Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SickWildAndTwisted

Wyrażanie opinii a dyskusja...

11 comments in this topic

Recommended Posts

Players
77 posts
11,751 battles

Chciałem zwrócić się z pytaniem do społeczności zgromadzonej na forum WoWs.. czy uważacie że wyrażenie opinii na jakiś temat jest już początkiem dyskusji ? 

Według słownika PWN dostępnego pod adresem: www.sjp.pwn.pl opinia to: "nasze przekonanie o czymś, nasz pogląd na sprawę.. "

natomiast dyskusja to: "pisemna lub ustna wymiana zdań mająca prowadzić do wspólnych wniosków... " 

Moim skromnym zdaniem: wyrażenie opinii nie stanowi początku dyskusji jeśli osoba wyrażająca swoją opinię nie jest zainteresowana osiągnięciem wspólnych wniosków...

Tak więc dopatruję się tutaj pewnych nieścisłości w regulaminie naszego szanownego forum, który stanowi: "1. Etykieta: Nie dyskutuj na temat moderacji i sankcji"  Nie mniej jednak dochodzą mnie słuchy iż samo wyrażenie opinii na temat moderacji jest karane, co stało by w sprzeczności z regulaminem posługując się interpretacjami dostarczonymi nam przez Polskie Wydawnictwo Naukowe. Trudno podważyć tak szanowane źródło informacji jak słowniki PWN. Z powszechnie przyjętą zasadą iż nieścisłości w regulaminach i umowach rozstrzygane są na korzyść użytkownika, chyba mamy mały konflikt interesów. Nie zamierzam kwestionować słuszności otrzymywanych przez użytkowników kar za niestosowanie się do postanowień regulaminu, gdyż w oczywisty sposób było by to złamanie regulaminu. Zasadności istnienia zasad chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Chciałbym natomiast aby zasady były jednoznaczne i jak najbardziej zrozumiałem dla naszej forumowej Braci.  

Zwracam się zatem do Was drodzy użytkownicy forum o Wasze opinie na powyższy temat, jak wy interpretujecie nurtujący mnie temat... ? 

[ISEN]
Moderator
4,919 posts

Eh. blackman... Przecież ostrzegałem, że tak się skończy. Wrzucanie czegokolwiek związanego z moderacją na tym forum jest łamaniem regulaminu. Było to wiadomo od zawsze. Będziesz przerzucał się teraz słownikowymi pojęciami. Nie dyskutuj, nie wyrażaj opinii i nie pokazuj zrzutów ekranu z moderacji. Tak ten punkt brzmi w domyśle.  :P

Players
77 posts
11,751 battles
Just now, Dark_Havoc said:

Eh. blackman... Przecież ostrzegałem, że tak się skończy. Wrzucanie czegokolwiek związanego z moderacją na tym forum jest łamaniem regulaminu. Było to wiadomo od zawsze. Będziesz przerzucał się teraz słownikowymi pojęciami. Nie dyskutuj, nie wyrażaj opinii i nie pokazuj zrzutów ekranu z moderacji. Tak ten punkt brzmi w domyśle.  :P

Dark.. przepraszam bardzo ale być może to moje nierozgarnięcie nie pozwala mi dostrzec w regulaminie informacji o zakazie wyrażania opinii na temat moderacji... ?  Jeśli coś przegapiłem i był byś tak uprzejmy to podrzuć link do materiału źródłowego z tym stwierdzeniem. 

PS Blacman_pl nie maczał palców przy powstawaniu tego postu. Są to moje osobiste przemyślenia na w/w temat. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Czy ktokolwiek kiedykolwiek przejmował się na tym forum czymś takim jak słownik języka polskiego? 

Players
77 posts
11,751 battles
Just now, Greyshark said:

Czy ktokolwiek kiedykolwiek przejmował się na tym forum czymś takim jak słownik języka polskiego? 

A powinien... bo nieścisłości prowadzą do nieporozumień i niepotrzebnych konfliktów.. 

[GRAY]
Players
71 posts
9,289 battles
7 minutes ago, Dark_Havoc said:

Mówisz, że ten punkt brzmi tak w domyśle. To może powinno to być napisane wprost, a nie użytkownik forum musi się domyślać o co chodzi w poszczególnych jego punktach.

Pozdrawiam TheKostek

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, EatingIsMyHobby said:

A powinien... bo nieścisłości prowadzą do nieporozumień i niepotrzebnych konfliktów.. 

Ja też jestem zdania, że powinien. Nawet w PLO zajmowaliśmy się pomaganiem graczom w tym zakresie. Bez żadnego rezultatu, jak ludzie nie potrafili pisać, tak dalej nie potrafią.

Co do tematu, to niestety ale działa zasada mój dom moje zasady. Jesteśmy na prywatnym forum WG to trzeba ich zasady uszanować.

• Cool 1

Players
77 posts
11,751 battles
1 minute ago, Greyshark said:

Co do tematu, to niestety ale działa zasada mój dom moje zasady. Jesteśmy na prywatnym forum WG to trzeba ich zasady uszanować.

Zgadzam się 100% jesteśmy na forum WG, nie mniej jednak miło jest gdy zasady gry są jasne i czytelne. Nie neguję samego sensu istnienia regulaminu, powtórzę się po raz kolejny regulamin i porządek są potrzebne ! 

[QTAZ]
Community Contributor
1,258 posts
15,895 battles

@Greyshark wypowiedział się bez sarkazmu, ironii i pokazywania innym że jest lepiej obeznany w temacie. Coś niesamowitego, zrobię sobie screena na pamiątkę. 

[-SBF-]
8,315 posts
10 minutes ago, TheKostek said:

Mówisz, że ten punkt brzmi tak w domyśle. To może powinno to być napisane wprost, a nie użytkownik forum musi się domyślać o co chodzi w poszczególnych jego punktach.

Pozdrawiam TheKostek

Jak użytkownik się nie domyśli, to mu moderator prześle wyjaśnienie na PW. Jak mimo tego wyjaśnienia nadal się do zaleceń nie stosuje, to dostaje ostrzeżenie/bana. Wystarczy się zastosować i po sprawie. Jak blacman miał coś do przekazania moderatorowi, mógł mu to wysłać na PW.

3 minutes ago, MageT91 said:

@Greyshark wypowiedział się bez sarkazmu, ironii i pokazywania innym że jest lepiej obeznany w temacie. Coś niesamowitego, zrobię sobie screena na pamiątkę. 

Nieprawda. Napisałem, że w PLO uczyliśmy innych języka polskiego, co pokazuje, że jestem lepiej od innych obeznany w tym temacie.

Moderatora przepraszam za post pod postem, na telefonie słabo działa funkcja edytowania.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

Players
49 posts
100 battles

Witam,
Jeśli chcecie zgłosić skargę na działanie moderatorów, prosimy o kontakt z ich bezpośrednim menedżerem przez prywatną wiadomość na forum: Abcioo.
Dyskusje w sprawie indywidualnych spraw zgodnie z regulaminem jest zabronione. Prosimy pamiętać, że dostęp do tego forum jest przywilejem, a nie prawem.
Każdy użytkownik forum jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu zgodnie z jego brzemieniem.

W razie pytań w sprawie regulaminu prosimy o kontakt z naszym działem moderacji.

Zamykam temat. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this