Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bloodrock_1

Wargaming'e Uyarı !

11 comments in this topic

Recommended Posts

Players
20 posts
4,422 battles

world of tanksı bıraktım buraya geldim neden ?

8 seviye adını vermek istemediğim bir premium tankın 10 seviye tanklara delme yönünden kafa tutmasından dolayı

yavaş yavaş deniz muharebeleri de bu yöne kaymaya başlıyor

X seviye muhripde olmayan uçaksavar savunması kid denen muhribe verilmiş.

wargaminge sesleniyorum

nasıl ki world of tanks da pre saçmalığından dolayı baya bırakan bir kitle yaratmış iseniz burada da aynı hataya girmeyin

Players
1,229 posts
14,707 battles

Uçaksavar mevzusuna en çok tilt olanlardan birisiyim. Kidd'in normalinden çok yüksek uçaksavarı olduğu doğru ama buna karşın torpidosu seviyesindeki diğer muhriplere göre en az %50 oranında kötü. Bu sebeple op / up açısından bakarsak uçaksavarı değil, can basması problem teşkil eden bir gemi.

Players
20 posts
4,422 battles

şirket olarak para kazanmak istemelerine birşey demiyorum ancak oyun dinamikleri ile bu denli oynamaları ilerleyen günlerde ters teper 

Beta Tester
308 posts
8,259 battles

Kidd, Saipan ve Belfast gerçekten usta ellerde her maçı çevirebilecek potansiyellere sahip gemiler ama onların da belirli dezavantajları yok değil.

• Kidd rakibi durdurmaya çalışıp, savunma yaparken
  • Saipan tecrübesiz bir kaptanla oynarken
  • Belfast sissizken veya radara yakalandığında ve ağır bir kruvazörle karşı karşıyayken çok aciz durumlara düşebiliyor. Tamir edilemiyor.

Ama yine dediğim gibi oyun içerisinde avantaj-dezavantaj dengesi bozuk olan gemiler mevcut. En yakın örnek İngiliz 10. seviye zırhlısı Conqueror. Sunucuya ilk geldiğinde öyle bir etki bıraktı ki tüm oyuncular isyan noktasına geldi, şu an hiçbir işe yaramıyor. Hem dengelendi hem de insanlar Conqueror'a karşı nasıl oynaması gerektiğini öğrendi ve zayıf noktalarını biliyorlar.

Yine en son yamayla gelen zırh delici bombalar da aynı şekilde. Oyuncuların gözünde abartı üstüne abartıyla karşılandı fakat nihayetinde ben yüksek patlayıcılı bombaların çok daha efektif olduğunu düşünüyorum.

Kısacası; her geminin belirli üstünlükleri ve zayıf noktaları var, onların çevresinde hareket edildiğinde çok rahatsız edici boyutlarda sorun pek yaşanmıyor.

[TR-NV]
Players
21 posts
14,876 battles

Tek bir bomba veyahut torpido salvosunda muhrip batıranlar için kötü süpriz oldu lakin Kidd'i geçelim full AA üzerine kurulu gemilerinizle karşınızda uçak gemisi görme şansınız, görürseniz de işi bilmeyen çavuş misali tüm uçaklarını size kırdıracak acemi cv oyuncusuna rastlama ihtimaliniz nedir?birde ona bakmak lazım...Kidd ile ilk 1-2 gün uçak indirdim lakin sonrasında millet vaziyete uyandı....

Players
570 posts
15,135 battles
2 hours ago, martinihenry said:

Tek bir bomba veyahut torpido salvosunda muhrip batıranlar için kötü süpriz oldu lakin Kidd'i geçelim full AA üzerine kurulu gemilerinizle karşınızda uçak gemisi görme şansınız, görürseniz de işi bilmeyen çavuş misali tüm uçaklarını size kırdıracak acemi cv oyuncusuna rastlama ihtimaliniz nedir?birde ona bakmak lazım...Kidd ile ilk 1-2 gün uçak indirdim lakin sonrasında millet vaziyete uyandı....

Çare CV ile filo girmek. O zaman bol bol uçak kesebilirsin.

Players
213 posts
4,446 battles

3-4 yıldır oynadığım ve bırakalı 7-8 ay olan tank oyununa geçen girdim. O kadar çok değişiklik olmuş ki tanıyamadım:) Görevler falan filan derken bir gün premium verdi. Eyvallah diyip gemi oynadım o bir gün ile:)

Şöyle bir ikilem oluşuyor bence.

Mesela tank oyununda çok fazla tank var. Düşmanını tanımak için o oyuna çok vakit ayırıyor olman gerek. Bilgi kalabalığı çok çok fazla oyunda. Öte yandan sürekli yenilik yapmasalar bu sefer de oyuncular sıkılmaya başlayabilir.

Yine gemiden örnek verirsek, şimdi yeni gelen dip torpidoları oyuna değişik bir dinamik kazandırdı. Oyunun tek düze olduğunu hissetmeye başlayan oyuncular sevinmiştir. Ancak oyuna yeni başlayan bir oyuncuyu düşünürseniz işler karışıyor. Dipten gidenler, uzun mesafe gidenler, HE atan uçaklar, AP atan uçaklar, torpido atan zırhlılar, haritanın yarısını açan radarlar, üstüne gelen 3 uçak grubunu da saniyeler içinde yok eden uçaksavarlar vs. vs. Gemiler bile farklı farklı özelliklerle farklı görevlere hitap ediyor artık.

Bu oyunun 2 yıl sonraki hali nasıl olacak kim bilir. Bence bu kadar yeni gemi ve yeni özellikle oyunu karmaşıklaştırmak yerine yeni harita veya oyun kipleri ile zenginleştirebilirler.

• Cool 1

Players
117 posts
8,510 battles

Oyundaki en büyük dege unsuru (emek verenleri ezmeyen)

9 ...ve özellikle 10 seiye premium gemilerin olmaması (ydı)..

salem ile bu denge bozulacak..

deli gibi ağacın son dalına tırmanma zahmeti vereni  parayı basan ezecek..

asıl oyunu biitiren bu olur..

emin olun salem ilk ve son olmaz..

ortalık ayaga kalkmasın diye  en masum gemiden başladılar..

diğerleri pek yakında bu sinemalarda..

• Cool 1

[D_S_W]
Players
192 posts
7,433 battles
On 15.12.2017 at 10:24 AM, APranaks said:

Oyundaki en büyük dege unsuru (emek verenleri ezmeyen)

9 ...ve özellikle 10 seiye premium gemilerin olmaması (ydı)..

salem ile bu denge bozulacak..

deli gibi ağacın son dalına tırmanma zahmeti vereni  parayı basan ezecek..

asıl oyunu biitiren bu olur..

emin olun salem ilk ve son olmaz..

ortalık ayaga kalkmasın diye  en masum gemiden başladılar..

diğerleri pek yakında bu sinemalarda..

Dediğinize çok fazla katılmıyorum. Zaten 8 gemileri para ile satıyorlar. Ayrıca profilime baktım 4m serbest deneyimi 166k doblonla 25 katına çıkarabilirim. 7-8 seviyelere gelmiş 3 aylık oyuncu basar parayı takır takır ağacı açar. 8 9 10 ları sırf kansere yakalanmamak için para ile açanı tanıyorum. Buna ayıracak bütçem olsa bende hiç uğraşmam kalan ağaçlarıda bitirirdim. yaşasın wow derdim. çok param var al birazını sana vereyim. 

Ömründe online oyun oynamamış adama doğumgünü hediyesi atago aldıklarını biliyorum... Daha ne olsun... Allahtan 3-5 maç yaptı sıkıldı oynamadı bir daha................................................. Böyle birşey olursa işte o zaman dediğinize gelirim....

Players
117 posts
8,510 battles

haklısınız parası olan şöyle veya böyle bolca trier 10 yapar

ama oyunu bitirecek olan;  paralı oyuncuların azalıp çoğalması değil,

para yatırmadan oynayan çoğunlugun oyundaki sürekliliği ve sayısının azalması olacaktır..

• Cool 1

Sign in to follow this