Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Xs4tiX

Kto jest za? MM max. +1/-1 tier

56 comments in this topic

Recommended Posts

[-GG-]
Players
395 posts

Wiem, że to (niestety) tylko serwer EU.

Wiem, że to (niestety) tylko polskie forum.

Wiemy jednak wszyscy, że kształt gry zależy w główniej mierze od jej twórców.

Czemu zatem WG pomimo wielokrotnych zapewnień jednak nie słucha dobrych rad graczy - tego akurat nie wie nikt (a przynajmniej większość graczy).

Jest jedna krótka i wielokrotnie od miesięcy powtarzana rada: MM +1/-1 tier................Tylko tyle i jak się okazuje (niestety) aż tyle - jak grochem o ścianę, a czemu by nie spróbować?

P.S.

........i z góry proszę nie piszcie: "ale to już było", (niestety) jak widać "nie dotarło" - mamy już scenariusze na VI tierze (dojdą na VII), bywają rankedy na jednym tierze - najwyższy czas na zmiany w MM na tierach od V do X bo gra w obecnym kształcie nie ma (niestety) nic wspólnego z rozrywką jaką zdaje się powinna raczej być z założenia 

Beta Tester, Players, In AlfaTesters
1,076 posts
3,797 battles

Jak chcesz zmiany to idz na rosyjskie forum i tam próbuj.

P.S Glowne zalozenie tworcow to dojenie krow (czyt. ludzi) z mleka (czyt. pieniedzy)

[ISEN]
Moderator
4,924 posts

Znaczy założenia tematu są jednoznaczne: mogą się wypowiadać ludzie za, nie można pisać, że to było wielokrotnie przerabiane na forum WoT, w dodatku obecny system jest na pewno zły. No i że to i tak nic nie zmieni....
Dobra, a gdzie miejsce na dyskusję?

Tak jak bym założył temat: kto jest za 1000 dublonów dla każdego codziennie. Proszę nie pisać, że się nie da, bo granie bez dublonów nie ma nic wspólnego z rozrywką. No, ale WG nie posłucha rad graczy.

???

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
22,095 battles

jestem przeciw, gra straci na atrakcyjności.

Jedyna rzecz za jaką byłbym to zmiany procentowe losowań dla okrętów tier 5/6/7/8, tak żeby częściej było to nie tylko +2MM ale i -1/-2 MM.

• Cool 1

Beta Tester
1,167 posts
9,739 battles
3 minutes ago, Scarrry said:

Jedyna rzecz za jaką byłbym to zmiany procentowe losowań dla okrętów tier 5/6/7/8, tak żeby częściej było to nie tylko +2MM ale i -1/-2 MM.

hm, czy ja wiem... prędzej bym widział regułę max 50% na mm +1/+2, max 25% na -1 max 25% na -2. Przy czymś takim gracz mający pecha w losowaniu MM nie płakałby, że jest przeważająco losowany przez MM jako low-tier.

• Cool 1

[-GG-]
Players
395 posts
15 minutes ago, Dark_Havoc said:

Znaczy założenia tematu są jednoznaczne: mogą się wypowiadać ludzie za, nie można pisać, że to było wielokrotnie przerabiane na forum WoT, w dodatku obecny system jest na pewno zły. No i że to i tak nic nie zmieni....
Dobra, a gdzie miejsce na dyskusję?

Tak jak bym założył temat: kto jest za 1000 dublonów dla każdego codziennie. Proszę nie pisać, że się nie da, bo granie bez dublonów nie ma nic wspólnego z rozrywką. No, ale WG nie posłucha rad graczy.

???

2 minutes ago, Scarrry said:

Tak, takie są (a przynajmniej były) założenia tematu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy (niestety) są za, mało tego są przeciw. Wiem doskonale, że gdzie dziesięciu Polaków tam jedenaście opinii, ale litości z góry twierdzić, "że to i tak nic nie zmieni", albo, że "gra straci na atrakcyjności". Jak się potem nie dziwić WG, że ma nas w głębokim poważaniu? Jestem w szoku jak właśnie bardzo szybko się okazało i od razu mamy gotową odpowiedź na pytanie czemu (niestety) naszych rad nikt nie słucha.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
32 minutes ago, Xs4tiX said:

Czemu zatem WG pomimo wielokrotnych zapewnień jednak nie słucha dobrych rad graczy - tego akurat nie wie nikt (a przynajmniej większość graczy).

Jest jedna krótka i wielokrotnie od miesięcy powtarzana rada: MM +1/-1 tier................Tylko tyle i jak się okazuje (niestety) aż tyle - jak grochem o ścianę, a czemu by nie spróbować?

P.S.

........i z góry proszę nie piszcie: "ale to już było", (niestety) jak widać "nie dotarło" - mamy już scenariusze na VI tierze (dojdą na VII), bywają rankedy na jednym tierze - najwyższy czas na zmiany w MM na tierach od V do X bo gra w obecnym kształcie nie ma (niestety) nic wspólnego z rozrywką jaką zdaje się powinna raczej być z założenia 

Bardzo wiele rad graczy zostało zaimplementowanych, zarówno do gry jak i do sklepu premium. I bardzo wiele z tego, co gracze radzą, nijak ma się do rzeczywistości - pierwszy z brzegu przykład to umiejętność dowódcy RL - stąd też WG ich nie słucha, i dobrze.

MM +-1 tier? Jestem przeciw. Dużo większa przyjemność jest z zatopienia Kagą Iowy niż Fuso, przy 1 poziomie różnicy gra zrobiłaby się nudna. No i skoro tyle razy to było poruszane, a nie zostało wprowadzone, to chyba znaczy że WG ma dobry powód, żeby tego nie robić?

Tak jak pisze Scarrry, do poprawy jest rozkład losowań. Jak biorę T8, to powinienem mieć 50% przeciw T6 i 50% przeciw T10, a nie 30/70, bo mniej więcej tak to teraz wygląda.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
22,095 battles

@Xs4tiX

czyli dla frajdy kogoś w sieci mam mówić co nie myślę czy co naprawdę myślę ? Publicznie otworzyłeś temat licząc pewnie na tylko osoby widzące gre jak Ty?

Nie uważam że WG ma nas w pupie, nie uważam że gra jakoś wyjątkowo źle się rozwija. 

Ba! W sumie wydaje mi się atrakcyjniejsza niż rok temu. A gracze są słuchani, oczywiście że nie tak jakby w 100% chcieli (i moze dobrze, bo wiele pomysłów byłoby dziwnych) ale ja sam widzę że są. Pojawiły się ligi, zupełnie spierdzielony Graf pod wpływem masowej krytyki graczy został wycofany, przykładów jest mnóstwo. 

podsumowując, wydaje mi się że tak:

Rozkład losowań - do poprawy.

MM +2 na MM +1 - wydaje mi się że zawężanie graczy niczym dobrym nie będzie. 

On 11/27/2017 at 0:49 AM, Greyshark said:

Tak jak pisze Scarrry, do poprawy jest rozkład losowań. Jak biorę T8, to powinienem mieć 50% przeciw T6 i 50% przeciw T10, a nie 30/70, bo mniej więcej tak to teraz wygląda.

dokładnie! A nie jak teraz jest że biorąc tier 6 3/4 gier, albo i więcej spędzimy oglądając tiery 8, czy tier 8, takiego Bismarcka, który byłby bardzo fajnym okrętem, jakby nie lądował cały czas w walkach z tier 10. Lepszy rozkład losowań, ale bez zawężania bo zawężenie losowań, to tylko uwypukli przewagę fioletowych graczy i zepsuje do końca grę reszcie, zapewni frajdę 10% a zepsuje grę 90%. 

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 2 postów.

• Cool 2

[PLO]
[PLO]
Players
817 posts
20,355 battles

Problemem nie jest +/-2 ale idiotyczny "ochronny" MM dla niskich tierów. Nie pomaga niskotierowym graczom i rozpieprza MM wyżej.

Wywalić go w cholerę.

Players
3,136 posts
11,828 battles
8 hours ago, Scarrry said:

dokładnie! A nie jak teraz jest że biorąc tier 6 3/4 gier, albo i więcej spędzimy oglądając tiery 8, czy tier 8, takiego Bismarcka, który byłby bardzo fajnym okrętem, jakby nie lądował cały czas w walkach z tier 10. Lepszy rozkład losowań, ale bez zawężania bo zawężenie losowań, to tylko uwypukli przewagę fioletowych graczy i zepsuje do końca grę reszcie, zapewni frajdę 10% a zepsuje grę 90%. 

Ale jakże to tak. Skoro VI notorycznie lądują na VIII, a VIII na X to skąd biorą się te VIII, które lbiją wasze biedne VI?

Czyżby WG uwzięło się na ciebie i Graysharka - normalnie spisek :Smile_teethhappy:

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
22,095 battles
9 minutes ago, Ter_ion said:

Ale jakże to tak. Skoro VI notorycznie lądują na VIII, a VIII na X to skąd biorą się te VIII, które lbiją wasze biedne VI?

Czyżby WG uwzięło się na ciebie i Graysharka - normalnie spisek :Smile_teethhappy:

jaki spisek ? Przeciez to czysta matematyka, masz takie wyliczenia podane na tacy ilu graczy gra na których tierach najczęściej. Tylko nie przytaczam liczb, ale końcowy wniosek z nich.

Players
1,883 posts
23,588 battles
9 hours ago, Greyshark said:

Dokładnie tak. Sam uważam, że obecny układ "losowań" jest wręcz psychopatyczny. Kiedy dotarłem do T5, akurat w okresie największego wysypy niemieckich BB, miewałem sytuacje, gdy przed wiele bitew po kolei byłem jedyną "piątką", plus kilka "szóstek", a reszta to były "siódemki". Faktycznie k.., wielki fun masakrować gości dwa tiery niżej, mając przewagę zasięgu, pancerza, naprawki, zwrotności (moduł na ster, wchodzący od T6). Możecie mnie wyśmiać, ale jeśli to był "balans" to MatchMakera budował jakiś wyjątkowo chory psychopata :-(

Jak ja to widzę? Np. taki układ: 25 % T5,  50 % T6 (koniecznie!),  25 % T7. I nigdy sytuacja, gdy w 70+ % sytuacji jakiś Helmut mógł cię zmasakrować tylko dlatego, że akurat kupił sobie premkę. Tako rzecze zaratustra forumowy pomidor :-)

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
22,095 battles
38 minutes ago, DrunkenFish said:

Problemem nie jest +/-2 ale idiotyczny "ochronny" MM dla niskich tierów. Nie pomaga niskotierowym graczom i rozpieprza MM wyżej.

Wywalić go w cholerę.

niby tak, ale Cleveland rozgniatający takie Myogasy, na których grają jeszcze kompletne noobki, nawet nie ogarniające że są skille kapitańskie czy camo .... jakos mi się to nie bardzo widzi. 

Ewentualnie zrobić miękki mechanizm ochronny - że działa co 2 bitwy na 3 i tylko naprawdę od czasu do czasu dopuści tier 4 do 6.

[ISEN]
Moderator
4,924 posts

Rozkład losowań mocno zależy od ilości graczy na danych tierach. Problemem jest niewielka liczba grających na X. Efekt jest jaki widzimy: dla kilkunastu graczy w X trzeba dobrać ludzi z IX i VIII. Z drugiej strony 8 tier to masa premek, graczy grindujących itd. Zatem tam MM szuka zaginionych graczy. Świetnie to widać zwłaszcza w godzinach porannych, gdzie na średnich tierach jeszcze można pograć, a na 8-10 to tylko 10 wchodzić. Za to można sobie spokojnie grać 8 tierem w czasie bitew klanowych - duża część populacji graczy bawi się tam i na randomach zwykle trafiamy na top.

[-SBF-]
8,315 posts
24 minutes ago, Dark_Havoc said:

Rozkład losowań mocno zależy od ilości graczy na danych tierach. Problemem jest niewielka liczba grających na X. Efekt jest jaki widzimy: dla kilkunastu graczy w X trzeba dobrać ludzi z IX i VIII. Z drugiej strony 8 tier to masa premek, graczy grindujących itd. Zatem tam MM szuka zaginionych graczy. Świetnie to widać zwłaszcza w godzinach porannych, gdzie na średnich tierach jeszcze można pograć, a na 8-10 to tylko 10 wchodzić. Za to można sobie spokojnie grać 8 tierem w czasie bitew klanowych - duża część populacji graczy bawi się tam i na randomach zwykle trafiamy na top.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego problemem jest niewielka liczba graczy na T10? Przecież gdyby było ich więcej, to MM musiałby utworzyć więcej bitew, czyli potrzebowałby jeszcze więcej graczy z T8 i T9 aby wrzucić ich do T10, więc w efekcie jeszcze częściej grając na T8 trafialibyśmy na T10. Chyba właśnie na T8 jest mało graczy, a że MM potrzebuje zestawić bitwę  dla tych na wyższych poziomach, to ich tam wrzuca w pierwszej kolejności. 

[ISEN]
Moderator
4,924 posts
2 minutes ago, Greyshark said:

Nie bardzo rozumiem, dlaczego problemem jest niewielka liczba graczy na T10? Przecież gdyby było ich więcej, to MM musiałby utworzyć więcej bitew, czyli potrzebowałby jeszcze więcej graczy z T8 i T9 aby wrzucić ich do T10, więc w efekcie jeszcze częściej grając na T8 trafialibyśmy na T10. Chyba właśnie na T8 jest mało graczy, a że MM potrzebuje zestawić bitwę  dla tych na wyższych poziomach, to ich tam wrzuca w pierwszej kolejności. 

Gdyby było ich więcej to było by więcej bitew tylko T10. Zwróć uwagę ile ludzi jest w kolejce w "zakresie tierowym" często jest na ten przykład 10 graczy w X i musi im dobrać pozostałych z 9 i 8.
Mało graczy na VIII powoduje, że na wyższych tierach trzeba czekać długo i czasem składa niepełne składy. A gracze z 7 i 6 tierem grają bez 8.

[-SBF-]
8,315 posts
2 minutes ago, Dark_Havoc said:

Gdyby było ich więcej to było by więcej bitew tylko T10. Zwróć uwagę ile ludzi jest w kolejce w "zakresie tierowym" często jest na ten przykład 10 graczy w X i musi im dobrać pozostałych z 9 i 8.
Mało graczy na VIII powoduje, że na wyższych tierach trzeba czekać długo i czasem składa niepełne składy. A gracze z 7 i 6 tierem grają bez 8.

A w ogóle są możliwe bitwy tylko jednego poziomu? Chyba MM zawsze składa bitwę z graczy na różnych poziomach? Na logikę, załóżmy że jest tak jak pisałeś kilkunastu graczy na T10 i np. 100 na T8. To z tych 100 na T8 tylko powiedzmy 20-30 wrzuci na T10, reszta będzie grała niżej. A gdy masz 100 na T10 i 100 na T8, to dużo więcej tych z T8 będzie musiało trafić na T10.

49 minutes ago, Ter_ion said:

Gdzie ja pisałem coś o T6 notorycznie lądujących na T8? Jak nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu, to zamiast uczestniczyć w dyskusji przerastającej cię intelektualne, może lepiej zająć się czymś pożytecznym, nie wiem - popłakać sobie nad przegraną bitwą, poszukać nowych rurek na wyprzedażach (dzisiaj ostatni dzień!), podnieść umiejętność obrony przed CV?

Players
3,136 posts
11,828 battles

LOL, grejuś ciebie intelektualnie przewyższa karaluch.

Trochę wyżej płakałeś, że VIII za często losuje na X, a nie na VI.

Tyle teczek na innych, a swojej nie założyłeś? :Smile_teethhappy:

[-SBF-]
8,315 posts
9 minutes ago, Ter_ion said:

LOL, grejuś ciebie intelektualnie przewyższa karaluch.

Trochę wyżej płakałeś, że VIII za często losuje na X, a nie na VI.

Tyle teczek na innych, a swojej nie założyłeś? :Smile_teethhappy:

A losuje, czy nie? T8 trafia najczęściej na T10, czy po równo trafia na T6 i T10? No i gdzie pisałem o T6 najczęściej trafiającym na T8?

No chyba że patent WG rzeczywiście działa, i tych z wyższym skillem częściej losuje na dole, wówczas taka ameba jak ty rzeczywiście na T8 może częściej trafiać na T6.

Players
3,136 posts
11,828 battles

No widzisz, akurat patent chroniący ameby, dotyczy ciebie. Stąd moje zdziwienie, że narzekasz na MM, zresztą jak to się ma do twierdzenia , że MM i RNG i wszystko inne jest takie same dla wszystkich? 

Jak to możliwe ze masz 30/70 jak wg ciebie jest po równo. Skoro VIII większość gier grają na X to jakim cudem VI grają większość na VIII?

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
22,095 battles
14 minutes ago, Ter_ion said:

No widzisz, akurat patent chroniący ameby, dotyczy ciebie. Stąd moje zdziwienie, że narzekasz na MM, zresztą jak to się ma do twierdzenia , że MM i RNG i wszystko inne jest takie same dla wszystkich? 

Jak to możliwe ze masz 30/70 jak wg ciebie jest po równo. Skoro VIII większość gier grają na X to jakim cudem VI grają większość na VIII?

problemem jest wyregulowana przez WG opłacalność zabawy.

Dla słabszych graczy bez premium na tier 6 kończy się dochodowa zabawa. Nie chcą grać wyżej. Fuso i koniec.

Dla dość dobrych graczy bez premium  (no takich WR 51-52) - kończy się na tier 7. Tak samo - bardzo niechętnie grają wyżej. 

Te dwa tiery mają sztucznie zawyżone populacje przez granice zarobków. Tier 8 teoretycznie powinien być ostatnim tierem fajnym bez premium, ale nie jest, jest ostatnim fajnym tierem dla słabych graczy z premium.

Ostatnim problemem jest populacja (mała) graczy tier 10 , zasysa ten biedny tier 8 jak cholera, bo nie ma sama jak grać.

(nie mowie tu o graczach z bardzo wysokim WR, bo wiem że są tacy, którzy potrafią grać na tier 10 bez premium, ale takich rodzynki to absolutny wyjątek)

[-GG-]
Players
395 posts

Znaczna część powyższych dywagacji utwierdza mnie jednak w przekonaniu, że założenia tematu były jednak słuszne. Przypomnę: "Kto jest za?", bo jak widzimy "zło jest jednak bardzo krzykliwe" i jak zwykle rozpętała się typowo polska dyskusja o wyższości Górniak nad Dodą. O tym ile to % i z jakich tierów oraz jakich typów okrętów oraz umiejętności graczy czy RNG..... itd.itp.. Po co to komplikować? Czemu nie uprościć?

Przyznaję jak dla mnie nie jest to nawet temat do rozważań tylko wręcz logiczna konsekwencja oraz rozsądny kompromis pomiędzy obecną farsą (gwałty na drużynach), a uczciwym losowaniem okrętów spośród tylko i wyłącznie jednego tieru - jak zresztą obecnie jest już na szczęście w scenariuszach albo rankedach i dobrze. że WG chociaż po pewnym czasie ale w tej sprawie jednak rzeczywiście posłuchało logicznie myślących graczy.

Players
1,363 posts
7,567 battles

Jestem przeciw, MM +/-2 sprawdza się dobrze. Satysfakcja z zatopienia okrętu dwa tiery wyżej jest znacznie większa, do tego zarobki i exp w bitwie +2 też jest większy więc nie ma na co narzekać.

Xs, czekaj, czekaj - założyłeś temat, w którym można wyrażać tylko jedną, poprawną w Twoim odczuciu opinię? Śmierdzi mi tu czerwonymi...

[-SBF-]
8,315 posts
3 minutes ago, Ter_ion said:

To jeszcze poproszę o cytat, gdzie pisałem, że MM jest taki sam dla wszystkich. Tak wielki masz kompleks na moim punkcie, że już zmyślasz moje wypowiedzi? Słabe, ale nie powiem, schlebia mi. Bo jak zaczynasz łgać, znaczy merytoryczne argumenty się skończyły. No i ponawiam pytanie, czy T8 trafia po równo na T6 i na T10, czy nie?

O RNG takim samym dla wszystkich pisał przede wszystkim znacznie lepszy i mądrzejszy od ciebie twój współklanowicz:

On 10.11.2017 at 0:20 PM, UrukSzymon said:

(...)

RNG jest równe dla każdego.

więc dobrze by było, jakbyś się od mądrzejszych i przewyższających cię umiejętnościami uczył.

Sign in to follow this