL, proste vtip....

Mluvime o stejne lodi?

Dyt ma 5*139mm s nejvetsi alfa damage na salvu a druhou nejvetsi DpM ze vsech t6 DD.

V podstate dela a HP jsou jedine dobre veci co Aigle ma.

• Cool 1

Players
856 posts
11,895 battles

edit.smazáno pár negativních řádků :Smile_Default:, konečně jsem s tím měl lepší bitvu, tak ty mise s tím možná přežiju

worldofwarships_2018-03-23_19-47-00-53.p

Doteď jsem byl úplné rajče

9ca1f8f634cdada66ac7be4af03e3be9.jpg

edit2 tak k jakésimu posunu nakonec došlo, chtělo ale hodně alkoholu:cap_happy:

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
221 posts
10,665 battles

Ahoj. První bitva a hned WG aura. Dal jsem tam modul na posílení strojů, rychlejší kormidlo a nikdo mě nemohl trefit. 

Spoiler

shot-18_03.24_00_57.01-0554.thumb.jpg.2c8dfef77e4cef7cd73e33a90ff7e422.jpgInkedshot-18_03.24_00_59.17-0706_LI.thumb.jpg.b817a61772729779dde5163c4654ea63.jpg

Players
111 posts
1,049 battles

Velká tlustá obludka (na torpédoblbec). Svítí jako Vegas za temné noci. V zatáčkách je (díky velikosti) hrozně těžkopádná, AA má spíš jen pro parádu.
Dobrá je díky dělům (nižší úsťovka => větší oblouk => lepší zapalování, chce to cvik, ale jde to), velkému množství HP a když je nejhůř, torpéda umí řádně kousnout (na úkor rychlosti a dostřelu).
Pokud jde o kapitána...:

http://shipcomrade.com/captcalc/1100000000100001010010100000000119

[T-N-T]
5,897 posts
13,529 battles
On 3/23/2018 at 7:27 PM, ladisg said:

edit.smazáno pár negativních řádků :Smile_Default:, konečně jsem s tím měl lepší bitvu, tak ty mise s tím možná přežiju

worldofwarships_2018-03-23_19-47-00-53.p

Doteď jsem byl úplné rajče

edit2 tak k jakésimu posunu nakonec došlo, chtělo ale hodně alkoholu:cap_happy:

No vidis staci poradit auhned mas superunicum staty :Smile_trollface::cap_like:

• Funny 1

Beta Tester
857 posts
7,652 battles

Tak dumám, jestli koupit za uhlák nebo ne... - S kuponem za pár šestek

DD hraju  rád, ale jak na ni koukám, je to spíš CL - a popravdě s Kievem si moc nerozumíme...

V podstatě o ní uvažuji kvůli té kampani na Friedricha, bo Frantíky nemám a budu na nich potřebovat udělat 4mega na 4. část kampaně.... A J.B. do té doby nestihnu...

Takže - dá se s ní pobavit na T6, nebo radši "zatnout zbývající zuby" a vyjezdit nějakou normální T6 a na zábavu si nechat Shinomome atd?

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles

Ona to je celkem zábavná loď, ale skutečně je to spíš křižník (s mizernými děly). Třeba v aktuálních Ranked Sprint je to celkem sranda. V tom chaosu se často ocitnete v soboji s jinými DD a to Aigle zvládá obstojně, když znáte základy DD boje (kitovat pryč pod úhlem, čekat torpéda).

Bohužel pro nějaké konsistentní použití v Randomu má podle mne příliš slabin oproti jiným DDčkům (velký spot, velikost, neohrabanost bez speed boostu, pomalé točení věží bez skillů). A potřebuje snad 30bodového kapitána...

[IDDQD]
Weekend Tester
1,240 posts
14,002 battles
On 1/5/2019 at 2:25 PM, Toivia said:

Bohužel pro nějaké konsistentní použití v Randomu má podle mne příliš slabin oproti jiným DDčkům (velký spot, velikost, neohrabanost bez speed boostu, pomalé točení věží bez skillů). A potřebuje snad 30bodového kapitána...

S prvou časťou nesúhlasím. Za mňa je to naj torpédoborec na šiestom Tieri (mám priemer 45 000 dmg a 1 kill za 25 bitiek), ktorý som na Randome hral. Podľa mňa je dosť podceňovaný, pritom je strašne zábavný. S druhou časťou...body mi chybajú to je pravda...mám zatiaľ 11...no pokiaľ sa niekedy dostanem na 19 skill kapitána, tak to bude OP obluda ako sviňa :Smile-_tongue:

Klady:

• Veľké množstvo HP
  • Vďaka HP a piatim delám dokážete ustrieľať akékoľvek nepriateľské DD Vášho Tieru
  • Fantastický dostrel diel nad 12km (bez skillu na kapitánovi) a ich super oblúčiky Vám umožnia strieľať po BB ponad ostrovy bez toho, aby ste museli použiť dym.
  • Fantastická šanca na zapálenie 37%. Lepšiu má tuším len Shinonome..ale Aigle  má podstatne lepšie DPM.
  • So skillom na kapitánovi môžete mať až 4 zadymenia...a to už je peklo, pretože za 1 a pol minúty si dokážete nastrieľať strašne veľké množstvo dmg. Najmä ak sa dokážete priblížiť k dvom BB na 7 km zadymiť a potom máte prakticky okno 5 km na streľbu a ich permanentné zapaľovanie. Strašná zábava a terorizovanie :Smile_veryhappy:
  • Ak už sa predsalen priblížia a chcú Vás vypnúť, tak máte na každej strane 3 torpéda (zdá sa málo..nie je tomu tak). Každé dá skvelých 18 000 dmg!!! Tuším najviac na tomto tieri. A majú skvelú šancu na záplavu viac ako 300%.
  • Rýchlosť..s engine boostom sa dostanete nad 42 uzlov a to je úplne super na DD Tieru 6

Zápory:

• Veľké DD neustále svieti...človek tomu musí prispôsobiť hru (Využívať rýchlosť, manévrovateľnosť, odspotovanie)
  • Neobratné...neustále na to myslieť...najmä keď ste v dyme, aby ste stihli ujsť
  • Krátke torpéda..prakticky žiadna šanca vypustiť bez spozorovania. Ak teda súper nepláva k Vám...toto sa dá však premeniť na výhodu...treba na seba nalákať súpera streľbou a poslať mu torpéda = skvelá zábava, keď schytá aspoň jedno za 18 000dmg a záplavu k tomu + zapálenie :Smile_veryhappy:
  • Pomalééé otáčanie diel...zase tomu treba prispôsobiť hru...všetko sa dá kompenzovať hráčskym skillom
  • slabé uhly streľby 2-och diel...zadné môže strieľať fakticky len keď ste otočený k nepriateľovi bokom...na to treba myslieť

Hamletovská otázka: IFHE áno alebo nie?  Poraďte nastavenia skillov.

Reddit hovorí, že nie. 

It pushes you from ~23mm pen to ~30mm pen so it breaches the important 25mm threshold but not 32mm.

The 25mm plating basically covers 95% of ijn,usn and RN BB t5-7, So it is a useful skill.

However you'll probably have to give up concealment expert for it, which is fine because that ship really doesn't need it.

For your own future use. HE pen is 1/6 of the gun caliber (except for German battleships and cruisers along with British battle ships which have 1/4 pen). So now what pen values are useful? Well there are 4 important armor thresholds I'm aware of in WOWS as regards HE pen, they are 19mm,25mm,32mm,50mm. 32mm is the most important threshold Because that's t8+ battle ship plating.

Ale na shipcomrade hovoria, že áno - http://shipcomrade.com/?p=848 . Ešte si to rozmyslím.

Ja by som to postavil asi takto...s tým, že možno Radio Detection zamením za IFHE:

Spoiler

image.png.9ff781d19bab7ac2018647ec308c3724.png

• Cool 2

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles

No, já mám jenom asi 8bodového kapitána, to dost ovlivní zkušenost z randomů...

Každopádně na Aigle byl viděl jako nutnost těchto 11 bodů:

1 Priority Target

2 Last Stand, Expert Marksmen

3 Survivability Expert, Superintendant

Potom člověk musí těžce vybírat. Užitečné na torpení a překvapování ostatních DD je Concealment Expert. Užitečné pro všechno je Adrenaline Rush.

Taktéž užitečné proti všem lodím je BFT. Pokud chceš přímo poškozovat T7 a nižší BB a zároveň všechny křižníky, je potřeba IFHE. Na T8 bitevky to nestačí, čili tam se naopak asi vyplatí spíš Demolition Expert a spoléhat na ohně.

RPF, tam si nejsem úplně jist, že se to obzvlášť hodí. Na torpení podle RPF Aigle nemá dosah a dost torpéd. Čili jediné využití je asi štvaní DDček. A to by polde mne v randomu nemělo být zas až tak potřeba (oproti Ranked, klanovkám, ...).

Když počítám RPF, suma sumárum 31 bodů. Bábo raď. Budeš muset vybrat, čeho si ceníš víc, co více v bitvách využiješ.

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles

Já bych s kupováním v podstatě všeho (ale zejména DD) počkal, co se stane s letadlovkama. Jestli a jak se změní a co to bude znamenat pro MM a tedy běžné složení bitev.

Players
329 posts
8,410 battles

Aigle dostane buff dosahu torpéd, takže sa s ním bude dať stealth torpiť. Táto loď je čistá daka daka. Ale nie taká daka daka ako je hráč zvyknutý pri iných DDčkach tohto typu. Problém je dlhý reload, zlé rozloženie delových veží a ich uhlov. Samozrejme pomalá rýchlosť granátov robí túto loď ako daka daka ešte mejej hrateľnú. Nehovorím o tom, že sa veže otáčajú 2x dlhšie ako Yamatu. Podstata je taká, že ak si top tier, môžeš vyrektovať aj krížniky, Omaha či emerland sa dajú APčkom aj citadelovať. Inak je potreba sedieť v smoke a farmiť nepriateľské BB. Ak si top tier tak si aj dobre zahráš, lebo tieto lacné triky sa dobre robia na hráčoch, kt. ešte nemajú toľko skúseností. Ak si bottom, môžeš sa s Aiglom tak pekne premávať 44 uzlov po mape. Je ťažké hrať na rýchlosť, manévrovať a gunboatovať. Prečo? Lebo tak maximálne využiješ len 2 delá. 

Aigle nemá AA obranu. Sedia tam dvaja francúui, ktorí občas 2x vystrelia s MASS-36 - skôr ide o ceremoniálny pozdrav a signál, že sa aigle zachvílu potopí. AA obrana nebola nikdy dobrá, loď je veľká preto sa dala aj občas trafiť bombami, ak ťa načapala letka keď si chcel zneužiť nejaký ostrov na stealt firing. Po prepracovaní CV som Aigla nikam nevzal, ani do COOPu lebo tá baráž je veľmi slabá.

Niekto z marketingu WG hovoril, že Le terrble bude taký Aigle na úrovní VIII bez smoke. Je to hlúposť Aigle je len jeden a taktika s ktorou ju bude hrať väčšina hráčov je uplatniteľná len na stredných rozsahom MM bez lietadlových lodí. Zavedením rakiet sa úspešnosť leteckého útoku na Aigle stala ešte relevantnejšia, lebo Aigle je dosť veľké DD. 

Záver: Nekupovať. 50k uhlia sa dá investovať aj rozumenjšie. 

[T-N-T]
Players
3,715 posts
17,661 battles
6 hours ago, unhappy360 said:

Aigle dostane buff dosahu torpéd, takže sa s ním bude dať stealth torpiť. Táto loď je čistá daka daka. Ale nie taká daka daka ako je hráč zvyknutý pri iných DDčkach tohto typu. Problém je dlhý reload, zlé rozloženie delových veží a ich uhlov. Samozrejme pomalá rýchlosť granátov robí túto loď ako daka daka ešte mejej hrateľnú. Nehovorím o tom, že sa veže otáčajú 2x dlhšie ako Yamatu. Podstata je taká, že ak si top tier, môžeš vyrektovať aj krížniky, Omaha či emerland sa dajú APčkom aj citadelovať. Inak je potreba sedieť v smoke a farmiť nepriateľské BB. Ak si top tier tak si aj dobre zahráš, lebo tieto lacné triky sa dobre robia na hráčoch, kt. ešte nemajú toľko skúseností. Ak si bottom, môžeš sa s Aiglom tak pekne premávať 44 uzlov po mape. Je ťažké hrať na rýchlosť, manévrovať a gunboatovať. Prečo? Lebo tak maximálne využiješ len 2 delá. 

Aigle nemá AA obranu. Sedia tam dvaja francúui, ktorí občas 2x vystrelia s MASS-36 - skôr ide o ceremoniálny pozdrav a signál, že sa aigle zachvílu potopí. AA obrana nebola nikdy dobrá, loď je veľká preto sa dala aj občas trafiť bombami, ak ťa načapala letka keď si chcel zneužiť nejaký ostrov na stealt firing. Po prepracovaní CV som Aigla nikam nevzal, ani do COOPu lebo tá baráž je veľmi slabá.

Niekto z marketingu WG hovoril, že Le terrble bude taký Aigle na úrovní VIII bez smoke. Je to hlúposť Aigle je len jeden a taktika s ktorou ju bude hrať väčšina hráčov je uplatniteľná len na stredných rozsahom MM bez lietadlových lodí. Zavedením rakiet sa úspešnosť leteckého útoku na Aigle stala ešte relevantnejšia, lebo Aigle je dosť veľké DD. 

Záver: Nekupovať. 50k uhlia sa dá investovať aj rozumenjšie. 

Těch 8 km na torpédech už má, to přišlo s 0.8.0.

Jinak do Coopu klidně můžeš. Tam nejsou CVčka (kromě těch na Tvé straně, hraných rádoby lidmi). Botí CV ještě ve WG nevynalezli, proto se taky dočasně odstranila hromada operací s letadly.

• Cool 1

Players
547 posts
3,031 battles

Zkusil jsem dát na děla vyšší průraznost HE ... a nějak nejsem s DMG HE moc spokojený.

Jak to čtu, tak jsem to měl asi vynechat a spoléhat na požáry než na DMG.

AA jsou tady fakt mizerné ...