Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.

146 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,907 battles
3 minutes ago, Scarrry said:

to dlaczego nigdy żaden inny okręt nie musiał być tak testowany przez tyle lat gry? 

czyli wszystkie są przetestowane w nienaturalnym środowisku?

Na szybko: Indianapolis, Missouri, wszystkie premki wprowadzone od tego czasu, niemieckie niszczarki, brytyjskie i francuskie krążki i na pewno nie wymieniłem wszystkiego. Każdy z tych okrętów był testowany, niektóre zaliczyły kilka serii testów na live serwerze. 

Jedyne, co faktycznie wyróżnia Grafa na ich tle to fakt, że jest testowany wyjątkowo długo i zaliczył po drodze kilka znaczących zmian. To prawda. 

• Cool 1

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
4 minutes ago, Greyshark said:

Tak. A co za różnica?

OGROMNA. W ten sposób firma nie ma pojecia gdzie może być balans. Zawodowi lub wewnętrzni profesjonalni testerzy, dobrzy ogarnięci gracze, określają górną granicę wpływu okrętu na bitwę. 

Testując okręt na lamkach ta granica zostaje sztucznie niewiarygodnie wysoko podniesiona dla normalnych i lepszych graczy, co własnie widać na takim mega  przegiętym przykładzie. Bo lamki dostarczyły im kompletnie niewiarygodnych danych z pierwszej i drugiej serii testów Grafa.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,349 posts
Just now, Scarrry said:

OGROMNA. W ten sposób firma nie ma pojecia gdzie może być balans. Zawodowi lub wewnętrzni profesjonalni testerzy określają górną granicę wpływu okrętu na bitwę. 

Testując okręt na lamkach ta granica zostaje sztucznie niewiarygodnie wysoko podniesiona, co własnie widać na takim niewiarygodnie przegiętym przykładzie.

Bzdura. Okręty dostają do testów zarówno dobrzy jak i słabi gracze, bo dzięki temu firma otrzymuje dane o tym, jak się on zachowuje zarówno w dobrych, jak i słabych rękach. Było to omawiane przy okazji naboru na supertesterów.

Screena nie chce mi się szukać, tu jest post z Kiddem:

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,713 posts
13,085 battles
3 minutes ago, Scarrry said:

i testowały je lamki z WR 45? 

To już nie o to chodzi. Powinni potestować i tacy WR45 i tacy WR60.

Problem jest w tym, że zdarzało się testować okręty który były OP. Trochę OP albo i więcej niż trochę.

Ale jeśli gość WR45, mając na przeciwko siebie dobrego gracza na lotni, robi sobie krakenika i prawie wygrywa w powietrzu, to coś jest mocno nie halo. To nie jest OP, to jest cholerne P2W w czystej postaci.

Bo jeśli się testuje na publicznym, to raczej żeby dopracować detale których faktycznie nie daje się sprawdzić inaczej. Wstępne testy powinny się odbyć jednak na superteście albo na public-test.

Grafa męczą od jakiegoś czasu, mogli w tym czasie dokładać po jednym myśliwcu i zbierać dane. Mogli ten toksyczny konfig sprawdzić na ostatniej rundzie testów publicznych. Ale nie, jebut 10 samolocików i zobaczymy co się stanie.

• Cool 2

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,907 battles
1 minute ago, rtfm_pl said:

To już nie o to chodzi. Powinni potestować i tacy WR45 i tacy WR60.

Problem jest w tym, że zdarzało się testować okręty który były OP. Trochę OP albo i więcej niż trochę.

Ale jeśli gość WR45, mając na przeciwko siebie dobrego gracza na lotni, robi sobie krakenika i prawie wygrywa w powietrzu, to coś jest mocno nie halo. To nie jest OP, to jest cholerne P2W w czystej postaci.

Bo jeśli się testuje na publicznym, to raczej żeby dopracować detale których faktycznie nie daje się sprawdzić inaczej. Wstępne testy powinny się odbyć jednak na superteście albo na public-test.

Grafa męczą od jakiegoś czasu, mogli w tym czasie dokładać po jednym myśliwcu i zbierać dane. Mogli ten toksyczny konfig sprawdzić na ostatniej rundzie testów publicznych. Ale nie, jebut 10 samolocików i zobaczymy co się stanie.

Testują wszyscy - inaczej, cały program nie miałby sensu ponieważ dane zebrane tylko wśród fioletów tak sobie przekładają się na całość populacji. 

W przypadku Grafa, dochodzi dodatkowy problem: nie ma aż tak wielu graczy na lotniskach, przez co dokładne testowanie okrętu jest nieco trudniejsze. Zwracam uwagę na to, że okręt ma - tylko lub aż - zmieniane składy eskadr. 
Natomiast, jeśli testy pokażą że ta konfiguracja to koks i automatyczne wygrywanie bitew, to zostanie b. szybko zmieniona. 

I jeszcze jedno - jesli testy Grafa trwają długo, to dlatego, że wciąż szukamy odpowiedniego balansu. I jak widać na załączonym obrazku, niestety nie jest to łatwe. 

[-FZO-]
Community Contributor
1,180 posts
12,343 battles

@Scarrry Ty się nie denerwuj, to nie są specjalnie dobrani testerzy tylko przeciętni nabywcy, taki sam poziom będzie jak testy się skończą bo przecież osoby które kupiły wersję pierwotną mają dostęp do wszystkich testowych. Czyli coś typu w sumie 300 bitew i lotnia VIII w porcie. Fajnie będzie :)

[ISEN]
Moderator
4,305 posts
11,078 battles
30 minutes ago, Scarrry said:

i testowały je lamki z WR 45? 

przecież to bez sensu, jakie niby dane pozyskuje firma od bardzo słabego gracza który nic nie ogarnia 

No na przykład takie, że koleś z WR45 kosi wszystko - znaczy okręt jest przegięty. Co z tego, że będą go testować koksy po 65WR - ich badanie nie będzie miarodajne, bo będzie tylko pokazywało co potrafi z okrętem zrobić wybitny gracz.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
4 minutes ago, Dark_Havoc said:

No na przykład takie, że koleś z WR45 kosi wszystko - znaczy okręt jest przegięty. Co z tego, że będą go testować koksy po 65WR - ich badanie nie będzie miarodajne, bo będzie tylko pokazywało co potrafi z okrętem zrobić wybitny gracz.

dokładnie, i określasz tak maksymalny wpływ okrętu na bitwę całego zespołu.

przy lamce nie określasz nic, bo gośc w przerwie między dwoma rozmowami na fejsbuku, puści samolociki i wróci do rozmowy. Takie dane są niemiarodajne i nic nie mówią co doskonale widać po Grafie, gdzie lamki od samego początku są przytłaczającą masą testujących. Efektem jest ciągnięcie w górę tego maksymalnego oddziaływania okretu na pole bitwy, pod nich.

[ISEN]
Moderator
4,305 posts
11,078 battles
Just now, Scarrry said:

dokłądnie, i określasz tak maksymalny wpływ okrętu na bitwę całego zespołu.

przy lamce nie określasz nic, bo gośc w przerwie między dwoma rozmowami na fejsbuku, puści samolociki i wróci do rozmowy. 

Nie określisz przy dobrych graczach jaki wpływ będzie minimalny - czy okręt będzie grywalny przez PRZECIĘTNEGO gracza, bo bardzo dobrzy gracze sobie poradzą. Trzeba sprzedać produkt, który nie jest ani za dobry, a ni za zły, a do tego potrzebni są i dobrzy i źli gracze.

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
2 minutes ago, Dark_Havoc said:

Nie określisz przy dobrych graczach jaki wpływ będzie minimalny - czy okręt będzie grywalny przez PRZECIĘTNEGO gracza, bo bardzo dobrzy gracze sobie poradzą. Trzeba sprzedać produkt, który nie jest ani za dobry, a ni za zły, a do tego potrzebni są i dobrzy i źli gracze.

no nigdy nie będzie określanego wpływu minimalnego, do niczego nie jest to potrzebne, okreslenie tego jak groźny jest statek stojacy bez ruchu i właściciel prowadzący trzy ożywione rozmowy w tym czasie na messengerze jak toczy się gra, jest bezużyteczną zmienną, która w grze nic nie zmienia. 

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,349 posts
6 minutes ago, Scarrry said:

no nigdy nie będzie określanego wpływu minimalnego, do niczego nie jest to potrzebne, okreslenie tego jak groźny jest statek stojacy bez ruchu i właściciel prowadzący trzy ożywione rozmowy w tym czasie na messengerze jak toczy się gra, jest bezużyteczną zmienną, która w grze nic nie zmienia. 

Bo oczywiście wszyscy słabi gracze w ten sposób grają.

Players
1,405 posts
13,199 battles

Zapytam z ciekawości: a jak "reagują" na bomby AP niemieckie krążowniki, jak Prinz Eugen, Roon czy Nurnberg? Chodzi mi o to, czy np. na Nurnbergu będą overpeny, podczas gdy Eugena rozerwą 2-3 sztuki? Pancerniki obrywają solidnie, na DD-ki szkoda czasu, a co z krążkami, jak duże odnoszą obrażenia od AP Zeppelina (na obecnym poziomie testów, of course)?

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
7 minutes ago, Greyshark said:

Bo oczywiście wszyscy słabi gracze w ten sposób grają.

to nie ma znaczenia jak grają, to są zmienne bezwartościowe, które nie wpłyną na MM, ani odbiór gry, zmienną najwazniejszą jest maksymalne oddziaływanie okrętu na resztę obydwu teamów. Tej zmiennej WG nie dość że nie umie określić od poczatku dla Grafa, to teraz dodatkowo wspomaga się najgorszym typem testerów jaki może być, czyli niedzielnymi niemieckimi graczami, bo gros kupujacych to byli właśnie oni (po naszym forum wiemy ze nie tylko, no ale...) .. 

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
5 minutes ago, umbra_arboris said:

Zapytam z ciekawości: a jak "reagują" na bomby AP niemieckie krążowniki, jak Prinz Eugen, Roon czy Nurnberg? Chodzi mi o to, czy np. na Nurnbergu będą overpeny, podczas gdy Eugena rozerwą 2-3 sztuki? Pancerniki obrywają solidnie, na DD-ki szkoda czasu, a co z krążkami, jak duże odnoszą obrażenia od AP Zeppelina (na obecnym poziomie testów, of course)?

jako pilot Enterprise z bombami AP odpowiem tak - zbierają owszem, ale bez porównania mniej niż pancerniki, bomby przebijają je na wylot i efektem są owszem zniszczenia, ale nei da się zrobić nawet dwoma pełnymi eskadrami headshota krążownikowi. 3/4 puli damage to chyba max co mogę wyciągnąc uderzając w krążownik. Na ogół mniej . Oczywiscie jak nie ma aktywnego AA.

swoja drogą np 10 przebić bomb na wylot od góry do dołu, takiego np Nurnberga, powinno mieć konkretny wpływ na konstrukcję okretu, na jego zalewanie itd... a nie ma żadnego. 

Players
726 posts
6,586 battles

Swoją drogą to jest trochę taka tragikomedia. Z jednego nalotu na autodropie z bomb można zdjąć każdego krążka lub BB. Defensywny ogień PLOT/związanie przez myśliwiec praktycznie nic nie daje, bo tylko minimalnie zwiększa elipsę zrzutu. Na dodatek nie można wykonać absolutnie ŻADNEGO manewru unikającego bo obszar zrzutu jest w formie koła.

No super okręt. Idealne rozwiązanie problemu CV, stanu konta na Cyprze i wyników słabych graczy za jednym zamachem.

11/10.

[ISEN]
Moderator
4,305 posts
11,078 battles
1 minute ago, Scarrry said:

to nie ma znaczenia jak grają, to są zmienne bezwartościowe, które nie wpłyną na MM, ani odbiór gry, zmienną najwazniejszą jest maksymalne oddziaływanie okrętu na resztę obydwu teamów. Tej zmiennej WG nie dość że nie umie określić od poczatku to teraz dodatkowo wspomaga się najgorszym typem testerów jaki może być. 

Chyba nie rozumiesz jak testuje się te okręty. Nie robi się to na podstawie opinii graczy, czy maksymalnego wyniku, ale na podstawie statystyki wynikającej z wielu bitew. Do tego jest potrzeba graczy na różnych poziomach, aby uśrednić wartości osiągane.
Ty proponujesz testowanie samochodów rodzinnych wyłącznie przez zawodowych kierowców rajdowych. Myślę, że oczekiwania co do samochodu przeciętnego użytkownika są nieco inne niż profesjonalistów.
Podejrzewam, że Graf w oryginalnej postaci w rękach bardzo dobrych graczy byłby całkiem niezły. Z tego co teraz piszecie to jest przegięty w drugą stronę.

• Cool 1

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
8 minutes ago, Dark_Havoc said:

Podejrzewam, że Graf w oryginalnej postaci w rękach bardzo dobrych graczy byłby całkiem niezły. Z tego co teraz piszecie to jest przegięty w drugą stronę.

nie, nie byłby i nie był. Grałem przeciwko paru lepszym graczom w Grafach przeciwko mnie i żaden nie miał nawet szans nawiązać walki z Enterprise czy Shokaku (fakt że na walki przeciwko Grafowi spotkanie dobrych graczy jest rzadkością, ale zdarzało się.. generalnie kupiła go masa lamek i paru zawodowców do testów/streamów). Teraz z kolei zgniotą jak masło kazdy lotniskowiec i kazdy team na przeciwko Grafa.

rozumiem doskonale jak się testuje okrety i gadasz mi tu głupoty kolego Havoc. Wszystko co ma Graf było już testowane.

[O-R-P]
Players
1,645 posts
15,261 battles

Hmmmm.... Już zrobiono jeden okręt o praktycznie niezestrzeliwalnych  ( przy jakimś ogarnięciu )w walce myśliwcach i pomimo pewnego niezadowolenia graczy teraz widzę, że #s.k.y.c.a.n.c.e.r. wszedł w nową fazę. Tylko, że tamten ma chociaż ograniczone możliwości ofensywne - tutaj jakby nie.

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,366 posts
20,991 battles
33 minutes ago, Falathi said:

Testują wszyscy - inaczej, cały program nie miałby sensu ponieważ dane zebrane tylko wśród fioletów tak sobie przekładają się na całość populacji. 

W przypadku Grafa, dochodzi dodatkowy problem: nie ma aż tak wielu graczy na lotniskach, przez co dokładne testowanie okrętu jest nieco trudniejsze. Zwracam uwagę na to, że okręt ma - tylko lub aż - zmieniane składy eskadr. 
Natomiast, jeśli testy pokażą że ta konfiguracja to koks i automatyczne wygrywanie bitew, to zostanie b. szybko zmieniona. 

I jeszcze jedno - jesli testy Grafa trwają długo, to dlatego, że wciąż szukamy odpowiedniego balansu. I jak widać na załączonym obrazku, niestety nie jest to łatwe. 

Falathi ale powiedz mi co mają na celu testy na life serwerze w takich konfiguracjach? Mało masz płacz tematów o GZ? Ter_ion ostatnio odbił się od takiego Błyskawicą. A przecież to też było wiadome, bo wiemy co to pancernopokładowe CV. Kiedyś tam Hultaj pokazywał jak Haku odbija pestki od Kebaba. I to jest wiadoma rzecz. Ale nie, trzeba testować.

Również 10 samolotów w eskadrze jest Op i to nie trzeba być geniuszem żeby na to wpaść. Ale nie, trzeba testować.

Tylko co? Czy to jest tylko trochę Op czy może jednak trochę więcej. Przecież to kretynizm i tylko normalnych graczy wkurzacie. A potem zdziwienie że graczy ubywa. Wiesz ten GZ mi osobiście nic nie zrobił, ale odechciało mi się grać.

• Cool 1

[ISEN]
Moderator
4,305 posts
11,078 battles
2 minutes ago, lobuzjeden said:

Flambass właśnie zoneshotował full HP Lexingtona jednym kliknięciem jedząc obiad. Pure skill.

Dobrze, że nie oglądał w tym czasie Fejsbuczka - mógłby nie zauważyć że zatopił. :cap_haloween:

[-PGS-]
Players
188 posts
13,664 battles

Potwierdzam że to coś w tej wersji jest przegięte, ktokolwiek to wymyślił powinien z roboty wylecieć.

Chciałem wczoraj zbić gwiazdkę z shokaku, trafiłem na tego GZ 1 i to co zobaczyłem jest straszne, tluamczenia o test nie wyjaśniają niczego. To tak jakbyś wypuścił midwaya z 3 torpedowymi .

Gościu_którego_skilla_nie_wolno_oceniać zrobil mi headshota przy moim rozbiciu, wsparciu fighterow i zostawił na 2 tys !! 

Potem jakiś losowy ddk mnie spotnal walnal 2 salwy i nara, potem przez resztę meczu wrzucał sobie od 20k do 40k w losowe okrety a jak mogłem tylko patrzeć na to przedszkole.

Przekaż wyżej że to coś powinno natychmiast zniknąć z gry.

Nie trzeba być geniuszem żeby zrozumieć że to na testy się nie nadaje tylko do śmieci.

Players
881 posts
14,879 battles
1 minute ago, lobuzjeden said:

Nie wiem na co hejcisz, przecież jest sprawiedliwie, też możesz/będziesz mógł sobie kupić grafa.

Ja już od dawna nic nie kupuje skończyło się :) 

Players
2,261 posts
5,275 battles

@Falathi Nic nie przekazuj górze, poza "shut up, and take my money", jakby co, biorę dwa:Smile_coin:   Oby ta egzekucja na Lexingtonie nie zniknęła z internetów, bo to świetnie wygląda :cap_haloween:

A ja myślałem, że to Giulio Cesare jest OP.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.