Jump to content
Server Downtime 21/02 04:00 UTC Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
4Neferian

Acemiyim Hedefi Vurma taktiği varmı?

3 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1 post
132 battles

Merhaba oyuna yeni başladım lakin hededfi vurmada zorluk çekiyorum.Birkaç video izledim hedef hareket halindeyken önüne filan atıyorum ama rakip bana sürekli çalışırken ben rakibe fazla vuramıyorum.Acaba bir taktiği varmı yakın mesafe uzak mesafe filan.

[EJDER]
Players
179 posts
11,722 battles

Birçok değişkeni var nişan almanın. Açı, mesafe, mermi türü, kullandığın gemi, karşındaki gemi vs... Oynaya oynaya gemileri tanıdıkça belli bir el alışkanlığı ediniyorsun. Benim tavsiyem, uzun süredir oynayan arkadaşların eğitici videolarını izlemen. 

Players
213 posts
3,257 battles

Selamlar,

ayarlarda benim kullandığım 2 seçenek var. Birisi hedefi takip seçeneği. Nişangah, hedefte olan gemiyi otomatik takip ediyor. Mesela hedefin 5 birim önüne gelip tek bir topu ateşliyorsunuz. bu sırada imleç hedefi otomatik takip ettiğinden mesafe hep 5 birim olarak kalıyor. baktınız ki mermiler önüne düştü o zaman nişangahı biraz daha hedefe yaklaştırıp kalan tüm bataryaları ateşliyorsunuz. Yani ilk ateşiniz doğru hedef almanıza yardımcı oluyor.

Diğer ayar ise "dinamik nişangah". Hani ekranda tam ortadan sağa ve sola doğru çıkan çizgi üzerinde rakamlar var ya, işte o rakamlar atış yapacağınız uzaklığa göre otomatik olarak artıyor ya da azalıyor. O rakamlar şu anlama geliyor: "30 ile ilerleyen bir gemi 5 saniye sonra bu noktada olacak."

Örneğin cruzerlar yaklaşık 30 ile gittiklerinden size tam yatay seyreden bir düşman gördüğünüzde önüne doğru nişan alıp merminin kaç saniyede hedefe varacağına bakıyorsunuz. Diyelim ki mermi 7 sn. sonra o uzaklığa düşecek gibi görünüyor. O zaman düşmanın burnunu -7 noktasına gelecek şekilde hizalayıp ateş ediyorsunuz. Böylece mermiler de tam 7 saniye sonra o nokta da düşmanla buluşuyor.

Muhriplerde 2 ile çarpılıyor yani -7'ye değil -14'e getiriyorsunuz. Zırhlılarda ise 0.5 ile çarpılıyor. Yani -3,5'a getiriyorsunuz.

Tabii her geminin full hızı farklı, her gemi full hızda ilerlemiyor her zaman, gemi size açı vererek geliyor gidiyor olabilir. Bunların hepsi hesabı bozan noktalar. Ama ben bu genel hesaplamayı çok faydalı buluyorum ve kullanıyorum. Mesela gemi bana 45 derece açıyla geliyorsa ve hesapta -15 bulduysam 45 derece olduğunda 0.5 ile çarpıp -7.5 civarına ateş ediyorum. 

Tabii bunlar için sürekli matematik yaıyor değilim:) Bunlar zamanla tahmini atış noktasını belirlemek için size güzel bir referans oluşturuyor sadece. Bence deneyin faydalı olacaktır. Kendinizce bazı ekler de geliştireceksnizdir mutaka. 

Umarım anlaşılmıştır. iyi oyunlar.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.