Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
LathB

Bismarck kaptanı ve sorular.

11 comments in this topic

Recommended Posts

[TRYRN]
Players
12 posts
1,516 battles

Kaptan yeteneklerim resimde gösterdiğim şekilde. Manuel atış kontrolünü kaldırıp Beka kabiliyeti temelleri ve Öncelikli hedef seçeneklerine vermek istiyorum. Çok iyi bir oyuncu değilim ve sürekli işaretlemeyi unutuyorum yada işaretleyene kadar iş işten geçmiş oluyor. -%60 muazzam bir oran fakat sanırım dayanıklılık daha iyi olucaktır görüşüm bu. Der Grose ve Kurfürst ün ikincilleri Yamato ve İzumo kadar iyi değilmiş diyorlar. Bende Nagato dan yukarısı yok şuan. NC ve Bismarck sahibiyim. Nc de dayanıklılık seçeneğini seçtim. Birde Bismarck için Manuel yerine gizlilik olabilir mi?

sssssss.png

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles
Spoiler

lb4ArX.jpg

QpyjBZ.jpg

DyGj2v.jpg

Beka kabiliyeti Temelleri Yeteneği kesinlikle yararlıdır fakat ben hiç bir Zırhlımda kullanmıyorum...Premium sarf malzemeleri kullanarak aradaki farkı kapatmaya çalışıyorum.

Spoiler içerisinde Kurfurst gemimdeki kaptan yeteneklerini bulabilirsin...2 ve 3 numaralı resimler ise...

2 numaralı resim Yamato ya aid...kısaca 106 atış 21k hasar...

3 numaralı resim Kurfurst...180 atış 28k hasar

Kurfurst ikincilleri sadece HE attığı için hasarı Yamato kadar olamamakta(ancak yangın çıkarma olasılığı daha yükselmiş olduğundan en azından yangın hasarı ile aradaki farkı telafi edebilmekte)...fakat muhripleri korkutup kaçırmakta üzerine yok,zaten Yamato ya ikincil verdiğinde 10.6 km menzile sahip olmakta ve sen Yamato ile 10.6 km menzil içerisinde kalmışsan oradan çıkışın Kurfurst ile mukayese edersek...çok daha zordur.Bu arada Amagi ikincilleri IZUMO ikincillerinden daha fazla etkilidir en azından savaşlarda ben böyle hissettim.

Gelelim iyi oyuncu değilim beceremiyorum sürekli hedef işaretlemeyi olayına...hiç kimse başlangıçta iyi değildir zaten...oynaya oynaya elin alışacak refleks haline gelecek hedef işaretlemek...farkında olmadan elin otomatikman bir hedef seçecek ileride.Komutan yeteneklerine baktığımda doğru yolda olduğunu görüyorum bence bozmamalısın...fakat dediğim gibi bunlar kişisel görüştür...aksini savunan mutlaka çıkacaktır.

[TRYRN]
Players
12 posts
1,516 battles
50 minutes ago, _CaNBaNuR_ said:
  Hide contents

lb4ArX.jpg

QpyjBZ.jpg

DyGj2v.jpg

Beka kabiliyeti Temelleri Yeteneği kesinlikle yararlıdır fakat ben hiç bir Zırhlımda kullanmıyorum...Premium sarf malzemeleri kullanarak aradaki farkı kapatmaya çalışıyorum.

Spoiler içerisinde Kurfurst gemimdeki kaptan yeteneklerini bulabilirsin...2 ve 3 numaralı resimler ise...

Kurfurst ikincilleri sadece HE attığı için hasarı Yamato kadar olamamakta(ancak yangın çıkarma olasılığı daha yükselmiş olduğundan en azından yangın hasarı ile aradaki farkı telafi edebilmekte)...fakat muhripleri korkutup kaçırmakta üzerine yok,zaten Yamato ya ikincil verdiğinde 10.6 km menzile sahip olmakta ve sen Yamato ile 10.6 km menzil içerisinde kalmışsan oradan çıkışın Kurfurst ile mukayese edersek...çok daha zordur.Bu arada Amagi ikincilleri IZUMO ikincillerinden daha fazla etkilidir en azından savaşlarda ben böyle hissettim.

Gelelim iyi oyuncu değilim beceremiyorum sürekli hedef işaretlemeyi olayına...hiç kimse başlangıçta iyi değildir zaten...oynaya oynaya elin alışacak refleks haline gelecek hedef işaretlemek...farkında olmadan elin otomatikman bir hedef seçecek ileride.Komutan yeteneklerine baktığımda doğru yolda olduğunu görüyorum bence bozmamalısın...fakat dediğim gibi bunlar kişisel görüştür...aksini savunan mutlaka çıkacaktır.

Hocam güzel yorumların için teşekkür ediyorum. İkincil sisteminde kalmamı öneriyorsunuz kalacağım. Fakat premium sarf malzemesi olayı azcık sıkınıtlı tier 10 gemi gelince kötü oynadığımda premium ile bile -50k olabiliyor uzaktan çatışıyorlar ve eskaza hasar çıkartamayıp iyi şeyler yapamazsam yalan oluyorum. Ve tek başıma oynuyorum klan arkadaşlarım bu aralar müsait değil tek olduğum zaman ise yüksek seviyeli gemilere he sıkıyorum saçma gibi gelebilir yöntemim emin değilim ama son maç yamatoya yaklaşık 40-50 derece gelen 3km mesafeden 8 mermi ile 3800 hasar verdim. Hiç hoş durum değil. Bu sefer oyun hevesim kaçıyor inanın. 

sssssssssssssssssssssssssssssssss.png

Players
634 posts
21,655 battles
50 minutes ago, _CaNBaNuR_ said:
  Hide contents

lb4ArX.jpg

QpyjBZ.jpg

DyGj2v.jpg

Beka kabiliyeti temellerini asla önermem çünkü,  gemi seviyesi x 350 hp kazancın olur...kısaca seviye 8 gemi için bu 2800 hp fark demektir ve işin 2800  hp ye kalmış ise...zaten o maçta bitmişsin demektir...40 yılda bir belki şansına farkını hissedersin ama dediğim gibi 40 yılda bir :) Muhrip olsan evet ortalama tier 10 muhrip 19000 hp ye sahiptir...3500 fark yaratır bu da %18 lik bi can artışı demektir kısaca uygulanabilir.Spoiler içerisinde Kurfurst gemimdeki kaptan yeteneklerini bulabilirsin...2 ve 3 numaralı resimler ise...

Gelelim iyi oyuncu değilim beceremiyorum sürekli hedef işaretlemeyi olayına...Oyunun en iyi oyuncularıyız diye geçinen bir çok kişi...oyunu öğrendikten sonra ...öğrenmiş oldukları hesapları raflara kaldırıp...sıfır hesap açtılar ve o şekilde istatistik kasmaya başladılar( tier3-4 oynayan bi çok mekanikçi istatistikçi görebilirsin bu bir stratejidir,baktın o gün birçok yenilgi aldın hemen tier 3-4 seviyelerinde 4-5 maç atıp dengeleme yapabiliyorsun )...demem o ki...hiç kimse başlangıçta iyi değildir zaten...oynaya oynaya elin alışacak refleks haline gelecek hedef işaretlemek...farkında olmadan elin otomatikman bir hedef seçecek ileride.Komutan yeteneklerine baktığımda doğru yolda olduğunu görüyorum bence bozmamalısın...fakat dediğim gibi bunlar kişisel görüştür...aksini savunan mutlaka çıkacaktır.

altaki yazdığın satırı gördüğümde 

Alıntı : ''Oyunun en iyi oyuncularıyız diye geçinen bir çok kişi...oyunu öğrendikten sonra ...öğrenmiş oldukları hesapları raflara kaldırıp...sıfır hesap açtılar ve o şekilde istatistik kasmaya başladılar''

acaba bendemi yeni hesap açsam diye bazen içimden geçirmiyor değilim :cap_haloween: ilk zamanlar çok dikkatsiz oynuyordum haliye bu kazanma oranıma yansıyordu hatta 5000. maçta kazanma oranım %47 falandı :cap_haloween:

Belli bir maç sayısından sonra istatistiği yükseltmek gitgide daha zorlaşıyor hoş bunun için özel bir çaba sarfettğim yok esasen kazanma oranımı umursadığımda yok aksi halde yeni hesap açsam kazanma oranım %60 dan aşşağı olmaz mesela kendi istatistiğime baktığımda

https://wows-numbers.com/tr/player/535085904,__muavenet__/

son 7 günde 220 maç yapmışım 220 maçta kazanma oranım %61.36 (Unicum) olduunu görüyorum ve Bu 220 maçın çoğu T10 gemilerle düşük tirer oynamış olsam %65 olurdu heralde :cap_haloween:ama  toplamda maç sayım çok fazla olduğundan (15.582 maç)  bu 220 maçın genel kazanma oranımı yükseltmesine katkısı çok ufak oluyor 

Bence kazanma oranını çok fazla kafanıza takmayın maçlardan  keyif almaya bakın zamanla oynayışınız iyileşektir :cap_like:Kazanma oranına çok  takılırsanız stres den maçlardan keyif alamaz hale gelirsiniz 

[CMMR]
Players
681 posts
12,711 battles
16 minutes ago, __muavenet__ said:

Alıntı : ''Oyunun en iyi oyuncularıyız diye geçinen bir çok kişi...oyunu öğrendikten sonra ...öğrenmiş oldukları hesapları raflara kaldırıp...sıfır hesap açtılar ve o şekilde istatistik kasmaya başladılar''

acaba bendemi yeni hesap açsam diye bazen içimden geçirmiyor değilim :cap_haloween: ilk zamanlar çok dikkatsiz oynuyordum haliye bu kazanma oranıma yansıyordu hatta 5000. maçta kazanma oranım %47 falandı :cap_haloween:

Belli bir maç sayısından sonra istatistiği yükseltmek gitgide daha zorlaşıyor hoş bunun için özel bir çaba sarfettğim yok esasen kazanma oranımı umursadığımda yok aksi halde yeni hesap açsam kazanma oranım %60 dan aşşağı olmaz mesela kendi istatistiğime baktığımda

son 7 günde 220 maç yapmışım 220 maçta kazanma oranım %61.36 (Unicum) olduunu görüyorum ve Bu 220 maçın çoğu T10 gemilerle düşük tirer oynamış olsam %65 olurdu heralde :cap_haloween:ama  toplamda maç sayım çok fazla olduğundan (15.582 maç)  bu 220 maçın genel kazanma oranımı yükseltmesine katkısı çok ufak oluyor 

Bence kazanma oranını çok fazla kafanıza takmayın maçlardan  keyif almaya bakın zamanla oynayışınız iyileşektir :cap_like:Kazanma oranına çok  takılırsanız stres den maçlardan keyif alamaz hale gelirsiniz 

Beka kabiliyeti temelleri ile beka uzmanı yeteneğini karıştırdım oyun bende İngilizce olduğundan ve İngilizce karşılıkları aslında Bizim Türkçe versiyonda olduğu gibi olmadığından dolayı karışıklık oldu kimse çakmadan değiştirmeye çalıştım mesajımı ama...sen yakalamışsın :) Buarada son zamanlarda sürekli Muhrip ler ile oynamaya çalışıyorum kendimi geliştirmek için...savaş sayımı 800 lerden 950 küsürlere çıkardım haliyle ortalama hasarım ve win loose değerlerim dibe vurmaya başladı,öğrendikçe yükselişe geçecektir :) eskiden  sürekli gelişim halinde idim şuanda da gelişim halindeyim ancak negatif yönde :)

[TRYRN]
Players
12 posts
1,516 battles
1 minute ago, __muavenet__ said:

acaba bendemi yeni hesap açsam diye bazen içimden geçirmiyor değilim ilk zamanlar çok dikkatsiz oynuyordum haliye bu kazanma oranıma yansıyordu hatta 5000. maçta kazanma oranım %47 falandı :cap_haloween:

İnanın oranları istatistikleri takmıyorum. Ama zevk almak isterken bir hevesle girdiğim oyunda başıma böyle şeyler gelince hevesim kaçıyor. Arkadaşlarıma oynarken bir nebze zevk alıyorum. Ama eşleştirme sistemi o kadar yanlış ve abes geliyor ki idrak edebilmek mümkün değil. Ben yamatoya karşı oynuyorsam ve o adamın topları benim gemimin yarısı boyutunda ise en azından zararımı veya kazancımın bir nebze artmasını istiyorum. Desktelere mail attığımda bunu değiştirmeyeceklerini de biliyorum. Ama 3-5 maç atıp sıkılmak istemiyorum farklı ağaçlara yönelip neredeyse çoğu ağacı denedim. Ama bir yerden sonra zevki kaçıyor işin.

Players
50 posts
2,370 battles

Sonunda bu gemiyi açtım tanklama gemisi diye düşünürken level 10 gemilerle aynı maça düşünce ve onlara yakınlaşmaya çalışınca dağıtıyorlar yani 2. bataryalara vermenin bir dalgası kalmıyor onu geçtim uzaktan citidel vuramadan level 10 gemiye pek bir hasar veremiyorum ve çok hasar alıyorum. Bu gemi için hangi skilleri önerirsiniz ? haftanın görevinden aldığım 10 skilli kaptanı koydum 2 puanda bekliyor 3 yapıp amir alıp basılan malzemeleri +1 yapmayı düşünüyorum skiller şöyle

2. bataryalar 1. ve 2. (manuel haric)

adrenalin

katapult uçak (he birde dağılım fazla olduğundan almanlarda avcı uçak kullanıyorum zaten spotter moda alışamadım ama iyi mi yapıyorum ? )

gemi modifikasyonları :

nişan %7 dağılma azaltan (bence alman gemileri için olmazsa olmaz bazıları 2. bataryalara vermişte zaten yakına giremiyorum level 10 gemilerin olduğu maçta)

hasar kontrol 1

algılama (gizlilik mi alsaydım ?)

hasar kontrol 2 (param yetmedi ama bunu takıcam :P uçak mod var ama bir işe yaramaz )

Players
521 posts
12,368 battles
1 hour ago, Mad_Jack_The_Pirate said:

Sonunda bu gemiyi açtım tanklama gemisi diye düşünürken level 10 gemilerle aynı maça düşünce ve onlara yakınlaşmaya çalışınca dağıtıyorlar yani 2. bataryalara vermenin bir dalgası kalmıyor onu geçtim uzaktan citidel vuramadan level 10 gemiye pek bir hasar veremiyorum ve çok hasar alıyorum. Bu gemi için hangi skilleri önerirsiniz ? haftanın görevinden aldığım 10 skilli kaptanı koydum 2 puanda bekliyor 3 yapıp amir alıp basılan malzemeleri +1 yapmayı düşünüyorum skiller şöyle

2. bataryalar 1. ve 2. (manuel haric)

adrenalin

katapult uçak (he birde dağılım fazla olduğundan almanlarda avcı uçak kullanıyorum zaten spotter moda alışamadım ama iyi mi yapıyorum ? )

gemi modifikasyonları :

nişan %7 dağılma azaltan (bence alman gemileri için olmazsa olmaz bazıları 2. bataryalara vermişte zaten yakına giremiyorum level 10 gemilerin olduğu maçta)

hasar kontrol 1

algılama (gizlilik mi alsaydım ?)

hasar kontrol 2 (param yetmedi ama bunu takıcam :P uçak mod var ama bir işe yaramaz )

Ben her geminin karakteristik özelliklerinin kullanılmasından yanayım. Nedir bu Bismarck için ? İkincil.

Alman gemileri oldukça fazla yanar, köşk yemez ancak ağır hasar yerler, ikincilleri kuvvetleri uçaksavarları ise ortalamadır.

Sen bir geçiş seviyesindesin, senin için şöyle bir dizilim düşündüm:
http://shipcomrade.com/captcalc/0000001000000010100000000100100019

Yangın azaltma ile yandığında daha az can kaybedeceksin ve yanma şansın azalacak, ayrıca manuel vermedim çünkü yenisin o hengamede kitlemeyi unutursun ve ikincillerin çalışmaz. Adrenalin ise canının azlığında hem ikincillerinin hemde ana silahlarının yüklenme süresini düşürecek, 3 puanlık yetenek ise yangından ve su almadan daha kısa sürede kurtulmanı sağlayacak.

sonrasında ise artan puanlarla "Teyakkuz", "Amir" gibi ikinci önemli yetenekler verilebilir. Upgradelere gelecek olursak, 

Wows_icon_modernization_PCM030_MainWeapon_Mod_I.png Wows_icon_modernization_PCM020_DamageControl_Mod_I.pngIcon_modernization_PCM005_SecondaryGun_Mod_I.pngWows_icon_modernization_PCM025_SteeringGear_Mod_II.pngWows_icon_modernization_PCM026_LookoutStation_Mod_I.png en ideali olacaktır.

İyi oyunlar.

• Cool 1

Players
50 posts
2,370 battles

Hocam önerilerin için çok sağol :) yalnız şöyle söyleyeyim zırh deliciylede fena vuruyor level 10 gemiler ilk maçımda bir yakınlaşayim dedim adaların ordan gidiyorum bizimkilerde sıkıyor yamatoyla kürnfürst bir döndü bana destroyerlerden sonra ilk batan ben oldum

Players
735 posts
9,936 battles

senin işin t10 larla kapışmak değil. dengin gemilere odaklan. 

illa büyük gemilerle kapışmak istiyorsan yanında onların dengi gemiler olsun. onlar birbirine odaklanmışken sen arada bir şeyler vurursun belki. yoksa arada 2 sınıf fark var seni dondurma gibi eritmeleri normal.

ayrıca ikincilerin güçlü diye diğer gemilerin üzerine hurra yürürsen ilk batanlardan olursun. rakiplerine 10-15 km arasında takıl. eğer kanadı yarıp geçme niyetin yoksa fazlasına girmemeye çalış. 

• Cool 1

Players
50 posts
2,370 battles

Bu arada beleş kaptan skill 0 lama varken baktımda şimdi ben catapult uçak almıştım (torpidolara karşı) siz fire alert almışsınız ilk skille bismarckta sonar olduğuna göre 2 uçağa ihtiyaç yok heralde ? üstümüze gelen torpido uçaklarıda tek uçakla kapışınca yeniyorlar ama zaten amaç dalıp yavaşlatmak değil mi ? 2 uçakla torpido uçağı kesme şansımız var mı ? bize torpidoları salmadan yani ? (daha 2. gövdesini takmadımda bismarkın)

Ben 1. skille ya modülleri %30 koruyan ya da durumsal farkındalık almayı düşünüyorum

Bismarckın topları pek kullanım dışı kalmıyor gibime geldi ama ? %30 gereksiz olabilir ?

Atış uyarısında bakıyorumda level 10 gemilerin olduğu savaşlara adamlar maçın ilk kapışmalarında top atışlarından kaçabildiği kadar kaçıyor buunlar hangi skilli alıyor ? Gelen atış uyarısında gelen mermilerin yönü gözüküyor mu ?

Farkındalık sanki 1 adım önde çünkü adam sana nişan alınca dümeni kırman lazım savaş gemisi olduğundan ates ettikten sonra kırarsan sanki geç oluyor ? Birde mesela sisin içinde destroyer var bize torpido atıcak atmadan önce bu skill uyarı veriyor mu ?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.