Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sanepidi

Clan Wars Pomysl na Ulepszenie

4 comments in this topic

Recommended Posts

[FDZ3]
[FDZ3]
Players
21 posts
6,818 battles

Witam,

ogolnie bitwy klanowe to dobry pomysl, ale akutalnie to kopia bitew rankingowych z drobnymi zmianami.

Ogolnie pomysl jest taki by zrobic te bitwy na wieksza skale. 12 Graczy + 1 Admiral

12 Graczy na 12 i do druzyny jeden dowdca(admiral) ktory ma widok z gory i moze sie skupic wylacznie na dowodzeniu druzyny i wydawaniu rozkazow.

Takie rozwiazanie poszerzyloby aspekt taktyczny oraz umozliwiloby zabawe wiekszej ilosci osob. W moim klanie dowodze w sumie tylko ja i z tego powodu gramy tylko jednym squadem, bo drugiemu bez mojej rady i nadzoru nie wychodzi.

Ogolnie mapy moglby rowniez byc bardziej rozwiniete, po 4-5 Punktow do przejecia.

Ten Admiral moglby miec opcje rysowania dla poszczegolynch graczy tras po jakich maja sie poruszac.

Jest ot strasznie meczace ciagle miec oko na kazdego gracza i kazda reakcje worga, a zarazem samemu grac i skupiac sie na tym. Rozwiacanie by ten gracz byl poza gra i dowodzil jest optymalne. Nie musi naturalnie dostawac tyle kredytow co inni, jedynie troche + zbieranie wygranych na nagrody.

Ogolnie ten problem u nas niestety wystepuje i jako iz jestem jeden, to 7 prawie tych samych gra, a reszta dala sobie spokoj po wielokrotnych seriach porazek, liczac ze jak inni zrobia misje to tamci na ich miejsca wskocza. Ale to ja bede musial nadal grac.

Co o takim myslicie o takim rozwiazaniu? Moim zdanime byloby to bardziej realistyczne rozwiazanie i w naszym przypadku dalo by frajde z bitew Klanowych wiekszej grupie.

• Cool 1

Players
170 posts

12 graczy to dużo. Nie wszystkie klany byłyby w stanie wystawić pełny skład.

Warto pomyśleć nad rolą lotniskowców. Obecna "mgła wojny" spowodowana brakiem spotu CV jest bardzo ciekawa. Wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem byłoby pozbawienie CV możliwości spotu na rzecz skromnej "radiolokacji".

To by zresztą odpowiadało realiom historycznym.

[PUNKS]
Players
70 posts
6,808 battles

Rozstawiać przy obecnej konfiguracji powinien pancernik. Jest dużo łatwiej, widzisz dalej i masz więcej czasu na rozglądanie się.

[-WIR-]
Players
62 posts
7,586 battles

Powinien nie powinien. Dowodzić bitwą powinien ten kto umie ogarnąć sytuację taktyczną na mapie i ma pomysł na grę. Jeśli taki gracz słabo, gra na pancernikach nie ma co na siłę umieszczać go na pancerniku, bo to by tylko osłabiło drużynę. Pomysł z dowódcą poza grą jest z założenia dobry i dodawał by trochę realizmu, tej mało realistycznej grze ale...

Ilu jest w klanach miłośników taktyki chętnych do prowadzenia w taki sposób bitew? Ciężko w ogóle znaleźć kogoś kto by chciał przejąć dowództwo. Jeśli już są chętni zapaleńcy, to zapał im znika po pierwszych słowach krytyki, gdy przychodzą porażki. A w tym wariancie, który proponuje Sanepidi nie ma prowadzenia walki, tylko nudna dla większości praca sztabowa. :fish_book: Był by to pomysł atrakcyjny do zaakceptowania tylko dla garstki pasjonatów. Niestety...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.