Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marshal00

Warspite w obliczu Queen Elizabeth

13 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,123 posts
13,094 battles

Warspite

Poziom 6
Punkty życia 53 800
Artyleria główna
  Maksymalny zasięg ognia 16 300
  381 mm/42 Mk I ‎4 x 2 381 mm
Dodatkowe uzbrojenie
  Maksymalny zasięg ognia 5 000
  152 mm/50 BL Mk XVI ‎8 x 1 152 mm
  102 mm/45 QF Mk XIX ‎4 x 2 102 mm
Obrona przeciwlotnicza
  102 mm/45 QF Mk XIX ‎4 x 2 102 mm
  40 mm Vickers 2-pdr. Mk VIII ‎4 x 8 40 mm
  20 mm Oerlikon Mk IV ‎13 x 1 20 mm
Prędkość maksymalna 23.5
Promień skrętu 550
Czas przestawiania steru 18.48
Zasięg wykrywalności na powierzchni 14.22
Zasięg wykrywalności z powietrza 11.4
Punkty doświadczenia 0 exp.png
Cena 6 500 gold.png

QE

Poziom 6
Punkty życia 55 300
Artyleria główna
  Maksymalny zasięg ognia 17 149
  381 mm/42 Mk I ‎4 x 2 381 mm
Dodatkowe uzbrojenie
  Maksymalny zasięg ognia 4 000
  114 mm/45 Mark II BD ‎10 x 2 114 mm
Obrona przeciwlotnicza
  114 mm/45 Mark II BD ‎10 x 2 114 mm
  40 mm Vickers 2-pdr. Mk VIII ‎4 x 8 40 mm
  20 mm Oerlikon Mk V ‎4 x 2 20 mm
  20 mm Oerlikon Mk IV ‎14 x 1 20 mm
Prędkość maksymalna 23.5
Promień skrętu 680
Czas przestawiania steru 18.72
Zasięg wykrywalności na powierzchni 14.4
Zasięg wykrywalności z powietrza 11.43
Punkty doświadczenia 50 000 exp.png
Cena 3 850 000 silver.png

Warspite też szybciej kręci wieżami, QE obraca jak Warspite przed buffem.

QE posiada lepszą ochronę plot. Warspite posiada ponoć trochę lepszą naprawkę, czy to prawda? Czy w stosunku do QE jest taka sama a lepsza niż u innych BB VI tieru?

Pomijając zupełnie kwestię zarobkową, czy jest sens rozważania nabycia Warspite mając QE? Nie będąc kolekcjonerem itp. 
Są to w moim odczuciu najbardziej bliźniacze BB premium/drzewko.

[TF16]
Community Contributor
4,084 posts
9,693 battles

Nie wystarczyłoby w jednym temacie? Musiałeś 3 identyczne zakładać? :)

P.S. To forum się strasznie tnie :)

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,342 posts
18,783 battles

Strasznie długo ładuje i pewnie kolega Marschal nieopatrznie klikną o dwa razy za duzo.

A co do tematu. Warspide ma b.dobrą dodatkową i wcale nie najgorsze AA. Obrót wież potęznie wpływa na przyjemność z gry. W tej chwile mam oba BB. I mimo dużo lepszych stat na QE, to jednak uważam że Warspide jest dużo lepszy. Jednoski o prawie tych samych parametrach to Alabama i NC. I tutaj bym się nie zdecydował na Alabamę bo nie ma sensu. Ale w tym wypadku różnice są, ale jak ktoś potrzebuje RN BB to nie lepiej Nelson?

Warspide to klasyczny BB gdzie walimy prawie cały czas z AP. QE to RN BB z mocnymi He. Chociaż po prawdzie różnica w mocy zapalania to aż 1%.

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,673 battles

Warspite ma przede wszystkim znacznie mocniejsze pierdolnięcie. A do tego manewrowość krążka. Czy warto kupić nie mi decydować - ale warspite jest znacznie lepszym okrętem.

• Cool 2

Players
2,515 posts
3,813 battles

Ja bym w ogóle nie rozważał W TEJ CHWILI kupna premium BB T6, poza czymś naprawdę unikalnym. Dla BB T8 to jest darmowy DMG, a spotyka się je w 2/3 bitew, do tego jeszcze CV T6-8, a jeszcze zaraz DW Torps i AP Bombs... Chyba szkoda życia.

[TF16]
[TF16]
Players
1,227 posts
15,417 battles

QE to moje najgorsze doświadczenie grania pancernikami.... aż się wzdrygam jak sobie przypomnę... Elka zniechęciła  mnie skutecznie do grindu tej linii. 

Edit:

P.S. forum się tnie okrutnie. Niemaszki dyskutują na temat haxow i aimów podobno używanym przez jeden z topowych klanów..... czasem jest dwadzieścia odpowiedzi na minutę.... ;)

[ZGZ]
Beta Tester
415 posts
11,810 battles

Cóż... Grając QE nie ma się żadnego wpływu na grę, przy niej Yorck, Pepsi, Furu przed buffami były fantastycznymi okrętami, które rządziły na polu bitwy

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,673 battles

QE grało mi się najprzyjemniej w całej linii. Taki stary łorspajt, trochę mniejsze pierdut, ale za to trochę twardszy. Tylko że nowy łorspajt lepszy.

• Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

QE jest dużo lepsza or Warspita, z tym że wymaga zrobienia pod obrót dział albo można dostać zajoba.

Za to Warspite ma ciągle zbugowany pancerz. Ponoć nie, ale zbiera dużo mocniej od wszystkiego niż QE i QE nie łapie cytek od przodu i od tyłu, a Warspite owszem.

[ZGZ]
Beta Tester
415 posts
11,810 battles
11 minutes ago, Vanhal said:

QE jest dużo lepsza or Warspita, z tym że wymaga zrobienia pod obrót dział albo można dostać zajoba.

Za to Warspite ma ciągle zbugowany pancerz. Ponoć nie, ale zbiera dużo mocniej od wszystkiego niż QE i QE nie łapie cytek od przodu i od tyłu, a Warspite owszem.

Wiesz co, wczoraj miałem bitwę gdzie walczyłem QE z Warspitem i druga QE na raz - jedno i drugie brało tak samo - czy przez burtę, czy w  skątowane, czy bezpośrednio od tyłu z AP w oba wchodziło po około 10-12k na salwę, żadnej różnicy nie zauważyłem (bez cytadel na jednym i na drugim)

[BSW]
Players
319 posts
13,252 battles

Nagrałem się trochę Warspite'm i coraz więcej widzę plusów QE. Na t6 jest dużo lotni a tam AA QE da radę, a kąty ostrzału dział są idealne do kite'owania. Obrót dział jest jaki jest, ale to i dobrze bo trzeba trzymać się na te 10km+. Na randoma lepsza QE, do czegoś więcej jak rankingówki bez populacji lotni, to lepszy Warspite. Nawet udała się bitwa z rana.

shot-17.11.22_11.32.17-0187.jpg

shot-17.11.22_11.32.23-0015.jpg

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,123 posts
13,094 battles
18 hours ago, 44smok said:

Warspite ma przede wszystkim znacznie mocniejsze pierdolnięcie. A do tego manewrowość krążka. Czy warto kupić nie mi decydować - ale warspite jest znacznie lepszym okrętem.

A tak mniej więcej jak mocniejsze jest pierdolniecie? Jaka różnica w naprawce? Mam na niego ochotę na black friday kosztuje tyle co 4 paczki fajek.

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,123 posts
13,094 battles

No dobra nabyłem za te 60 zł.

Bardziej zwrotny, ciut więcej HP i lepsza naprawka niż QE. Nie zauważyłem różnicy jak na razie w działach. Na pewno zwrotność daje fun, gra się dynamiczniej niż QE. Plusem jest na pewno też lepsza dodatkowa.

Czy lepszy jednoznacznie? Nie wiem. Na pewno daje przyjemniejszą grę. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.