Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Eric_Wolf

Gadjah Mada VII tier

61 comments in this topic

Recommended Posts

[IMPR0]
Players
155 posts
16,993 battles

Jako punkt honoru postanowiłem jak najszybciej odkryć ten niszczyciel, będący odpowiednikiem polskiego ORP Piorun którego darzę wielkim sentymentem (jako dzieciak zaczytywałem się w Wielkich Dniach Małej Floty Jerzego Pertka, a rozdział dotyczący potyczki Pioruna z Bismarckiem znam niemal na pamięć), dlatego po stoczeniu 19 bitew na tierach I-V i przeskoczeniu VI za pomocą wolnego doświadczenia nabyłem ten okręt. Doszkoliłem kapitana za elitarne doświadczenie, by móc mieć perk na kamuflaż i po rozegraniu 3 bitew na stocku mogę powiedzieć, że ... okręt wymiata. Torpedy głębokowodne są widoczne z 800 metrów, co szalenie utrudnia manewrowanie. Przy zasięgu 8 km i kamuflażu (z perkiem kapitańskim na 6.1 km) można je rzucać spoza zasięgu spotka. W trzeciej bitwie od dobrze rzuconej salwy zszedł cały KGV. Działa bardzo celne (rozrzut 90 metrów), podobnie jak w HMS Gallant o wysokiej paraboli lotu, niezłej szybkostrzelności (5s) i bardzo dobrym podpalaniu (8% tak jak Błystka). Myślę, że w starciu z Błyskawicą nie jest bez szans, co prawda ustępuje szybkością i pulą HP (15500 vis 14300) i ma jedno działo mniej, ale strzela szybciej i jest minimalnie (o 8m) celniejszy no i z racji lepszego kamuflażu do niego będzie należała pierwsza salwa; 

• Cool 1

[QTAZ]
Weekend Tester
320 posts
11,218 battles

Zagrałem kilka bitew i muszę przyznać, że działa ma świetne. Super podpalają i są celne. Mozna walić BBczki po nadbudówkach za 2k co salwę i co chwilę podpalać. Do tego super torpy z małym spotem i trollowy dym z opcją zejścia do 2s przerwy bez dymu(wszechstronność+premkowy dym). 

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
1 hour ago, Eric_Wolf said:

Jako punkt honoru postanowiłem jak najszybciej odkryć ten niszczyciel, będący odpowiednikiem polskiego ORP Piorun którego darzę wielkim sentymentem (jako dzieciak zaczytywałem się w Wielkich Dniach Małej Floty Jerzego Pertka, a rozdział dotyczący potyczki Pioruna z Bismarckiem znam niemal na pamięć), dlatego po stoczeniu 19 bitew na tierach I-V i przeskoczeniu VI za pomocą wolnego doświadczenia nabyłem ten okręt. Doszkoliłem kapitana za elitarne doświadczenie, by móc mieć perk na kamuflaż i po rozegraniu 3 bitew na stocku mogę powiedzieć, że ... okręt wymiata. Torpedy głębokowodne są widoczne z 800 metrów, co szalenie utrudnia manewrowanie. Przy zasięgu 8 km i kamuflażu (z perkiem kapitańskim na 6.1 km) można je rzucać spoza zasięgu spotka. W trzeciej bitwie od dobrze rzuconej salwy zszedł cały KGV. Działa bardzo celne (rozrzut 90 metrów), podobnie jak w HMS Gallant o wysokiej paraboli lotu, niezłej szybkostrzelności (5s) i bardzo dobrym podpalaniu (8% tak jak Błystka). Myślę, że w starciu z Błyskawicą nie jest bez szans, co prawda ustępuje szybkością i pulą HP (15500 vis 14300) i ma jedno działo mniej, ale strzela szybciej i jest minimalnie (o 8m) celniejszy no i z racji lepszego kamuflażu do niego będzie należała pierwsza salwa; 

Wtf? Ma szanse z błyską? Ty grasz tym samym okrętem? On zjada każdego ddka t6, t7, t8 na sniadanie, nawet 9tke ubije jak sprzyja szczęście. Infinite smoke, działa generalnie jak gearing na t7, 10 torped ze spotem 0.8km. Najbardziej zwyrolski op ddek jakim grałem. Póki co 2 gry średnia 120k.

[IMPR0]
Players
155 posts
16,993 battles
6 hours ago, Loordbeny said:

Wtf? Ma szanse z błyską? Ty grasz tym samym okrętem? On zjada każdego ddka t6, t7, t8 na sniadanie, nawet 9tke ubije jak sprzyja szczęście. Infinite smoke, działa generalnie jak gearing na t7, 10 torped ze spotem 0.8km. Najbardziej zwyrolski op ddek jakim grałem. Póki co 2 gry średnia 120k.

Że zjada T6 i T7 to zgoda, choć z Błystką może mieć problem. Polemizowałbym z tym, że zje każdego DD na T8.  Oczywiście ma spore szanse, ale pamiętajmy że

1) Twoje torpedy nie działają na inne niszczarki, a ich na Ciebie - owszem tak; 

2) dym owszem, super. Pod warunkiem, że ktoś Tobie spotuje. W walce 1v1 w dymie jesteś ślepy; 

Na pojedynki z T8 może mu brakować HP. Gadjah może mieć maksymalnie 16750 HP (2gi kadłub + perk na więcej HP). Wymaksowany Akizuki  - 23200, Z23 22300.To jest kolosalna różnica, a działa Akizukiego (szczególnie z perkiem na zapalnik bezwładnościowy) rozszarpują każdego DD.

Jeszcze edit - z porównamiem do dział Gearinga to trochę przesadziłeś. Zgadza się układ wież, ale Gearing ma swoje armaty znacząco bardziej szybkostrzelne.

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
58 minutes ago, Eric_Wolf said:

Że zjada T6 i T7 to zgoda, choć z Błystką może mieć problem. Polemizowałbym z tym, że zje każdego DD na T8.  Oczywiście ma spore szanse, ale pamiętajmy że

1) Twoje torpedy nie działają na inne niszczarki, a ich na Ciebie - owszem tak; 

2) dym owszem, super. Pod warunkiem, że ktoś Tobie spotuje. W walce 1v1 w dymie jesteś ślepy; 

Na pojedynki z T8 może mu brakować HP. Gadjah może mieć maksymalnie 16750 HP (2gi kadłub + perk na więcej HP). Wymaksowany Akizuki  - 23200, Z23 22300.To jest kolosalna różnica, a działa Akizukiego (szczególnie z perkiem na zapalnik bezwładnościowy) rozszarpują każdego DD.

Jeszcze edit - z porównamiem do dział Gearinga to trochę przesadziłeś. Zgadza się układ wież, ale Gearing ma swoje armaty znacząco bardziej szybkostrzelne.

Generalnie mam masę gięr na błysce, chyba najwięcej ze wszystkich okrętów i jestem na niej dość wysoko, błyska ma bardzo nikłe szanse w takiej walce, różnica w dymie, manewrowości, działach, tylko na hp błyska zyskuje. Gadjah może używać wszystkich wież płynąc praktycznie prostopadle do celu, ma tak zwyrolsko op działa że nie potrzebuje do tego torped, którymi robi sieke z całej reszty teamu. Co do gearinga to było porównanie w cudzysłowiu, chyba logiczne, że nie będzie miał dział takich jak gearing na t7, chodzi o potencjał siły ognia na tierze. Co do tego co potem napisałeś to nie wiem w sumie jak to skomentować, serio będę ślepy? A inne deski mają noktowizor i widzą przez dym?.. Zawsze w walkach 1vs1 patrzysz czy ktoś CI będzie spotowal, obojętnie jaką deską.

Generalnie chyba nie ma deski w tej grze, którą wgl nie grałem chociażby na testach, nie musisz mi tłumaczyć że z23 albo akizuki ma więcej hp. W dalszym ciągu myślę że są do zrobienia bez problemu.

[IMPR0]
Players
155 posts
16,993 battles

Szanując Twoje osiągnięcia i doświadczenie pozwolę sobie mieć odmienne zdanie i nie zgodzić się z Tobą, że ten azjatycki DD " zje na śniadanie każdego DD T7 I T8". Na T7 z pewnością dominuje, ale na pojedynki z częścią T8 może zabraknąć mu po prostu HP. 

• Cool 1

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
2 hours ago, Eric_Wolf said:

Szanując Twoje osiągnięcia i doświadczenie pozwolę sobie mieć odmienne zdanie i nie zgodzić się z Tobą, że ten azjatycki DD " zje na śniadanie każdego DD T7 I T8". Na T7 z pewnością dominuje, ale na pojedynki z częścią T8 może zabraknąć mu po prostu HP. 

Jak najbardziej, każdy ma do tego prawo. Moim zdaniem trochę nie doceniasz tego okrętu ale może się jeszcze zaskoczysz :)

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
485 posts
16,224 battles

Okręt na pewno uniwersalny. Ma mocne ale niestety wolne torpedy i dobre działa. Niezwykle intuicyjny okręt z znakomitym jak na t VII camo. Sprawdza sie zarówno w atakach torpedowych na pancerniki jak i krążowniki. (wczoraj zaledwie po 2 btwie na nim zdobyłem krakena). Działa do obrony a torpedy do ataku. Na pewno na t VII ma szanse zatopic z dział każdego dd i wyjść z tego  życiem. Na t VIII Akizuki go zatłucze na śmierć i to bardzo szybko. Prawdopodobnie zatopi go też Harekaze tak jak zwykle na nim wygrywam z Bensonem a nawet z Fletcherem.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
485 posts
16,224 battles
Just now, Misiuuuu said:

Tor lotu pocisków jak u Benson'a?

Bardzo podobny.

Players
1,363 posts
7,567 battles
2 minutes ago, Barwena said:

Bardzo podobny.

Dzięki. W takim razie moja Błyskawica nie ma powodu obawiać się detronizacji. Z taką parabolą bez unikuma na pokładzie będzie niewielkim zagrożeniem.

Beta Tester
113 posts
11,195 battles
33 minutes ago, Misiuuuu said:

Dzięki. W takim razie moja Błyskawica nie ma powodu obawiać się detronizacji. Z taką parabolą bez unikuma na pokładzie będzie niewielkim zagrożeniem.

tylko, że to co pisał wcześniej @Loordbeny dotyczyło jego odczuć, czyli Unikuma. Jego odczucia mógłby zweryfikować dopiero kolejny Unikum wystawiony na przeciw jego umiejętnościom w ściśle określonej ilości bitew do uzyskania wyniku sytatystycznego (np 100 bitew 1/1, kolejne 100 na randomach a ostatnie 100 w równych składach teningówek). Dopiero wówczas można określić czy Gajdah Mada poradzi sobie bez problemu z Błyskawicą lub dowolnym innym okrętem. Kiedyś już podejmowałem ten temat na forum przy okazji porównania skuteczności pary Sims-Błyskawica z @Radeckij

• Cool 1

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles

Ja na razie powstrzymam się od dalszych komentarzy, mam już 8semke ale zrobie 30 bitew na tym i napisze podsumowanie.

Players
3,136 posts
11,828 battles

Na krótkim dystansie Azjata ma przewagę, im zasięg będzie większy tym stanie się szybciej karmą dla rybek. Na dystansie 8km+ To Błyska wciąga Benka i Fleta. Z Azjatą będzie podobnie.

Przy czym lepsze camo i torpedy zapewnia Azjacie dodatkowy dmg na krążkach i BBeczkach.

Beta Tester
113 posts
11,195 battles
33 minutes ago, Ter_ion said:

Na krótkim dystansie Azjata ma przewagę, im zasięg będzie większy tym stanie się szybciej karmą dla rybek. Na dystansie 8km+ To Błyska wciąga Benka i Fleta. Z Azjatą będzie podobnie.

Przy czym lepsze camo i torpedy zapewnia Azjacie dodatkowy dmg na krążkach i BBeczkach.

tak właśnie sądziłem, ale wolałem pierwszy się nie wypowiadać, bo żaden ze mnie unikum...

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
1 hour ago, Ter_ion said:

Azjata ma 700 metrów spota przewagi, zawsze on dyktuję dystans, zawsze, chyba że gra nim pomidor. Tak samo benson i fletcher dyktują dystans, to są podstawy gry dd.

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,376 posts
27,341 battles
7 minutes ago, Loordbeny said:

Azjata ma 700 metrów spota przewagi, zawsze on dyktuję dystans, zawsze, chyba że gra nim pomidor. Tak samo benson i fletcher dyktują dystans, to są podstawy gry dd.

Nie chcę bawić się w Greysharka, ale nie zawsze. W bitwie jest wiele zmiennych, chociażby spot od CV albo radar, czy nawet inna deska pomiędzy. W sytuacji 1vs 1 to można napisać zawsze, ale takie sytuacje rzadko zdarzają się na randomach.

• Cool 4

[PLO]
Players
721 posts
9,644 battles

jak rozłożyłeś perki? 

Ja mam na razie V t i 12 pkt kapitana, z czego przydzielone 10pkt: 1- zapobiegawcze utrzymanie, 2- ostatni bastion, 3-przeładowanie torped, 4-kamuflaż.

Póki co gra się mocno średnio, z kamo jedynie 100m zapasu. HP w starciach artyleryjskich z innymi niszczycielami których jest mnogo topnieje w oczach, a torped przeciwko nim posłać nie można.  Nie mam pomysłu na 2 nieprzydzielone p-kty. Dać np. adrenalinę czy też trzymać na radiolokację, eksperta w wyburzaniu lub zapalnik bezwładnościowy na wyższe tiery? Na chwile obecną najbardziej dokucza kiepski zasięg. Mam nadzieję że VII to wynagrodzi.

Players
177 posts
11,779 battles

Jedyne co powiem... PRZE OBRZYDLIWIE OP :cap_haloween:

Przewaga spota nad innymi artyleryjskimi niszczycielami robi robotę :) DWIE plomby zanim ktoś się zorientuje gdzie jesteś :D

Torpedy super

Działa jeszcze bardziej 

Nie ma się do czego przyczepić...

pogram dłużej to się wypowiem więcej ( to była pierwsza bitwa :D ):Smile_honoring:

shot-17.12.02_10.30.26-0055.jpg

shot-17.12.02_10.30.29-0532.jpg

• Cool 1

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,376 posts
27,341 battles

Zdrada! Miałes poczekać na mnie! 

Ach te wybory Musashi czy Gandzia? Nic grindujemy dalej solo t6.

@genek012 Ja pierwszą trójke dałem hp, do drugiej dobijam i zastanawiam się pomiędzy BFT i czujnością. Czujność na tych DD to jednak podstawa. A przeładowanie torped to na końcu. A nawet można zrezygnować na rzecz adrenaliny plus jakaś jedynka, albo podpałka. 

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
18 hours ago, UrukSzymon said:

Nie chcę bawić się w Greysharka, ale nie zawsze. W bitwie jest wiele zmiennych, chociażby spot od CV albo radar, czy nawet inna deska pomiędzy. W sytuacji 1vs 1 to można napisać zawsze, ale takie sytuacje rzadko zdarzają się na randomach.

Przepraszam, dopiero zaczynam grać dd i nie biorę takich rzeczy pod uwagę :Smile_child:

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,376 posts
27,341 battles

@Loordbeny 

Oj tam nie obrażaj się od razu. Słowo pisemne jest pogiete i trzeba uważać ze skrajnościami. Pewnie że Gandzia powinna zjeść Błyske. Ale ma też wady. Grałem z Hultajem jak grindował, więc coś tam wiem. Ale opinię swoją wystawie jak zagram na niej co najmniej te 10 bitew. Sam chcę mieć tego DD asap i pewnie nawet zostawie go sobie w porcie. 

Alpha Tester
599 posts
10,208 battles
11 minutes ago, UrukSzymon said:

@Loordbeny 

Oj tam nie obrażaj się od razu. Słowo pisemne jest pogiete i trzeba uważać ze skrajnościami. Pewnie że Gandzia powinna zjeść Błyske. Ale ma też wady. Grałem z Hultajem jak grindował, więc coś tam wiem. Ale opinię swoją wystawie jak zagram na niej co najmniej te 10 bitew. Sam chcę mieć tego DD asap i pewnie nawet zostawie go sobie w porcie. 

Ależ ja się nie obrażam :D Ma wady, ma długi reload jak na tą parabole i długi reload torped. W dalszym ciągu ten dd na bank dostanie nerfa więc robić póki można.

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,376 posts
27,341 battles

Jest problem z prowadzeniem ognia do tyłu. A przy tych torpach i ryzyku dostania torped, to zaczyna być problemem. Nie wiem, muszę zagrać to się wypowiem.