Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Falathi

Aktualizacja 0.6.14 - Nowe Operacje

13 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,060 battles

Kapitanowie, 

Zapraszamy do dyskusji na temat nowych operacji! 

[ZGZ2]
Players
2,061 posts
10,188 battles

Udało się zrobić na testowym za pierwszym razem na 4 gwiazdki. Wziąłem Yorcka, bo z VII najbardziej go lubiałem, no i nie przeliczyłem się.:Smile_Default:

shot-17.11.16_22.24.57-0806.jpg

shot-17.11.16_22.18.25-0428.jpg

[TF16]
Community Contributor
4,085 posts
9,693 battles
18 minutes ago, adamL555 said:

Udało się zrobić na testowym za pierwszym razem na 4 gwiazdki. Wziąłem Yorcka, bo z VII najbardziej go lubiałem, no i nie przeliczyłem się.:Smile_Default:

Widziałeś może to lotnisko co trzeba ubić na 5 gwiazdkę? Ja nie zauważyłem nawet samolotów z wrogiego lotniska i też za pierwszym podejściem 4/5. Stoi się pół bitwy za wyspą z naprawką i pruje do wrogich okrętów.

[ZGZ2]
Players
2,061 posts
10,188 battles
1 minute ago, Dark_Havoc said:

Widziałeś może to lotnisko co trzeba ubić na 5 gwiazdkę? Ja nie zauważyłem nawet samolotów z wrogiego lotniska i też za pierwszym podejściem 4/5. Stoi się pół bitwy za wyspą z naprawką i pruje do wrogich okrętów.

Nie lotni nie widziałem, a nie stałem za wyspą.:Smile_Default:

[ZGZ2]
Players
2,061 posts
10,188 battles
14 hours ago, Dark_Havoc said:

Na fejsie czytałem, że misja jest na razie zbugowana i CVka nie pojawia się.

Players
64 posts
8,628 battles

No właśnie 4 gwiazdki i nie ma tego cv do ubicia. Pod koniec gry kilka razy usiłowałem go odszukać i nie dało się.

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
On ‎2017‎-‎11‎-‎18 at 7:54 AM, ThomAS661 said:

No właśnie 4 gwiazdki i nie ma tego cv do ubicia. Pod koniec gry kilka razy usiłowałem go odszukać i nie dało się.

Nie było go na I-3? Patrząc na filmik w spoilerze, powinien tam się spawnować...

Spoiler

Na innym filmiku CV w ogóle nie widać... może spawnuje się, jeżeli gracze wpłyną w jakaś minimalną odległość od niego? o ile w ogóle.

Wrażenia z operacji. Fajna, ale poziom trudności przesadzony jak na "masowego gracza". Zrobienie jej jest możliwe, owszem, ale jest mocno frustrujące. W większości wypadków nie udaje się jej w ogóle ukończyć, jak już, to z reguły są to trzy gwiazdki. Z czwartą bywa różnie, zrobienie 5 sprawia duże problemy nawet mocno zaawansowanym graczom, co widać na filmie wyżej.

Jeśli to ma być operacja, w którą ludzie mają grać (dla expa), a nie "zbić gwiazdki i zapomnieć" (tak jak jest to w wypadu "obrony newport" - którą źle się robi z losowymi graczami, czy z drugą operacją hallowen'ową), to się prosi o obniżenie poziomu trudności.

btw: drugą operacje hallowen'ową zrobiłem na 4 gwiazdki, nie miałem cierpliwości (mimo fajnych nagród) "kopać się z nią", a z graczami masowymi było to przesadnie uciążliwe...

Players
1,245 posts
10,775 battles

Moje dwa grosze (trzy to rzucają gracze bardzo dobrzy - ujea mówi dobźi) -

Jeśli chodzi o halloweeny, ze dwa razy udało mi się wbić 4 gwiazdki, ale przyznaję, że team był wtedy bardzo dobry. Inne zwycięstwa kończyłem z 1, max 2 gwiazdkami, reszta to były porażki. Natomiast jeśli chodzi o obecny scenariusz - obronę portu Newport - idzie mi nie najgorzej, choć spokojnie można mnie zakwalifikować właśnie jako tzw. randomowego gracza. Jeśli płynę Clevem - mam szansę na ubicie 20 lub więcej samolotów (jeśli zechcą podlecieć) plus 5-7 okrętów (taki jest max poziom moich możliwości na tym Amerykańcu). Na zmienniku - Aobie - zamiast szybkostrzelności stawiam na celność, na wrogie BB - Konig, Bayern - szykuję torpedy. Nawet jeśli zginę podczas takiego ataku, to często ginie też pancernik. Ogólnie najtrudniejszym scenariuszem - jak dla mnie - jest ten z odbiciem, a następnie konwojowaniem sojuszniczych statków (misja Aegis ze Szczorsem). Tam najczęściej przegrywałem.

Final Frontier widziałem póki co na paru filmikach. Wygląda na to, że nowy scenariusz będzie sporo trudniejszy. Podobno wrogi lotniskowiec (ten niewdzięczny Raptor) już się pojawia, bo nawet jeden z graczy zdobył 5 gwiazdek. Samolotów jednak nie zauważono co jest trochę dziwne. Przyznam, iż spodziewałem się większej ilości lotnictwa (ataki z lądu, z CV). Tymczasem mamy kolejną strzelankę z kilkoma falami przeciwników. Czyżby krzyżówka Aegis + Newport (może jeszcze coś zmienią)? No i nagrody są rozczarowujące. W poprzednich scenariuszach można było wygrać kapitana jap, rus, ger czy amer z 10 pkt. - tutaj natomiast tylko trochę elit expa i free expa. Przecież można było dać kolejnego kapitana - fr / wł / pan asia / do wyboru do koloru - tymczasem nagrody są coraz bardziej skąpe. Bardzo liczyłem na ten nowy scenariusz, tymczasem póki co - SZKODA.

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles

To, że nagrodą jest F-XP i E-XP, to akurat mogę przeżyć bo XP też jest przydatne, choć też wolałbym kapitana. A nawet wolałbym kapitana za piątą gwiazdkę i XP na czwartej, zamiast jednego dnia premium, ale to nie koncert życzeń, mam świadomość że dzień premium ma zachęcać do kupienia premium..

Mnie zastanawia jakie założenie przyświecało zrobieniu tej operacji z tym poziomem trudności:

Czy "ma być, bo ma być" i nie ma "dać za łatwo nagród", (tak to aktualnie wygląda i moim zdaniem z tym solidnie przesadzono),

Czy też wprost przeciwnie ma być grana, także po "zrobieniu gwiazdek", ma być atrakcyjna i utrzymywać aktywność na serwerze,

Jak już pisałem wcześniej,

są operacje które się gra przyjemnie i chętnie bez nagród robi je ponownie,

są też takie, które gra się niezbyt chętnie - no ale jak w danej chwili nie ma się ochoty na inny tryb - to nie ma wyjścia,

a nawet są takie, które można streścić słowami "zbić gwiazdki i zapomnieć".

W tym stopniu trudności nowej operacji, moim zdaniem będziemy mieli praktycznie do czynienia z ostatnim przypadkiem.

[ZGZ2]
Players
2,061 posts
10,188 battles

To, że na testowym są takie nagrody a nie inne, nie oznacza, że na zwykłym serwerze też takie będą.

Pożyjemy, zobaczymy...

[A-Z]
Players
170 posts

Dobra, mam dość tej operacji. Nie wiem ile razy próbowałem ją wykonać, ale nie mam zamiaru się z nią więcej męczyć.

Nie dość, że w pierwszej rundzie poziom był tak wysoki, że spokojnie można go porównać do próby zatopienia Kurfursta przez Erie, to mam wrażenie, że w rundzie drugiej go podniesiono przez dodanie lotniskowca i jeszcze większej ilości wrogich okrętów.

[AIM]
Alpha Tester
53 posts
9,013 battles

Zniechęcające. Na 11 prób 1 wygrana - nie "podano" Atlant

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.