Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Falathi

Duca degli Abruzzi, VII tier

67 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,070 battles

Otwieram dyskusję, ponieważ w niedalekiej przyszłości można spodziewać się tego kolejnego włoskiego okrętu w grze :) 

[ARES-]
Beta Tester
1,704 posts
19,334 battles

to może wrzucę tu to co napisałem w wątku obok o tym okręcie:

porównanie do trzech popularnych tier 6

https://wows-numbers.com/ships/compare/?id[0]=4287543280&id[1]=3764303600&id[2]=3763255024&id[3]=3764303696

to co się rzuca w oczy:

- zaleta: doskonałe camo

- zauważone na szybko wady: fatalny czas przestawiania steru, bardzo ale to bardzo słabe AA, proporcjonalnie jeszcze słabsze niż Aosta (bo przeciez lotniska rosną bardzo mocno między tier 6 a 7-8), nie istnieje też pomocnicza, a dyspersja artylerii głównej jest gorsza niż jego poprzednik na tier 6

czy warto go kupować? Hmm... no mam poważne wątpliwości, chyba nie wydam na niego kasy na starcie, jeśli w ogóle. 

Players
2,101 posts
5,090 battles

Notser w swoim filmie też trochę narzekał, że Abruzzi jest nijaki i potrzebuje buffów. Ale mimo to okręt wygląda zacnie :)

Players
1,251 posts
10,808 battles

Obejrzałem kilka filmików jutuberów (StuntMan plus coś rosyjskiego) - i ponieważ @Falathi ładnie prosi, wrzucam swoje spostrzeżenia.

Bez wątpienia na plus okrętu przemawia duża prędkość, bardzo dobre camo, ładny wygląd plus długie, choć powolne torpedy. Niestety, złych wiadomości można przedstawić sporo więcej :-(

- najgorszy zasięg dział spośród wszystkich krążowników 6- i 8-calowych. Rusek, Niemiec czy Francuz strzelają na 16-17 km, Brytyjczycy mają dym. A jak sobie poradzi Abruzzi w środowisku, gdzie wciąż zwiększa się liczba pancerzy? Zaskoczy ich 3 powolnymi torpedami??

- bardzo kiepska pelotka. Już przy T6 Aosta kumate lotniskowce szybko połapały się, kto jest najłatwiejszym celem. Sam to widziałem parę razy. Lotki szerokim łukiem mijały Cleva, nie zaczepiały Budynia czy mojego Francuza, tylko sunęły na Włocha jak po swoje. Jeśli utrze się, że włoskie AA to kupa śmiechu, właściciele CV zaraz po załadowaniu się gry będą sprawdzać, czy jest jakiś Duca w grze - i tam poślą swoje samoloty. A życzliwy Cleveland nie zawsze będzie w pobliżu :-(

- kulawa zwrotność. To dziwne i przykre, ale nawet ciężkie krążowniki, jak Pensa czy Yorck szybciej reagują na ster i lepiej skręcają niż Abruzzi. Ninja DD będą miały raj na widok niezbyt zwrotnego, za to dość długiego kadłuba Abruzzi. Rzucone wachlarzem torpedy będą śmiertelnym zagrożeniem dla Włocha, który może nie zdążyć ustawić się do nich dziobem. OK, to krążownik nie Benson, ale mimo wszystko trochę lepsza zwrotność by się przydała.

- Duca degli Abruzzi ma bardzo niski współczynnik podpalania. U Belfasta jest to 9 %, Szczors na 12 %, ciężkie krążowniki z 17 % u Myoko to zupełnie inna historia. U Abruzzi jest to tylko 7 % - po prostu słabo. Dove vai, Duca? :-(

Liczę, że Włoch dostanie jeszcze jakiegoś buffa, bo póki co większość jego parametrów rozczarowuje. Zamierzałem kupić jakiś okręt przed najbliższymi świętami, ale na razie wstrzymam się z decyzją. Jeśli Abruzzi zostanie wzmocniony, wtedy można przemyśleć zakup. W innej sytuacji, lepiej wygrindować Budynia i Szczorsa - będą lepsze nie tylko na randomy, ale też do scenariuszy PvE. Na dzień dzisiejszy Włoch zostaje w tyle  :etc_hide_turtle:  i wcale nie chodzi tu o prędkość.

• Cool 1

[E--C]
Players
501 posts
4,847 battles

Hans ma nowego kolegę:

Luigi "Capitani Romani"

Uwaga!!! Nie oglądać w trakcie spożywania posiłków - grozi zadławieniem z śmiechu.

Spoiler

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Funny 2

[SBS2]
Players
52 posts
4,913 battles

Czy w tej aktualizacji w statystykach okrętu nie zaszły jakieś zmiany?

Players
2,101 posts
5,090 battles
On 13.04.2018 at 9:08 AM, Scattle_ said:

Czy w tej aktualizacji w statystykach okrętu nie zaszły jakieś zmiany?

Jedyna zmiana jak zaszła (z tego co mi wiadomo po obejrzeniu kilku filmików na YT) to dodanie mu naprawki.

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Alpha Tester
598 posts
10,043 battles

Nope, krótszy reload dział, lepsze przestawienie steru, lepsze aa i naprawka :)

Players
2,101 posts
5,090 battles
On 15.04.2018 at 8:44 PM, Loordbeny said:

Dobrze wiedzieć, nie miałem pojęcia.

[BANDA]
Players
207 posts

Piękne są te włoskie okręty...

D'Aostą gra się super. Szybki, zwinny, pali nieźle. 

No i cieszy oko...:)

Arbuz pewnie też będzie spoko.

W ogóle tych włoskich przydałoby się więcej....., zwłaszcza kilka niszczycieli.

ps. Myślę..., może napisać do WG żeby wprowadzili "unikatowego" kapitana na włoskie..., umiejętność, że gdy tonie jego okręt to on dodatkowe punkty dostaje:)

Nazywałby się Francesco Schettino...:) 

• Cool 2

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
On ‎2018‎-‎04‎-‎15 at 8:44 PM, Loordbeny said:

Owszem, jest lepiej, ale nadal "bez cudów". Moim zdaniem to poprawny okręt dla miłośników włoskiej myśli technicznej.

[TF16]
Players
978 posts
15,779 battles

WG z tym okrętem postępuje jak włoska marynarka podczas wojny... ma go ale tak się boi użyć, że zatonie w porcie/wojna się skończy.

Ktoś wie czy w tym roku da radę wyjść?

Players
722 posts
5,846 battles
4 minutes ago, Escapist7 said:

Ktoś wie czy w tym roku da radę wyjść?

Nie da rady. Podobnie jak T-61.

To będą okręty - legendy. Każdy słyszał, nikt nie widział.

• Funny 1

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Jak na razie nic ciekawego. Obejrzałem filmiki Flamu i popatrzyłem w staty okrętu. Podobno łapie cytki od pancerzy jak szalony.  Jedna z wież ma kiepskie kąty ostrzału i przez większość czasu da się korzystać tylko z 3, co jeszcze bardziej obniża i tak nędzny DPS. HE nie podpala, a AP ma gorszą penetrację niż Duca dAosta, czy  Belfast ... Jak nic, zapowiada się mocna VII ;-)

1.thumb.png.813345f06d4e12ed34db0528b36ee2f4.png

Players
1,560 posts
13,676 battles
22 hours ago, SirensRevolution said:

Nie da rady. Podobnie jak T-61.

To będą okręty - legendy. Każdy słyszał, nikt nie widział.

A ja obstawiam, że prędzej czy później T-61 skończy jak MTLS-1g14 w WoT. Lolek legenda o którego OPowatości krążyły legendy, będący Świętym Graalem WoT-a, który 8 lat później po rebalansie trafił jako event tank do zdobycia przez każdego i jego legenda hmmmm zakończyła się.

[LOBUZ]
Beta Tester
1,044 posts
5,524 battles
22 hours ago, Marblehead_1 said:

rebalansie

Masz na myśli cykliczne nefrienie starych premek, żeby nowe się lepiej sprzedawały? 

Players
1,251 posts
10,808 battles
On 28.04.2018 at 6:48 PM, Odo_Toothless said:

Obejrzałem filmiki Flamu i popatrzyłem w staty okrętu. Podobno łapie cytki od pancerzy jak szalony.  Jedna z wież ma kiepskie kąty ostrzału i przez większość czasu da się korzystać tylko z 3, co jeszcze bardziej obniża i tak nędzny DPS. HE nie podpala, a AP ma gorszą penetrację niż Duca dAosta, czy  Belfast ... Jak nic, zapowiada się mocna VII ;-)

Zrobiłem podobnie, przy czym chcąc się przekonać, jak to wygląda "od włoskiej strony" obejrzałem jeszcze filmik (z włoskim komentarzem) youtubera TheWhiteJack48. Całość tejże recenzji znajduje się TUTAJ (choć recenzja jest jeszcze sprzed buffa z naprawką). OK, dobrze camo, prędkość, długie torpedy... Jednak okręt ten najlepiej sprawdza się jako tzw. pattugliatore, czyli po ichniemu patrolowiec/ zwiadowca. Zrobionym na full camo można tym okrętem grać jako przerośniętą niszczarką i rzucać te długie, choć powolne torpedy pod nos wrogim okrętom. Artyleryjsko okręt nie prezentuje się jednak dobrze, co przyznał sam TheWhiteJack48 sugerując, że przydałby się zasięg zwiększony o 1 km. Po wejściu aktualizacji gracze będą mieli "zagwozdkę" - wziąć naprawkę (rzecz bardzo fajna na każdym delikatnym CL) - czy może jednak samolot do zwiększania zasięgu? Podpalanie pociskani HE też nie urywa wiadomo czego :-)) 

Jeszcze jednym, pośrednim "minusem" Abruzzi będzie... wejście linii USA CL. Szybkostrzelna Helena (15 dział 152, 8,5 sek reload) może okazać się potworem na T7, rozstrzeliwując czy szybko podpalając lekkie okręty, jak Duca degli Abruzzi. Zresztą, nie potrzeba do tego "amerykańskiego Mogami" :-))  Już na T6 "mieszkają" krążki z zasięgiem dłuższym niż Abruzzi (Budyń, Grasownik, Niuniek). O okrętach na wyższych tierach, krążkach uzbrojonych w działa 203 czy pancernikach już nawet nie wspominam. Może się okazać, że Abruzzi będzie dobrym okrętem... aż do pierwszego perma-spota. Bardzo słaba i krótka pelotka nie przepędzi/ nie zestrzeli śledzących Włocha zwiadowców, torpedy (51 węzłów) będą za wolne, by zaskoczyć ogarnięty krążownik, a jednocześnie 3 sztuki to zbyt mało, by zatopić prześladowcę na BB. Jako fan scenariuszy obawiam się, że nawet gdyby dopuszczono Abruzzi do operacji Hermes, okręt miałby ogromne kłopoty wobec fali samolotów (bywa ich nawet 150) + Graf Zeppelin, a jakże :-(

Jednym słowem: Hindenburgiem tieru 7 to Abruzzi raczej nie zostanie. A jeśli ktoś zechce szybkostrzelnego krążka z naprawką, to Fiji czai się tuż za rogiem :-))

Players
2,101 posts
5,090 battles

Generalnie krążownik z gorszymi parametrami penetracji pocisków i słabszym zasięgiem jest meh w porównaniu do innych okrętów tego samego tieru (jak Fiji choćby), ale no nie może być tak, że co wyjdzie okręt to będzie lepszy od poprzedniego. Mimo wszystko Abruzzi ma kilka ciekawostek jak długie torpedy, leczenie/samolot spotujący, hydro, rozbicie. Osobiście zakładam, że jest tuż za rogiem.

[MS-B]
Players
129 posts
13,169 battles
1 hour ago, henryk5pio said:

ale no nie może być tak, że co wyjdzie okręt to będzie lepszy od poprzedniego

lepszy może nie ale grywalny jak najbardziej :) to jest VII i już niestety nie ma płaszczyka ochronnego jak w przypadku da Costy gdzie częściej jest losowany w swojej grupie tierowej

Sam jestem ciekaw tego okrętu i jak najbardziej go kupię ale chyba wyjdzie mydło i powidło jak w przypadku da Costy,gdzie sporadycznie udają się akcje polowania na DD-ki ale ogólnie to perm spot od 5 BB-ków i wióra poza zasięg wykrywania a już Bismarcki Izumy i inne gady mają pizdnięcie.Taki zagończyk 2-3 salwy i ucieczka i tylko modlić sie żeby rng nie pobogsławiło jedną pestką w rufową flagę za 15k jak ostatnio mnie poczęstował z 17km Gneisenau właśnie na Coście:)

Players
2,101 posts
5,090 battles

@SirensRevolution Czy mógłbyś wrzucić screeny z jakiegoś bardziej konwencjonalnego losowania typu 4-5bb + 4-5dd? Oraz opisać swoje wrażenia po tym co do tej pory rozegrałeś nową zabawką?

[O-R-P]
Players
398 posts
22,273 battles
12 hours ago, SirensRevolution said:

Pierwsza bitewka na tym okręcie. A podobno taki słaby.

Byłoby 7 killi, ale dwa ostatnie okręty przeżyły na 2k i 300hp. Cóż!

shot-18.05.04_09.15.39-0116.jpg

shot-18.05.04_09.15.44-0645.jpg

shot-18.05.04_09.15.49-0994.jpg

Wszystko bardzo pieknie ale pytanie czy po pierwszych 20 tu zachecajacych bitwach wajcha sie nie przestawi i zacznie go nototycznie wrzucac jako darmowy frag  dla Missouri i innych Iowa.

Pozatym nie wiadomo co poprawiono, o ile wogole cos poprawiono w stosunku do wersji testowanej przez youtuberow.

Czy nadal ma gorsza od duca d aosta penetracje AP?

Czy szansa HE na podpalke jest nadal 7%?

Nadal ma tak wysoko cytadele, padajacy ster i kiepska pelotke?

Okret bardzo ladny ale czy warto w niego zainwestowac czy bedzie zbieral kurz w garazu?

[MS-B]
Players
129 posts
13,169 battles

Dobra z 10 bitew rozegranych na różnych tierach :)wnioski": niczym szczególnym sie nie odznacza ale :) tak jak wcześniej pisałem taki zagończyk 2-3 salwy i wióra.Bez IFHE nic nie zdziałamy kompletnie,na dystansach 11-15km trudno o jakąkolwiek cytadelę w jakiegokolwiek krążka z ciekawości aż ustawiłem sobie 12 szt na treningówce tVII i tylko Szczors i Algeria cos tam przyjeły reszta teoretycznie 0.Nie podpala jak Szczors nie cytadeluje jak NO.Jest miękki tak samo jak da Costa trzeba ostro wywijać ale i tak z BB-ka jeden pocisk czasami za połowę hp.Natomiast jego spot 9.5 pozwala na dość dobre podejście do strzału do innego krążka na te <10km i wtedy faktycznie ma moc.Ma dobre skupienie pocisków i na 7 km w Donskoja (oczywiście bokiem ) weszło 8 cytadel na 2 salwy.W kilku bitwach tak miałem że bliskie starcie z innym krążownikiem da radę wygrać bez problemu,niestety ilość BB-ków w bitwie mocno stopuje zapędy tego okrętu z zasięgiem 15,1 km bo najcześciej stoją dalej  :) i w grupce.Torpedy standartowo jak na Duce robią śmieszną robotę ot sobie płyną i czasami coś trafią.Genialny na wparcie na capa jak trzeba wesprzeć deskę 4,2 hydro robi jakąś robotę.

Nie wiem jak go ocenić :) jak SirensRevolution pokazał  okręt ma moc a gdzie mi do niego z jego skilem.

shot-18.05.04_22.06.24-0414.jpg

shot-18.05.04_22.09.09-0714.jpg

shot-18.05.04_22.11.16-0296.jpg

shot-18.05.04_22.20.44-0236.jpg

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.